Przejdź do treści głównej
PL
Menu

Dlaczego kurs akcji Embracer Group się zmienia

Embracer Group mocno wzrosła po notatce Redeye o drugim kwartale.

Napisano po zamknięciu giełdy, ·

Raport

Następny raport: 11 listopada. W ostatnich 15 dniach publikacji raportów kurs Embracer Group zmieniał się zwykle o około 8,8%. W zwykły dzień zmienia się o 1,5%.

13 sierpnia 2026: +7,17%20 maja 2026: −2,10%12 lutego 2026: +18,66%13 listopada 2025: +1,38%

Dlaczego dzisiaj

15 968 wiadomości przeanalizowano dziś

Embracer Group mocno wzrosła po notatce Redeye o drugim kwartale.

OMX Stockholm 30 nieznacznie spadł tego samego dnia.

W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje pozostały praktycznie bez zmian, podczas gdy rynek nieznacznie wzrósł, więc Embracer Group został w tyle.

Kurs znajduje się blisko najwyższego zamknięcia w ciągu ostatniego roku.

Następnie publikacja raportu za drugi kwartał w środę 11 listopada.

Dzisiejszy ruch +3,32% stanowił 2,2 zwykłego dziennego ruchu 1,5%. OMX Stockholm 30 zmienił się tego dnia o −0,32%.

Embracer Group +3,32%OMX Stockholm 30 −0,32%Wbrew giełdzie

Poprzednie dni →

Zobacz wykres w ChartCompass, z wyjaśnionym każdym ruchem →

Czego oczekują analitycy i jak często mieli rację

Szacunki analityków dla spółki Embracer Group.

Spółka Embracer Group zarobiła więcej od oczekiwań w 2 z 8 raportów.

Poza wykresem z powodu braku szacunku i wyniku: 2 z 10 raportów z tego okresu, ostatni 13 sierpnia 2026.

Dla porównania, około 46% raportów nordyckich spółek przekroczyło prognozy zysku w ciągu ostatnich trzech lat.

Akcja poruszyła się zgodnie z kierunkiem zaskoczenia zyskiem w 5 z 8 raportów ze zmierzonym ruchem, wobec około 63% raportów nordyckich spółek.

Oceny

Teraz
Kupuj 5Trzymaj 4Sprzedaj 0
3 miesiące temu
Kupuj 5Trzymaj 4Sprzedaj 0

Ocena jest własną opinią analityka o akcji.

Ceny docelowe

Ostatni kurs 95,66 SEK

Ceny docelowe
Najniższa 62,00Średnia 94,95Najwyższa 115

Średnia wynosi 94,95 SEK, czyli −1% względem ostatniego kursu 95,66 SEK. Przedział to 62,00 SEK–115,00 SEK. Cena docelowa jest szacunkiem analityka dotyczącym przyszłego kursu. Cenę docelową podało 10 analityków.

Zysk wobec oczekiwań i reakcja akcji

Zysk wobec oczekiwań i reakcja akcji-2,21,14,57,911,32024-05-23: 9,00; Oczekiwany zysk na akcję: 1,6123/5’24−8,8%2024-11-14: 1,02; Oczekiwany zysk na akcję: 3,9214/11’24+6,2%2025-02-13: 0,97; Oczekiwany zysk na akcję: 6,0613/2’25−11,2%2025-05-22: -0,19; Oczekiwany zysk na akcję: 9,7122/5’25−17,0%2025-08-14: -0,69; Oczekiwany zysk na akcję: 0,6314/8’25−23,4%2025-11-13: -0,67; Oczekiwany zysk na akcję: 0,5113/11’25+1,4%2026-02-12: 1,76; Oczekiwany zysk na akcję: 0,8112/2’26+18,7%2026-05-20: 0,51; Oczekiwany zysk na akcję: 0,7120/5’26−2,1%Następny publikowany kwartał: oczekiwany zysk na akcję 0,62.→11/11

Oczekiwany zysk na akcjęPowyżej szacunkuPoniżej szacunkuZgodnie z oczekiwaniamiSEK

Procenty poniżej pokazują akcję w dniu raportu; etykiety to daty raportów.

Następny publikowany kwartał: oczekiwany zysk na akcję 0,62 SEK (11 listopada). Dla bieżącego roku obrotowego oczekiwany zysk na akcję zmienił się z 5,91 SEK trzy miesiące temu na 6,03 SEK teraz. Szacunek 2027: 6,03 SEK. Szacunek 2028: 7,14 SEK. Członkowie rady i kierownictwa muszą zgłaszać swoje transakcje akcjami do Finansinspektionen, szwedzkiego nadzoru finansowego. 28 września: Kupno około 293 tys. SEK. 20 lutego: Kupno około 10 mln SEK. 13 lutego: Kupno około 877 tys. SEK.

Czy kurs podążał za działalnością spółki?

Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 2 z 3 lat. W nordyckich spółkach dzieje się tak w około 60% lat. W 2026 kurs zmienił się o −55%, a zysk na akcję zmienił się z 28,87 SEK do -27,67 SEK.

Sprzedaż, zysk i kapitalizacja

Sprzedaż, zysk i kapitalizacja (mld SEK)-181140692023: 37,662023: 4,4520232024: 27,412024: -18,1820242025: 21,312025: 5,9620252026: 15,912026: -5,822026Teraz2027: 17,2420272028: 17,8120282023: 61,04612024: 31,27312025: 23,81242026: 10,7211Teraz: 20,8321

SprzedażZyskKapitalizacjaKreskowane słupki: szacunki analityków.mld SEK

Kapitalizacja wynosi 1,3 razy sprzedaż z 2026 r., wobec 1,6 w 2023. Zysk w 2026: -5,8 mld SEK.

Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja

Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja (mld SEK)043851282023: 116,072023: 51,3520232024: 95,702024: 43,2120242025: 42,132025: 10,9420252026: 26,802026: 7,272026Teraz2023: 61,04612024: 31,27312025: 23,81242026: 10,7211Teraz: 20,8321

AktywaZobowiązaniaKapitalizacjamld SEK

Aktywa minus zobowiązania dają akcjonariuszom 19,5 mld SEK. Kapitalizacja wynosi 1,1 razy ten kapitał.

Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 2 z 3 lat.Kapitalizacja (Teraz): 20,8 mld SEKSprzedaż 2026: 15,9 mld SEK

Co wskaźniki mówią o Embracer Group

Wskaźniki łączą zyski Embracer Group z ceną płaconą przez inwestorów.

Linia pokazuje kurs w tym samym roku na osobnej skali. Kreskowane słupki: szacunki analityków.

Zysk na akcję-29,85 SEK
TerazZysk na akcję2023: 25,02232024: -91,68242025: 28,87252026: -27,67262027: 6,03272028: 7,14282023: 290,822024: 140,072025: 105,822026: 48,04

Zysk podzielony przez liczbę akcji. Każda akcja reprezentuje taką część zysku.

2023–2026: -91,68 SEK–28,87 SEK. Podobne spółki: MTG 2,34 SEK, CD Projekt 6,11 PLN, G5 Entertainment 3,11 SEK. Szacunek 2027: 6,03 SEK (5,06 SEK–7,66 SEK). Szacunek 2028: 7,14 SEK (6,21 SEK–7,90 SEK).

Sprzedaż16,7 mld SEK
TerazSprzedaż2023: 37 665 000 000,00232024: 27 409 000 000,00242025: 21 314 000 000,00252026: 15 906 000 000,00262027: 17 235 859 280,00272028: 17 813 977 880,00282023: 290,822024: 140,072025: 105,822026: 48,04

Wartość sprzedaży spółki w ciągu roku.

2023–2026: 15,9 mld SEK–37,7 mld SEK. Podobne spółki: MTG 12,2 mld SEK, CD Projekt 947 mln PLN, G5 Entertainment 90,6 mln USD. Szacunek 2027: 17,2 mld SEK (16,7 mld SEK–17,6 mld SEK). Szacunek 2028: 17,8 mld SEK (16,3 mld SEK–18,7 mld SEK).

Marża operacyjna−39,4%
TerazMarża operacyjna2023: 0,58232024: -0,44242025: -0,35252026: 0,40262023: 290,822024: 140,072025: 105,822026: 48,04

Procent sprzedaży pozostający po kosztach działalności.

2023–2026: −0,4%–0,6%. Podobne spółki: MTG 10,0%, CD Projekt 63,1%, G5 Entertainment 1,5%.

Rentowność kapitału własnego−25,6%
TerazRentowność kapitału własnego2023: 6,89232024: -34,68242025: 19,16252026: -29,85262023: 290,822024: 140,072025: 105,822026: 48,04

Zysk jako procent pieniędzy akcjonariuszy w spółce.

2023–2026: −34,7%–19,2%. Podobne spółki: MTG 2,5%, CD Projekt 18,3%, G5 Entertainment 5,4%.

Kapitalizacja / sprzedaż (C/S)1,25
TerazKapitalizacja / sprzedaż (C/S)2023: 1,62232024: 1,14242025: 1,12252026: 0,67262027: 1,21272028: 1,1728

Ile inwestorzy płacą za jednostkę sprzedaży.

2023–2026: 0,67–1,62. Podobne spółki: MTG 0,98, CD Projekt 28,15. Szacunek 2027: 1,21. Szacunek 2028: 1,17.

Dług netto / EBITDA-0,89
TerazDług netto / EBITDA2023: 1,36232024: 11,30242025: -0,40252026: -0,7926

Dług netto podzielony przez wynik operacyjny przed amortyzacją.

2023–2026: -0,79–11,30. Podobne spółki: MTG 1,57, CD Projekt -1,54, G5 Entertainment -21,30.

Więcej wskaźników
Kapitalizacja / kapitał własny (C/WK)1,08
TerazKapitalizacja / kapitał własny (C/WK)2023: 0,94232024: 0,60242025: 0,76252026: 0,5526

Kapitalizacja podzielona przez kapitał pozostały po zobowiązaniach.

2023–2026: 0,55–0,94. Podobne spółki: MTG 1,03, CD Projekt 7,48.

Wolne przepływy na akcję-1,37 SEK
TerazWolne przepływy na akcję2023: -7,68232024: -6,17242025: -3,90252026: -2,45262023: 290,822024: 140,072025: 105,822026: 48,04

Pieniądze pozostałe po inwestycjach podzielone przez liczbę akcji.

2023–2026: -7,68 SEK–-2,45 SEK. Podobne spółki: MTG 19,22 SEK, CD Projekt -1,27 PLN, G5 Entertainment 0,43 USD.

Udział kapitału własnego72,7%
2026Udział kapitału własnego2023: 55,71232024: 54,78242025: 73,89252026: 72,7526

Procent aktywów finansowanych kapitałem akcjonariuszy.

2023–2026: 54,8%–73,9%.

Co obserwować dalej i dlaczego

Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk Embracer Group.

  • Raport

    Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk Embracer Group.

    Dodaj do kalendarza
Więcej o Embracer Group

Transakcje osób z kierownictwa

Członkowie rady i kierownictwa muszą zgłaszać swoje transakcje akcjami do Finansinspektionen, szwedzkiego nadzoru finansowego.

  • Cecilia Qvist, członek radyKupnookoło 293 tys. SEK
  • Lars Wingefors, przewodniczący rady (osoba blisko związana)Kupnookoło 10 mln SEK
  • Ian Gulam, członek kierownictwaKupnookoło 877 tys. SEK

Raport

Następny raport: · Dodaj do kalendarza · Google Calendar

Dzień raportu8,8%

Zwykły dzień1,5%

W ostatnich 15 dniach publikacji raportów kurs Embracer Group zmieniał się zwykle o około 8,8%. W zwykły dzień zmienia się o 1,5%.

+7,17% −2,10% +18,66% +1,38%

10 000 SEK zainwestowane w Embracer Group 22 listopada 2016 jest dziś warte 94 500 SEK, z reinwestowanymi dywidendami.

Ta sama kwota w OMX Stockholm 30 z dywidendami byłaby warta 29 500 SEK.

Ile byłoby dziś warte 10 000 SEK zainwestowane w Embracer Group? →

Ile byłoby dziś warte 10 000 SEK zainwestowane w Embracer Group?

94 500 SEK

z reinwestowanymi dywidendami, kupione 22 listopada 2016. Ta sama kwota w OMX Stockholm 30 z dywidendami byłaby warta 29 500 SEK.

Pięć największych dni tej drogi

· −44,8% · cały rynek spadł o 1,7% tego samego dnia · dzień raportu

· +42,3% · cały rynek wzrósł o 1,2% tego samego dnia · dzień raportu

· −23,4% · cały rynek wzrósł o 0,8% tego samego dnia · dzień raportu

· −19,7% · cały rynek spadł o 0,4% tego samego dnia · dzień raportu

· +19,5% · cały rynek wzrósł o 1,1% tego samego dnia · dzień raportu

Poprzednie dni

  • +0,61% giełda −0,11% Embracer Group, notowana na Nasdaq Sztokholm, pozostała w tygodniu w przybliżeniu bez zmian. Czytaj →

    Embracer Group, notowana na Nasdaq Sztokholm, pozostała w tygodniu w przybliżeniu bez zmian.

    Szerszy rynek też pozostał w przybliżeniu bez zmian, więc akcje poruszały się zgodnie z nim.

    Nordea podniosła cenę docelową, czyli wartość, jaką analitycy przypisują akcjom, do 105 koron i utrzymała rekomendację kupuj, co sugeruje, że część inwestorów widzi wartość w planowanym podziale grupy.

    Embracer ogłosił też zakup gry mobilnej Island Hoppers za około 4,5 mln dolarów, mała transakcja o niewielkim widocznym wpływie.

  • +1,47% giełda +0,83% Embracer Group nieznacznie wzrosła, bardziej niż rynek, który wyraźnie zyskał. Czytaj →

    Embracer Group nieznacznie wzrosła, bardziej niż rynek, który wyraźnie zyskał.

    Wzrost nie ma wyraźnej przyczyny po stronie spółki, więc żadna wiadomość nie wyjaśnia go pewnie.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje pozostały w przybliżeniu bez zmian, a rynek nieznacznie wzrósł.

    Ruch był zwykłym dniem dla Embracer Group, w jej typowym dziennym zakresie.

    Spółka ustaliła termin raportu za drugi kwartał i prezentacji na środę 11 listopada.

  • −2,61% giełda +0,48% Embracer Group wyraźnie spadła, podczas gdy OMX Stockholm 30 nieznacznie wzrósł. Czytaj →

    Embracer Group wyraźnie spadła, podczas gdy OMX Stockholm 30 nieznacznie wzrósł.

    Żadna wiadomość spółki z tej sesji nie wyjaśnia tego ruchu.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje nieznacznie wzrosły, zgodnie z wyraźnie rosnącym rynkiem.

    Wolumen obrotu był około dwukrotnie wyższy niż zwykle, więc spadkowi towarzyszył intensywny obrót.

    Cyberatak na jedno z jej studiów gier nastąpił przed sesją, a kolejny raport kwartalny przypada na czwartek 12 listopada 2026.

  • +0,49% giełda −0,29% Embracer Group wyraźnie wzrósł w ciągu ostatnich 5 sesji, bardziej niż rynek. Czytaj →

    Embracer Group wyraźnie wzrósł w ciągu ostatnich 5 sesji, bardziej niż rynek.

    Żadna wiadomość spółki nie wyjaśnia ostatniej sesji, w której kurs był praktycznie bez zmian.

    Rynek tego dnia lekko spadł, więc akcje trzymały się lepiej.

    Kurs jest blisko najwyższego kursu zamknięcia w roku.

    Konkurenci z branży rosły w tych samych dniach, co prawdopodobnie wsparło ogólny nastrój.

  • +5,18% giełda +3,01% Embracer Group wyraźnie wzrosła w ciągu tygodnia, bardziej niż szerszy rynek, który także wyraźnie wzrósł. Czytaj →

    Embracer Group wyraźnie wzrosła w ciągu tygodnia, bardziej niż szerszy rynek, który także wyraźnie wzrósł.

    Ruch był dla akcji typowej wielkości, a obroty były spokojne.

    Główną wiadomością był cyberatak na jedno ze studiów gier spółki, zgłoszony we wtorek 27 października, który prawdopodobnie ciążył nastrojom.

    Dom maklerski DNB Carnegie podniósł swoją cenę docelową, czyli kurs akcji, który uważa za uczciwy, tego samego dnia, co częściowo wsparło ruch.

  • −1,42% giełda +0,41% Embracer Group nieznacznie spadł, podczas gdy rynek lekko wzrósł. Czytaj →

    Embracer Group nieznacznie spadł, podczas gdy rynek lekko wzrósł.

    Ruch był zwykły jak na Embracer Group.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji kurs był w przybliżeniu bez zmian, podczas gdy OMX Stockholm 30 mocno spadł, więc Embracer Group radził sobie lepiej niż rynek.

    Podwyżki cen docelowych przez analityków wcześniej w tygodniu są tłem, a nie przyczyną ruchu.

  • +0,36% giełda −3,67% Embracer Group pozostała w ostatnich pięciu sesjach praktycznie bez zmian i poruszała się mniej niż rynek. Czytaj →

    Embracer Group pozostała w ostatnich pięciu sesjach praktycznie bez zmian i poruszała się mniej niż rynek.

    Akcje stały w miejscu, podczas gdy szerszy rynek sztokholmski wyraźnie spadał.

    Analitycy byli w większości pozytywni: SB1 Markets i SEB podniosły cenę docelową, czyli kurs, który uznają za uczciwy, i spodziewają się wyższych przychodów z licencji, czyli wpływów ze sprzedaży praw do gier, przed kolejnym kwartałem.

    ABG Sundal Collier również podniósł cel, ale utrzymał rekomendację trzymaj, co oznacza, by zachować akcje.

  • −2,49% giełda −2,51% Embracer Group wyraźnie spadła, zgodnie z rynkiem. Czytaj →

    Embracer Group wyraźnie spadła, zgodnie z rynkiem.

    Żadna wiadomość firmowa z tej sesji nie wyjaśnia spadku.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje lekko wzrosły, podczas gdy OMX Stockholm 30 wyraźnie spadał, więc Embracer poruszał się wbrew rynkowi.

    Analitycy podnieśli cele cenowe wcześniej w tym tygodniu, co mogło częściowo wesprzeć kurs.

    Wolumen obrotu był wyraźnie niższy niż zwykle.

  • +2,05% giełda −0,89% Embracer Group wyraźnie wzrosła, podczas gdy rynek spadał, po tym jak ABG Sundal Collier podniósł swoją cenę docelową, czyli cenę akcji uznawaną przez analityka za uczciwą, do 85 koron, utrzymując rekomendację hold (neutralną). Czytaj →

    Embracer Group wyraźnie wzrosła, podczas gdy rynek spadał, po tym jak ABG Sundal Collier podniósł swoją cenę docelową, czyli cenę akcji uznawaną przez analityka za uczciwą, do 85 koron, utrzymując rekomendację hold (neutralną).

    Wzrost wbrew spadającemu rynkowi prawdopodobnie wynika z tej podwyżki analityka, choć ruch jest częściowo niewyjaśniony.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje pozostały praktycznie bez zmian, nieco stabilniej niż indeks OMX Stockholm 30, który lekko spadł.

    Kilku analityków, w tym SEB i BNP Paribas, podniosło wcześniej w tym okresie swoje cele.

    Kolejny raport kwartalny ukaże się w czwartek 12 listopada 2026.

  • +0,47% giełda +1,25% Embracer Group pozostała praktycznie bez zmian, bez wyraźnej informacji o spółce, która by to wyjaśniała. Czytaj →

    Embracer Group pozostała praktycznie bez zmian, bez wyraźnej informacji o spółce, która by to wyjaśniała.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje lekko wzrosły, nieco bardziej niż OMX Stockholm 30, który również lekko rósł.

    Wcześniej w tym tygodniu analitycy podnieśli cele cenowe, czyli wartość, jaką uważają za uzasadnioną dla akcji: SEB i BNP Paribas podniosły swoje, a Handelsbanken zrobił to w zeszłym tygodniu, podczas gdy rekomendacje pozostały na poziomie trzymaj, a BNP Paribas utrzymał rekomendację outperform.

    Rutynowe raporty o skupie akcji własnych, w których spółka odkupuje własne akcje, są tylko tłem i nie wyjaśniają ruchu.

    W ostatniej sesji akcje zostały w tyle za rynkiem, który wyraźnie rósł, co sugeruje słabość specyficzną dla spółki, choć dane nie podają pewnej przyczyny.

  • +3,35% giełda +1,19% Embracer Group wyraźnie zyskały w ciągu ostatnich pięciu sesji, bardziej niż szerszy indeks OMX Stockholm 30, który nieznacznie wzrósł. Czytaj →

    Embracer Group wyraźnie zyskały w ciągu ostatnich pięciu sesji, bardziej niż szerszy indeks OMX Stockholm 30, który nieznacznie wzrósł.

    Głównym czynnikiem było wsparcie analityków: SEB podniósł cenę docelową, utrzymując rekomendację hold, a BNP Paribas podniósł swoją i utrzymał rekomendację outperform, co prawdopodobnie przyciągnęło kupujących.

    Według doniesień krótkiej sprzedaży, czyli inwestor stawiający na spadki kursu, zamknął swoją pozycję, co mogło złagodzić presję sprzedażową.

    Trwający skup własnych akcji przez spółkę był rutyną i nie był przyczyną ruchu.

  • +2,10% giełda −0,62% Embracer Group wyraźnie wzrosła, podczas gdy OMX Stockholm 30 nieznacznie spadł. Czytaj →

    Embracer Group wyraźnie wzrosła, podczas gdy OMX Stockholm 30 nieznacznie spadł.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje wyraźnie zyskały, poruszając się mocniej niż rynek, który również wyraźnie wzrósł.

    Komunikaty spółki o skupie akcji są rutynowe i nie tłumaczą tego ruchu.

    Obserwuj raport wynikowy z 11 listopada 2026 r. pod kątem nowych prognoz.

  • −5,47% giełda −0,02% Embracer Group bardzo mocno spadł, podczas gdy rynek był praktycznie bez zmian, najprawdopodobniej z powodu negatywnej zmiany nastrojów. Czytaj →

    Embracer Group bardzo mocno spadł, podczas gdy rynek był praktycznie bez zmian, najprawdopodobniej z powodu negatywnej zmiany nastrojów.

    Jedyną informacją spółkową w tej sesji było podniesienie przez SEB ceny docelowej do 91 SEK z 68 SEK przy utrzymaniu rekomendacji hold, co samo w sobie popycha kurs w górę i nie tłumaczy spadku.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje wyraźnie wzrosły i przewyższyły indeks OMX Stockholm 30, który nieznacznie zyskał, a wsparciem były podwyżki cen docelowych przez BNP Paribas i Handelsbanken wcześniej w tym tygodniu.

    Rutynowe raporty o skupie akcji to tylko tło.

    Obserwuj kolejny raport wynikowy 11 listopada 2026 pod kątem ewentualnych czynników fundamentalnych.

  • +2,29% giełda +0,21% Embracer Group wyraźnie wzrósł, prawdopodobnie częściowo dlatego, że JP Morgan zamknął swoją jawną pozycję short na spółce, czyli publicznie zadeklarowany zakład na spadek kursu. Czytaj →

    Embracer Group wyraźnie wzrósł, prawdopodobnie częściowo dlatego, że JP Morgan zamknął swoją jawną pozycję short na spółce, czyli publicznie zadeklarowany zakład na spadek kursu.

    Akcja mocno wzrosła w ciągu ostatnich pięciu sesji, podczas gdy OMX Stockholm 30 był w przybliżeniu płaski, więc wzrost miał charakter spółkowy.

    BNP Paribas i Handelsbanken podniosły wcześniej w tym tygodniu swoje cele cenowe, co prawdopodobnie wsparło nastroje.

    Następny raport kwartalny pojawi się w połowie listopada.

Wszystkie spółki