Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel MTG

MTG daalde sterk nadat Danske Bank het advies naar houden had verlaagd.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

15.968 nieuws vandaag geanalyseerd

MTG daalde sterk nadat Danske Bank het advies naar houden had verlaagd.

MTG daalde in de laatste handelsdag zeer sterk, veel meer dan de markt, die duidelijk lager sloot.

Danske Bank verlaagde zijn advies naar houden van kopen, met een koersdoel van 121 SEK, de aandelenkoers die de bank redelijk vindt.

Over de afgelopen vijf handelsdagen daalde MTG zeer sterk terwijl de OMX Stockholm 30 vrijwel vlak bleef, een beweging van ongeveer zes keer een normale week.

De handel lag ook ruim boven het gebruikelijke niveau.

De beweging van vandaag, −7,82%, was 7,9 keer een normale dagbeweging van 1,0%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −1,01%.

MTG −7,82%OMX Stockholm 30 −1,01%Veel zwakker dan de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor MTG.

MTG verdiende in 3 van 8 rapporten meer dan verwacht.

Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 6 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 5Houden 0Verkopen 0

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel.

Koersdoelen

Laatste koers 101,40 SEK

Koersdoelen
Laagste 121Gemiddeld 152Hoogste 190

Het gemiddelde is 152,20 SEK, +50% ten opzichte van de laatste koers van 101,40 SEK. De bandbreedte is 121,00 SEK–190,00 SEK. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers. 5 analisten gaven een koersdoel.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie-1,70,11,93,75,42025-02-06: -0,87; Verwachte winst per aandeel: 1,576/2’25+11,6%2025-04-29: 3,20; Verwachte winst per aandeel: 1,8029/4’25−6,0%2025-07-18: 2,71; Verwachte winst per aandeel: 2,9918/7’25−11,4%2025-11-13: 3,08; Verwachte winst per aandeel: 4,2013/11’25−5,4%2026-02-05: 2,88; Verwachte winst per aandeel: 3,655/2’26−0,3%2026-04-29: 4,62; Verwachte winst per aandeel: 3,6829/4’26+9,8%2026-07-21: 3,93; Verwachte winst per aandeel: 3,7421/7’26+6,1%2026-11-05: 3,64; Verwachte winst per aandeel: 3,975/11’26−9,7%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 4,51.→04/02

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 4,51 SEK (4 februari). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 15,87 SEK drie maanden geleden naar nu 15,93 SEK. Raming 2026: 15,93 SEK. Raming 2027: 17,72 SEK. Eén analist heeft de raming voor het kwartaal gemaakt.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met +21% en ging de winst per aandeel van -1,74 SEK naar -0,53 SEK.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. SEK)-0510152022: 5,542022: 6,5820222023: 5,832023: 0,1620232024: 6,012024: -0,2120242025: 11,582025: -0,062025Nu2026: 12,5120262027: 13,0220272022: 11,02112023: 10,48102024: 11,23112025: 13,2813Nu: 11,9612

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. SEK

De beurswaarde is 1,0 keer de omzet van 2025, tegen 2,0 in 2022. Winst in 2025: -62,0 mln. SEK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. SEK)0714212022: 18,772022: 4,8320222023: 17,502023: 3,7920232024: 18,072024: 4,3320242025: 19,292025: 8,672025Nu2022: 11,02112023: 10,48102024: 11,23112025: 13,2813Nu: 11,9612

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. SEK

Bezittingen min schulden laten 10,6 mld. SEK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 1,1 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 12,0 mld. SEKOmzet 2025: 11,6 mld. SEK

Wat de kengetallen over MTG zeggen

De kengetallen verbinden wat MTG verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel2,34 SEK
NuWinst per aandeel2022: 56,06222023: 1,32232024: -1,74242025: -0,53252026: 15,93262027: 17,72272022: 89,102023: 86,152024: 94,902025: 114,70

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: -1,74 SEK–56,06 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Embracer Group -29,85 SEK, CD Projekt 6,11 PLN, G5 Entertainment 3,11 SEK. Raming 2026: 15,93 SEK (15,00 SEK–17,51 SEK). Raming 2027: 17,72 SEK (16,90 SEK–18,30 SEK).

Omzet12,2 mld. SEK
NuOmzet2022: 5.537.000.000,00222023: 5.829.000.000,00232024: 6.015.000.000,00242025: 11.579.000.000,00252026: 12.505.340.060,00262027: 13.015.908.810,00272022: 89,102023: 86,152024: 94,902025: 114,70

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 5,5 mld. SEK–11,6 mld. SEK. Vergelijkbare bedrijven: Embracer Group 16,7 mld. SEK, CD Projekt 947 mln. PLN, G5 Entertainment 90,6 mln. USD. Raming 2026: 12,5 mld. SEK (12,4 mld. SEK–12,7 mld. SEK). Raming 2027: 13,0 mld. SEK (12,7 mld. SEK–13,4 mld. SEK).

Operationele marge10,0%
NuOperationele marge2022: 9,63222023: 14,99232024: 14,81242025: 8,20252022: 89,102023: 86,152024: 94,902025: 114,70

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: 8,2%–15,0%. Vergelijkbare bedrijven: Embracer Group −39,4%, CD Projekt 63,1%, G5 Entertainment 1,5%.

Rendement op eigen vermogen2,5%
NuRendement op eigen vermogen2022: 47,22222023: 1,20232024: -1,53242025: -0,58252022: 89,102023: 86,152024: 94,902025: 114,70

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: −1,5%–47,2%. Vergelijkbare bedrijven: Embracer Group −25,6%, CD Projekt 18,3%, G5 Entertainment 5,4%.

K/W43,3
NuK/W2022: 1,59222023: 65,272324252026: 6,36262027: 5,7227

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 1,6–65,3. Vergelijkbare bedrijven: CD Projekt 43,7, G5 Entertainment 22,5. Raming 2026: 6,4. Raming 2027: 5,7.

Beurswaarde / omzet (K/O)0,98
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 1,99222023: 1,80232024: 1,87242025: 1,15252026: 0,96262027: 0,9227

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 1,15–1,99. Vergelijkbare bedrijven: Embracer Group 1,25, CD Projekt 28,15. Raming 2026: 0,96. Raming 2027: 0,92.

Dividend per aandeel0,00 SEK
NuDividend per aandeel2017: 10,61172018: 11,05182019: 0,00192020: 0,00202021: 0,00212022: 0,00222023: 0,00232024: 0,00242025: 0,0025

Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.

2017–2025: 0,00 SEK–11,05 SEK.

Dividendrendement0,0%
NuDividendrendement2022: 0,00222023: 0,00232024: 0,00242025: 0,0025

Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.

2022–2025: 0,0%–0,0%. Vergelijkbare bedrijven: Embracer Group 0,0%, CD Projekt 0,0%, G5 Entertainment 2,9%.

Nettoschuld / EBITDA1,57
NuNettoschuld / EBITDA2022: -3,31222023: -2,50232024: -4,46242025: 1,2025

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: -4,46–1,20. Vergelijkbare bedrijven: Embracer Group -0,89, CD Projekt -1,54, G5 Entertainment -21,30.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)1,03
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 0,79222023: 0,76232024: 0,82242025: 1,2525

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 0,76–1,25. Vergelijkbare bedrijven: Embracer Group 1,08, CD Projekt 7,48.

EV / EBIT22,5
2025EV / EBIT2022: 8,63222023: 13,70232024: 42,35242025: 22,4725

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 8,6–42,4.

Vrije kasstroom per aandeel19,22 SEK
NuVrije kasstroom per aandeel2022: 7,02222023: 10,34232024: 11,33242025: 14,88252022: 89,102023: 86,152024: 94,902025: 114,70

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: 7,02 SEK–14,88 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Embracer Group -1,37 SEK, CD Projekt -1,27 PLN, G5 Entertainment 0,43 USD.

Solvabiliteit55,1%
2025Solvabiliteit2022: 74,24222023: 78,36232024: 76,02242025: 55,0525

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 55,1%–78,4%.

MTG, A of B?

A en B zijn twee aandelenklassen van MTG. Stemrechten en koersen kunnen verschillen.

Bij dezelfde slotkoers kostte A 101,00 SEK en B 101,40 SEK. Het koersverschil van A ten opzichte van B was −0,4%.

Het handelsvolume van B was die dag 10.657,6 keer dat van A.

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van MTG veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van MTG veranderden.

    Toevoegen aan agenda

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag6,0%

Gewone dag1,0%

Op de laatste 15 rapportdagen bewoog MTG meestal ongeveer 6,0%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,0%.

−9,69% Waarom? +6,06% +9,83% −0,26%

10.000 SEK in MTG gekocht op 7 november 2016 is vandaag 17.300 SEK waard, met herbelegde dividenden.

Hoeveel zou 10.000 SEK in MTG vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 SEK in MTG vandaag waard zijn?

17.300 SEK

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016.

De vijf grootste dagen van de reis

· +41,9% · de hele markt steeg 0,7% op dezelfde dag

· −21,0% · de hele markt daalde 1,3% op dezelfde dag

· +15,1% · de hele markt steeg 1,3% op dezelfde dag · rapportdag

· −15,1% · de hele markt steeg 1,5% op dezelfde dag · rapportdag

· −15,0% · de hele markt steeg 1,7% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • −9,69% beurs −0,32% Modern Times Group daalde sterk. Lees →

    Modern Times Group daalde sterk.

    In de laatste handelsdag daalde MTG sterk, terwijl de OMX Stockholm 30 slechts licht daalde.

    Het rapport over het derde kwartaal toonde een gelijkblijvende netto-omzet van ongeveer 3 miljard kronen en een met 3 procent gestegen aangepaste EBITDA.

    De jaarprognose bleef overeind, met de omzetgroei nu naar verwachting aan het onderste eind van de bandbreedte.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde MTG sterk terwijl de markt licht steeg, op een hoog handelsvolume.

  • +2,18% beurs +0,83% MTG steeg sterk, zonder bedrijfsnieuws dat de beweging verklaart. Lees →

    MTG steeg sterk, zonder bedrijfsnieuws dat de beweging verklaart.

    Op dezelfde dag steeg de OMX Stockholm 30 duidelijk, dus MTG bewoog meer dan de markt.

    In de afgelopen vijf handelsdagen bleef MTG ongeveer gelijk, terwijl de markt iets steeg.

    De routinematige inkooprapporten en datumaankondigingen verklaren de beweging niet, maar het kwartaalcijfer komt donderdag 5 november 2026, en daar moet u op letten.

    Het aandeel staat ruim boven zijn laagste slotkoers van het afgelopen jaar, maar onder zijn hoogste, eind mei bereikt.

  • −0,67% beurs −0,08% MTG daalde licht, en geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging. Lees →

    MTG daalde licht, en geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging.

    Over de laatste vijf handelsdagen bleef MTG ongeveer gelijk, terwijl de markt iets steeg, dus het aandeel bleef achter.

    De sessie was een gewone dag voor MTG, met een handelsvolume ver onder het gebruikelijke niveau.

    Routinematige rapporten over inkoop van eigen aandelen lieten zien dat MTG eigen aandelen terugkocht, maar dat is achtergrond en verklaart de beweging niet.

    De volgende gebeurtenis om in de gaten te houden is de kwartaalcijfers voor het derde kwartaal op donderdag 5 november 2026.

  • −0,98% beurs −0,29% MTG daalde vrijdag licht, en geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging. Lees →

    MTG daalde vrijdag licht, en geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging.

    Over de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel licht, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk steeg, dus MTG bleef achter bij de markt.

    Eerder deze week kocht MTG eigen aandelen terug binnen het lopende programma, wat routinematige achtergrond is en geen oorzaak.

    MTG publiceert de resultaten over het derde kwartaal op donderdag 5 november 2026, de volgende datum om in de gaten te houden.

  • −1,00% beurs +0,41% MTG daalde licht, terwijl een markt die licht steeg de andere kant op ging. Lees →

    MTG daalde licht, terwijl een markt die licht steeg de andere kant op ging.

    Geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging; het was een gewone dag voor MTG.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg MTG licht, terwijl de OMX Stockholm 30 sterk daalde.

    Volgende is de kwartaalrapportage van MTG op 5 november 2026.

  • +0,93% beurs −3,67% MTG, MTG aan de Beurs van Stockholm, steeg de afgelopen vijf handelsdagen licht, een bescheiden beweging tegen een dalende OMX Stockholm 30 in. Lees →

    MTG, MTG aan de Beurs van Stockholm, steeg de afgelopen vijf handelsdagen licht, een bescheiden beweging tegen een dalende OMX Stockholm 30 in.

    De koers bleef ruim binnen de jaarrange, en de bredere marktdaling maakte de stijging waarschijnlijk opvallender.

    De handel was dun, en de volgende kwartaalcijfers op 5 november 2026 zijn de gebeurtenis om in de gaten te houden.

  • −0,26% beurs −0,89% MTG bleef vrijwel gelijk; geen bedrijfsnieuws verklaart dat. Lees →

    MTG bleef vrijwel gelijk; geen bedrijfsnieuws verklaart dat.

    De markt daalde duidelijk.

    Het aandeel bewoog in de laatste handelsdag minder dan de markt.

    Het meeste andere nieuws gaat over het kaartspel, niet over het bedrijf.

    In de laatste vijf handelsdagen bleef MTG vrijwel gelijk, terwijl de markt licht daalde.

Alle bedrijven