Derfor beveger SRV Group-aksjen seg
SRV Group falt litt, i tråd med markedet.
Skrevet etter børsslutt ·
Hvorfor i dag
15 876 nyheter analysert i dagSRV Group falt litt, i tråd med markedet.
Ingen selskapsnyhet forklarer bevegelsen.
Over de siste fem handelsdagene steg SRV Group litt, mens OMX Helsinki 25 var omtrent uendret.
Bevegelsen var vanlig for SRV Group.
Neste kvartalsrapport kommer 4. februar 2027.
Dagens bevegelse på −0,75 % var 0,3 ganger en vanlig dags 2,2 %. OMX Helsinki 25 beveget seg −0,56 % samme dag.
SRV Group −0,75 %OMX Helsinki 25 −0,56 %I takt med børsen
Hva analytikerne venter, og hvor ofte de har hatt rett
Analytikernes estimater for SRV Group.
SRV Group tjente mer enn ventet i 1 av 8 rapporter.
Ikke med i diagrammet fordi estimat og resultat mangler: 1 av periodens 9 rapporter, den siste 7. mai 2026.
Til sammenligning slo omtrent 46 % av rapportene fra nordiske selskaper estimatet de siste tre årene.
Aksjen gikk samme vei som resultatoverraskelsen i 6 av 8 rapporter med målt kursbevegelse, mot omtrent 63 % av rapportene fra nordiske selskaper.
Vurderingene
Kursmålene
Siste kurs 7,80 EUR
Resultat mot forventning, og aksjens reaksjon
Ventet resultat per aksjeOver estimatetUnder estimatetSom ventetEUR
Neste rapporterte kvartal: ventet resultat per aksje 0,26 EUR (4. februar). For inneværende regnskapsår er ventet resultat per aksje endret fra 0,10 EUR for tre måneder siden til 0,14 EUR nå. Estimat 2026: 0,14 EUR. Estimat 2027: 0,63 EUR. Én analytiker har laget estimatet for kvartalet.
Har kursen fulgt virksomheten?
Kurs og resultat per aksje gikk samme vei i 2 av 3 år. Blant nordiske selskaper skjer det omtrent 60 % av årene. I 2025 endret kursen seg −8 % og resultatet per aksje +200 %.
Omsetning, overskudd og børsverdi
OmsetningOverskuddBørsverdiSkraverte søyler: analytikernes estimater.mill. EUR
Eiendeler, gjeld og børsverdi
EiendelerGjeldBørsverdimill. EUR
Kurs og resultat per aksje gikk samme vei i 2 av 3 år.Børsverdi (Nå): 132 mill. EUROmsetning 2025: 706 mill. EUR
Hva nøkkeltallene sier om SRV Group
Nøkkeltallene kobler det SRV Group tjener til det investorene betaler.
Linjen viser kursen samme år på sin egen skala. Skraverte søyler: analytikernes estimater.
Overskuddet delt på antall aksjer. Hver aksje tilsvarer denne delen av overskuddet.
2022–2025: -6,62 EUR–0,48 EUR. Lignende selskaper: ByggPartnerGruppen 3,98 SEK, Cynca Nordic -12,58 SEK, Sitowise Group -1,15 EUR. Estimat 2026: 0,14 EUR (0,14 EUR–0,14 EUR). Estimat 2027: 0,63 EUR (0,56 EUR–0,70 EUR).
Det selskapet solgte for i løpet av året.
2022–2025: 610 mill. EUR–770 mill. EUR. Lignende selskaper: ByggPartnerGruppen 6,1 mrd. SEK, Cynca Nordic 3,4 mrd. SEK, Sitowise Group 187 mill. EUR. Estimat 2026: 817 mill. EUR (816 mill. EUR–817 mill. EUR). Estimat 2027: 941 mill. EUR (907 mill. EUR–975 mill. EUR).
Prosentdelen av omsetningen som er igjen etter driftskostnadene.
2022–2025: −1,4 %–1,5 %. Lignende selskaper: ByggPartnerGruppen 3,7 %, Cynca Nordic 1,6 %, Sitowise Group −20,3 %.
Overskuddet som prosent av eiernes penger i selskapet.
2022–2025: −59,9 %–7,9 %. Lignende selskaper: ByggPartnerGruppen 29,0 %, Cynca Nordic −15,5 %, Sitowise Group −44,4 %.
Prisen investorer betaler per enhet årlig resultat per aksje. Vises ikke ved tap.
2022–2025: 8,9–29,1. Lignende selskaper: ByggPartnerGruppen 9,1. Estimat 2026: 55,7. Estimat 2027: 12,4.
Det investorene betaler for hver enhet selskapet selger.
2022–2025: 0,08–0,11. Lignende selskaper: ByggPartnerGruppen 0,27, Cynca Nordic 0,34, Sitowise Group 0,43. Estimat 2026: 0,16. Estimat 2027: 0,14.
Penger utbetalt til eierne per aksje, summert per kalenderår.
2017–2025: 0,00 EUR–1,83 EUR.
Det ordinære årlige utbyttet i prosent av aksjekursen.
2022–2025: 0,0 %–0,0 %. Lignende selskaper: ByggPartnerGruppen 2,1 %, Sitowise Group 0,0 %.
Netto gjeld delt på driftsresultatet før avskrivninger.
2022–2025: 1,84–5,87. Lignende selskaper: ByggPartnerGruppen -1,35, Cynca Nordic 1,30, Sitowise Group 12,86.
Flere nøkkeltall
Børsverdien delt på eiernes kapital etter gjeld.
2022–2025: 0,44–0,54. Lignende selskaper: ByggPartnerGruppen 2,35, Cynca Nordic 0,66, Sitowise Group 1,32.
Børsverdien pluss netto gjeld delt på driftsresultatet. Tar med gjelden.
2022–2025: 5,1–15,7.
Pengene igjen etter investeringer delt på antall aksjer.
2022–2025: -0,74 EUR–1,16 EUR. Lignende selskaper: ByggPartnerGruppen 11,48 SEK, Cynca Nordic 5,83 SEK, Sitowise Group 0,17 EUR.
Prosentdelen av eiendelene finansiert av egenkapital.
2022–2025: 31,6 %–33,3 %.
Verdt å følge med på fremover
Rapporten viser hvordan salget og overskuddet i SRV Group har endret seg.
- Rapporten
Rapporten viser hvordan salget og overskuddet i SRV Group har endret seg.
Legg til i kalenderen
Rapporten
Neste rapport: · Legg til i kalenderen · Google Calendar
De siste 16 rapportdagene beveget SRV Group seg som regel omtrent 2,3 %. En vanlig dag beveger den seg 2,2 %.
−11,23 % +3,81 % +1,12 % +2,76 %
10 000 EUR i SRV Group kjøpt 7. november 2016 er i dag verdt 985 EUR, med utbyttene reinvestert.
Samme sum i OMX Helsinki med utbytte ville blitt 24 500 EUR.
Hva ville 10 000 EUR i SRV Group vært verdt i dag? →
Hva ville 10 000 EUR i SRV Group vært verdt i dag?
985 EUR
med utbyttene reinvestert, kjøpt 7. november 2016. Samme sum i OMX Helsinki med utbytte ville blitt 24 500 EUR.
På det laveste var den verdt 399 EUR (25. oktober 2023).
Reisens fem største dager
· +16,3 % · hele børsen falt 0,8 % samme dag
· +15,2 % · hele børsen steg 0,8 % samme dag
· +14,5 % · hele børsen steg 0,6 % samme dag
· +14,5 % · hele børsen steg 2,0 % samme dag
· +14,3 % · hele børsen steg 0,1 % samme dag
Tidligere dager
+0,52 % børsen +0,50 % SRV Group var i stor grad uendret i ukens handelsdager og beveget seg mindre enn det bredere markedet. Les →
SRV Group var i stor grad uendret i ukens handelsdager og beveget seg mindre enn det bredere markedet.
Markedet, målt med OMX Helsinki 25, steg litt i de samme dagene, mens aksjen i SRV Group falt litt i den siste handelsdagen.
Ukens bevegelse var vanlig for selskapet, med handel langt under det vanlige nivået.
Neste resultatrapport kommer torsdag 4. februar 2027.
+2,31 % børsen +1,62 % SRV Group steg tydelig, i takt med markedet. Les →
SRV Group steg tydelig, i takt med markedet.
Ingen selskapsnyheter forklarer bevegelsen.
I de siste fem handelsdagene var aksjen stort sett uendret, litt svakere enn OMX Helsinki 25, som steg litt.
Handelsvolumet lå rundt det vanlige nivået.
Siste sluttkurs ligger langt under årets høyeste og langt over årets laveste.
+0,52 % børsen −1,25 % SRV Group steg litt, en vanlig bevegelse for aksjen. Les →
SRV Group steg litt, en vanlig bevegelse for aksjen.
Den gikk mot et marked som falt tydelig samme dag.
Ingen selskapsnyhet fra den handelsdagen forklarer bevegelsen.
De siste fem handelsdagene falt aksjen litt mens markedet var omtrent uendret.
Den siste kvartalsrapporten, publisert 22. oktober, viste omsetning opp 28 prosent og bedre lønnsomhet, men resultatet var under forventningene.
−1,27 % børsen +0,22 % SRV Group falt litt i løpet av uken, mens det bredere markedet i Helsinki var omtrent uendret. Les →
SRV Group falt litt i løpet av uken, mens det bredere markedet i Helsinki var omtrent uendret.
Delårsrapporten 22. oktober viste at omsetningen økte med rundt 28 prosent og at fortjenesten bedret seg, men resultatet var likevel under forventningene, noe som sannsynligvis tynget aksjen.
Den siste handelsdagen steg aksjen litt mot et tydelig fallende marked, og ukens bevegelser var vanlige for aksjen.
Neste resultatrapport er planlagt til 4. februar 2027.
−3,02 % børsen +0,35 % SRV Group falt kraftig, uten selskapsnyheter. Les →
SRV Group falt kraftig, uten selskapsnyheter.
Ingen selskapsnyheter fra den handelsdagen forklarer bevegelsen.
I de siste fem handelsdagene falt aksjen kraftig, en svært stor bevegelse for SRV Group, omtrent fire ganger den vanlige fem-dagers svingningen.
Den mest sannsynlige årsaken er at den sterke kvartalsrapporten for tredje kvartal, publisert 22. oktober, ble fulgt av vedvarende forsiktighet blant investorer, fordi resultatet var under forventningene.
Neste punkt å følge med på er neste regnskapsrapport torsdag 4. februar 2027.
+2,05 % børsen −0,54 % SRV Group steg tydelig, mot et litt svakere marked. Les →
SRV Group steg tydelig, mot et litt svakere marked.
Bevegelsen kom uten en ny selskapsmelding datert til den dagen, så årsaken er ikke bekreftet.
De siste fem handelsdagene falt aksjen svært kraftig, mer enn OMX Helsinki 25-indeksen som falt litt.
Fallet var en svært stor bevegelse for SRV Group, omtrent sju ganger en normal femdagersperiode.
Selskapets siste rapport, publisert 22. oktober, viste omsetning opp 28 prosent og ordrereserve over 1,5 milliarder euro, men resultatet bommet på forventningene.
−2,74 % børsen −0,14 % SRV Group falt tydelig, mens markedet var omtrent uendret. Les →
SRV Group falt tydelig, mens markedet var omtrent uendret.
Ingen selskapsnyhet forklarer fallet.
De siste fem handelsdagene falt SRV Group kraftig, en svært stor bevegelse for aksjen, mens OMX Helsinki 25 var omtrent uendret.
Delårsrapporten 22. oktober viste omsetningsvekst på 28 prosent og ordrereserve over 1,5 milliarder euro, noe som taler mot en fundamental årsak, så fallet ble sannsynligvis drevet av handelsstrømmer og investorforsiktighet før resultatet.
Neste rapport kommer torsdag 4. februar 2027.
−11,29 % børsen −3,27 % SRV Group falt svært kraftig de siste fem handelsdagene, klart mer enn det bredere Helsinki-markedet. Les →
SRV Group falt svært kraftig de siste fem handelsdagene, klart mer enn det bredere Helsinki-markedet.
Bevegelsen var svært stor for selskapet og sjelden det siste året.
Delårsrapporten som ble publisert i går viste sterk omsetningsvekst og en større ordrebeholdning, men resultatet var svakere enn forventet, og aksjen forble under press.
Å følge med på: hvordan aksjen handles etter rapportens presentasjon og markedets reaksjon de kommende handelsdagene.