Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Nederman Holding

Nederman Holding daalde duidelijk, meer dan de markt.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

16.698 nieuws vandaag geanalyseerd

Nederman Holding daalde duidelijk, meer dan de markt.

Het nieuws van de handelsdag was een gratis test op stofexplosiegevaar, wat een daling waarschijnlijk niet verklaart.

Geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging duidelijk.

In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 slechts licht steeg.

De handel lag rond het gebruikelijke niveau.

De beweging van vandaag, −1,80%, was 2,5 keer een normale dagbeweging van 0,7%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −0,32%.

Nederman Holding −1,80%OMX Stockholm 30 −0,32%Iets zwakker dan de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Nederman Holding.

Nederman Holding verdiende in 0 van 2 rapporten meer dan verwacht.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 1 van 2 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 1Houden 0Verkopen 0

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel.

Koersdoelen

Laatste koers 143,00 SEK

Koersdoelen
160

Het koersdoel van één analist is 160,00 SEK, +12% ten opzichte van de laatste koers van 143,00 SEK. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie1,21,51,72,02,32026-07-16: 1,31; Verwachte winst per aandeel: 1,4416/7’26−1,2%2026-10-21: 1,68; Verwachte winst per aandeel: 1,7821/10’26+1,8%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 2,15.→12/02

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 2,15 SEK (12 februari). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 7,52 SEK drie maanden geleden naar nu 7,31 SEK. Raming 2026: 7,31 SEK. Raming 2027: 9,75 SEK. Eén analist heeft deze ramingen gemaakt. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 10 juni: Aankoop circa 245 duizend SEK. 9 juni: Aankoop circa 5 duizend SEK. 26 mei: Aankoop circa 240 duizend SEK. 26 mei: Aankoop circa 276 duizend SEK. 7 mei: Aankoop circa 180 duizend SEK.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 3 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met −22% en de winst per aandeel met −21%.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. SEK)0,02,85,68,42022: 5,182022: 0,3320222023: 6,192023: 0,3420232024: 5,902024: 0,3520242025: 5,782025: 0,272025Nu2026: 5,6120262027: 6,1020272022: 6,056,12023: 6,306,32024: 7,627,62025: 5,966,0Nu: 5,015,0

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. SEK

De beurswaarde is 0,9 keer de omzet van 2025, tegen 1,2 in 2022. Winst in 2025: 274 mln. SEK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. SEK)0,02,85,68,42022: 6,222022: 4,0320222023: 6,422023: 4,0520232024: 7,252024: 4,5320242025: 6,792025: 4,272025Nu2022: 6,056,12023: 6,306,32024: 7,627,62025: 5,966,0Nu: 5,015,0

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. SEK

Bezittingen min schulden laten 2,5 mld. SEK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 2,0 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 3 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 5,0 mld. SEKOmzet 2025: 5,8 mld. SEK

Wat de kengetallen over Nederman Holding zeggen

De kengetallen verbinden wat Nederman Holding verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel6,39 SEK
NuWinst per aandeel2022: 9,37222023: 9,71232024: 9,83242025: 7,80252026: 7,31262027: 9,75272022: 172,402023: 179,502024: 217,002025: 169,60

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: 7,80 SEK–9,83 SEK. Vergelijkbare bedrijven: NEL -0,73 NOK, Xano Industri 1,77 SEK, Alimak Group 5,33 SEK. Raming 2026: 7,31 SEK (7,31 SEK–7,31 SEK). Raming 2027: 9,75 SEK (9,75 SEK–9,75 SEK).

Omzet5,5 mld. SEK
NuOmzet2022: 5.178.900.000,00222023: 6.187.800.000,00232024: 5.899.900.000,00242025: 5.782.800.000,00252026: 5.611.000.000,00262027: 6.099.000.000,00272022: 172,402023: 179,502024: 217,002025: 169,60

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 5,2 mld. SEK–6,2 mld. SEK. Vergelijkbare bedrijven: NEL 744 mln. NOK, Xano Industri 3,3 mld. SEK, Alimak Group 6,9 mld. SEK. Raming 2026: 5,6 mld. SEK (5,6 mld. SEK–5,6 mld. SEK). Raming 2027: 6,1 mld. SEK (6,1 mld. SEK–6,1 mld. SEK).

Operationele marge7,5%
NuOperationele marge2022: 9,33222023: 10,32232024: 9,95242025: 8,92252022: 172,402023: 179,502024: 217,002025: 169,60

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: 8,9%–10,3%. Vergelijkbare bedrijven: NEL −202,7%, Xano Industri 6,2%, Alimak Group 13,7%.

Rendement op eigen vermogen8,6%
NuRendement op eigen vermogen2022: 15,03222023: 14,37232024: 12,70242025: 10,90252022: 172,402023: 179,502024: 217,002025: 169,60

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: 10,9%–15,0%. Vergelijkbare bedrijven: NEL −32,6%, Xano Industri 5,5%, Alimak Group 7,6%.

K/W22,4
NuK/W2022: 18,40222023: 18,49232024: 22,08242025: 21,74252026: 19,56262027: 14,6727

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 18,4–22,1. Vergelijkbare bedrijven: Xano Industri 23,5, Alimak Group 22,5. Raming 2026: 19,6. Raming 2027: 14,7.

Beurswaarde / omzet (K/O)0,90
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 1,17222023: 1,02232024: 1,29242025: 1,03252026: 0,89262027: 0,8227

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 1,02–1,29. Vergelijkbare bedrijven: NEL 4,90, Xano Industri 0,75, Alimak Group 1,84. Raming 2026: 0,89. Raming 2027: 0,82.

Dividend per aandeel4,00 SEK
NuDividend per aandeel2017: 1,83172018: 2,00182019: 2,30192020: 0,00202021: 1,00212022: 3,50222023: 3,75232024: 3,95242025: 4,0025

Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.

2017–2025: 0,00 SEK–4,00 SEK.

Dividendrendement2,8%
NuDividendrendement2022: 2,03222023: 2,09232024: 1,82242025: 2,3625

Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.

2022–2025: 1,8%–2,4%. Vergelijkbare bedrijven: NEL 0,0%, Xano Industri 2,4%, Alimak Group 2,8%.

Nettoschuld / EBITDA3,88
NuNettoschuld / EBITDA2022: 2,00222023: 1,51232024: 1,84242025: 2,2525

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: 1,51–2,25. Vergelijkbare bedrijven: Xano Industri 2,57, Alimak Group 3,16.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)1,84
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 2,77222023: 2,66232024: 2,80242025: 2,3725

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 2,37–2,80. Vergelijkbare bedrijven: NEL 1,06, Xano Industri 1,27, Alimak Group 1,64.

EV / EBIT15,1
2025EV / EBIT2022: 14,83222023: 12,56232024: 14,79242025: 15,1125

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 12,6–15,1.

Vrije kasstroom per aandeel5,38 SEK
NuVrije kasstroom per aandeel2022: 4,98222023: 10,84232024: 9,43242025: 4,43252022: 172,402023: 179,502024: 217,002025: 169,60

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: 4,43 SEK–10,84 SEK. Vergelijkbare bedrijven: NEL -0,35 NOK, Xano Industri 3,49 SEK, Alimak Group 6,26 SEK.

Solvabiliteit37,0%
2025Solvabiliteit2022: 35,15222023: 36,93232024: 37,48242025: 37,0325

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 35,2%–37,5%.

Het dividend uitgelegd

Een dividend is geld voor aandeelhouders. Nederman Holding betaalde 4,00 SEK per aandeel in de twaalf maanden tot 5 november 2026.

Op de ex-dag 22 april 2026 werd Nederman Holding zonder recht op het dividend van 4,00 SEK verhandeld. De koers ging van 130,80 SEK naar 124,60 SEK; inclusief dividend was de dagverandering −1,7%. Het recht gaat op de ex-dag naar aandeelhouders; de betaling volgt later.

2017: 1,83 SEK2018: 2,00 SEK2019: 2,30 SEK2020: 0,00 SEK2021: 1,00 SEK2022: 3,50 SEK2023: 3,75 SEK2024: 3,95 SEK2025: 4,00 SEK2026 tot nu toe: 4,00 SEK

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Nederman Holding veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Nederman Holding veranderden.

    Toevoegen aan agenda
Meer over Nederman Holding

Transacties van bestuurders

Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.

  • Joakim Ryrstedt, leidinggevendeAankoopcirca 245 duizend SEK
  • Joakim Ryrstedt, leidinggevendeAankoopcirca 5 duizend SEK
  • Hans Dahlén, leidinggevendeAankoopcirca 240 duizend SEK
  • Joakim Ryrstedt, leidinggevendeAankoopcirca 276 duizend SEK
  • Joakim Ryrstedt, leidinggevendeAankoopcirca 180 duizend SEK

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag2,7%

Gewone dag0,7%

Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Nederman Holding meestal ongeveer 2,7%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 0,7%.

+1,84% −1,23% −6,60% +2,10%

10.000 SEK in Nederman Holding gekocht op 7 november 2016 is vandaag 27.200 SEK waard, met herbelegde dividenden.

Hoeveel zou 10.000 SEK in Nederman Holding vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 SEK in Nederman Holding vandaag waard zijn?

27.200 SEK

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016.

De vijf grootste dagen van de reis

· +14,0% · de hele markt steeg 1,0% op dezelfde dag · rapportdag

· +12,4% · de hele markt daalde 1,1% op dezelfde dag

· +11,8% · de hele markt steeg 3,9% op dezelfde dag

· +11,4% · de hele markt steeg 0,6% op dezelfde dag · rapportdag

· +10,6% · de hele markt steeg 0,5% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • +3,32% beurs −0,11% Nederman Holding steeg duidelijk in de loop van de week, terwijl de bredere markt vrijwel vlak bleef. Lees →

    Nederman Holding steeg duidelijk in de loop van de week, terwijl de bredere markt vrijwel vlak bleef.

    In de laatste handelsdag bewoog het aandeel tegen de markt in en steeg het licht, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk daalde.

    De volgende kwartaalcijfers van het bedrijf worden verwacht op 12 februari 2027.

  • +3,00% beurs +0,83% Nederman Holding steeg sterk, zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart. Lees →

    Nederman Holding steeg sterk, zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart.

    De markt steeg duidelijk, dus Nederman bewoog meer dan de index.

    Over de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel sterk, terwijl de index maar licht steeg.

    Waarschijnlijke oorzaken zijn brede koopinteresse in industriële aandelen en herstel na zwakkere handel.

    Het handelsvolume lag ver onder het gebruikelijke niveau, dus de beweging kwam op dunne handel.

  • +0,73% beurs −0,29% Nederman Holding steeg licht, terwijl de markt iets daalde. Lees →

    Nederman Holding steeg licht, terwijl de markt iets daalde.

    Geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging, die voor het aandeel een gewone dag was.

    In de laatste vijf handelsdagen bleef het aandeel vrijwel gelijk terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk steeg, het aandeel bleef dus achter.

    Het resultaat over het derde kwartaal viel tegen de verwachtingen, wat het sentiment eerder in de week waarschijnlijk drukte.

    De orderontvangst groeide sterk, maar omzet en marges daalden.

  • +0,58% beurs +3,01% Nederman Holding bleef de afgelopen vijf handelsdagen nagenoeg gelijk en bewoog minder dan de bredere markt, die duidelijk steeg. Lees →

    Nederman Holding bleef de afgelopen vijf handelsdagen nagenoeg gelijk en bewoog minder dan de bredere markt, die duidelijk steeg.

    De beweging was van gebruikelijke omvang, en het aandeel steeg licht op de laatste handelsdag terwijl de markt iets terugviel.

    Het belangrijkste bedrijfsnieuws kwam met het kwartaalrapport van 21 oktober: de orderontvangst groeide sterk, maar de omzet daalde en de marges kwamen onder druk, wat onder de verwachtingen bleef.

    In dezelfde week steeg de industriële sector op Nasdaq Stockholm mediaan met ongeveer 2 %, dus het aandeel bleef achter op concurrenten.

  • −0,58% beurs +0,96% Nederman Holding daalde licht, terwijl de markt steeg. Lees →

    Nederman Holding daalde licht, terwijl de markt steeg.

    Er is geen bedrijfsnieuws van die handelsdag dat de beweging verklaart.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk, terwijl de markt ongeveer vlak was.

    Het kwartaalcijfer van het derde kwartaal vorige week toonde dalende omzet en onder druk staande marges, al steeg de orderinstroom.

    Het aandeel noteert ver onder het jaarhoogste, en de beweging was voor het aandeel een gewone dag.

  • −0,73% beurs +1,57% Nederman Holding daalde licht, terwijl de markt steeg. Lees →

    Nederman Holding daalde licht, terwijl de markt steeg.

    De beweging was een gewone dag voor Nederman Holding, zonder nieuw bedrijfsnieuws op die handelsdag.

    De daling volgde op het kwartaalrapport van het derde kwartaal van vorige week, dat lagere omzet en winst liet zien ondanks stijgende orders.

    In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk, meer dan de markt, die licht daalde.

    Beleggers wogen waarschijnlijk de lagere marges uit het rapport mee.

  • −0,58% beurs +0,41% Nederman Holding daalde licht zonder een duidelijke bedrijfsreden. Lees →

    Nederman Holding daalde licht zonder een duidelijke bedrijfsreden.

    Het aandeel bewoog tegen de markt in, die op dezelfde dag licht steeg.

    De beweging was gewoon voor Nederman, kleiner dan de gebruikelijke dagelijkse schommeling.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk, maar minder dan de bredere Stockholmse index.

    Waarschijnlijk speelt het derdekwartaalcijfer, eerder deze week gepubliceerd, een rol: het resultaat bleef achter op de verwachtingen en de marges stonden onder druk ondanks sterke orderontvangst.

  • −2,41% beurs −3,67% Nederman Holding, genoteerd aan de Nasdaq Stockholm, daalde duidelijk in de afgelopen vijf handelsdagen, maar minder dan de bredere markt, die ook sterk daalde. Lees →

    Nederman Holding, genoteerd aan de Nasdaq Stockholm, daalde duidelijk in de afgelopen vijf handelsdagen, maar minder dan de bredere markt, die ook sterk daalde.

    De belangrijkste oorzaak was het kwartaalrapport over het derde kwartaal, midden in de week gepubliceerd, waarin het resultaat onder de verwachtingen bleef doordat winst en marges daalden bij lagere omzet.

    Beleggers reageerden waarschijnlijk op de druk op de marges, al compenseerden sterke nieuwe orders, circa 12 procent hoger, de teleurstelling deels.

    Het volgende kwartaalrapport wordt verwacht op 12 februari 2027.

Alle bedrijven