Daarom beweegt het aandeel Embracer Group
Embracer Group steeg.
Geschreven na beurssluiting op ·
Het rapport
Volgend rapport: 11 november. Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Embracer Group meestal ongeveer 8,8%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,5%.
13 augustus 2026: +7,17%20 mei 2026: −2,10%12 februari 2026: +18,66%13 november 2025: +1,38%
Waarom vandaag
16.210 nieuws vandaag geanalyseerdEmbracer Group steeg.
Embracer Group steeg sterk na een onderzoeksnota van Redeye over het tweede kwartaal.
De OMX Stockholm 30 daalde diezelfde dag licht.
In de afgelopen vijf handelsdagen bleef het aandeel vrijwel gelijk, terwijl de markt iets steeg, dus bleef Embracer Group achter.
Het aandeel zit dicht bij de hoogste slotkoers van het afgelopen jaar.
De beweging van vandaag, +3,32%, was 2,2 keer een normale dagbeweging van 1,5%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −0,32%.
Embracer Group +3,32%OMX Stockholm 30 −0,32%Tegen de beurs in
Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden
Analistenramingen voor Embracer Group.
Embracer Group verdiende in 2 van 8 rapporten meer dan verwacht.
Niet in de grafiek omdat raming en resultaat ontbreken: 2 van de 10 rapporten in deze periode, de laatste op 13 augustus 2026.
Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.
Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 5 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.
Beoordelingen
Koersdoelen
Laatste koers 95,66 SEK
Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie
Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK
Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 0,62 SEK (11 november). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 5,91 SEK drie maanden geleden naar nu 6,03 SEK. Raming 2027: 6,03 SEK. Raming 2028: 7,14 SEK. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 28 september: Aankoop circa 293 duizend SEK. 20 februari: Aankoop circa 10 mln. SEK. 13 februari: Aankoop circa 877 duizend SEK.
Heeft de koers het bedrijf gevolgd?
Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2026 veranderde de koers met −55% en ging de winst per aandeel van 28,87 SEK naar -27,67 SEK.
Omzet, winst en beurswaarde
OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. SEK
Bezittingen, schulden en beurswaarde
BezittingenSchuldenBeurswaardemld. SEK
Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 20,8 mld. SEKOmzet 2026: 15,9 mld. SEK
Wat de kengetallen over Embracer Group zeggen
De kengetallen verbinden wat Embracer Group verdient met wat beleggers betalen.
De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.
Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.
2023–2026: -91,68 SEK–28,87 SEK. Vergelijkbare bedrijven: MTG 2,34 SEK, CD Projekt 6,11 PLN, G5 Entertainment 3,11 SEK. Raming 2027: 6,03 SEK (5,06 SEK–7,66 SEK). Raming 2028: 7,14 SEK (6,21 SEK–7,90 SEK).
Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.
2023–2026: 15,9 mld. SEK–37,7 mld. SEK. Vergelijkbare bedrijven: MTG 12,2 mld. SEK, CD Projekt 947 mln. PLN, G5 Entertainment 90,6 mln. USD. Raming 2027: 17,2 mld. SEK (16,7 mld. SEK–17,6 mld. SEK). Raming 2028: 17,8 mld. SEK (16,3 mld. SEK–18,7 mld. SEK).
Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.
2023–2026: −0,4%–0,6%. Vergelijkbare bedrijven: MTG 10,0%, CD Projekt 63,1%, G5 Entertainment 1,5%.
Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.
2023–2026: −34,7%–19,2%. Vergelijkbare bedrijven: MTG 2,5%, CD Projekt 18,3%, G5 Entertainment 5,4%.
Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.
2023–2026: 0,67–1,62. Vergelijkbare bedrijven: MTG 0,98, CD Projekt 28,15. Raming 2027: 1,21. Raming 2028: 1,17.
Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.
2023–2026: -0,79–11,30. Vergelijkbare bedrijven: MTG 1,57, CD Projekt -1,54, G5 Entertainment -21,30.
Meer kengetallen
Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.
2023–2026: 0,55–0,94. Vergelijkbare bedrijven: MTG 1,03, CD Projekt 7,48.
Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.
2023–2026: -7,68 SEK–-2,45 SEK. Vergelijkbare bedrijven: MTG 19,22 SEK, CD Projekt -1,27 PLN, G5 Entertainment 0,43 USD.
Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.
2023–2026: 54,8%–73,9%.
Wat hierna te volgen en waarom
Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Embracer Group veranderden.
- Het rapport
Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Embracer Group veranderden.
Toevoegen aan agenda
Meer over Embracer Group
Transacties van bestuurders
Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.
- Cecilia Qvist, bestuurslidAankoopcirca 293 duizend SEK
- Lars Wingefors, bestuursvoorzitter (verbonden persoon)Aankoopcirca 10 mln. SEK
- Ian Gulam, leidinggevendeAankoopcirca 877 duizend SEK
Het rapport
Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar
Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Embracer Group meestal ongeveer 8,8%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,5%.
+7,17% −2,10% +18,66% +1,38%
10.000 SEK in Embracer Group gekocht op 22 november 2016 is vandaag 94.500 SEK waard, met herbelegde dividenden.
Hetzelfde bedrag in de OMX Stockholm 30 met dividenden zou 29.500 SEK zijn geworden.
Hoeveel zou 10.000 SEK in Embracer Group vandaag waard zijn? →
Hoeveel zou 10.000 SEK in Embracer Group vandaag waard zijn?
94.500 SEK
met herbelegde dividenden, gekocht op 22 november 2016. Hetzelfde bedrag in de OMX Stockholm 30 met dividenden zou 29.500 SEK zijn geworden.
De vijf grootste dagen van de reis
· −44,8% · de hele markt daalde 1,7% op dezelfde dag · rapportdag
· +42,3% · de hele markt steeg 1,2% op dezelfde dag · rapportdag
· −23,4% · de hele markt steeg 0,8% op dezelfde dag · rapportdag
· −19,7% · de hele markt daalde 0,4% op dezelfde dag · rapportdag
· +19,5% · de hele markt steeg 1,1% op dezelfde dag · rapportdag
Eerdere dagen
+0,61% beurs −0,11% Embracer Group, genoteerd aan Nasdaq Stockholm, bleef de afgelopen handelsdagen vrijwel gelijk. Lees →
Embracer Group, genoteerd aan Nasdaq Stockholm, bleef de afgelopen handelsdagen vrijwel gelijk.
De bredere markt bleef ook vrijwel gelijk, dus het aandeel bewoog mee met de markt.
Nordea verhoogde de koersdoelstelling, de waarde die analisten aan het aandeel toekennen, naar 105 kronen en handhaafde het koopadvies, wat suggereert dat sommige beleggers waarde zagen in de geplande splitsing van het concern.
Embracer kondigde ook de aankoop van de mobiele game Island Hoppers aan voor ongeveer 4,5 miljoen dollar, een kleine deal met weinig zichtbaar effect.
+1,47% beurs +0,83% Embracer Group steeg licht, meer dan de markt, die duidelijk steeg. Lees →
Embracer Group steeg licht, meer dan de markt, die duidelijk steeg.
De stijging heeft geen duidelijke bedrijfsoorzaak, dus geen nieuws verklaart haar zeker.
In de afgelopen vijf handelsdagen bleef het aandeel vrijwel onveranderd, terwijl de markt iets steeg.
De beweging was een gewone dag voor Embracer Group, binnen de gebruikelijke dagelijkse bandbreedte.
Het bedrijf zette het tweede-kwartaalrapport en de presentatie op woensdag 11 november.
−2,61% beurs +0,48% Embracer Group daalde duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg. Lees →
Embracer Group daalde duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.
Geen bedrijfsnieuws van die handelsdag verklaart de beweging.
In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel licht, in lijn met een duidelijk stijgende markt.
Het handelsvolume was ongeveer twee keer een normale dag, dus er was veel handel bij de daling.
Een cyberaanval op een van de gamestudio's kwam voor de handelsdag, en het volgende kwartaalrapport komt op donderdag 12 november 2026.
+0,49% beurs −0,29% Embracer Group steeg zonder bedrijfsnieuws. Lees →
Embracer Group steeg zonder bedrijfsnieuws.
Geen bedrijfsnieuws verklaart de laatste handelsdag, waarop het aandeel nagenoeg onveranderd was.
De markt daalde die dag licht, dus het aandeel hield zich beter.
De koers ligt dicht bij de hoogste slotkoers van het jaar.
Concurrenten in de sector stegen op dezelfde dagen, wat de algemene stemming waarschijnlijk hielp.
+5,18% beurs +3,01% Embracer Group steeg duidelijk over de week, meer dan de bredere markt, die ook duidelijk steeg. Lees →
Embracer Group steeg duidelijk over de week, meer dan de bredere markt, die ook duidelijk steeg.
De beweging was voor het aandeel van gebruikelijke omvang en de handel was rustig.
Het belangrijkste nieuws was een cyberaanval op een van de gamestudio's van het concern, gemeld op dinsdag 27 oktober, die waarschijnlijk het sentiment drukte.
Analysehuis DNB Carnegie verhoogde zijn koersdoel, de aandelenkoers die het redelijk vindt, dezelfde dag, wat de beweging gedeeltelijk ondersteunde.
−1,42% beurs +0,41% Embracer Group daalde. Lees →
Embracer Group daalde.
De beweging was voor Embracer Group een gewone dag.
In de afgelopen vijf handelsdagen bleef het aandeel vrijwel gelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 sterk daalde, dus Embracer Group hield zich beter dan de markt.
Koersdoelverhogingen van analisten eerder in de week zijn achtergrond, geen oorzaak van de beweging.
+0,36% beurs −3,67% Embracer Group bleef de afgelopen vijf handelsdagen vrijwel onveranderd en bewoog minder dan de markt. Lees →
Embracer Group bleef de afgelopen vijf handelsdagen vrijwel onveranderd en bewoog minder dan de markt.
Het aandeel lag stil, terwijl de bredere Stockholmse beurs sterk daalde.
Analisten waren overwegend positief: SB1 Markets en SEB verhoogden hun koersdoel, de aandelenkoers die zij als redelijk zien, en verwachten hogere licentie-inkomsten, dus inkomsten uit de verkoop van spelrechten, voor het volgende kwartaal.
ABG Sundal Collier verhoogde ook het doel, maar hield de aanbeveling aanhouden, wat betekent dat je je aandelen moet houden.
−2,49% beurs −2,51% Embracer Group daalde duidelijk, in lijn met de markt. Lees →
Embracer Group daalde duidelijk, in lijn met de markt.
Er is geen bedrijfsnieuws van die handelsdag dat de daling verklaart.
Over de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel licht terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk daalde, dus Embracer bewoog tegen de markt in.
Analisten verhoogden eerder deze week hun koersdoelen, wat het aandeel deels kan hebben gesteund.
Het handelsvolume lag duidelijk onder het gebruikelijke niveau.
+0,47% beurs +1,25% Embracer Group bleef vrijwel gelijk, zonder duidelijk bedrijfsnieuws dat het verklaart. Lees →
Embracer Group bleef vrijwel gelijk, zonder duidelijk bedrijfsnieuws dat het verklaart.
Over de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel licht, iets meer dan de OMX Stockholm 30, die ook licht steeg.
Eerder deze week verhoogden analisten hun koersdoelen, dus de waarde die zij voor het aandeel redelijk vinden: SEB en BNP Paribas verhoogden de hunne en Handelsbanken deed dat vorige week ook, terwijl de adviezen rond houden bleven en BNP Paribas outperform aanhield.
Routinematige rapportages over inkoop van eigen aandelen, waarbij het bedrijf zijn eigen aandelen terugkoopt, zijn alleen achtergrond en verklaren de beweging niet.
In de laatste handelsdag bleef het aandeel achter op een markt die duidelijk steeg, wat wijst op zwakte die specifiek voor het bedrijf is, al geeft de data geen zekere oorzaak.
+3,35% beurs +1,19% Embracer Group (B-aandeel van Embracer Group, genoteerd aan de Nasdaq Stockholm) steeg duidelijk in de afgelopen vijf handelsdagen, meer dan de bredere OMX Stockholm 30-index, die licht steeg. Lees →
Embracer Group (B-aandeel van Embracer Group, genoteerd aan de Nasdaq Stockholm) steeg duidelijk in de afgelopen vijf handelsdagen, meer dan de bredere OMX Stockholm 30-index, die licht steeg.
De belangrijkste oorzaak was steun van analisten: SEB verhoogde zijn koersdoel en hield het advies hold aan, en BNP Paribas verhoogde zijn koersdoel en hield outperform, wat waarschijnlijk kopers aantrok.
Een shortseller, dus een belegger die op koersdalingen inzet, zou zijn positie hebben gesloten, wat de verkoopdruk mogelijk verminderde.
Lopende inkopen van eigen aandelen, waarbij het bedrijf zijn eigen aandelen terugkoopt, waren routine en niet de oorzaak van de beweging.
+2,10% beurs −0,62% Embracer Group steeg duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht daalde. Lees →
Embracer Group steeg duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht daalde.
In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel duidelijk en bewoog het meer dan de markt, die eveneens duidelijk steeg.
De inkoopmeldingen van het bedrijf zijn routine en verklaren de beweging niet.
Let op het kwartaalbericht van 11 november 2026 voor nieuwe richtlijnen.
−5,47% beurs −0,02% Embracer Group daalde zeer sterk, terwijl de markt vrijwel onveranderd was, waarschijnlijk door een negatieve verschuiving in het sentiment. Lees →
Embracer Group daalde zeer sterk, terwijl de markt vrijwel onveranderd was, waarschijnlijk door een negatieve verschuiving in het sentiment.
Het enige bedrijfsnieuws op die handelsdag was dat SEB het koersdoel verhoogde naar 91 SEK van 68 SEK en het advies hold handhaafde, wat de koers juist omhoog duwt en de daling dus niet verklaart.
In de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel duidelijk en presteerde het beter dan de licht stijgende OMX Stockholm 30, met koersdoelverhogingen van BNP Paribas en Handelsbanken eerder deze week als steun.
Routinematige terugkooprapporten zijn alleen achtergrond.
Let op de volgende kwartaalcijfers op 11 november 2026 voor mogelijke fundamentele triggers.
+2,29% beurs +0,21% Embracer Group steeg duidelijk, waarschijnlijk deels doordat JP Morgan zijn openbare shortpositie in het bedrijf heeft afgebouwd, dus de inzet dat het aandeel zal dalen. Lees →
Embracer Group steeg duidelijk, waarschijnlijk deels doordat JP Morgan zijn openbare shortpositie in het bedrijf heeft afgebouwd, dus de inzet dat het aandeel zal dalen.
Het aandeel steeg de afgelopen vijf handelsdagen sterk, terwijl de OMX Stockholm 30 vrijwel vlak bleef, de stijging was dus bedrijfsspecifiek.
BNP Paribas en Handelsbanken verhoogden eerder deze week beide hun koersdoelen, wat het sentiment waarschijnlijk heeft gesteund.
Het volgende kwartaalrapport verschijnt half november.