Przejdź do treści głównej
PL
Menu

Dlaczego kurs akcji Nederman Holding się zmienia

Nederman Holding wyraźnie spadł, bardziej niż rynek.

Napisano po zamknięciu giełdy, ·

Dlaczego dzisiaj

16 210 wiadomości przeanalizowano dziś

Nederman Holding wyraźnie spadł, bardziej niż rynek.

Wiadomością dnia był bezpłatny test zagrożenia pyłem palnym, co raczej nie tłumaczy spadku.

Żadna wiadomość spółki wyraźnie nie wyjaśnia tego ruchu.

W ostatnich pięciu sesjach akcje wyraźnie zyskały, podczas gdy OMX Stockholm 30 zyskał tylko nieznacznie.

Obroty były na zwykłym poziomie.

Dzisiejszy ruch −1,80% stanowił 2,5 zwykłego dziennego ruchu 0,7%. OMX Stockholm 30 zmienił się tego dnia o −0,32%.

Nederman Holding −1,80%OMX Stockholm 30 −0,32%Nieco słabiej niż giełda

Poprzednie dni →

Zobacz wykres w ChartCompass, z wyjaśnionym każdym ruchem →

Czego oczekują analitycy i jak często mieli rację

Szacunki analityków dla spółki Nederman Holding.

Spółka Nederman Holding zarobiła więcej od oczekiwań w 0 z 2 raportów.

Akcja poruszyła się zgodnie z kierunkiem zaskoczenia zyskiem w 1 z 2 raportów ze zmierzonym ruchem, wobec około 63% raportów nordyckich spółek.

Oceny

Teraz
Kupuj 1Trzymaj 0Sprzedaj 0

Ocena jest własną opinią analityka o akcji.

Ceny docelowe

Ostatni kurs 143,00 SEK

Ceny docelowe
160

Cena docelowa jednego analityka wynosi 160,00 SEK, czyli +12% względem ostatniego kursu 143,00 SEK. Cena docelowa jest szacunkiem analityka dotyczącym przyszłego kursu.

Zysk wobec oczekiwań i reakcja akcji

Zysk wobec oczekiwań i reakcja akcji1,21,51,72,02,32026-07-16: 1,31; Oczekiwany zysk na akcję: 1,4416/7’26−1,2%2026-10-21: 1,68; Oczekiwany zysk na akcję: 1,7821/10’26+1,8%Następny publikowany kwartał: oczekiwany zysk na akcję 2,15.→12/02

Oczekiwany zysk na akcjęPowyżej szacunkuPoniżej szacunkuZgodnie z oczekiwaniamiSEK

Procenty poniżej pokazują akcję w dniu raportu; etykiety to daty raportów.

Następny publikowany kwartał: oczekiwany zysk na akcję 2,15 SEK (12 lutego). Dla bieżącego roku obrotowego oczekiwany zysk na akcję zmienił się z 7,52 SEK trzy miesiące temu na 7,31 SEK teraz. Szacunek 2026: 7,31 SEK. Szacunek 2027: 9,75 SEK. Te szacunki przygotował jeden analityk. Członkowie rady i kierownictwa muszą zgłaszać swoje transakcje akcjami do Finansinspektionen, szwedzkiego nadzoru finansowego. 10 czerwca: Kupno około 245 tys. SEK. 9 czerwca: Kupno około 5 tys. SEK. 26 maja: Kupno około 240 tys. SEK. 26 maja: Kupno około 276 tys. SEK. 7 maja: Kupno około 180 tys. SEK.

Czy kurs podążał za działalnością spółki?

Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 3 z 3 lat. W nordyckich spółkach dzieje się tak w około 60% lat. W 2025 kurs zmienił się o −22%, a zysk na akcję o −21%.

Sprzedaż, zysk i kapitalizacja

Sprzedaż, zysk i kapitalizacja (mld SEK)0,02,85,68,42022: 5,182022: 0,3320222023: 6,192023: 0,3420232024: 5,902024: 0,3520242025: 5,782025: 0,272025Teraz2026: 5,6120262027: 6,1020272022: 6,056,12023: 6,306,32024: 7,627,62025: 5,966,0Teraz: 5,015,0

SprzedażZyskKapitalizacjaKreskowane słupki: szacunki analityków.mld SEK

Kapitalizacja wynosi 0,9 razy sprzedaż z 2025 r., wobec 1,2 w 2022. Zysk w 2025: 274 mln SEK.

Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja

Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja (mld SEK)0,02,85,68,42022: 6,222022: 4,0320222023: 6,422023: 4,0520232024: 7,252024: 4,5320242025: 6,792025: 4,272025Teraz2022: 6,056,12023: 6,306,32024: 7,627,62025: 5,966,0Teraz: 5,015,0

AktywaZobowiązaniaKapitalizacjamld SEK

Aktywa minus zobowiązania dają akcjonariuszom 2,5 mld SEK. Kapitalizacja wynosi 2,0 razy ten kapitał.

Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 3 z 3 lat.Kapitalizacja (Teraz): 5,0 mld SEKSprzedaż 2025: 5,8 mld SEK

Co wskaźniki mówią o Nederman Holding

Wskaźniki łączą zyski Nederman Holding z ceną płaconą przez inwestorów.

Linia pokazuje kurs w tym samym roku na osobnej skali. Kreskowane słupki: szacunki analityków.

Zysk na akcję6,39 SEK
TerazZysk na akcję2022: 9,37222023: 9,71232024: 9,83242025: 7,80252026: 7,31262027: 9,75272022: 172,402023: 179,502024: 217,002025: 169,60

Zysk podzielony przez liczbę akcji. Każda akcja reprezentuje taką część zysku.

2022–2025: 7,80 SEK–9,83 SEK. Podobne spółki: NEL -0,73 NOK, Xano Industri 1,77 SEK, Alimak Group 5,33 SEK. Szacunek 2026: 7,31 SEK (7,31 SEK–7,31 SEK). Szacunek 2027: 9,75 SEK (9,75 SEK–9,75 SEK).

Sprzedaż5,5 mld SEK
TerazSprzedaż2022: 5 178 900 000,00222023: 6 187 800 000,00232024: 5 899 900 000,00242025: 5 782 800 000,00252026: 5 611 000 000,00262027: 6 099 000 000,00272022: 172,402023: 179,502024: 217,002025: 169,60

Wartość sprzedaży spółki w ciągu roku.

2022–2025: 5,2 mld SEK–6,2 mld SEK. Podobne spółki: NEL 744 mln NOK, Xano Industri 3,3 mld SEK, Alimak Group 6,9 mld SEK. Szacunek 2026: 5,6 mld SEK (5,6 mld SEK–5,6 mld SEK). Szacunek 2027: 6,1 mld SEK (6,1 mld SEK–6,1 mld SEK).

Marża operacyjna7,5%
TerazMarża operacyjna2022: 9,33222023: 10,32232024: 9,95242025: 8,92252022: 172,402023: 179,502024: 217,002025: 169,60

Procent sprzedaży pozostający po kosztach działalności.

2022–2025: 8,9%–10,3%. Podobne spółki: NEL −202,7%, Xano Industri 6,2%, Alimak Group 13,7%.

Rentowność kapitału własnego8,6%
TerazRentowność kapitału własnego2022: 15,03222023: 14,37232024: 12,70242025: 10,90252022: 172,402023: 179,502024: 217,002025: 169,60

Zysk jako procent pieniędzy akcjonariuszy w spółce.

2022–2025: 10,9%–15,0%. Podobne spółki: NEL −32,6%, Xano Industri 5,5%, Alimak Group 7,6%.

C/Z22,4
TerazC/Z2022: 18,40222023: 18,49232024: 22,08242025: 21,74252026: 19,56262027: 14,6727

Cena płacona za jednostkę rocznego zysku na akcję. Nie jest pokazywana przy stracie.

2022–2025: 18,4–22,1. Podobne spółki: Xano Industri 23,5, Alimak Group 22,5. Szacunek 2026: 19,6. Szacunek 2027: 14,7.

Kapitalizacja / sprzedaż (C/S)0,90
TerazKapitalizacja / sprzedaż (C/S)2022: 1,17222023: 1,02232024: 1,29242025: 1,03252026: 0,89262027: 0,8227

Ile inwestorzy płacą za jednostkę sprzedaży.

2022–2025: 1,02–1,29. Podobne spółki: NEL 4,90, Xano Industri 0,75, Alimak Group 1,84. Szacunek 2026: 0,89. Szacunek 2027: 0,82.

Dywidenda na akcję4,00 SEK
TerazDywidenda na akcję2017: 1,83172018: 2,00182019: 2,30192020: 0,00202021: 1,00212022: 3,50222023: 3,75232024: 3,95242025: 4,0025

Pieniądze wypłacone akcjonariuszom na akcję, zsumowane według lat kalendarzowych.

2017–2025: 0,00 SEK–4,00 SEK.

Stopa dywidendy2,8%
TerazStopa dywidendy2022: 2,03222023: 2,09232024: 1,82242025: 2,3625

Zwykła roczna dywidenda jako procent ceny akcji.

2022–2025: 1,8%–2,4%. Podobne spółki: NEL 0,0%, Xano Industri 2,4%, Alimak Group 2,8%.

Dług netto / EBITDA3,88
TerazDług netto / EBITDA2022: 2,00222023: 1,51232024: 1,84242025: 2,2525

Dług netto podzielony przez wynik operacyjny przed amortyzacją.

2022–2025: 1,51–2,25. Podobne spółki: Xano Industri 2,57, Alimak Group 3,16.

Więcej wskaźników
Kapitalizacja / kapitał własny (C/WK)1,84
TerazKapitalizacja / kapitał własny (C/WK)2022: 2,77222023: 2,66232024: 2,80242025: 2,3725

Kapitalizacja podzielona przez kapitał pozostały po zobowiązaniach.

2022–2025: 2,37–2,80. Podobne spółki: NEL 1,06, Xano Industri 1,27, Alimak Group 1,64.

EV / EBIT15,1
2025EV / EBIT2022: 14,83222023: 12,56232024: 14,79242025: 15,1125

Kapitalizacja plus dług netto podzielone przez wynik operacyjny. Uwzględnia dług.

2022–2025: 12,6–15,1.

Wolne przepływy na akcję5,38 SEK
TerazWolne przepływy na akcję2022: 4,98222023: 10,84232024: 9,43242025: 4,43252022: 172,402023: 179,502024: 217,002025: 169,60

Pieniądze pozostałe po inwestycjach podzielone przez liczbę akcji.

2022–2025: 4,43 SEK–10,84 SEK. Podobne spółki: NEL -0,35 NOK, Xano Industri 3,49 SEK, Alimak Group 6,26 SEK.

Udział kapitału własnego37,0%
2025Udział kapitału własnego2022: 35,15222023: 36,93232024: 37,48242025: 37,0325

Procent aktywów finansowanych kapitałem akcjonariuszy.

2022–2025: 35,2%–37,5%.

Dywidenda wyjaśniona

Dywidenda to pieniądze wypłacane akcjonariuszom. Nederman Holding wypłaciła 4,00 SEK na akcję w ciągu dwunastu miesięcy do 5 listopada 2026.

W dniu odcięcia 22 kwietnia 2026 akcje Nederman Holding były notowane bez prawa do dywidendy 4,00 SEK. Kurs przeszedł z 130,80 SEK do 124,60 SEK; z dywidendą zmiana dzienna wyniosła −1,7%. Prawo przechodzi na akcjonariuszy w dniu odcięcia; wypłata następuje później.

2017: 1,83 SEK2018: 2,00 SEK2019: 2,30 SEK2020: 0,00 SEK2021: 1,00 SEK2022: 3,50 SEK2023: 3,75 SEK2024: 3,95 SEK2025: 4,00 SEK2026 dotąd: 4,00 SEK

Co obserwować dalej i dlaczego

Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk Nederman Holding.

  • Raport

    Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk Nederman Holding.

    Dodaj do kalendarza
Więcej o Nederman Holding

Transakcje osób z kierownictwa

Członkowie rady i kierownictwa muszą zgłaszać swoje transakcje akcjami do Finansinspektionen, szwedzkiego nadzoru finansowego.

  • Joakim Ryrstedt, członek kierownictwaKupnookoło 245 tys. SEK
  • Joakim Ryrstedt, członek kierownictwaKupnookoło 5 tys. SEK
  • Hans Dahlén, członek kierownictwaKupnookoło 240 tys. SEK
  • Joakim Ryrstedt, członek kierownictwaKupnookoło 276 tys. SEK
  • Joakim Ryrstedt, członek kierownictwaKupnookoło 180 tys. SEK

Raport

Następny raport: · Dodaj do kalendarza · Google Calendar

Dzień raportu2,7%

Zwykły dzień0,7%

W ostatnich 15 dniach publikacji raportów kurs Nederman Holding zmieniał się zwykle o około 2,7%. W zwykły dzień zmienia się o 0,7%.

+1,84% −1,23% −6,60% +2,10%

10 000 SEK zainwestowane w Nederman Holding 7 listopada 2016 jest dziś warte 27 200 SEK, z reinwestowanymi dywidendami.

Ile byłoby dziś warte 10 000 SEK zainwestowane w Nederman Holding? →

Ile byłoby dziś warte 10 000 SEK zainwestowane w Nederman Holding?

27 200 SEK

z reinwestowanymi dywidendami, kupione 7 listopada 2016.

Pięć największych dni tej drogi

· +14,0% · cały rynek wzrósł o 1,0% tego samego dnia · dzień raportu

· +12,4% · cały rynek spadł o 1,1% tego samego dnia

· +11,8% · cały rynek wzrósł o 3,9% tego samego dnia

· +11,4% · cały rynek wzrósł o 0,6% tego samego dnia · dzień raportu

· +10,6% · cały rynek wzrósł o 0,5% tego samego dnia

Poprzednie dni

  • +3,32% giełda −0,11% Nederman Holding wyraźnie wzrosła w ciągu tygodnia, podczas gdy szerszy rynek pozostał w przybliżeniu bez zmian. Czytaj →

    Nederman Holding wyraźnie wzrosła w ciągu tygodnia, podczas gdy szerszy rynek pozostał w przybliżeniu bez zmian.

    W ostatniej sesji akcje poruszały się wbrew rynkowi, lekko rosnąc, podczas gdy indeks OMX Stockholm 30 wyraźnie spadał.

    Kolejny raport, kwartalne wyniki spółki, jest oczekiwany 12 lutego 2027.

  • +3,00% giełda +0,83% Nederman Holding mocno wzrósł, bez wiadomości spółki, które by to wyjaśniały. Czytaj →

    Nederman Holding mocno wzrósł, bez wiadomości spółki, które by to wyjaśniały.

    Rynek wyraźnie wzrósł, więc Nederman poruszył się mocniej niż indeks.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje mocno wzrosły, a indeks tylko nieznacznie.

    Prawdopodobnie przyczyniło się szerokie zainteresowanie kupnem spółek przemysłowych i odbicie po słabszym handlu.

    Obroty były wyraźnie niższe niż zwykle, więc ruch nastąpił przy małej aktywności.

  • +0,73% giełda −0,29% Nederman Holding nieznacznie wzrósł, podczas gdy rynek lekko spadał. Czytaj →

    Nederman Holding nieznacznie wzrósł, podczas gdy rynek lekko spadał.

    Żadna wiadomość spółki nie wyjaśnia tego ruchu, który był zwykłym dniem dla akcji.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje były w przybliżeniu bez zmian, podczas gdy OMX Stockholm 30 wyraźnie rósł, więc walor odstawał.

    Wyniki za trzeci kwartał były słabsze od oczekiwań, co prawdopodobnie ciążyło na nastrojach wcześniej w tym tygodniu.

    Zamówienia wzrosły mocno, ale sprzedaż i marże spadły.

  • +0,58% giełda +3,01% Nederman Holding pozostał w zasadzie bez zmian w ciągu ostatnich pięciu sesji i poruszał się mniej niż szerszy rynek, który wyraźnie wzrósł. Czytaj →

    Nederman Holding pozostał w zasadzie bez zmian w ciągu ostatnich pięciu sesji i poruszał się mniej niż szerszy rynek, który wyraźnie wzrósł.

    Ruch był typowej wielkości, a akcje lekko zyskały w ostatniej sesji, podczas gdy rynek nieznacznie spadł.

    Najważniejsza wiadomość o spółce pojawiła się wraz z raportem kwartalnym z 21 października: zamówienia wzrosły mocno, ale sprzedaż spadła, a marże znalazły się pod presją, co było poniżej oczekiwań.

    W tym samym tygodniu sektor przemysłowy na Nasdaq Sztokholm wzrósł w medianie o około 2 %, więc akcje pozostały w tyle za konkurentami.

  • −0,58% giełda +0,96% Nederman Holding nieznacznie spadł, podczas gdy rynek rósł. Czytaj →

    Nederman Holding nieznacznie spadł, podczas gdy rynek rósł.

    Żadna wiadomość spółki z tej sesji nie wyjaśnia tego ruchu.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje wyraźnie spadły, a rynek był w przybliżeniu płaski.

    Raport za trzeci kwartał opublikowany w zeszłym tygodniu pokazał spadek sprzedaży i presję na marże, choć zamówienia wzrosły.

    Akcje notowane są znacznie poniżej rocznego szczytu, a ruch był dla tego waloru zwyczajnym dniem.

  • −0,73% giełda +1,57% Nederman Holding nieznacznie spadł, gdy rynek rósł. Czytaj →

    Nederman Holding nieznacznie spadł, gdy rynek rósł.

    Ruch był zwykłym dniem dla Nederman Holding, bez nowych wiadomości spółki w tej sesji.

    Spadek nastąpił po raporcie za trzeci kwartał sprzed tygodnia, który pokazał niższą sprzedaż i zysk mimo wzrostu zamówień.

    W ostatnich pięciu sesjach akcje wyraźnie spadły, bardziej niż rynek, który nieznacznie spadł.

    Inwestorzy prawdopodobnie uwzględnili niższe marże z raportu.

  • −0,58% giełda +0,41% Nederman Holding nieznacznie spadł bez wyraźnego powodu leżącego po stronie spółki. Czytaj →

    Nederman Holding nieznacznie spadł bez wyraźnego powodu leżącego po stronie spółki.

    Akcja poruszyła się wbrew rynkowi, który tego samego dnia nieznacznie wzrósł.

    Ruch był dla Nedermana zwyczajny, mniejszy niż jego zwykła dzienna wahliwość.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcja wyraźnie spadła, choć mniej niż szerszy indeks sztokholmski.

    Prawdopodobnym tłem jest raport za trzeci kwartał opublikowany wcześniej w tym tygodniu, gdzie wyniki rozczarowały, a marże były pod presją mimo silnego napływu zamówień.

  • −2,41% giełda −3,67% Nederman Holding, notowana na Nasdaq Sztokholm, wyraźnie spadła w ciągu ostatnich pięciu sesji giełdowych, choć mniej niż szerszy rynek, który również mocno zniżkował. Czytaj →

    Nederman Holding, notowana na Nasdaq Sztokholm, wyraźnie spadła w ciągu ostatnich pięciu sesji giełdowych, choć mniej niż szerszy rynek, który również mocno zniżkował.

    Głównym powodem był raport za trzeci kwartał, opublikowany w połowie tygodnia, którego wyniki nie spełniły oczekiwań, bo zysk i marże spadły przy niższej sprzedaży.

    Inwestorzy prawdopodobnie zareagowali na presję na marże, choć silne nowe zamówienia, wyższe o około 12 procent, częściowo złagodziły rozczarowanie.

    Kolejny raport kwartalny spodziewany jest 12 lutego 2027 roku.

Wszystkie spółki