Hopp til hovedinnholdet
NB
Meny

Derfor beveger Embracer Group-aksjen seg

Embracer Group steg kraftig etter en Redeye-analyse om andre kvartal.

Skrevet etter børsslutt ·

Rapporten

Neste rapport: 11. november. De siste 15 rapportdagene beveget Embracer Group seg som regel omtrent 8,8 %. En vanlig dag beveger den seg 1,5 %.

13. august 2026: +7,17 %20. mai 2026: −2,10 %12. februar 2026: +18,66 %13. november 2025: +1,38 %

Hvorfor i dag

16 210 nyheter analysert i dag

Embracer Group steg kraftig etter en Redeye-analyse om andre kvartal.

OMX Stockholm 30 falt litt samme dag.

De siste fem handelsdagene var aksjen omtrent uendret, mens markedet steg litt, så Embracer Group hang etter.

Aksjen ligger nær sin høyeste sluttkurs det siste året.

Neste er kvartalsrapporten for andre kvartal, onsdag 11. november.

Dagens bevegelse på +3,32 % var 2,2 ganger en vanlig dags 1,5 %. OMX Stockholm 30 beveget seg −0,32 % samme dag.

Embracer Group +3,32 %OMX Stockholm 30 −0,32 %Mot børsen

Tidligere dager →

Se grafen i ChartCompass, med alle bevegelser forklart →

Hva analytikerne venter, og hvor ofte de har hatt rett

Analytikernes estimater for Embracer Group.

Embracer Group tjente mer enn ventet i 2 av 8 rapporter.

Ikke med i diagrammet fordi estimat og resultat mangler: 2 av periodens 10 rapporter, den siste 13. august 2026.

Til sammenligning slo omtrent 46 % av rapportene fra nordiske selskaper estimatet de siste tre årene.

Aksjen gikk samme vei som resultatoverraskelsen i 5 av 8 rapporter med målt kursbevegelse, mot omtrent 63 % av rapportene fra nordiske selskaper.

Vurderingene

Nå
Kjøp 5Hold 4Selg 0
3 måneder siden
Kjøp 5Hold 4Selg 0

En vurdering er analytikerens egen mening om aksjen.

Kursmålene

Siste kurs 95,66 SEK

Kursmålene
Lavest 62,00Snitt 94,95Høyest 115

Snittet er 94,95 SEK, −1 % sammenlignet med siste kurs 95,66 SEK. Spennet er 62,00 SEK–115,00 SEK. Et kursmål er analytikerens anslag for en fremtidig aksjekurs. 10 analytikere har gitt et kursmål.

Resultat mot forventning, og aksjens reaksjon

Resultat mot forventning, og aksjens reaksjon-2,21,14,57,911,32024-05-23: 9,00; Ventet resultat per aksje: 1,6123/5’24−8,8 %2024-11-14: 1,02; Ventet resultat per aksje: 3,9214/11’24+6,2 %2025-02-13: 0,97; Ventet resultat per aksje: 6,0613/2’25−11,2 %2025-05-22: -0,19; Ventet resultat per aksje: 9,7122/5’25−17,0 %2025-08-14: -0,69; Ventet resultat per aksje: 0,6314/8’25−23,4 %2025-11-13: -0,67; Ventet resultat per aksje: 0,5113/11’25+1,4 %2026-02-12: 1,76; Ventet resultat per aksje: 0,8112/2’26+18,7 %2026-05-20: 0,51; Ventet resultat per aksje: 0,7120/5’26−2,1 %Neste rapporterte kvartal: ventet resultat per aksje 0,62.→11/11

Ventet resultat per aksjeOver estimatetUnder estimatetSom ventetSEK

Prosentene under viser aksjen på rapportdagen; etikettene er rapportdatoer.

Neste rapporterte kvartal: ventet resultat per aksje 0,62 SEK (11. november). For inneværende regnskapsår er ventet resultat per aksje endret fra 5,91 SEK for tre måneder siden til 6,03 SEK nå. Estimat 2027: 6,03 SEK. Estimat 2028: 7,14 SEK. Personer i styret og ledelsen må melde sine handler i aksjen til Finansinspektionen, Sveriges finanstilsyn. 28. september: Kjøp cirka 293 tusen SEK. 20. februar: Kjøp cirka 10 mill. SEK. 13. februar: Kjøp cirka 877 tusen SEK.

Har kursen fulgt virksomheten?

Kurs og resultat per aksje gikk samme vei i 2 av 3 år. Blant nordiske selskaper skjer det omtrent 60 % av årene. I 2026 endret kursen seg −55 % og resultatet per aksje gikk fra 28,87 SEK til -27,67 SEK.

Omsetning, overskudd og børsverdi

Omsetning, overskudd og børsverdi (mrd. SEK)-181140692023: 37,662023: 4,4520232024: 27,412024: -18,1820242025: 21,312025: 5,9620252026: 15,912026: -5,822026Nå2027: 17,2420272028: 17,8120282023: 61,04612024: 31,27312025: 23,81242026: 10,7211Nå: 20,8321

OmsetningOverskuddBørsverdiSkraverte søyler: analytikernes estimater.mrd. SEK

Børsverdien er 1,3 ganger omsetningen i 2026, mot 1,6 i 2023. Overskudd i 2026: -5,8 mrd. SEK.

Eiendeler, gjeld og børsverdi

Eiendeler, gjeld og børsverdi (mrd. SEK)043851282023: 116,072023: 51,3520232024: 95,702024: 43,2120242025: 42,132025: 10,9420252026: 26,802026: 7,272026Nå2023: 61,04612024: 31,27312025: 23,81242026: 10,7211Nå: 20,8321

EiendelerGjeldBørsverdimrd. SEK

Eiendeler minus gjeld er eiernes kapital, 19,5 mrd. SEK. Børsverdien er 1,1 ganger denne kapitalen.

Kurs og resultat per aksje gikk samme vei i 2 av 3 år.Børsverdi (Nå): 20,8 mrd. SEKOmsetning 2026: 15,9 mrd. SEK

Hva nøkkeltallene sier om Embracer Group

Nøkkeltallene kobler det Embracer Group tjener til det investorene betaler.

Linjen viser kursen samme år på sin egen skala. Skraverte søyler: analytikernes estimater.

Resultat per aksje-29,85 SEK
NåResultat per aksje2023: 25,02232024: -91,68242025: 28,87252026: -27,67262027: 6,03272028: 7,14282023: 290,822024: 140,072025: 105,822026: 48,04

Overskuddet delt på antall aksjer. Hver aksje tilsvarer denne delen av overskuddet.

2023–2026: -91,68 SEK–28,87 SEK. Lignende selskaper: MTG 2,34 SEK, CD Projekt 6,11 PLN, G5 Entertainment 3,11 SEK. Estimat 2027: 6,03 SEK (5,06 SEK–7,66 SEK). Estimat 2028: 7,14 SEK (6,21 SEK–7,90 SEK).

Omsetning16,7 mrd. SEK
NåOmsetning2023: 37 665 000 000,00232024: 27 409 000 000,00242025: 21 314 000 000,00252026: 15 906 000 000,00262027: 17 235 859 280,00272028: 17 813 977 880,00282023: 290,822024: 140,072025: 105,822026: 48,04

Det selskapet solgte for i løpet av året.

2023–2026: 15,9 mrd. SEK–37,7 mrd. SEK. Lignende selskaper: MTG 12,2 mrd. SEK, CD Projekt 947 mill. PLN, G5 Entertainment 90,6 mill. USD. Estimat 2027: 17,2 mrd. SEK (16,7 mrd. SEK–17,6 mrd. SEK). Estimat 2028: 17,8 mrd. SEK (16,3 mrd. SEK–18,7 mrd. SEK).

Driftsmargin−39,4 %
NåDriftsmargin2023: 0,58232024: -0,44242025: -0,35252026: 0,40262023: 290,822024: 140,072025: 105,822026: 48,04

Prosentdelen av omsetningen som er igjen etter driftskostnadene.

2023–2026: −0,4 %–0,6 %. Lignende selskaper: MTG 10,0 %, CD Projekt 63,1 %, G5 Entertainment 1,5 %.

Egenkapitalavkastning−25,6 %
NåEgenkapitalavkastning2023: 6,89232024: -34,68242025: 19,16252026: -29,85262023: 290,822024: 140,072025: 105,822026: 48,04

Overskuddet som prosent av eiernes penger i selskapet.

2023–2026: −34,7 %–19,2 %. Lignende selskaper: MTG 2,5 %, CD Projekt 18,3 %, G5 Entertainment 5,4 %.

Børsverdi / omsetning (P/S)1,25
NåBørsverdi / omsetning (P/S)2023: 1,62232024: 1,14242025: 1,12252026: 0,67262027: 1,21272028: 1,1728

Det investorene betaler for hver enhet selskapet selger.

2023–2026: 0,67–1,62. Lignende selskaper: MTG 0,98, CD Projekt 28,15. Estimat 2027: 1,21. Estimat 2028: 1,17.

Netto gjeld / EBITDA-0,89
NåNetto gjeld / EBITDA2023: 1,36232024: 11,30242025: -0,40252026: -0,7926

Netto gjeld delt på driftsresultatet før avskrivninger.

2023–2026: -0,79–11,30. Lignende selskaper: MTG 1,57, CD Projekt -1,54, G5 Entertainment -21,30.

Flere nøkkeltall
Børsverdi / egenkapital (P/B)1,08
NåBørsverdi / egenkapital (P/B)2023: 0,94232024: 0,60242025: 0,76252026: 0,5526

Børsverdien delt på eiernes kapital etter gjeld.

2023–2026: 0,55–0,94. Lignende selskaper: MTG 1,03, CD Projekt 7,48.

Fri kontantstrøm per aksje-1,37 SEK
NåFri kontantstrøm per aksje2023: -7,68232024: -6,17242025: -3,90252026: -2,45262023: 290,822024: 140,072025: 105,822026: 48,04

Pengene igjen etter investeringer delt på antall aksjer.

2023–2026: -7,68 SEK–-2,45 SEK. Lignende selskaper: MTG 19,22 SEK, CD Projekt -1,27 PLN, G5 Entertainment 0,43 USD.

Egenkapitalandel72,7 %
2026Egenkapitalandel2023: 55,71232024: 54,78242025: 73,89252026: 72,7526

Prosentdelen av eiendelene finansiert av egenkapital.

2023–2026: 54,8 %–73,9 %.

Verdt å følge med på fremover

Rapporten viser hvordan salget og overskuddet i Embracer Group har endret seg.

  • Rapporten

    Rapporten viser hvordan salget og overskuddet i Embracer Group har endret seg.

    Legg til i kalenderen
Mer om Embracer Group

Innsidehandel

Personer i styret og ledelsen må melde sine handler i aksjen til Finansinspektionen, Sveriges finanstilsyn.

  • Cecilia Qvist, styremedlemKjøpcirka 293 tusen SEK
  • Lars Wingefors, styreleder (nærstående)Kjøpcirka 10 mill. SEK
  • Ian Gulam, ledende ansattKjøpcirka 877 tusen SEK

Rapporten

Neste rapport: · Legg til i kalenderen · Google Calendar

Rapportdag8,8 %

Vanlig dag1,5 %

De siste 15 rapportdagene beveget Embracer Group seg som regel omtrent 8,8 %. En vanlig dag beveger den seg 1,5 %.

+7,17 % −2,10 % +18,66 % +1,38 %

10 000 SEK i Embracer Group kjøpt 22. november 2016 er i dag verdt 94 500 SEK, med utbyttene reinvestert.

Samme sum i OMX Stockholm 30 med utbytte ville blitt 29 500 SEK.

Hva ville 10 000 SEK i Embracer Group vært verdt i dag? →

Hva ville 10 000 SEK i Embracer Group vært verdt i dag?

94 500 SEK

med utbyttene reinvestert, kjøpt 22. november 2016. Samme sum i OMX Stockholm 30 med utbytte ville blitt 29 500 SEK.

Reisens fem største dager

· −44,8 % · hele børsen falt 1,7 % samme dag · rapportdag

· +42,3 % · hele børsen steg 1,2 % samme dag · rapportdag

· −23,4 % · hele børsen steg 0,8 % samme dag · rapportdag

· −19,7 % · hele børsen falt 0,4 % samme dag · rapportdag

· +19,5 % · hele børsen steg 1,1 % samme dag · rapportdag

Tidligere dager

  • +0,61 % børsen −0,11 % Embracer Group, notert på Nasdaq Stockholm, lå stort sett uendret over ukens handelsdager. Les →

    Embracer Group, notert på Nasdaq Stockholm, lå stort sett uendret over ukens handelsdager.

    Det bredere markedet lå også stort sett uendret, så aksjen beveget seg i takt med det.

    Nordea hevet kursmålet, verdien analytikerne ser på aksjen, til 105 kroner og beholdt kjøpsanbefalingen, noe som tyder på at noen investorer så verdi i den planlagte oppdelingen av selskapet.

    Embracer kunngjorde også at de kjøper mobilspillet Island Hoppers for rundt 4,5 millioner dollar, en liten avtale med liten synlig effekt.

  • −2,61 % børsen +0,48 % Embracer Group falt tydelig, mens OMX Stockholm 30 steg litt. Les →

    Embracer Group falt tydelig, mens OMX Stockholm 30 steg litt.

    Ingen selskapsnyheter fra den handelsdagen forklarer bevegelsen.

    I de siste fem handelsdagene steg aksjen litt, i takt med et tydelig stigende marked.

    Handelsvolumet var omtrent dobbelt så stort som normalt, så det var kraftig handel under fallet.

    Et dataangrep mot et av selskapets spillstudioer kom før handelsdagen, og neste kvartalsrapport kommer torsdag 12. november 2026.

  • +0,49 % børsen −0,29 % Embracer Group steg tydelig de siste 5 handelsdagene, mer enn markedet. Les →

    Embracer Group steg tydelig de siste 5 handelsdagene, mer enn markedet.

    Ingen selskapsnyhet forklarer siste handelsdag, der aksjen i hovedsak var uendret.

    Markedet falt litt den dagen, så aksjen holdt seg bedre.

    Kursen ligger nær årets høyeste sluttkurs.

    Konkurrenter i sektoren steg i samme periode, noe som trolig bidro til den generelle stemningen.

  • +5,18 % børsen +3,01 % Embracer Group steg tydelig i løpet av uken, mer enn det bredere markedet, som også steg tydelig. Les →

    Embracer Group steg tydelig i løpet av uken, mer enn det bredere markedet, som også steg tydelig.

    Bevegelsen var vanlig stor for aksjen, og handelen var rolig.

    Hovednyheten var et dataangrep mot en av selskapets spillstudioer, rapportert tirsdag 27. oktober, som sannsynligvis trakk stemningen ned.

    Analyseselskapet DNB Carnegie hevet kursmålet, aksjekursen det mener er rimelig, samme dag, noe som delvis støttet bevegelsen.

  • −1,42 % børsen +0,41 % Embracer Group falt litt, mens markedet steg litt. Les →

    Embracer Group falt litt, mens markedet steg litt.

    Bevegelsen var vanlig for Embracer Group.

    De siste fem handelsdagene var aksjen stort sett uendret, mens OMX Stockholm 30 falt kraftig, så Embracer Group holdt seg bedre enn markedet.

    Kursmålsheving fra meglere tidligere i uken er bakgrunn, ikke årsak til bevegelsen den siste handelsdagen.

  • +0,36 % børsen −3,67 % Embracer Group var stort sett uendret de siste fem handelsdagene og beveget seg mindre enn markedet. Les →

    Embracer Group var stort sett uendret de siste fem handelsdagene og beveget seg mindre enn markedet.

    Aksjen holdt seg stabil mens den bredere Stockholmsbørsen falt kraftig.

    Analytikere var stort sett positive: SB1 Markets og SEB hevet kursmålene sine, altså aksjekursen de mener er riktig, og venter høyere lisensinntekter, det vil si inntekter fra salg av spillrettigheter, før neste kvartal.

    ABG Sundal Collier hevet også målet, men beholdt anbefalingen hold, som betyr at de råder til å beholde aksjene.

  • −2,49 % børsen −2,51 % Embracer Group falt tydelig, i tråd med markedet. Les →

    Embracer Group falt tydelig, i tråd med markedet.

    Ingen selskapsnyhet fra den handelsdagen forklarer fallet.

    De siste fem handelsdagene steg aksjen litt mens OMX Stockholm 30 falt tydelig, så Embracer beveget seg mot markedet.

    Analytikere hevet kursmålene sine tidligere i uken, noe som delvis kan ha støttet aksjen.

    Handelsvolumet var klart under det vanlige nivået.

  • +2,05 % børsen −0,89 % Embracer Group steg tydelig mens markedet falt, etter at ABG Sundal Collier hevet kursmålet sitt, aksjekursen analytikeren mener er riktig, til 85 kroner, og beholdt anbefalingen hold (nøytral). Les →

    Embracer Group steg tydelig mens markedet falt, etter at ABG Sundal Collier hevet kursmålet sitt, aksjekursen analytikeren mener er riktig, til 85 kroner, og beholdt anbefalingen hold (nøytral).

    Stigningen mot et fallende marked skyldes trolig analytikerens oppgradering, men bevegelsen er delvis uforklart.

    De siste fem handelsdagene var aksjen stort sett uendret, litt roligere enn OMX Stockholm 30-indeksen, som falt litt.

    Flere analytikere, blant dem SEB og BNP Paribas, hevet målene sine tidligere i perioden.

    Neste kvartalsrapport er torsdag 12. november 2026.

  • +0,47 % børsen +1,25 % Embracer Group var i det store og hele uendret uten tydelig selskapsnyhet som forklarer det. Les →

    Embracer Group var i det store og hele uendret uten tydelig selskapsnyhet som forklarer det.

    De siste fem handelsdagene steg aksjen litt, noe mer enn OMX Stockholm 30 som også steg litt.

    Tidligere denne uken hevet analytikere kursmålene sine, altså verdien de ser som rimelig for aksjen, der SEB og BNP Paribas hevet sine og Handelsbanken gjorde det samme forrige uke, mens anbefalingene lå rundt hold, og BNP Paribas beholdt outperform.

    Rutinerapporter om tilbakekjøp, der selskapet kjøper tilbake egne aksjer, er bare bakgrunn og forklarer ikke bevegelsen.

    I siste handelsdag llå aksjen etter et marked som steg tydelig, noe som tyder på at svakheten var selskapsspesifikk, men datagrunnlaget gir ingen sikker årsak.

  • +3,35 % børsen +1,19 % Embracer Group steg tydelig de siste fem handelsdagene, mer enn det bredere OMX Stockholm 30-indeksen som steg litt. Les →

    Embracer Group steg tydelig de siste fem handelsdagene, mer enn det bredere OMX Stockholm 30-indeksen som steg litt.

    Hovednyheten var analytikerstøtte: SEB hevet kursmålet sitt, men beholdt anbefalingen hold, og BNP Paribas hevet sitt kursmål og beholdt outperform, noe som sannsynligvis trakk til seg kjøpere.

    En short-selger, altså en investor som satser på kursfall, ble meldt å ha lukket posisjonen sin, noe som kan ha lettet salgspresset.

    Pågående tilbakekjøp av egne aksjer var rutine og var ikke årsaken til bevegelsen.

  • +2,10 % børsen −0,62 % Embracer Group steg tydelig, mens OMX Stockholm 30 falt litt. Les →

    Embracer Group steg tydelig, mens OMX Stockholm 30 falt litt.

    I løpet av de siste fem handelsdagene steg aktien tydelig og beveget seg mer enn markedet, som også steg tydelig.

    Selskapets tilbakekjøpsrapporter er rutine og forklarer ikke bevegelsen.

    Følg med på kvartalsrapporten 11. november 2026 for ny veiledning.

  • −5,47 % børsen −0,02 % Embracer Group falt svært kraftig, mens markedet var stort sett uendret, sannsynligvis på grunn av en negativ endring i markedsstemningen. Les →

    Embracer Group falt svært kraftig, mens markedet var stort sett uendret, sannsynligvis på grunn av en negativ endring i markedsstemningen.

    Den eneste selskapsnyheten på handelsdagen var at SEB hevet kursmålet til 91 SEK fra 68 SEK og beholdt anbefalingen hold, noe som i seg selv trekker kursen oppover og dermed ikke forklarer fallet.

    De siste fem handelsdagene steg aksjen tydelig og slo OMX Stockholm 30, som steg litt, med kursmålsøkninger fra BNP Paribas og Handelsbanken tidligere i uken blant de støttende faktorene.

    Rutinemessige tilbakekjøpsrapporter er bare bakgrunn.

    Følg med på neste rapport 11. november 2026 for eventuelle fundamentale utløsere.

  • +2,29 % børsen +0,21 % Embracer Group steg tydelig, trolig delvis fordi JP Morgan har avsluttet sin offentlige shortposisjon i selskapet, altså en posisjon på at aksjen skal falle. Les →

    Embracer Group steg tydelig, trolig delvis fordi JP Morgan har avsluttet sin offentlige shortposisjon i selskapet, altså en posisjon på at aksjen skal falle.

    Aksjen steg kraftig de siste fem handelsdagene, mens OMX Stockholm 30 stort sett var uendret, så oppgangen var selskapsspesifikk.

    BNP Paribas og Handelsbanken hevet begge kursmålene sine tidligere i uken, noe som sannsynligvis støttet stemningen.

    Neste kvartalsrapport kommer i midten av november.

Alle selskaper