Dlaczego kurs akcji Munters Group się zmienia
Munters Group mocno spadła, bez wiadomości firmowych z tego dnia.
Napisano po zamknięciu giełdy, ·
Dlaczego dzisiaj
15 876 wiadomości przeanalizowano dziśMunters Group mocno spadła, bez wiadomości firmowych z tego dnia.
W ostatnich pięciu dniach handlowych kurs mocno spadł, podczas gdy OMX Stockholm 30 nieznacznie wzrósł, więc poruszał się wbrew rynkowi.
Obroty były również wysokie, około dwukrotności normy.
W tych samych dniach rynek nieznacznie spadł, więc spadek był większy niż rynkowy.
Dzisiejszy ruch −4,24% stanowił 2,8 zwykłego dziennego ruchu 1,5%. OMX Stockholm 30 zmienił się tego dnia o −0,32%.
Munters Group −4,24%OMX Stockholm 30 −0,32%Znacznie słabiej niż giełda
Czego oczekują analitycy i jak często mieli rację
Szacunki analityków dla spółki Munters Group.
Spółka Munters Group zarobiła więcej od oczekiwań w 1 z 8 raportów.
Dla porównania, około 46% raportów nordyckich spółek przekroczyło prognozy zysku w ciągu ostatnich trzech lat.
Akcja poruszyła się zgodnie z kierunkiem zaskoczenia zyskiem w 3 z 8 raportów ze zmierzonym ruchem, wobec około 63% raportów nordyckich spółek.
Oceny
Ceny docelowe
Ostatni kurs 128,95 SEK
Zysk wobec oczekiwań i reakcja akcji
Oczekiwany zysk na akcjęPowyżej szacunkuPoniżej szacunkuZgodnie z oczekiwaniamiSEK
Następny publikowany kwartał: oczekiwany zysk na akcję 1,75 SEK (28 stycznia). Dla bieżącego roku obrotowego oczekiwany zysk na akcję zmienił się z 6,10 SEK trzy miesiące temu na 4,84 SEK teraz. Szacunek 2026: 4,84 SEK. Szacunek 2027: 9,64 SEK. Członkowie rady i kierownictwa muszą zgłaszać swoje transakcje akcjami do Finansinspektionen, szwedzkiego nadzoru finansowego. 10 sierpnia: Kupno około 371 tys. SEK. 29 lipca: Kupno około 211 tys. SEK. 24 lipca: Kupno około 144 tys. SEK. 23 lipca: Kupno około 456 tys. SEK. 20 lipca: Kupno około 8 tys. EUR.
Czy kurs podążał za działalnością spółki?
Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 3 z 3 lat. W nordyckich spółkach dzieje się tak w około 60% lat. W 2025 kurs zmienił się o −8%, a zysk na akcję zmienił się z 5,33 SEK do 0,58 SEK.
Sprzedaż, zysk i kapitalizacja
SprzedażZyskKapitalizacjaKreskowane słupki: szacunki analityków.mld SEK
Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja
AktywaZobowiązaniaKapitalizacjamld SEK
Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 3 z 3 lat.Kapitalizacja (Teraz): 23,5 mld SEKSprzedaż 2025: 14,7 mld SEK
Co wskaźniki mówią o Munters Group
Wskaźniki łączą zyski Munters Group z ceną płaconą przez inwestorów.
Linia pokazuje kurs w tym samym roku na osobnej skali. Kreskowane słupki: szacunki analityków.
Zysk podzielony przez liczbę akcji. Każda akcja reprezentuje taką część zysku.
2022–2025: 0,58 SEK–5,33 SEK. Podobne spółki: OEM International 5,09 SEK, Bufab 4,10 SEK, Plug Power -1,31 USD. Szacunek 2026: 4,84 SEK (4,68 SEK–4,95 SEK). Szacunek 2027: 9,64 SEK (7,97 SEK–10,90 SEK).
Wartość sprzedaży spółki w ciągu roku.
2022–2025: 10,4 mld SEK–14,7 mld SEK. Podobne spółki: OEM International 5,9 mld SEK, Bufab 8,7 mld SEK, Plug Power 744 mln USD. Szacunek 2026: 16,9 mld SEK (16,6 mld SEK–17,5 mld SEK). Szacunek 2027: 22,1 mld SEK (21,2 mld SEK–23,5 mld SEK).
Procent sprzedaży pozostający po kosztach działalności.
2022–2025: 8,7%–13,5%. Podobne spółki: OEM International 14,7%, Bufab 13,6%, Plug Power −67,5%.
Zysk jako procent pieniędzy akcjonariuszy w spółce.
2022–2025: 2,2%–16,5%. Podobne spółki: OEM International 24,7%, Bufab 18,3%, Plug Power −145,0%.
Cena płacona za jednostkę rocznego zysku na akcję. Nie jest pokazywana przy stracie.
2022–2025: 32,5–296,4. Podobne spółki: OEM International 32,4, Bufab 32,0. Szacunek 2026: 26,6. Szacunek 2027: 13,4.
Ile inwestorzy płacą za jednostkę sprzedaży.
2022–2025: 1,80–2,50. Podobne spółki: OEM International 3,85, Bufab 2,86, Plug Power 2,72. Szacunek 2026: 1,39. Szacunek 2027: 1,06.
Pieniądze wypłacone akcjonariuszom na akcję, zsumowane według lat kalendarzowych.
2018–2025: 0,00 SEK–1,60 SEK.
Zwykła roczna dywidenda jako procent ceny akcji.
2022–2025: 0,6%–0,9%. Podobne spółki: OEM International 1,1%, Bufab 1,0%, Plug Power 0,0%.
Dług netto podzielony przez wynik operacyjny przed amortyzacją.
2022–2025: 2,10–3,26. Podobne spółki: OEM International -0,18, Bufab 2,64.
Więcej wskaźników
Kapitalizacja podzielona przez kapitał pozostały po zobowiązaniach.
2022–2025: 3,53–6,46. Podobne spółki: OEM International 8,53, Bufab 5,45, Plug Power 3,49.
Kapitalizacja plus dług netto podzielone przez wynik operacyjny. Uwzględnia dług.
2022–2025: 21,7–31,0.
Pieniądze pozostałe po inwestycjach podzielone przez liczbę akcji.
2022–2025: 1,28 SEK–7,29 SEK. Podobne spółki: OEM International 2,13 SEK, Bufab 5,43 SEK, Plug Power -0,40 USD.
Procent aktywów finansowanych kapitałem akcjonariuszy.
2022–2025: 24,6%–34,9%.
Dywidenda wyjaśniona
Dywidenda to pieniądze wypłacane akcjonariuszom. Munters Group wypłaciła 1,60 SEK na akcję w ciągu dwunastu miesięcy do 5 listopada 2026.
W dniu odcięcia 4 listopada 2026 akcje Munters Group były notowane bez prawa do dywidendy 0,80 SEK. Kurs przeszedł z 143,85 SEK do 134,40 SEK; z dywidendą zmiana dzienna wyniosła −6,0%. Prawo przechodzi na akcjonariuszy w dniu odcięcia; wypłata następuje później.
2018: 0,30 SEK2019: 0,00 SEK2020: 0,00 SEK2021: 0,70 SEK2022: 0,85 SEK2023: 0,95 SEK2024: 1,30 SEK2025: 1,60 SEK2026 dotąd: 1,60 SEK
Co nastąpiło po podobnych spadkach?
Z reinwestowanymi dywidendami Munters Group spadła o 8,9% przez ostatnie pięć sesji. Od 19 maja 2017 po co najmniej takich spadkach wartość była wyższa 21 sesji później w 20 z 30 nienakładających się okresów. Mediana wyniosła +4,9%, wobec +1,1% w zwykłym okresie 21 sesji, który kończył się wyżej 54 razy na 100.
Taki spadek niewiele więc mówił o kolejnym miesiącu.
+4,9% · 20/30
Co obserwować dalej i dlaczego
Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk Munters Group.
- Raport
Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk Munters Group.
Dodaj do kalendarza
Więcej o Munters Group
Transakcje osób z kierownictwa
Członkowie rady i kierownictwa muszą zgłaszać swoje transakcje akcjami do Finansinspektionen, szwedzkiego nadzoru finansowego.
- Grete Solvang Stoltz, członek kierownictwaKupnookoło 371 tys. SEK
- Henrik Teiwik, członek kierownictwaKupnookoło 211 tys. SEK
- Henrik Teiwik, członek kierownictwaKupnookoło 144 tys. SEK
- Katharina Fischer, dyrektor finansowyKupnookoło 456 tys. SEK
- Elizabeth Carey, członek radyKupnookoło 8 tys. EUR
Raport
Następny raport: · Dodaj do kalendarza · Google Calendar
W ostatnich 15 dniach publikacji raportów kurs Munters Group zmieniał się zwykle o około 5,0%. W zwykły dzień zmienia się o 1,5%.
+4,04% +9,39% −2,16% +2,41%
10 000 SEK zainwestowane w Munters Group 19 maja 2017 jest dziś warte 20 700 SEK, z reinwestowanymi dywidendami.
Ta sama kwota w OMX Stockholm 30 z dywidendami byłaby warta 26 100 SEK.
Ile byłoby dziś warte 10 000 SEK zainwestowane w Munters Group? →
Ile byłoby dziś warte 10 000 SEK zainwestowane w Munters Group?
20 700 SEK
z reinwestowanymi dywidendami, kupione 19 maja 2017. Ta sama kwota w OMX Stockholm 30 z dywidendami byłaby warta 26 100 SEK.
W najniższym punkcie inwestycja była warta 3 590 SEK (23 marca 2020).
Pięć największych dni tej drogi
· +23,7% · cały rynek wzrósł o 1,1% tego samego dnia · dzień raportu
· +22,4% · cały rynek spadł o 0,6% tego samego dnia · dzień raportu
· +16,7% · cały rynek wzrósł o 0,9% tego samego dnia · dzień raportu
· −15,9% · cały rynek spadł o 0,4% tego samego dnia · dzień raportu
· −15,9% · cały rynek spadł o 1,2% tego samego dnia · dzień raportu
Poprzednie dni
−6,27% giełda −0,11% Munters Group, notowana na Nasdaq Sztokholm, wyraźnie spadła w ciągu tygodnia, podczas gdy indeks OMX Stockholm 30 pozostał prawie bez zmian. Czytaj →
Munters Group, notowana na Nasdaq Sztokholm, wyraźnie spadła w ciągu tygodnia, podczas gdy indeks OMX Stockholm 30 pozostał prawie bez zmian.
Najprawdopodobniejszą przyczyną była obniżka prognoz zysku w czwartek 5 listopada, mimo mocnego raportu.
Analitycy pozostali pozytywni, co ograniczyło spadek.
Kolejny raport wynikowy pojawi się w czwartek 28 stycznia 2027.
−6,05% giełda +0,83% Munters Group mocno spadł, podczas gdy rynek rósł. Czytaj →
Munters Group mocno spadł, podczas gdy rynek rósł.
Żadna wiadomość spółkowa nie tłumaczy tego ruchu, a był to bardzo duży dzień dla Munters Group, z obrotami znacznie powyżej normy.
W ostatnich pięciu sesjach Munters Group wyraźnie spadł, podczas gdy OMX Stockholm 30 nieznacznie wzrósł.
Analitycy utrzymali rekomendacje kupuj z cenami docelowymi, czyli ceną uznawaną za godziwą, bez zmian lub podwyższonymi, więc to nie wyjaśnia spadku.
Kolejny raport kwartalny spółki pojawi się w czwartek 28 stycznia 2027.
+2,86% giełda +0,48% Munters Group wyraźnie wzrósł, bez wiadomości spółki, która wyjaśniałaby ruch. Czytaj →
Munters Group wyraźnie wzrósł, bez wiadomości spółki, która wyjaśniałaby ruch.
Akcje poruszały się mocniej niż indeks OMX Stockholm 30, który lekko wzrósł.
W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje wzrosły gwałtownie, co jak na ten walor jest dużym ruchem.
Wzrost nastąpił po silnym napływie zamówień w trzecim kwartale, podanym dwa tygodnie temu, ale ten raport pojawił się przed ostatnią sesją.
Analitycy w poprzednich dniach podnieśli lub utrzymali rekomendacje kupna.
−2,57% giełda −0,29% Munters Group wyraźnie spadła, poruszając się bardziej niż rynek, który nieznacznie spadł. Czytaj →
Munters Group wyraźnie spadła, poruszając się bardziej niż rynek, który nieznacznie spadł.
Żadna wiadomość o spółce z tej sesji nie wyjaśnia tego ruchu.
W ciągu ostatnich pięciu sesji kurs wyraźnie wzrósł, a rynek również wyraźnie wzrósł.
Najbardziej prawdopodobną przyczyną wcześniejszych zwyżek jest silny napływ zamówień w trzecim kwartale, znacznie powyżej oczekiwań, wraz z kilkoma analitykami, którzy podnieśli lub utrzymali rekomendacje kupna i wyższe ceny docelowe.
Kolejny raport kwartalny pojawi się w czwartek 28 stycznia 2027.
+5,25% giełda +3,01% Munters Group wyraźnie zyskała w ciągu tygodnia, bardziej niż szerszy rynek sztokholmski, który także wyraźnie wzrósł. Czytaj →
Munters Group wyraźnie zyskała w ciągu tygodnia, bardziej niż szerszy rynek sztokholmski, który także wyraźnie wzrósł.
Analitycy, w tym UBS, Pareto, Nordea i Handelsbanken, potwierdzili rekomendacje kupna i podnieśli lub obniżyli cele cenowe, czyli wartość, jaką przypisują akcji, w ostatnich dniach tygodnia.
Wcześniej mocny wzrost zamówień w trzecim kwartale, opublikowany 23 października, prawdopodobnie wspierał kurs.
Mediana spółek przemysłowych zyskała w tym samym okresie około 2,1%, więc Munters przewyższył swój sektor.
+0,34% giełda −3,67% Munters Group pozostała w zasadzie bez zmian w ostatnich pięciu sesjach, podczas gdy indeks OMX Stockholm 30 mocno spadł, więc spółka radziła sobie lepiej niż rynek. Czytaj →
Munters Group pozostała w zasadzie bez zmian w ostatnich pięciu sesjach, podczas gdy indeks OMX Stockholm 30 mocno spadł, więc spółka radziła sobie lepiej niż rynek.
Głównym czynnikiem był dzisiejszy raport kwartalny, w którym wpływy zamówień, czyli nowe zamówienia klientów, wzrosły o około 70 procent i przewyższyły oczekiwania.
Inwestorzy prawdopodobnie docenili silny popyt z centrów danych, choć marże, czyli zysk na każdą koronę przychodów, spadły, a przepływy pieniężne były ujemne.
Dziś akcje mocno wzrosły przy obrocie około trzykrotnie większym niż zwykle, co jest typowe w dniu publikacji wyników.