Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel TagMaster

TagMaster steeg duidelijk, terwijl de markt duidelijk daalde.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

16.118 nieuws vandaag geanalyseerd

TagMaster steeg duidelijk, terwijl de markt duidelijk daalde.

Geen bedrijfsnieuws van die handelsdag verklaart de beweging.

In de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel licht, terwijl de OMX Stockholm 30 vrijwel gelijk bleef.

Eerder meldde TagMaster een sterk derde kwartaal met hogere winstgevendheid en bruto marge, wat het aandeel waarschijnlijk ondersteunt.

Hierna volgt de jaarresultatenpublicatie op donderdag 4 februari 2027.

De beweging van vandaag, +1,88%, was 1,3 keer een normale dagbeweging van 1,5%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −1,01%.

TagMaster +1,88%OMX Stockholm 30 −1,01%Tegen de beurs in

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor TagMaster.

TagMaster verdiende in 2 van 5 rapporten meer dan verwacht.

Niet in de grafiek omdat raming en resultaat ontbreken: 7 van de 12 rapporten in deze periode, de laatste op 28 oktober 2026.

Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 5 van 5 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Koersdoelen

Laatste koers 32,50 SEK

Koersdoelen
40,10

Het koersdoel van één analist is 40,10 SEK, +23% ten opzichte van de laatste koers van 32,50 SEK. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie-0,7-0,30,20,71,22024-02-02: 0,85; Verwachte winst per aandeel: 0,502/2’24+9,7%2024-04-25: -0,06; Verwachte winst per aandeel: 0,2025/4’24−7,2%2024-07-12: 0,08; Verwachte winst per aandeel: 0,1012/7’24−15,1%2024-10-23: -0,51; Verwachte winst per aandeel: -0,1023/10’24−7,7%2025-02-05: 0,96; Verwachte winst per aandeel: -0,205/2’25+27,8%

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 2,61 SEK drie maanden geleden naar nu 2,84 SEK. Raming 2026: 2,84 SEK. Raming 2027: 3,37 SEK. Eén analist heeft deze ramingen gemaakt.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met +33% en ging de winst per aandeel van 0,32 SEK naar 1,54 SEK.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mln. SEK)01863715572022: 358,602022: 24,1520222023: 404,712023: 13,6820232024: 420,442024: 4,6620242025: 483,292025: 22,552025Nu2026: 475,8020262027: 506,0020272022: 160,391602023: 341,293412024: 194,081942025: 257,80258Nu: 476,04476

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mln. SEK

De beurswaarde is 1,0 keer de omzet van 2025, tegen 0,4 in 2022. Winst in 2025: 22,5 mln. SEK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mln. SEK)02044086122022: 413,932022: 161,7020222023: 428,582023: 169,2920232024: 556,692024: 270,4420242025: 477,022025: 213,282025Nu2022: 160,391602023: 341,293412024: 194,081942025: 257,80258Nu: 476,04476

BezittingenSchuldenBeurswaardemln. SEK

Bezittingen min schulden laten 264 mln. SEK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 1,8 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 476 mln. SEKOmzet 2025: 483 mln. SEK

Wat de kengetallen over TagMaster zeggen

De kengetallen verbinden wat TagMaster verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel2,62 SEK
NuWinst per aandeel2022: 1,65222023: 0,93232024: 0,32242025: 1,54252026: 2,84262027: 3,37272022: 10,952023: 23,302024: 13,252025: 17,60

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: 0,32 SEK–1,65 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Waystream Group 0,21 SEK, Maven Wireless Sweden -0,30 SEK, Net Insight -0,12 SEK. Raming 2026: 2,84 SEK (2,84 SEK–2,84 SEK). Raming 2027: 3,37 SEK (3,37 SEK–3,37 SEK).

Omzet483 mln. SEK
NuOmzet2022: 358.603.000,00222023: 404.711.000,00232024: 420.445.000,00242025: 483.292.000,00252026: 475.800.000,00262027: 506.000.000,00272022: 10,952023: 23,302024: 13,252025: 17,60

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 359 mln. SEK–483 mln. SEK. Vergelijkbare bedrijven: Waystream Group 145 mln. SEK, Maven Wireless Sweden 150 mln. SEK, Net Insight 424 mln. SEK. Raming 2026: 476 mln. SEK (476 mln. SEK–476 mln. SEK). Raming 2027: 506 mln. SEK (506 mln. SEK–506 mln. SEK).

Operationele marge11,9%
NuOperationele marge2022: -2,85222023: 3,40232024: 2,08242025: 6,30252022: 10,952023: 23,302024: 13,252025: 17,60

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: −2,8%–6,3%. Vergelijkbare bedrijven: Waystream Group 3,0%, Maven Wireless Sweden −10,2%, Net Insight −8,5%.

Rendement op eigen vermogen13,6%
NuRendement op eigen vermogen2022: 9,58222023: 5,27232024: 1,63242025: 8,55252022: 10,952023: 23,302024: 13,252025: 17,60

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: 1,6%–9,6%. Vergelijkbare bedrijven: Waystream Group 2,2%, Maven Wireless Sweden −14,0%, Net Insight −7,1%.

K/W12,4
NuK/W2022: 6,64222023: 25,05232024: 41,41242025: 11,43252026: 11,44262027: 9,6427

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 6,6–41,4. Vergelijkbare bedrijven: Waystream Group 180,0. Raming 2026: 11,4. Raming 2027: 9,6.

Beurswaarde / omzet (K/O)0,99
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 0,45222023: 0,84232024: 0,46242025: 0,53252026: 1,00262027: 0,9427

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 0,45–0,84. Vergelijkbare bedrijven: Waystream Group 2,29, Maven Wireless Sweden 1,80, Net Insight 2,00. Raming 2026: 1,00. Raming 2027: 0,94.

Nettoschuld / EBITDA-0,11
NuNettoschuld / EBITDA2022: 1,00222023: 1,05232024: 2,40242025: 0,6825

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: 0,68–2,40. Vergelijkbare bedrijven: Waystream Group -0,68.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)1,53
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 0,64222023: 1,32232024: 0,68242025: 0,9825

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 0,64–1,32. Vergelijkbare bedrijven: Waystream Group 3,41, Maven Wireless Sweden 2,19, Net Insight 1,44.

EV / EBIT8,5
2025EV / EBIT222023: 26,20232024: 31,50242025: 8,4625

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 8,5–31,5.

Vrije kasstroom per aandeel6,44 SEK
NuVrije kasstroom per aandeel2022: -0,55222023: 1,88232024: 3,94242025: 3,89252022: 10,952023: 23,302024: 13,252025: 17,60

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: -0,55 SEK–3,94 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Waystream Group 2,36 SEK, Maven Wireless Sweden -0,57 SEK, Net Insight -0,12 SEK.

Solvabiliteit55,3%
2025Solvabiliteit2022: 60,94222023: 60,50232024: 51,42242025: 55,2925

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 51,4%–60,9%.

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van TagMaster veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van TagMaster veranderden.

    Toevoegen aan agenda

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag10,0%

Gewone dag1,5%

Op de laatste 16 rapportdagen bewoog TagMaster meestal ongeveer 10,0%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,5%.

+15,58% −9,09% +12,40% +10,33%

10.000 SEK in TagMaster gekocht op 7 november 2016 is vandaag 14.200 SEK waard, met herbelegde dividenden.

Hoeveel zou 10.000 SEK in TagMaster vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 SEK in TagMaster vandaag waard zijn?

14.200 SEK

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016.

Op het laagste punt was het 4.370 SEK waard (18 oktober 2022).

De vijf grootste dagen van de reis

· +27,8% · de hele markt daalde 0,4% op dezelfde dag · rapportdag

· +23,3% · de hele markt steeg 1,0% op dezelfde dag

· +21,5% · de hele markt steeg 0,3% op dezelfde dag

· +20,0% · de hele markt steeg 1,0% op dezelfde dag

· −18,2% · de hele markt steeg 0,1% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • +3,83% beurs −0,11% TagMaster steeg in de week licht, terwijl de bredere markt ongeveer vlak was. Lees →

    TagMaster steeg in de week licht, terwijl de bredere markt ongeveer vlak was.

    De stijging kwam op de laatste handelsdag, toen het aandeel duidelijk steeg terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk daalde.

    De handel bleef rond het gebruikelijke niveau, dus de beweging werd niet door ongewone activiteit gedreven.

    Bedrijfsnieuws beperkte zich tot het kwartaalrapport over het derde kwartaal, gepubliceerd op 28 oktober, dat ondanks vlakke omzet een hogere winstgevendheid en brutomarge liet zien.

  • +0,63% beurs −0,32% TagMaster op Nasdaq Stockholm: vlak, geen bedrijfsnieuws verklaart het. Lees →

    TagMaster op Nasdaq Stockholm: vlak, geen bedrijfsnieuws verklaart het.

    In de afgelopen vijf handelsdagen bewoog TagMaster nauwelijks, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.

    Op de laatste handelsdag bewoog TagMaster nauwelijks terwijl de OMX Stockholm 30 licht daalde, dus het aandeel bewoog minder dan de markt.

    De beweging was voor TagMaster van gewone omvang, met een handelsvolume ver boven het normale niveau.

    De volgende jaarcijfers verschijnen op donderdag 4 februari 2027.

  • +12,59% beurs +3,01% TagMaster steeg in de loop van de week sterk, een grote beweging voor het aandeel en duidelijk sterker dan de marktindex OMX Stockholm 30. Lees →

    TagMaster steeg in de loop van de week sterk, een grote beweging voor het aandeel en duidelijk sterker dan de marktindex OMX Stockholm 30.

    De belangrijkste oorzaak was het kwartaalrapport over het derde kwartaal, gepubliceerd op woensdag 28 oktober, dat ondanks iets lagere omzet een hogere winstgevendheid en sterkere brutomarges liet zien.

    Het volgende winstrapport staat gepland op donderdag 4 februari 2027.

Alle bedrijven