Dlaczego kurs akcji SRV Group się zmienia
SRV Group nieznacznie spadła, zgodnie z rynkiem.
Napisano po zamknięciu giełdy, ·
Dlaczego dzisiaj
16 210 wiadomości przeanalizowano dziśSRV Group nieznacznie spadła, zgodnie z rynkiem.
Żadna wiadomość spółki nie wyjaśnia tego ruchu.
W ciągu ostatnich pięciu sesji SRV Group nieznacznie wzrosła, podczas gdy OMX Helsinki 25 był prawie bez zmian.
Ruch był zwyczajny dla SRV Group.
Następny raport kwartalny pojawi się 4 lutego 2027.
Dzisiejszy ruch −0,75% stanowił 0,3 zwykłego dziennego ruchu 2,2%. OMX Helsinki 25 zmienił się tego dnia o −0,56%.
SRV Group −0,75%OMX Helsinki 25 −0,56%W rytmie giełdy
Czego oczekują analitycy i jak często mieli rację
Szacunki analityków dla spółki SRV Group.
Spółka SRV Group zarobiła więcej od oczekiwań w 1 z 8 raportów.
Poza wykresem z powodu braku szacunku i wyniku: 1 z 9 raportów z tego okresu, ostatni 7 maja 2026.
Dla porównania, około 46% raportów nordyckich spółek przekroczyło prognozy zysku w ciągu ostatnich trzech lat.
Akcja poruszyła się zgodnie z kierunkiem zaskoczenia zyskiem w 6 z 8 raportów ze zmierzonym ruchem, wobec około 63% raportów nordyckich spółek.
Oceny
Ceny docelowe
Ostatni kurs 7,80 EUR
Zysk wobec oczekiwań i reakcja akcji
Oczekiwany zysk na akcjęPowyżej szacunkuPoniżej szacunkuZgodnie z oczekiwaniamiEUR
Następny publikowany kwartał: oczekiwany zysk na akcję 0,26 EUR (4 lutego). Dla bieżącego roku obrotowego oczekiwany zysk na akcję zmienił się z 0,10 EUR trzy miesiące temu na 0,14 EUR teraz. Szacunek 2026: 0,14 EUR. Szacunek 2027: 0,63 EUR. Szacunek na kwartał przygotował jeden analityk.
Czy kurs podążał za działalnością spółki?
Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 2 z 3 lat. W nordyckich spółkach dzieje się tak w około 60% lat. W 2025 kurs zmienił się o −8%, a zysk na akcję o +200%.
Sprzedaż, zysk i kapitalizacja
SprzedażZyskKapitalizacjaKreskowane słupki: szacunki analityków.mln EUR
Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja
AktywaZobowiązaniaKapitalizacjamln EUR
Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 2 z 3 lat.Kapitalizacja (Teraz): 132 mln EURSprzedaż 2025: 706 mln EUR
Co wskaźniki mówią o SRV Group
Wskaźniki łączą zyski SRV Group z ceną płaconą przez inwestorów.
Linia pokazuje kurs w tym samym roku na osobnej skali. Kreskowane słupki: szacunki analityków.
Zysk podzielony przez liczbę akcji. Każda akcja reprezentuje taką część zysku.
2022–2025: -6,62 EUR–0,48 EUR. Podobne spółki: ByggPartnerGruppen 3,98 SEK, Cynca Nordic -12,58 SEK, Sitowise Group -1,15 EUR. Szacunek 2026: 0,14 EUR (0,14 EUR–0,14 EUR). Szacunek 2027: 0,63 EUR (0,56 EUR–0,70 EUR).
Wartość sprzedaży spółki w ciągu roku.
2022–2025: 610 mln EUR–770 mln EUR. Podobne spółki: ByggPartnerGruppen 6,1 mld SEK, Cynca Nordic 3,4 mld SEK, Sitowise Group 187 mln EUR. Szacunek 2026: 817 mln EUR (816 mln EUR–817 mln EUR). Szacunek 2027: 941 mln EUR (907 mln EUR–975 mln EUR).
Procent sprzedaży pozostający po kosztach działalności.
2022–2025: −1,4%–1,5%. Podobne spółki: ByggPartnerGruppen 3,7%, Cynca Nordic 1,6%, Sitowise Group −20,3%.
Zysk jako procent pieniędzy akcjonariuszy w spółce.
2022–2025: −59,9%–7,9%. Podobne spółki: ByggPartnerGruppen 29,0%, Cynca Nordic −15,5%, Sitowise Group −44,4%.
Cena płacona za jednostkę rocznego zysku na akcję. Nie jest pokazywana przy stracie.
2022–2025: 8,9–29,1. Podobne spółki: ByggPartnerGruppen 9,1. Szacunek 2026: 55,7. Szacunek 2027: 12,4.
Ile inwestorzy płacą za jednostkę sprzedaży.
2022–2025: 0,08–0,11. Podobne spółki: ByggPartnerGruppen 0,27, Cynca Nordic 0,34, Sitowise Group 0,43. Szacunek 2026: 0,16. Szacunek 2027: 0,14.
Pieniądze wypłacone akcjonariuszom na akcję, zsumowane według lat kalendarzowych.
2017–2025: 0,00 EUR–1,83 EUR.
Zwykła roczna dywidenda jako procent ceny akcji.
2022–2025: 0,0%–0,0%. Podobne spółki: ByggPartnerGruppen 2,1%, Sitowise Group 0,0%.
Dług netto podzielony przez wynik operacyjny przed amortyzacją.
2022–2025: 1,84–5,87. Podobne spółki: ByggPartnerGruppen -1,35, Cynca Nordic 1,30, Sitowise Group 12,86.
Więcej wskaźników
Kapitalizacja podzielona przez kapitał pozostały po zobowiązaniach.
2022–2025: 0,44–0,54. Podobne spółki: ByggPartnerGruppen 2,35, Cynca Nordic 0,66, Sitowise Group 1,32.
Kapitalizacja plus dług netto podzielone przez wynik operacyjny. Uwzględnia dług.
2022–2025: 5,1–15,7.
Pieniądze pozostałe po inwestycjach podzielone przez liczbę akcji.
2022–2025: -0,74 EUR–1,16 EUR. Podobne spółki: ByggPartnerGruppen 11,48 SEK, Cynca Nordic 5,83 SEK, Sitowise Group 0,17 EUR.
Procent aktywów finansowanych kapitałem akcjonariuszy.
2022–2025: 31,6%–33,3%.
Co obserwować dalej i dlaczego
Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk SRV Group.
- Raport
Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk SRV Group.
Dodaj do kalendarza
Raport
Następny raport: · Dodaj do kalendarza · Google Calendar
W ostatnich 16 dniach publikacji raportów kurs SRV Group zmieniał się zwykle o około 2,3%. W zwykły dzień zmienia się o 2,2%.
−11,23% +3,81% +1,12% +2,76%
10 000 EUR zainwestowane w SRV Group 7 listopada 2016 jest dziś warte 985 EUR, z reinwestowanymi dywidendami.
Ta sama kwota w OMX Helsinki z dywidendami byłaby warta 24 500 EUR.
Ile byłoby dziś warte 10 000 EUR zainwestowane w SRV Group? →
Ile byłoby dziś warte 10 000 EUR zainwestowane w SRV Group?
985 EUR
z reinwestowanymi dywidendami, kupione 7 listopada 2016. Ta sama kwota w OMX Helsinki z dywidendami byłaby warta 24 500 EUR.
W najniższym punkcie inwestycja była warta 399 EUR (25 października 2023).
Pięć największych dni tej drogi
· +16,3% · cały rynek spadł o 0,8% tego samego dnia
· +15,2% · cały rynek wzrósł o 0,8% tego samego dnia
· +14,5% · cały rynek wzrósł o 0,6% tego samego dnia
· +14,5% · cały rynek wzrósł o 2,0% tego samego dnia
· +14,3% · cały rynek wzrósł o 0,1% tego samego dnia
Poprzednie dni
+0,52% giełda +0,50% Akcje SRV Group na Nasdaq Helsinki w handlowe dni tygodnia pozostały praktycznie bez zmian i poruszały się mniej niż szerszy rynek. Czytaj →
Akcje SRV Group na Nasdaq Helsinki w handlowe dni tygodnia pozostały praktycznie bez zmian i poruszały się mniej niż szerszy rynek.
Rynek, mierzony indeksem OMX Helsinki 25, nieznacznie wzrósł w tych samych dniach, a akcje SRV Group lekko spadły w ostatniej sesji.
Ruch w tygodniu był typowy dla spółki, a obroty były wyraźnie niższe niż zwykle.
Kolejny raport wynikowy ukaże się w czwartek 4 lutego 2027.
+2,31% giełda +1,62% SRV Group wyraźnie wzrosła, zgodnie z rynkiem. Czytaj →
SRV Group wyraźnie wzrosła, zgodnie z rynkiem.
Żadne wiadomości spółki nie wyjaśniają tego ruchu.
W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje były w przybliżeniu bez zmian, nieco słabiej niż OMX Helsinki 25, który lekko wzrósł.
Wolumen obrotu był na zwykłym poziomie.
Ostatni kurs zamknięcia jest znacznie poniżej rocznego maksimum i znacznie powyżej minimum.
−1,27% giełda −0,39% Spółka SRV Group lekko spadła, co jest dla akcji zwykłym dniem. Czytaj →
Spółka SRV Group lekko spadła, co jest dla akcji zwykłym dniem.
Spadek był mniej więcej tak duży jak na szerszym rynku w Helsinkach, a żadne wiadomości o spółce nie wyjaśniają tego ruchu.
W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje były mniej więcej bez zmian, podczas gdy OMX Helsinki 25 wyraźnie spadł, więc SRV Group radziła sobie lepiej niż rynek.
Obroty były wyraźnie niższe niż zwykle, co oznacza, że zmieniło właściciela mniej akcji niż zazwyczaj.
Ostatni kurs zamknięcia jest wyraźnie poniżej najwyższego kursu zamknięcia w ciągu roku, osiągniętego pod koniec września, i wyraźnie powyżej najniższego, osiągniętego pod koniec grudnia ubiegłego roku.
+0,52% giełda −1,25% SRV Group wzrosła nieznacznie, co jest zwykłym ruchem dla tej akcji. Czytaj →
SRV Group wzrosła nieznacznie, co jest zwykłym ruchem dla tej akcji.
Poszła wbrew rynkowi, który tego samego dnia wyraźnie spadł.
Żadna wiadomość spółki z tej sesji nie wyjaśnia tego ruchu.
W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje nieznacznie spadły, podczas gdy rynek był w przybliżeniu płaski.
Ostatni raport kwartalny, opublikowany 22 października, pokazał wzrost przychodów o 28 procent i poprawę rentowności, ale wyniki były poniżej oczekiwań.
−1,27% giełda +0,22% SRV Group nieznacznie straciła w ciągu tygodnia, podczas gdy szerszy rynek helsiński był w przybliżeniu bez zmian. Czytaj →
SRV Group nieznacznie straciła w ciągu tygodnia, podczas gdy szerszy rynek helsiński był w przybliżeniu bez zmian.
Raport śródroczny z 22 października pokazał wzrost przychodów o około 28 procent i poprawę zysku, ale wyniki nadal były poniżej oczekiwań, co prawdopodobnie ciążyło na kursie.
Ostatnia sesja przyniosła lekki wzrost przy wyraźnie spadającym rynku, a ruchy w tygodniu były typowe dla tej spółki.
Kolejny raport wynikowy zaplanowano na 4 lutego 2027.
−3,02% giełda +0,35% SRV Group mocno spadł, wbrew rynkowi, który lekko wzrósł. Czytaj →
SRV Group mocno spadł, wbrew rynkowi, który lekko wzrósł.
Żadne wiadomości korporacyjne z tej sesji nie wyjaśniają tego ruchu.
W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje mocno spadły, co jest bardzo dużym ruchem jak na SRV Group, około czterokrotnością jej zwykłych pięciodniowych wahań.
Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest to, że po mocnym raporcie za trzeci kwartał, opublikowanym 22 października, utrzymała się ostrożność inwestorów, bo wyniki rozczarowały w porównaniu z oczekiwaniami.
Dalej warto obserwować kolejny raport wynikowy w czwartek, 4 lutego 2027.
+2,05% giełda −0,54% SRV Group wyraźnie wzrosła, wbrew nieco słabszemu rynkowi. Czytaj →
SRV Group wyraźnie wzrosła, wbrew nieco słabszemu rynkowi.
Ruch nastąpił bez nowego komunikatu spółki datowanego na tę sesję, więc przyczyna nie jest potwierdzona.
W ciągu ostatnich pięciu sesji giełdowych akcje spadły bardzo mocno, bardziej niż indeks OMX Helsinki 25, który nieznacznie zniżkował.
Spadek był dla SRV Group bardzo dużym ruchem, około siedmiokrotności typowego pięciodniowego okresu.
Ostatni raport spółki, opublikowany 22 października, pokazał przychody wyższe o 28 procent i portfel zamówień powyżej 1,5 miliarda euro, choć wynik finansowy rozczarował.
−2,74% giełda −0,14% SRV Group spadł bez doniesień. Czytaj →
SRV Group spadł bez doniesień.
Żadna wiadomość spółki nie wyjaśnia spadku.
W ciągu ostatnich pięciu sesji SRV Group mocno straciła, co jest bardzo dużym ruchem dla tej akcji, podczas gdy OMX Helsinki 25 był niemal bez zmian.
Raport śródroczny z 22 października pokazał wzrost przychodów o 28 procent i portfel zamówień powyżej 1,5 miliarda euro, co przemawia przeciwko fundamentalnej przyczynie, więc spadek był prawdopodobnie napędzany przepływami obrotu i ostrożnością inwestorów przed wynikami.
Kolejny raport pojawi się w czwartek 4 lutego 2027.
−11,29% giełda −3,27% Spółka SRV Group spadła bardzo mocno w ciągu ostatnich pięciu sesji, wyraźnie bardziej niż szerszy rynek helsiński. Czytaj →
Spółka SRV Group spadła bardzo mocno w ciągu ostatnich pięciu sesji, wyraźnie bardziej niż szerszy rynek helsiński.
Ruch był dla spółki bardzo duży i rzadki w ciągu ostatniego roku.
Opublikowany wczoraj raport śródroczny pokazał silny wzrost przychodów i większy portfel zamówień, ale wynik był poniżej oczekiwań i akcje pozostały pod presją.
Warto obserwować, jak kurs zachowa się po prezentacji raportu i jak rynek zareaguje w najbliższych sesjach.