Dlaczego kurs akcji Xano Industri się zmienia
Xano Industri wyraźnie wzrosła, wbrew słabszemu rynkowi.
Napisano po zamknięciu giełdy, ·
Dlaczego dzisiaj
16 210 wiadomości przeanalizowano dziśXano Industri wyraźnie wzrosła, wbrew słabszemu rynkowi.
Decyzja zapadła już w środę, a po niej następuje skup tych samych akcji.
W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje wyraźnie spadły, podczas gdy rynek pozostał mniej więcej bez zmian.
Zysk za trzeci kwartał gwałtownie spadł, a słaby popyt w przemyśle spożywczym obciąża wyniki.
Dzisiejszy ruch +2,21% stanowił 2,2 zwykłego dziennego ruchu 1,0%. OMX Stockholm 30 zmienił się tego dnia o −1,01%.
Xano Industri +2,21%OMX Stockholm 30 −1,01%Wbrew giełdzie
Czy kurs podążał za działalnością spółki?
Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 3 z 3 lat. W nordyckich spółkach dzieje się tak w około 60% lat. W 2025 kurs zmienił się o +37%, a zysk na akcję o +78%.
Sprzedaż, zysk i kapitalizacja
SprzedażZyskKapitalizacjamld SEK
Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja
AktywaZobowiązaniaKapitalizacjamld SEK
Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 3 z 3 lat.Kapitalizacja (Teraz): 2,5 mld SEKSprzedaż 2025: 3,4 mld SEK
Co wskaźniki mówią o Xano Industri
Wskaźniki łączą zyski Xano Industri z ceną płaconą przez inwestorów.
Linia pokazuje kurs w tym samym roku na osobnej skali.
Zysk podzielony przez liczbę akcji. Każda akcja reprezentuje taką część zysku.
2022–2025: 1,69 SEK–4,27 SEK. Podobne spółki: NEL -0,73 NOK, Nederman Holding 6,39 SEK, Raute 1,51 EUR.
Wartość sprzedaży spółki w ciągu roku.
2022–2025: 3,3 mld SEK–3,5 mld SEK. Podobne spółki: NEL 744 mln NOK, Nederman Holding 5,5 mld SEK, Raute 132 mln EUR.
Procent sprzedaży pozostający po kosztach działalności.
2022–2025: 5,5%–9,6%. Podobne spółki: NEL −202,7%, Nederman Holding 7,5%, Raute 8,8%.
Zysk jako procent pieniędzy akcjonariuszy w spółce.
2022–2025: 5,8%–16,3%. Podobne spółki: NEL −32,6%, Nederman Holding 8,6%, Raute 17,2%.
Cena płacona za jednostkę rocznego zysku na akcję. Nie jest pokazywana przy stracie.
2022–2025: 25,4–33,3. Podobne spółki: Nederman Holding 22,4, Raute 9,2.
Ile inwestorzy płacą za jednostkę sprzedaży.
2022–2025: 1,01–1,83. Podobne spółki: NEL 4,90, Nederman Holding 0,90, Raute 0,62.
Pieniądze wypłacone akcjonariuszom na akcję, zsumowane według lat kalendarzowych.
2017–2025: 0,00 SEK–1,75 SEK.
Zwykła roczna dywidenda jako procent ceny akcji.
2022–2025: 0,0%–2,3%. Podobne spółki: NEL 0,0%, Nederman Holding 2,8%, Raute 4,7%.
Dług netto podzielony przez wynik operacyjny przed amortyzacją.
2022–2025: 1,85–4,07. Podobne spółki: Nederman Holding 3,88, Raute -1,37.
Więcej wskaźników
Kapitalizacja podzielona przez kapitał pozostały po zobowiązaniach.
2022–2025: 1,94–4,21. Podobne spółki: NEL 1,06, Nederman Holding 1,84, Raute 1,50.
Pieniądze pozostałe po inwestycjach podzielone przez liczbę akcji.
2022–2025: -0,23 SEK–7,59 SEK. Podobne spółki: NEL -0,35 NOK, Nederman Holding 5,38 SEK, Raute 0,31 EUR.
Procent aktywów finansowanych kapitałem akcjonariuszy.
2022–2025: 42,4%–49,9%.
Dywidenda wyjaśniona
Dywidenda to pieniądze wypłacane akcjonariuszom. Xano Industri wypłaciła 0,50 SEK na akcję w ciągu dwunastu miesięcy do 6 listopada 2026.
W dniu odcięcia 8 maja 2026 akcje Xano Industri były notowane bez prawa do dywidendy 0,50 SEK. Kurs przeszedł z 51,70 SEK do 49,90 SEK; z dywidendą zmiana dzienna wyniosła −2,5%. Prawo przechodzi na akcjonariuszy w dniu odcięcia; wypłata następuje później.
2017: 0,56 SEK2018: 1,00 SEK2019: 1,00 SEK2020: 0,00 SEK2021: 1,25 SEK2022: 1,75 SEK2023: 1,75 SEK2024: 1,00 SEK2025: 0,00 SEK2026 dotąd: 0,50 SEK
Co nastąpiło po podobnych spadkach?
Z reinwestowanymi dywidendami Xano Industri spadła o 3,4% przez ostatnie pięć sesji. Od 7 listopada 2016 po co najmniej takich spadkach wartość była wyższa 21 sesji później w 47 z 89 nienakładających się okresów. Mediana wyniosła +1,5%, wobec +0,0% w zwykłym okresie 21 sesji, który kończył się wyżej 50 razy na 100.
Taki spadek niewiele więc mówił o kolejnym miesiącu.
+1,5% · 47/89
Co obserwować dalej i dlaczego
Od dnia odcięcia Xano Industri jest notowana bez prawa do kolejnej dywidendy.
- Dywidenda wyjaśniona
Od dnia odcięcia Xano Industri jest notowana bez prawa do kolejnej dywidendy.
- Raport
Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk Xano Industri.
Dodaj do kalendarza
Raport
Następny raport: · Dodaj do kalendarza · Google Calendar
W ostatnich 16 dniach publikacji raportów kurs Xano Industri zmieniał się zwykle o około 5,9%. W zwykły dzień zmienia się o 1,0%.
−13,84% Dlaczego? +3,33% −15,93% −20,42%
10 000 SEK zainwestowane w Xano Industri 7 listopada 2016 jest dziś warte 19 900 SEK, z reinwestowanymi dywidendami.
Ile byłoby dziś warte 10 000 SEK zainwestowane w Xano Industri? →
Ile byłoby dziś warte 10 000 SEK zainwestowane w Xano Industri?
19 900 SEK
z reinwestowanymi dywidendami, kupione 7 listopada 2016.
Pięć największych dni tej drogi
· −20,4% · cały rynek spadł o 0,9% tego samego dnia · dzień raportu
· +19,2% · cały rynek wzrósł o 1,9% tego samego dnia
· +16,3% · cały rynek spadł o 0,5% tego samego dnia
· −15,9% · cały rynek wzrósł o 2,8% tego samego dnia · dzień raportu
· +15,9% · cały rynek spadł o 0,9% tego samego dnia
Poprzednie dni
+0,00% giełda +0,83% Xano Industri bez zmian. Czytaj →
Xano Industri bez zmian.
XANO Industri pozostała praktycznie bez zmian, bez wiadomości spółki, które by to wyjaśniały.
Tego samego dnia OMX Stockholm 30 wyraźnie wzrósł, więc XANO poruszała się mniej niż rynek.
W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje mocno spadły, podczas gdy rynek nieznacznie wzrósł.
W ostatniej sesji zarząd XANO zdecydował o ukierunkowanej emisji 243 100 akcji serii C, które mają zostać odkupione.
−1,83% giełda −0,08% Xano Industri wyraźnie spadła, podczas gdy rynek był w przybliżeniu płaski. Czytaj →
Xano Industri wyraźnie spadła, podczas gdy rynek był w przybliżeniu płaski.
Akcje poruszały się przeciwnie do rynku w ostatnich pięciu sesjach, bardzo mocno tracąc, podczas gdy OMX Stockholm 30 nieznacznie wzrósł.
Żadne wiadomości korporacyjne z ostatniej sesji nie wyjaśniają tego ruchu, więc przyczyna jest niejasna.
Wcześniej Xano Industri opublikowała słabe wyniki za trzeci kwartał, z niższą sprzedażą i znacznie niższym zyskiem operacyjnym (EBIT, zysk przed odsetkami i podatkiem).
Słaby raport i spadające wolumeny w podstawowej działalności przemysłowej prawdopodobnie ciążyły akcjom w tym tygodniu.
−4,88% giełda +0,48% Xano Industri mocno spadła, podczas gdy rynek lekko wzrósł. Czytaj →
Xano Industri mocno spadła, podczas gdy rynek lekko wzrósł.
Najbardziej prawdopodobną przyczyną są słabe wyniki za trzeci kwartał, gdzie zysk operacyjny spadł do 24 MSEK z 110 MSEK.
Obroty były około czterokrotnie wyższe od normalnych.
W ostatnich pięciu sesjach akcje bardzo mocno straciły, podczas gdy OMX Stockholm 30 wyraźnie zyskał.
Spadek jest bardzo dużym ruchem, około siedmiokrotnością normalnej pięciodniowej zmienności akcji.
−13,84% giełda +0,41% Xano Industri spadła bardzo mocno, podczas gdy rynek rósł. Czytaj →
Xano Industri spadła bardzo mocno, podczas gdy rynek rósł.
Spółka opublikowała tego samego dnia raport śródroczny, z przychodami 715 MSEK i zyskiem operacyjnym, który spadł do 24 MSEK z 110.
Zysk spółki gwałtownie spadł, więc raport prawdopodobnie tłumaczy większość spadku.
W ciągu ostatnich pięciu sesji giełdowych akcje spadły bardzo mocno, mniej więcej pięciokrotnie więcej niż zwykle w takim okresie.
NASTĘPNIE: Jak w tych samych dniach zachowywał się szerszy rynek sztokholmski i sektor przemysłowy wobec Xano Industri? | Jakie były największe dzienne ruchy Xano Industri w ciągu ostatniego roku? | Co oznacza zysk operacyjny (EBIT, zysk przed odsetkami i podatkami) dla Xano Industri?
+0,00% giełda +0,96% Xano Industri niewiele się zmienił, bez wiadomości o spółce. Czytaj →
Xano Industri niewiele się zmienił, bez wiadomości o spółce.
W ciągu ostatnich pięciu sesji giełdowych kurs nieznacznie wzrósł, podczas gdy OMX Stockholm 30 był w przybliżeniu płaski.
Obroty w tym walorze były normalne.
Jedyną pozycją jest datowana aktualizacja prognoz analityków z zeszłej soboty, która stanowi tło, a nie przyczynę ruchu z sesji.
W tym samym tygodniu spółki przemysłowe na Nasdaq Stockholm łącznie nieznacznie spadły, więc ruch był mały i nie wynika z wiadomości o spółce.
+4,79% giełda −3,67% Xano Industri wyraźnie wzrosła w ciągu ostatnich pięciu sesji, co jak na tę spółkę jest dużym ruchem. Czytaj →
Xano Industri wyraźnie wzrosła w ciągu ostatnich pięciu sesji, co jak na tę spółkę jest dużym ruchem.
W tych samych dniach indeks OMX Stockholm 30, główny szwedzki indeks, mocno spadł, więc Xano poruszała się wbrew rynkowi.
Xano nie miała w tym okresie informacji spółkowych, więc żadne konkretne wydarzenie nie tłumaczy wzrostu.
Akcje mogą rosnąć wbrew rynkowi, gdy inwestorzy przenoszą kapitał do firm uznawanych za silniejsze lub gdy rośnie zainteresowanie branżą.
+0,20% giełda +1,25% Xano Industri był w przybliżeniu bez zmian, podczas gdy szerszy rynek w Sztokholmie wyraźnie rósł, więc akcje w tym dniu pozostały w tyle za rynkiem. Czytaj →
Xano Industri był w przybliżeniu bez zmian, podczas gdy szerszy rynek w Sztokholmie wyraźnie rósł, więc akcje w tym dniu pozostały w tyle za rynkiem.
W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje wzrosły nieznacznie, zgodnie z indeksem OMX Stockholm 30, który również lekko zyskał.
Akcje przemysłowe, takie jak Xano Industri, zazwyczaj podążają za cyklem gospodarczym, napływem zamówień i oczekiwaniami dotyczącymi stóp procentowych, więc silna sesja na rynku może pozostawić mniejszą spółkę bez zmian, jeśli inwestorzy wolą większe i bardziej płynne spółki.
Warto obserwować, czy akcje dogonią ruch rynku w najbliższych sesjach i czy pojawi się nowy komunikat spółki.
+1,98% giełda −0,62% Xano Industri mocno wzrosła bez wiadomości korporacyjnych; akcja poruszała się przeciwnie do nieco słabszego indeksu OMX Stockholm 30. Czytaj →
Xano Industri mocno wzrosła bez wiadomości korporacyjnych; akcja poruszała się przeciwnie do nieco słabszego indeksu OMX Stockholm 30.
W ciągu ostatnich pięciu sesji giełdowych wzrosła nieznacznie, zgodnie z wyraźnie rosnącym rynkiem.
W tym okresie nie pojawiły się wiadomości korporacyjne dotyczące Xano Industri, więc ruch prawdopodobnie odzwierciedla szersze przepływy na rynku i nastroje w sektorze przemysłowym, a nie konkretne wydarzenie.
Silne jednodniowe ruchy małych spółek przemysłowych często wynikają ze zmian w pozycjonowaniu inwestorów lub z wiadomości z szerszego sektora.
Obserwacja sektora przemysłowego i OMX Stockholm 30 w najbliższych sesjach pokaże, czy ruch się utrzyma.