Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Plug Power

Plug Power steeg sterk, terwijl de S&P 500 licht steeg.

Geschreven na beurssluiting op ·

Om 08:00 bijgewerkt met nieuws van na beurssluiting

Het rapport

Volgend rapport: 9 november. Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Plug Power meestal ongeveer 6,2%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 2,7%.

11 augustus 2026: +5,21%12 mei 2026: +1,14%3 maart 2026: +23,20%11 november 2025: −1,17%

Waarom vandaag

16.118 nieuws vandaag geanalyseerd

Plug Power steeg sterk, terwijl de S&P 500 licht steeg.

Brandstofceladelen herstelden een deel van hun verliezen na de verkiezingen, waardoor Plug Power meeliftte met FuelCell Energy en Bloom Energy.

In de afgelopen vijf handelsdagen steeg Plug Power licht, terwijl de S&P 500 sterk daalde en de sector duidelijk verloor.

Het handelsvolume was ongeveer twee keer een normale handelsdag, wat wijst op veel belangstelling.

Plug Power publiceert zijn kwartaalcijfers op maandag 9 november 2026.

De beweging van vandaag, +7,41%, was 2,7 keer een normale dagbeweging van 2,7%. S&P 500 bewoog die dag +0,31%.

Plug Power +7,41%S&P 500 +0,31%Veel sterker dan de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Plug Power.

Plug Power verdiende in 3 van 8 rapporten meer dan verwacht.

Ter vergelijking: ongeveer 82% van de rapporten van Amerikaanse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 5 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 55% van de rapporten van Amerikaanse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 5Houden 11Verkopen 3

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel. Bij Amerikaanse aandelen stond de koers sinds 2013 een jaar later ongeveer even vaak hoger wanneer de meeste analisten kopen zeiden als wanneer weinigen dat deden.

Koersdoelen

Laatste koers 1,45 USD

Koersdoelen
Laagste 0,75Gemiddeld 3,39Hoogste 7,00

Het gemiddelde is 3,39 USD, +134% ten opzichte van de laatste koers van 1,45 USD. De bandbreedte is 0,75 USD–7,00 USD. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers. 15 analisten gaven een koersdoel. Bij Amerikaanse aandelen stond de koers een jaar nadat eerdere koersdoelen zo ver boven de koers werden gezet, in ongeveer 2 op de 10 gevallen op of boven het koersdoel.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie-0,6-0,4-0,3-0,10,02024-11-12: -0,24; Verwachte winst per aandeel: -0,2312/11’24−4,0%2025-03-03: -0,50; Verwachte winst per aandeel: -0,233/3’25+8,0%2025-05-12: -0,20; Verwachte winst per aandeel: -0,2012/5’25−10,2%2025-08-11: -0,18; Verwachte winst per aandeel: -0,1611/8’25−2,5%2025-11-10: -0,12; Verwachte winst per aandeel: -0,1310/11’25−1,2%2026-03-02: -0,06; Verwachte winst per aandeel: -0,112/3’26+23,2%2026-05-11: -0,18; Verwachte winst per aandeel: -0,1011/5’26+1,1%2026-08-10: -0,07; Verwachte winst per aandeel: -0,0810/8’26+5,2%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel -0,06.→09/11

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingUSD

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel -0,06 USD (9 november). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van -0,31 USD drie maanden geleden naar nu -0,27 USD. Raming 2026: -0,27 USD. Raming 2027: -0,15 USD.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Amerikaanse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 65% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met −8% en ging de winst per aandeel van -2,68 USD naar -1,42 USD.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. USD)-21582022: 0,702022: -0,7220222023: 0,892023: -1,3720232024: 0,632024: -2,1020242025: 0,712025: -1,632025Nu2026: 0,8220262027: 0,9820272022: 7,3072023: 2,7332024: 1,9522025: 2,743Nu: 2,032

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. USD

De beurswaarde is 2,9 keer de omzet van 2025, tegen 10,4 in 2022. Winst in 2025: -1,6 mld. USD.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. USD)0,02,75,48,02022: 5,762022: 1,7020222023: 4,902023: 2,0020232024: 3,602024: 1,8020242025: 2,592025: 1,592025Nu2022: 7,307,32023: 2,732,72024: 1,951,92025: 2,742,7Nu: 2,032,0

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. USD

Bezittingen min schulden laten 1,0 mld. USD over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 2,0 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 2,0 mld. USDOmzet 2025: 710 mln. USD

Wat de kengetallen over Plug Power zeggen

De kengetallen verbinden wat Plug Power verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel-1,31 USD
NuWinst per aandeel2022: -1,25222023: -2,30232024: -2,68242025: -1,42252026: -0,27262027: -0,15272022: 12,372023: 4,502024: 2,132025: 1,97

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: -2,68 USD–-1,25 USD. Vergelijkbare bedrijven: AQ Group 8,22 SEK, Prysmian 4,02 EUR, PowerCell Sweden -2,50 SEK. Raming 2026: -0,27 USD (-0,42 USD–-0,22 USD). Raming 2027: -0,15 USD (-0,27 USD–-0,10 USD).

Omzet744 mln. USD
NuOmzet2022: 701.440.000,00222023: 891.340.000,00232024: 628.814.000,00242025: 709.919.000,00252026: 821.172.660,00262027: 978.448.980,00272022: 12,372023: 4,502024: 2,132025: 1,97

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 629 mln. USD–891 mln. USD. Vergelijkbare bedrijven: AQ Group 9,8 mld. SEK, Prysmian 22,3 mld. EUR, PowerCell Sweden 212 mln. SEK. Raming 2026: 821 mln. USD (814 mln. USD–849 mln. USD). Raming 2027: 978 mln. USD (895 mln. USD–1,1 mld. USD).

Operationele marge−67,5%
NuOperationele marge2022: -93,79222023: -117,13232024: -171,47242025: -95,73252022: 12,372023: 4,502024: 2,132025: 1,97

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: −171,5%–−93,8%. Vergelijkbare bedrijven: AQ Group 9,7%, Prysmian 7,7%, PowerCell Sweden −62,0%.

Rendement op eigen vermogen−145,0%
NuRendement op eigen vermogen2022: -17,83222023: -47,23232024: -121,37242025: -166,82252022: 12,372023: 4,502024: 2,132025: 1,97

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: −166,8%–−17,8%. Vergelijkbare bedrijven: AQ Group 15,2%, Prysmian 16,8%, PowerCell Sweden −43,5%.

Beurswaarde / omzet (K/O)2,72
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 10,41222023: 3,06232024: 3,10242025: 3,87252026: 2,47262027: 2,0727

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 3,06–10,41. Vergelijkbare bedrijven: AQ Group 2,03, Prysmian 1,35, PowerCell Sweden 4,24. Raming 2026: 2,47. Raming 2027: 2,07.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)3,49
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 1,80222023: 0,94232024: 1,12242025: 2,8125

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 0,94–2,81. Vergelijkbare bedrijven: AQ Group 3,75, Prysmian 3,58, PowerCell Sweden 3,42.

Vrije kasstroom per aandeel-0,40 USD
NuVrije kasstroom per aandeel2022: -2,19222023: -2,97232024: -1,16242025: -0,47252022: 12,372023: 4,502024: 2,132025: 1,97

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: -2,97 USD–-0,47 USD. Vergelijkbare bedrijven: AQ Group 5,45 SEK, Prysmian 5,62 EUR, PowerCell Sweden -0,07 SEK.

Solvabiliteit37,7%
2025Solvabiliteit2022: 70,44222023: 59,11232024: 48,13242025: 37,7025

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 37,7%–70,4%.

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Plug Power veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Plug Power veranderden.

    Toevoegen aan agenda

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag6,2%

Gewone dag2,7%

Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Plug Power meestal ongeveer 6,2%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 2,7%.

+5,21% +1,14% +23,20% −1,17%

10.000 USD in Plug Power gekocht op 7 november 2016 is vandaag 11.500 USD waard, met herbelegde dividenden.

Hetzelfde bedrag in de S&P 500 met dividenden zou 40.400 USD zijn geworden.

Hoeveel zou 10.000 USD in Plug Power vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 USD in Plug Power vandaag waard zijn?

11.500 USD

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016. Hetzelfde bedrag in de S&P 500 met dividenden zou 40.400 USD zijn geworden.

Op het laagste punt was het 5.550 USD waard (15 mei 2025).

De vijf grootste dagen van de reis

· +73,1% · de hele markt daalde 0,3% op dezelfde dag

· −40,5% · de hele markt steeg 1,6% op dezelfde dag · rapportdag

· +38,8% · de hele markt steeg 0,4% op dezelfde dag

· +35,1% · de hele markt steeg 1,5% op dezelfde dag

· +34,6% · de hele markt was onveranderd op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • +6,23% beurs −2,70% Plug Power steeg de week licht en bewoog daarmee tegen de bredere markt en de sector in. Lees →

    Plug Power steeg de week licht en bewoog daarmee tegen de bredere markt en de sector in.

    Het bedrijf kende een hoog handelsvolume nadat brandstofceltitels vrijdag herstelden, en Plug Power steeg die handelsdag sterk, deels door een grotere risicobereidheid en een herstel na recente forse verliezen.

    Het volgende moment om in de gaten te houden is het kwartaalcijferrapport, verwacht op maandag 9 november.

  • −7,53% beurs −4,41% Plug Power daalde sterk, meer dan de markt. Lees →

    Plug Power daalde sterk, meer dan de markt.

    De S&P 500 en de industriële sector daalden ook fors, dus de bredere uitverkoop speelde mee.

    Concurrenten FuelCell Energy en Bloom Energy daalden die dag nog harder, wat wijst op een daling in de hele sector.

    Nieuws van die dag, inclusief een grote klantdeal, beschermde het aandeel niet.

    In de afgelopen vijf handelsdagen daalde Plug Power licht en bewoog het mee met de markt.

  • +3,55% beurs +1,65% Plug Power steeg. Lees →

    Plug Power steeg.

    Plug Power steeg duidelijk en bewoog meer dan de markt, die sterk steeg.

    In de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel licht, terwijl de S&P 500 licht daalde.

    Het handelsvolume was ongeveer twee keer het normale niveau, dus de beweging trok veel belangstelling.

    Plug Power publiceert zijn cijfers op maandag 9 november 2026.

  • +7,63% beurs +0,30% Plug Power steeg sterk, meer dan de markt. Lees →

    Plug Power steeg sterk, meer dan de markt.

    Geen bedrijfsnieuws van die handelsdag verklaart de beweging duidelijk.

    In de afgelopen vijf handelsdagen bleef het aandeel vrijwel gelijk, terwijl de S&P 500 duidelijk daalde.

    Het volgende kwartaalcijfer van Plug Power komt naar verwachting maandag 9 november 2026, de belangrijkste gebeurtenis om in de gaten te houden.

  • −4,03% beurs −0,48% Plug Power daalde duidelijk, meer dan de markt. Lees →

    Plug Power daalde duidelijk, meer dan de markt.

    De S&P 500 daalde licht terwijl de sector Industrials duidelijk steeg, dus Plug Power bewoog tegen zijn sector in.

    Geen bedrijfsnieuws van die handelsdag verklaart de daling duidelijk.

    Over de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel licht, terwijl de markt duidelijk daalde.

    Plug Power verhandelde rond zijn gebruikelijke volume en zit dicht bij zijn laagste slotkoers van het afgelopen jaar, dus de beweging is niet bijzonder ongewoon.

  • −3,87% beurs −1,77% Plug Power daalde. Lees →

    Plug Power daalde.

    FuelCell Energy en Bloom Energy daalden die dag ook, en Plug Power volgde zijn concurrenten op het gebied van brandstofcellen.

    Het aandeel ligt dicht bij zijn laagste slotkoers van het afgelopen jaar.

    Het volgende kwartaalrapport staat gepland voor maandag 9 november 2026.

  • −1,09% beurs −0,56% Plug Power bleef deze week ongeveer gelijk en bewoog minder dan zowel de S&P 500 als de sector Industrials. Lees →

    Plug Power bleef deze week ongeveer gelijk en bewoog minder dan zowel de S&P 500 als de sector Industrials.

    De S&P 500 daalde licht terwijl de sector duidelijk steeg, dus het aandeel bleef er ongeveer tussenin.

    Op vrijdag daalde het aandeel duidelijk naar een nieuw 52-weeks dieptepunt, meer dan de markt, die die dag sterk daalde.

    Het nieuws bestond vooral uit commentaar en voorlopige updates, zonder één duidelijke oorzaak voor de daling.

  • +1,43% beurs +0,34% Plug Power steeg licht, meer dan de markt. Lees →

    Plug Power steeg licht, meer dan de markt.

    De S&P 500 steeg ook licht, dus de winst lag maar net voor de brede markt.

    Geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging; het aandeel bewoog op een gewone manier voor Plug Power.

    De afgelopen vijf handelsdagen was het aandeel ongeveer onveranderd, net als de markt en de sector.

    De volgende waarschijnlijke factor is het kwartaalcijfer op 9 november 2026.

  • +0,00% beurs −0,52% Plug Power bleef vrijwel gelijk en bewoog minder dan de markt en de sector. Lees →

    Plug Power bleef vrijwel gelijk en bewoog minder dan de markt en de sector.

    Het bedrijf maakt waterstofapparatuur, dus het aandeel volgt vaak politieke besluiten over belastingkredieten voor schone energie.

    Dezelfde dag lobbyde het bedrijf voor behoud van waterstofbelastingkredieten, terwijl een eventuele intrekking nog openstaat.

    In de afgelopen vijf handelsdagen bleef de koers grotendeels gelijk, terwijl de S&P 500 en het industrie-sectorfonds licht daalden.

    De handel was dun, en de volgende gebeurtenis is het kwartaalcijfer over het derde kwartaal op 9 november 2026.

  • +0,00% beurs −0,43% Plug Power op de Nasdaq bleef de afgelopen vijf handelsdagen vrijwel onveranderd. Lees →

    Plug Power op de Nasdaq bleef de afgelopen vijf handelsdagen vrijwel onveranderd.

    De S&P 500 verloor licht en de industriesector daalde duidelijk, dus het aandeel hield zich beter dan beide.

    De beweging was van gebruikelijke omvang.

    Het laatste bedrijfsbericht was de kwartaalcijfers, die voor 2026 ongeveer 15 tot 16 procent omzetgroei aangeven.

  • −2,13% beurs −1,18% Plug Power daalde licht, meer dan de markt en de sector. Lees →

    Plug Power daalde licht, meer dan de markt en de sector.

    Diezelfde dag daalde de S&P 500 scherp, dus Plug Power hield zich daar beter staande.

    De daling van Bloom Energy na de koersstijging vóór de cijfers, met ook FuelCell lager, drukte waarschijnlijk op de waterstofconcurrenten.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde Plug Power duidelijk, iets meer dan de S&P 500 en de sector, die ook wat zakte.

    Het aandeel zit dicht bij het jaarlaagste, dus de zwakte is deels een aanhoudende trend.

  • +2,41% beurs +0,28% Plug Power steeg licht, zonder een duidelijke bedrijfsspecifieke aanleiding buiten routinematige updates. Lees →

    Plug Power steeg licht, zonder een duidelijke bedrijfsspecifieke aanleiding buiten routinematige updates.

    Over de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel scherp, terwijl de S&P 500 en de industriële sector-ETF nagenoeg onveranderd waren, dus het bleef achter bij beide.

    De meest waarschijnlijke rem waren de eigen nieuwsberichten van het bedrijf: het management bevestigde het omzetgroeidoel voor 2026 en verwacht meer dan 10 procent omzetgroei in het derde kwartaal, maar meldde ook ongeveer 28 miljoen dollar netto kasuitstroom, wat beleggers zorgen baart.

    Beleggers kijken waarschijnlijk uit naar het kwartaalcijfer van 9 november 2026.

Alle bedrijven