Daarom beweegt het aandeel Munters Group
Munters Group daalde sterk, zonder bedrijfsnieuws van die dag.
Geschreven na beurssluiting op ·
Waarom vandaag
15.876 nieuws vandaag geanalyseerdMunters Group daalde sterk, zonder bedrijfsnieuws van die dag.
Over de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel sterk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg, dus het bewoog tegen de markt in.
De handel was ook fors, ongeveer twee keer het normale niveau.
Op dezelfde dagen daalde de markt licht, de daling was dus groter dan die van de markt.
De beweging van vandaag, −4,24%, was 2,8 keer een normale dagbeweging van 1,5%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −0,32%.
Munters Group −4,24%OMX Stockholm 30 −0,32%Veel zwakker dan de beurs
Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden
Analistenramingen voor Munters Group.
Munters Group verdiende in 1 van 8 rapporten meer dan verwacht.
Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.
Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 3 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.
Beoordelingen
Koersdoelen
Laatste koers 128,95 SEK
Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie
Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK
Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 1,75 SEK (28 januari). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 6,10 SEK drie maanden geleden naar nu 4,84 SEK. Raming 2026: 4,84 SEK. Raming 2027: 9,64 SEK. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 10 augustus: Aankoop circa 371 duizend SEK. 29 juli: Aankoop circa 211 duizend SEK. 24 juli: Aankoop circa 144 duizend SEK. 23 juli: Aankoop circa 456 duizend SEK. 20 juli: Aankoop circa 8 duizend EUR.
Heeft de koers het bedrijf gevolgd?
Koers en winst per aandeel bewogen in 3 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met −8% en ging de winst per aandeel van 5,33 SEK naar 0,58 SEK.
Omzet, winst en beurswaarde
OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. SEK
Bezittingen, schulden en beurswaarde
BezittingenSchuldenBeurswaardemld. SEK
Koers en winst per aandeel bewogen in 3 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 23,5 mld. SEKOmzet 2025: 14,7 mld. SEK
Wat de kengetallen over Munters Group zeggen
De kengetallen verbinden wat Munters Group verdient met wat beleggers betalen.
De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.
Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.
2022–2025: 0,58 SEK–5,33 SEK. Vergelijkbare bedrijven: OEM International 5,09 SEK, Bufab 4,10 SEK, Plug Power -1,31 USD. Raming 2026: 4,84 SEK (4,68 SEK–4,95 SEK). Raming 2027: 9,64 SEK (7,97 SEK–10,90 SEK).
Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.
2022–2025: 10,4 mld. SEK–14,7 mld. SEK. Vergelijkbare bedrijven: OEM International 5,9 mld. SEK, Bufab 8,7 mld. SEK, Plug Power 744 mln. USD. Raming 2026: 16,9 mld. SEK (16,6 mld. SEK–17,5 mld. SEK). Raming 2027: 22,1 mld. SEK (21,2 mld. SEK–23,5 mld. SEK).
Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.
2022–2025: 8,7%–13,5%. Vergelijkbare bedrijven: OEM International 14,7%, Bufab 13,6%, Plug Power −67,5%.
Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.
2022–2025: 2,2%–16,5%. Vergelijkbare bedrijven: OEM International 24,7%, Bufab 18,3%, Plug Power −145,0%.
De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.
2022–2025: 32,5–296,4. Vergelijkbare bedrijven: OEM International 32,4, Bufab 32,0. Raming 2026: 26,6. Raming 2027: 13,4.
Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.
2022–2025: 1,80–2,50. Vergelijkbare bedrijven: OEM International 3,85, Bufab 2,86, Plug Power 2,72. Raming 2026: 1,39. Raming 2027: 1,06.
Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.
2018–2025: 0,00 SEK–1,60 SEK.
Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.
2022–2025: 0,6%–0,9%. Vergelijkbare bedrijven: OEM International 1,1%, Bufab 1,0%, Plug Power 0,0%.
Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.
2022–2025: 2,10–3,26. Vergelijkbare bedrijven: OEM International -0,18, Bufab 2,64.
Meer kengetallen
Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.
2022–2025: 3,53–6,46. Vergelijkbare bedrijven: OEM International 8,53, Bufab 5,45, Plug Power 3,49.
Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.
2022–2025: 21,7–31,0.
Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.
2022–2025: 1,28 SEK–7,29 SEK. Vergelijkbare bedrijven: OEM International 2,13 SEK, Bufab 5,43 SEK, Plug Power -0,40 USD.
Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.
2022–2025: 24,6%–34,9%.
Het dividend uitgelegd
Een dividend is geld voor aandeelhouders. Munters Group betaalde 1,60 SEK per aandeel in de twaalf maanden tot 5 november 2026.
Op de ex-dag 4 november 2026 werd Munters Group zonder recht op het dividend van 0,80 SEK verhandeld. De koers ging van 143,85 SEK naar 134,40 SEK; inclusief dividend was de dagverandering −6,0%. Het recht gaat op de ex-dag naar aandeelhouders; de betaling volgt later.
2018: 0,30 SEK2019: 0,00 SEK2020: 0,00 SEK2021: 0,70 SEK2022: 0,85 SEK2023: 0,95 SEK2024: 1,30 SEK2025: 1,60 SEK2026 tot nu toe: 1,60 SEK
Wat volgde op vergelijkbare dalingen?
Inclusief herbelegde dividenden daalde Munters Group 8,9% in de laatste vijf handelsdagen. Sinds 19 mei 2017 stond de waarde na minstens zulke grote dalingen 21 handelsdagen later in 20 van 30 niet-overlappende perioden hoger. De mediaan was +4,9%, tegenover +1,1% in een gewone periode van 21 dagen, die 54 van de 100 keer hoger eindigde.
Zo’n daling zei dus weinig over de volgende maand.
+4,9% · 20/30
Wat hierna te volgen en waarom
Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Munters Group veranderden.
- Het rapport
Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Munters Group veranderden.
Toevoegen aan agenda
Meer over Munters Group
Transacties van bestuurders
Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.
- Grete Solvang Stoltz, leidinggevendeAankoopcirca 371 duizend SEK
- Henrik Teiwik, leidinggevendeAankoopcirca 211 duizend SEK
- Henrik Teiwik, leidinggevendeAankoopcirca 144 duizend SEK
- Katharina Fischer, CFOAankoopcirca 456 duizend SEK
- Elizabeth Carey, bestuurslidAankoopcirca 8 duizend EUR
Het rapport
Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar
Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Munters Group meestal ongeveer 5,0%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,5%.
+4,04% +9,39% −2,16% +2,41%
10.000 SEK in Munters Group gekocht op 19 mei 2017 is vandaag 20.700 SEK waard, met herbelegde dividenden.
Hetzelfde bedrag in de OMX Stockholm 30 met dividenden zou 26.100 SEK zijn geworden.
Hoeveel zou 10.000 SEK in Munters Group vandaag waard zijn? →
Hoeveel zou 10.000 SEK in Munters Group vandaag waard zijn?
20.700 SEK
met herbelegde dividenden, gekocht op 19 mei 2017. Hetzelfde bedrag in de OMX Stockholm 30 met dividenden zou 26.100 SEK zijn geworden.
Op het laagste punt was het 3.590 SEK waard (23 maart 2020).
De vijf grootste dagen van de reis
· +23,7% · de hele markt steeg 1,1% op dezelfde dag · rapportdag
· +22,4% · de hele markt daalde 0,6% op dezelfde dag · rapportdag
· +16,7% · de hele markt steeg 0,9% op dezelfde dag · rapportdag
· −15,9% · de hele markt daalde 0,4% op dezelfde dag · rapportdag
· −15,9% · de hele markt daalde 1,2% op dezelfde dag · rapportdag
Eerdere dagen
−6,27% beurs −0,11% Munters Group, genoteerd aan de Nasdaq Stockholm, daalde duidelijk in de week, terwijl de OMX Stockholm 30 vrijwel gelijk bleef. Lees →
Munters Group, genoteerd aan de Nasdaq Stockholm, daalde duidelijk in de week, terwijl de OMX Stockholm 30 vrijwel gelijk bleef.
De meest waarschijnlijke oorzaak was een verlaging van de winstverwachtingen op donderdag 5 november, ondanks een sterk rapport.
Analisten bleven positief, wat de daling beperkte.
Het volgende kwartaalrapport verschijnt donderdag 28 januari 2027.
−6,05% beurs +0,83% Munters Group zakte sterk, terwijl de markt steeg. Lees →
Munters Group zakte sterk, terwijl de markt steeg.
Geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging, en het was een zeer grote dag voor Munters Group met een handelsvolume ver boven het normale.
In de afgelopen vijf handelsdagen daalde Munters Group duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.
Analisten hielden hun koopadviezen aan met koersdoelen, de prijs die zij redelijk vinden, gelijk of hoger, dus dat verklaart de daling niet.
Het volgende kwartaalcijfer van het bedrijf komt op donderdag 28 januari 2027.
+2,86% beurs +0,48% Munters Group steeg duidelijk, zonder bedrijfsnieuws dat de beweging verklaart. Lees →
Munters Group steeg duidelijk, zonder bedrijfsnieuws dat de beweging verklaart.
Het aandeel bewoog meer dan de OMX Stockholm 30, die licht steeg.
In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel sterk, wat voor dit aandeel een grote beweging is.
De stijging volgde op de sterke orderontvangst in het derde kwartaal, twee weken geleden gemeld, maar dat rapport kwam vóór de laatste handelsdag.
Analisten verhoogden of handhaafden hun koopadviezen in de dagen daarvoor.
−2,57% beurs −0,29% Munters Group daalde zonder bedrijfsnieuws. Lees →
Munters Group daalde zonder bedrijfsnieuws.
Munters Group daalde duidelijk en bewoog meer dan de markt, die licht daalde.
Geen bedrijfsnieuws uit de laatste handelsdag verklaart de beweging.
In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel duidelijk, terwijl de markt ook duidelijk steeg.
De meest waarschijnlijke reden voor de eerdere winsten is de sterke orderontvangst in het derde kwartaal, ver boven de verwachtingen, samen met meerdere analisten die koopadviezen verhoogden of handhaafden en hogere koersdoelen zetten.
+5,25% beurs +3,01% Munters Group steeg duidelijk deze week en bewoog meer dan de bredere Stockholmse markt, die eveneens duidelijk steeg. Lees →
Munters Group steeg duidelijk deze week en bewoog meer dan de bredere Stockholmse markt, die eveneens duidelijk steeg.
Analisten, waaronder UBS, Pareto, Nordea en Handelsbanken, herhaalden koopadviezen en verhoogden of verlaagden hun koersdoelen, de waarde die zij voor het aandeel zien, in de laatste handelsdagen van de week.
Eerder ondersteunde de sterke ordergroei in het derde kwartaal, gepubliceerd op 23 oktober, het aandeel waarschijnlijk.
De mediane industriële aandeel steeg in dezelfde periode met ongeveer 2,1 procent, dus Munters presteerde beter dan de sector.
+0,34% beurs −3,67% Munters Group bleef de afgelopen vijf handelsdagen vrijwel onveranderd, terwijl de OMX Stockholm 30 sterk daalde, waardoor het bedrijf het beter deed dan de markt. Lees →
Munters Group bleef de afgelopen vijf handelsdagen vrijwel onveranderd, terwijl de OMX Stockholm 30 sterk daalde, waardoor het bedrijf het beter deed dan de markt.
De belangrijkste aanjager was het kwartaalrapport van vandaag, waarin de orderinkomsten, dus nieuwe klantorders, met ruim 70 procent stegen en de verwachtingen overtroffen.
Beleggers waardeerden waarschijnlijk de sterke vraag van datacenters, al daalden de marges, dus de winst per omzetkroon, en was de kasstroom negatief.
Vandaag steeg het aandeel sterk op een volume van ongeveer driemaal het normale, wat typisch is voor een rapportagedag.