Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Maven Wireless Sweden

Maven Wireless Sweden steeg licht op een gewone handelsdag zonder bedrijfsnieuws.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

16.307 nieuws vandaag geanalyseerd

Maven Wireless Sweden steeg licht op een gewone handelsdag zonder bedrijfsnieuws.

In dezelfde sessie daalde de OMX Stockholm 30 duidelijk, dus het aandeel bewoog tegen de markt in.

In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel licht terwijl de markt vrijwel vlak was.

Het enige nieuwsitem is een algemene grafiek van seizoensrendementen, dus geen specifieke gebeurtenis verklaart de beweging.

De beweging van vandaag, +1,27%, was 0,7 keer een normale dagbeweging van 1,8%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −1,01%.

Maven Wireless Sweden +1,27%OMX Stockholm 30 −1,01%Tegen de beurs in

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Maven Wireless Sweden.

Maven Wireless Sweden verdiende in 0 van 2 rapporten meer dan verwacht.

Niet in de grafiek omdat raming en resultaat ontbreken: 2 van de 4 rapporten in deze periode, de laatste op 16 oktober 2026.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 2 van 2 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Koersdoelen

Laatste koers 4,78 SEK

Koersdoelen
5,20

Het koersdoel van één analist is 5,20 SEK, +9% ten opzichte van de laatste koers van 4,78 SEK. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie-0,18-0,15-0,12-0,09-0,052026-02-06: -0,17; Verwachte winst per aandeel: -0,106/2’26−20,0%2026-04-24: -0,15; Verwachte winst per aandeel: -0,1024/4’26−6,8%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel -0,07.→

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel -0,07 SEK. Raming 2026: -0,22 SEK. Raming 2027: 0,03 SEK. Eén analist heeft deze ramingen gemaakt. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 20 mei: Aankoop circa 5,0 mln. SEK. 8 mei: Aankoop circa 111 duizend SEK. 1 december: Aankoop circa 5,0 mln. SEK. 11 november: Aankoop circa 100 duizend SEK.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met −49% en ging de winst per aandeel van 0,00 SEK naar -0,28 SEK.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mln. SEK)-152665488292022: 104,572022: -5,7320222023: 237,642023: 39,0320232024: 188,792024: 0,2220242025: 183,002025: -14,842025Nu2026: 156,5020262027: 205,1020272022: 752,077522023: 687,246872024: 534,645352025: 278,99279Nu: 270,43270

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mln. SEK

De beurswaarde is 1,5 keer de omzet van 2025, tegen 7,2 in 2022. Winst in 2025: -14,8 mln. SEK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mln. SEK)02765528272022: 124,202022: 45,1920222023: 181,362023: 62,3820232024: 161,922024: 47,4520242025: 172,452025: 56,042025Nu2022: 752,077522023: 687,246872024: 534,645352025: 278,99279Nu: 270,43270

BezittingenSchuldenBeurswaardemln. SEK

Bezittingen min schulden laten 116 mln. SEK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 2,3 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 270 mln. SEKOmzet 2025: 183 mln. SEK

Wat de kengetallen over Maven Wireless Sweden zeggen

De kengetallen verbinden wat Maven Wireless Sweden verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel-0,30 SEK
NuWinst per aandeel2022: -0,11222023: 0,75232024: 0,00242025: -0,28252026: -0,22262027: 0,03272022: 14,502023: 13,252024: 10,302025: 5,24

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: -0,28 SEK–0,75 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Waystream Group 0,21 SEK, TagMaster 2,62 SEK, Techstep -3,53 NOK. Raming 2026: -0,22 SEK (-0,22 SEK–-0,22 SEK). Raming 2027: 0,03 SEK (0,03 SEK–0,03 SEK).

Omzet150 mln. SEK
NuOmzet2022: 104.574.000,00222023: 237.640.000,00232024: 188.790.000,00242025: 183.001.000,00252026: 156.500.000,00262027: 205.100.000,00272022: 14,502023: 13,252024: 10,302025: 5,24

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 105 mln. SEK–238 mln. SEK. Vergelijkbare bedrijven: Waystream Group 145 mln. SEK, TagMaster 483 mln. SEK, Techstep 953 mln. NOK. Raming 2026: 156 mln. SEK (156 mln. SEK–156 mln. SEK). Raming 2027: 205 mln. SEK (205 mln. SEK–205 mln. SEK).

Operationele marge−10,2%
NuOperationele marge2022: -7,81222023: 13,52232024: 0,88242025: -4,56252022: 14,502023: 13,252024: 10,302025: 5,24

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: −7,8%–13,5%. Vergelijkbare bedrijven: Waystream Group 3,0%, TagMaster 11,9%, Techstep −11,2%.

Rendement op eigen vermogen−14,0%
NuRendement op eigen vermogen2022: -7,25222023: 32,80232024: 0,19242025: -12,75252022: 14,502023: 13,252024: 10,302025: 5,24

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: −12,8%–32,8%. Vergelijkbare bedrijven: Waystream Group 2,2%, TagMaster 13,6%, Techstep −27,4%.

Beurswaarde / omzet (K/O)1,80
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 7,19222023: 2,89232024: 2,83242025: 1,52252026: 1,73262027: 1,3227

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 1,52–7,19. Vergelijkbare bedrijven: Waystream Group 2,29, TagMaster 0,99, Techstep 0,12. Raming 2026: 1,73. Raming 2027: 1,32.

Dividend per aandeel0,00 SEK
NuDividend per aandeel2024: 0,10242025: 0,0025

Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.

2024–2025: 0,00 SEK–0,10 SEK.

Dividendrendement0,0%
NuDividendrendement2022: 0,00222023: 0,00232024: 0,97242025: 0,0025

Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.

2022–2025: 0,0%–1,0%. Vergelijkbare bedrijven: Waystream Group 0,0%, TagMaster 0,0%, Techstep 0,0%.

Nettoschuld / EBITDA19,09
2025Nettoschuld / EBITDA222023: -0,94232024: 0,51242025: 19,0925

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: -0,94–19,09. Vergelijkbare bedrijven: Waystream Group -0,68, TagMaster -0,11, Techstep 2,72.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)2,19
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 9,52222023: 5,78232024: 4,67242025: 2,4025

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 2,40–9,52. Vergelijkbare bedrijven: Waystream Group 3,41, TagMaster 1,53, Techstep 0,13.

Vrije kasstroom per aandeel-0,57 SEK
NuVrije kasstroom per aandeel2022: -0,27222023: 0,53232024: -0,70242025: -0,36252022: 14,502023: 13,252024: 10,302025: 5,24

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: -0,70 SEK–0,53 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Waystream Group 2,36 SEK, TagMaster 6,44 SEK, Techstep -1,24 NOK.

Solvabiliteit67,5%
2025Solvabiliteit2022: 63,61222023: 65,60232024: 70,69242025: 67,5025

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 63,6%–70,7%.

Meer over Maven Wireless Sweden

Transacties van bestuurders

Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.

  • Göran Josef Grosskopf, bestuurslidAankoopcirca 5,0 mln. SEK
  • Per Johan Olof Lundquist, bestuurslidAankoopcirca 111 duizend SEK
  • Anders Olin, bestuurslidAankoopcirca 5,0 mln. SEK
  • Claudia Fabiola Munoz, CFOAankoopcirca 100 duizend SEK

Het rapport

Rapportdag4,1%

Gewone dag1,8%

Op de laatste 16 rapportdagen bewoog Maven Wireless Sweden meestal ongeveer 4,1%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,8%.

+4,15% −5,90% −6,84% −19,96%

10.000 SEK in Maven Wireless Sweden gekocht op 10 juni 2021 is vandaag 3.350 SEK waard, met herbelegde dividenden.

Hetzelfde bedrag in de OMX Stockholm 30 met dividenden zou 16.600 SEK zijn geworden.

Hoeveel zou 10.000 SEK in Maven Wireless Sweden vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 SEK in Maven Wireless Sweden vandaag waard zijn?

3.350 SEK

met herbelegde dividenden, gekocht op 10 juni 2021. Hetzelfde bedrag in de OMX Stockholm 30 met dividenden zou 16.600 SEK zijn geworden.

Op het laagste punt was het 2.660 SEK waard (9 maart 2026).

De vijf grootste dagen van de reis

· +36,5% · de hele markt steeg 0,8% op dezelfde dag

· +25,5% · de hele markt daalde 1,0% op dezelfde dag

· −24,6% · de hele markt steeg 0,5% op dezelfde dag

· +20,4% · de hele markt daalde 0,2% op dezelfde dag

· −20,0% · de hele markt steeg 1,0% op dezelfde dag · rapportdag

Eerdere dagen

  • +3,91% beurs −0,11% Maven Wireless Sweden steeg deze week licht, terwijl de bredere markt in Stockholm vrijwel gelijk bleef. Lees →

    Maven Wireless Sweden steeg deze week licht, terwijl de bredere markt in Stockholm vrijwel gelijk bleef.

    De beweging was voor het aandeel van gebruikelijke omvang.

    Techaandelen op Nasdaq First North Sweden daalden in dezelfde dagen licht als groep, dus de stijging ging tegen de concurrenten in.

    Het aandeel noteert nog ruim boven zijn laagste slotkoers van het afgelopen jaar.

  • −1,67% beurs −0,32% Maven Wireless Sweden daalde licht zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart. Lees →

    Maven Wireless Sweden daalde licht zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart.

    Het aandeel bewoog meer dan de OMX Stockholm 30, die ook licht daalde, maar de beweging was voor dit aandeel van gebruikelijke omvang.

    In de afgelopen vijf handelsdagen bleef het aandeel vrijwel gelijk, terwijl de markt licht steeg.

    Het handelsvolume lag ruim boven het gebruikelijke niveau, en de daling weerspiegelde waarschijnlijk gewone verkoopdruk op technologiefondsen, wat ook de vergelijkingsgroep zag.

  • +2,78% beurs +0,83% Maven Wireless Sweden steeg duidelijk, zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart. Lees →

    Maven Wireless Sweden steeg duidelijk, zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart.

    De beweging is niet bedrijfsspecifiek en geen bedrijfsnieuws verklaart haar.

    Over de laatste vijf handelsdagen bleef het aandeel ongeveer gelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg, dus Maven Wireless Sweden bewoog minder dan de markt.

    De handel was fors, ongeveer het dubbele van een normale handelsdag.

    Het aandeel ligt nog ver onder zijn hoogste slotkoers van het afgelopen jaar, in november vorig jaar.

  • −1,48% beurs −0,08% Maven Wireless Sweden zakte licht zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Maven Wireless Sweden zakte licht zonder bedrijfsnieuws.

    Het aandeel daalde duidelijk in de afgelopen vijf handelsdagen, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.

    In de laatste handelsdag zakte het licht terwijl de markt nagenoeg vlak was, een beweging van gebruikelijke omvang voor het aandeel.

    Het handelsvolume lag ruim boven het gebruikelijke niveau, wat betekent dat veel aandelen van eigenaar wisselden.

    Geen bedrijfsnieuws verklaart de laatste handelsdag, en het enige item is een algemene grafiek van seizoensgebonden rendementen.

  • +3,04% beurs +0,48% Maven Wireless Sweden steeg en bewoog meer dan de markt. Lees →

    Maven Wireless Sweden steeg en bewoog meer dan de markt.

    De OMX Stockholm 30-index steeg die dag licht, dus het aandeel deed het beter.

    Over de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk, een grote beweging voor dit aandeel, terwijl de index duidelijk steeg, dus het aandeel bewoog tegen de markt in.

    De handel lag onder het gebruikelijke niveau.

    Het aandeel ligt ruim onder zijn hoogste slotkoers van het afgelopen jaar en ruim boven de laagste.

  • −3,16% beurs −0,29% Maven Wireless Sweden daalde zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Maven Wireless Sweden daalde zonder bedrijfsnieuws.

    Het aandeel daalde duidelijk in de afgelopen vijf handelsdagen, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk steeg, dus het bewoog tegen de markt in.

    De daling op de laatste handelsdag was groter dan de lichte daling van de index, dus het aandeel bewoog meer dan de index.

    Het handelsvolume lag ver onder het gebruikelijke niveau, dus de beweging kwam op dunne handel.

    Eerdere nieuws van woensdag vorige week liet zien dat analisten hun koersdoel verlaagden, dus de waarde die zij in het aandeel zien.

  • −7,82% beurs +3,01% Maven Wireless Sweden daalde deze week duidelijk, terwijl de markt steeg. Lees →

    Maven Wireless Sweden daalde deze week duidelijk, terwijl de markt steeg.

    De beweging was groot voor het bedrijf, ongeveer twee keer een normale schommeling van vijf dagen.

    Het belangrijkste nieuws was een rapport van 21 oktober dat analisten hun koersdoel verlaagden, de aandelenkoers die zij als redelijk zien, na recente cijfers.

    Dat nieuws kwam vóór deze week, dus het is achtergrond eerder dan een duidelijke aanleiding.

  • +3,01% beurs +1,57% Maven Wireless Sweden steeg zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Maven Wireless Sweden steeg zonder bedrijfsnieuws.

    Op dezelfde dag steeg ook de OMX Stockholm 30 duidelijk, dus het aandeel bewoog ongeveer in lijn met de markt.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel duidelijk terwijl de markt licht daalde.

    Het laatste rapport, over het derde kwartaal van 2026, toonde een sterke stijging van de bedrijfswinst en orderingang, maar het werd gepubliceerd vóór deze periode.

  • +0,00% beurs +0,41% Maven Wireless Sweden bleef vrijwel onveranderd, en er zijn geen bedrijfsnieuws die dat verklaren. Lees →

    Maven Wireless Sweden bleef vrijwel onveranderd, en er zijn geen bedrijfsnieuws die dat verklaren.

    Op dezelfde dag steeg de OMX Stockholm 30 licht, dus het aandeel bewoog minder dan de markt.

    De beweging was gewoon voor het aandeel, en de handel lag duidelijk boven het gebruikelijke niveau.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel licht terwijl de markt sterk daalde.

    Het sterkste recente nieuws was het kwartaalcijfer over het derde kwartaal, met hogere omzet en een kleine operationele winst.

  • +4,61% beurs −3,67% Maven Wireless Sweden steeg licht in de afgelopen vijf handelsdagen, tegen een duidelijk dalende markt in. Lees →

    Maven Wireless Sweden steeg licht in de afgelopen vijf handelsdagen, tegen een duidelijk dalende markt in.

    Het aandeel steeg terwijl de OMX Stockholm 30, de belangrijkste index van grote Zweedse bedrijven, sterk daalde.

    De beweging was gewoon voor dit aandeel, en de handel lag ruim boven het gebruikelijke niveau.

    Het derdekwartaalrapport liet een omzetstijging van 33 procent zien en een klein bedrijfsresultaat, met stijgende orders, wat het aandeel waarschijnlijk steunde.

  • −0,20% beurs −2,51% Maven Wireless Sweden bleef ongeveer gelijk, zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Maven Wireless Sweden bleef ongeveer gelijk, zonder bedrijfsnieuws.

    Het aandeel bewoog minder dan de markt, die sterk daalde.

    In de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 daalde, een grote beweging voor het aandeel.

    Waarschijnlijke oorzaken zijn het kwartaalrapport dat vorige week verscheen, met hogere netto-omzet en een kleine bedrijfswinst.

    Let op het volgende rapport op 19 februari 2027.

  • +2,25% beurs −0,89% Maven Wireless Sweden steeg duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht daalde. Lees →

    Maven Wireless Sweden steeg duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht daalde.

    Geen bedrijfsnieuws van die handelsdag verklaart de beweging.

    In de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel duidelijk, ongeveer twee keer een normale vijfdaagse schommeling, wat een grote beweging is voor dit aandeel.

    De meest waarschijnlijke oorzaak zijn de sterke cijfers voor het derde kwartaal die vorige week zijn gepubliceerd, met hogere netto-omzet, een positief bedrijfsresultaat en een groter orderboek.

    Hierna volgt het kwartaalrapport over het derde kwartaal op vrijdag 16 oktober.

  • +0,42% beurs +1,19% Maven Wireless Sweden bewoog in de afgelopen vijf handelsdagen nauwelijks en steeg iets minder dan de OMX Stockholm 30-index, die in dezelfde periode licht steeg. Lees →

    Maven Wireless Sweden bewoog in de afgelopen vijf handelsdagen nauwelijks en steeg iets minder dan de OMX Stockholm 30-index, die in dezelfde periode licht steeg.

    Het belangrijkste bedrijfsnieuws kwam vandaag met het tussentijdse verslag over het derde kwartaal: de nettoomzet steeg sterk dankzij een sterkere vraag in Europa, de orderontvangst nam toe en het bedrijf keerde na eerdere verliezen terug naar een kleine operationele winst.

    Deze omslag verklaart waarschijnlijk de forse stijging in de laatste handelsdag.

    Resultaten waarbij een eerder verlies in winst verandert, leiden meestal tot grote koersbewegingen op de publicatiedag, en dat gebeurde vandaag ook.

Alle bedrijven