Derfor beveger Maven Wireless Sweden-aksjen seg
Maven Wireless Sweden steg litt på en vanlig handelsdag uten selskapsnyheter.
Skrevet etter børsslutt ·
Hvorfor i dag
16 413 nyheter analysert i dagMaven Wireless Sweden steg litt på en vanlig handelsdag uten selskapsnyheter.
I samme handelsdag falt OMX Stockholm 30 tydelig, så aksjen beveget seg mot markedet.
Over de siste fem handelsdagene steg aksjen litt, mens markedet var omtrent uendret.
Den eneste nyheten er et generelt diagram over sesongavkastning, så ingen konkret hendelse forklarer bevegelsen.
Dagens bevegelse på +1,27 % var 0,7 ganger en vanlig dags 1,8 %. OMX Stockholm 30 beveget seg −1,01 % samme dag.
Maven Wireless Sweden +1,27 %OMX Stockholm 30 −1,01 %Mot børsen
Hva analytikerne venter, og hvor ofte de har hatt rett
Analytikernes estimater for Maven Wireless Sweden.
Maven Wireless Sweden tjente mer enn ventet i 0 av 2 rapporter.
Ikke med i diagrammet fordi estimat og resultat mangler: 2 av periodens 4 rapporter, den siste 16. oktober 2026.
Aksjen gikk samme vei som resultatoverraskelsen i 2 av 2 rapporter med målt kursbevegelse, mot omtrent 63 % av rapportene fra nordiske selskaper.
Kursmålene
Siste kurs 4,78 SEK
Resultat mot forventning, og aksjens reaksjon
Ventet resultat per aksjeOver estimatetUnder estimatetSom ventetSEK
Neste rapporterte kvartal: ventet resultat per aksje -0,07 SEK. Estimat 2026: -0,22 SEK. Estimat 2027: 0,03 SEK. Én analytiker har laget disse estimatene. Personer i styret og ledelsen må melde sine handler i aksjen til Finansinspektionen, Sveriges finanstilsyn. 20. mai: Kjøp cirka 5,0 mill. SEK. 8. mai: Kjøp cirka 111 tusen SEK. 1. desember: Kjøp cirka 5,0 mill. SEK. 11. november: Kjøp cirka 100 tusen SEK.
Har kursen fulgt virksomheten?
Kurs og resultat per aksje gikk samme vei i 2 av 3 år. Blant nordiske selskaper skjer det omtrent 60 % av årene. I 2025 endret kursen seg −49 % og resultatet per aksje gikk fra 0,00 SEK til -0,28 SEK.
Omsetning, overskudd og børsverdi
OmsetningOverskuddBørsverdiSkraverte søyler: analytikernes estimater.mill. SEK
Eiendeler, gjeld og børsverdi
EiendelerGjeldBørsverdimill. SEK
Kurs og resultat per aksje gikk samme vei i 2 av 3 år.Børsverdi (Nå): 270 mill. SEKOmsetning 2025: 183 mill. SEK
Hva nøkkeltallene sier om Maven Wireless Sweden
Nøkkeltallene kobler det Maven Wireless Sweden tjener til det investorene betaler.
Linjen viser kursen samme år på sin egen skala. Skraverte søyler: analytikernes estimater.
Overskuddet delt på antall aksjer. Hver aksje tilsvarer denne delen av overskuddet.
2022–2025: -0,28 SEK–0,75 SEK. Lignende selskaper: Waystream Group 0,21 SEK, TagMaster 2,62 SEK, Techstep -3,53 NOK. Estimat 2026: -0,22 SEK (-0,22 SEK–-0,22 SEK). Estimat 2027: 0,03 SEK (0,03 SEK–0,03 SEK).
Det selskapet solgte for i løpet av året.
2022–2025: 105 mill. SEK–238 mill. SEK. Lignende selskaper: Waystream Group 145 mill. SEK, TagMaster 483 mill. SEK, Techstep 953 mill. NOK. Estimat 2026: 156 mill. SEK (156 mill. SEK–156 mill. SEK). Estimat 2027: 205 mill. SEK (205 mill. SEK–205 mill. SEK).
Prosentdelen av omsetningen som er igjen etter driftskostnadene.
2022–2025: −7,8 %–13,5 %. Lignende selskaper: Waystream Group 3,0 %, TagMaster 11,9 %, Techstep −11,2 %.
Overskuddet som prosent av eiernes penger i selskapet.
2022–2025: −12,8 %–32,8 %. Lignende selskaper: Waystream Group 2,2 %, TagMaster 13,6 %, Techstep −27,4 %.
Det investorene betaler for hver enhet selskapet selger.
2022–2025: 1,52–7,19. Lignende selskaper: Waystream Group 2,29, TagMaster 0,99, Techstep 0,12. Estimat 2026: 1,73. Estimat 2027: 1,32.
Penger utbetalt til eierne per aksje, summert per kalenderår.
2024–2025: 0,00 SEK–0,10 SEK.
Det ordinære årlige utbyttet i prosent av aksjekursen.
2022–2025: 0,0 %–1,0 %. Lignende selskaper: Waystream Group 0,0 %, TagMaster 0,0 %, Techstep 0,0 %.
Netto gjeld delt på driftsresultatet før avskrivninger.
2022–2025: -0,94–19,09. Lignende selskaper: Waystream Group -0,68, TagMaster -0,11, Techstep 2,72.
Flere nøkkeltall
Børsverdien delt på eiernes kapital etter gjeld.
2022–2025: 2,40–9,52. Lignende selskaper: Waystream Group 3,41, TagMaster 1,53, Techstep 0,13.
Pengene igjen etter investeringer delt på antall aksjer.
2022–2025: -0,70 SEK–0,53 SEK. Lignende selskaper: Waystream Group 2,36 SEK, TagMaster 6,44 SEK, Techstep -1,24 NOK.
Prosentdelen av eiendelene finansiert av egenkapital.
2022–2025: 63,6 %–70,7 %.
Mer om Maven Wireless Sweden
Innsidehandel
Personer i styret og ledelsen må melde sine handler i aksjen til Finansinspektionen, Sveriges finanstilsyn.
- Göran Josef Grosskopf, styremedlemKjøpcirka 5,0 mill. SEK
- Per Johan Olof Lundquist, styremedlemKjøpcirka 111 tusen SEK
- Anders Olin, styremedlemKjøpcirka 5,0 mill. SEK
- Claudia Fabiola Munoz, finansdirektørKjøpcirka 100 tusen SEK
Rapporten
De siste 16 rapportdagene beveget Maven Wireless Sweden seg som regel omtrent 4,1 %. En vanlig dag beveger den seg 1,8 %.
+4,15 % −5,90 % −6,84 % −19,96 %
10 000 SEK i Maven Wireless Sweden kjøpt 10. juni 2021 er i dag verdt 3 350 SEK, med utbyttene reinvestert.
Samme sum i OMX Stockholm 30 med utbytte ville blitt 16 600 SEK.
Hva ville 10 000 SEK i Maven Wireless Sweden vært verdt i dag? →
Hva ville 10 000 SEK i Maven Wireless Sweden vært verdt i dag?
3 350 SEK
med utbyttene reinvestert, kjøpt 10. juni 2021. Samme sum i OMX Stockholm 30 med utbytte ville blitt 16 600 SEK.
På det laveste var den verdt 2 660 SEK (9. mars 2026).
Reisens fem største dager
· +36,5 % · hele børsen steg 0,8 % samme dag
· +25,5 % · hele børsen falt 1,0 % samme dag
· −24,6 % · hele børsen steg 0,5 % samme dag
· +20,4 % · hele børsen falt 0,2 % samme dag
· −20,0 % · hele børsen steg 1,0 % samme dag · rapportdag
Tidligere dager
+3,91 % børsen −0,11 % Maven Wireless Sweden steg litt i løpet av uken, mens det bredere markedet i Stockholm var omtrent uendret. Les →
Maven Wireless Sweden steg litt i løpet av uken, mens det bredere markedet i Stockholm var omtrent uendret.
Bevegelsen var vanlig i størrelse for aktien.
Teknologiaksjer på Nasdaq First North Sweden falt litt som gruppe i de samme dagene, så oppgangen gikk mot konkurrentene.
Aksjen handles fortsatt godt over sin laveste sluttkurs i det siste året.
−1,67 % børsen −0,32 % Maven Wireless Sweden falt litt uten selskapsnyheter som forklaring. Les →
Maven Wireless Sweden falt litt uten selskapsnyheter som forklaring.
Aksjen beveget seg mer enn OMX Stockholm 30, som også falt litt, men bevegelsen var av vanlig størrelse for aksjen.
De siste fem handelsdagene var aksjen omtrent uendret, mens markedet steg litt.
Handelsvolumet var klart over det vanlige nivået, og fallet reflekterte sannsynligvis vanlig salgspress i teknologiaksjer, som også gjaldt peer-gruppen.
+2,78 % børsen +0,83 % Maven Wireless Sweden steg tydelig, uten selskapsnyhet som forklarer det. Les →
Maven Wireless Sweden steg tydelig, uten selskapsnyhet som forklarer det.
Bevegelsen er ikke selskapsspesifikk, og ingen selskapsnyhet forklarer den.
Over de siste fem handelsdagene var aksjen stort sett uendret, mens OMX Stockholm 30 steg litt, så Maven Wireless Sweden beveget seg mindre enn markedet.
Handelen var kraftig, omtrent dobbelt så stor som en vanlig handelsdag.
Aksjen ligger fortsatt langt under sin høyeste sluttkurs det siste året, satt i november i fjor.
−1,48 % børsen −0,08 % Maven Wireless Sweden gled litt ned uten selskapsnyheter. Les →
Maven Wireless Sweden gled litt ned uten selskapsnyheter.
Aksjen falt tydelig de siste fem handelsdagene, mens OMX Stockholm 30 steg litt.
I siste handelsdag falt den litt mens markedet var omtrent flatt, en bevegelse av vanlig størrelse for aksjen.
Handelsvolumet lå langt over det vanlige nivået, noe som betyr at mange aksjer skiftet eier.
Ingen selskapsnyhet forklarer siste handelsdag, og eneste element er et generisk sesongavkastningsdiagram.
+3,04 % børsen +0,48 % Maven Wireless Sweden steg og beveget seg mer enn markedet. Les →
Maven Wireless Sweden steg og beveget seg mer enn markedet.
OMX Stockholm 30-indeksen steg litt den dagen, så aksjen slo den.
I løpet av de siste fem handelsdagene falt aksjen tydelig, en stor bevegelse for denne aksjen, mens indeksen steg tydelig, så aksjen gikk mot markedet.
Handelen lå under det vanlige nivået.
Aksjen ligger klart under sin høyeste sluttkurs det siste året og klart over den laveste.
−3,16 % børsen −0,29 % Maven Wireless Sweden falt uten selskapsnyheter. Les →
Maven Wireless Sweden falt uten selskapsnyheter.
Aksjen falt klart de siste fem handelsdagene mens OMX Stockholm 30 steg klart, så den beveget seg mot markedet.
Fallet på siste handelsdag var større enn indeksens lette fall, så aksjen beveget seg mer enn indeksen.
Handelsvolumet var langt under det vanlige nivået, så bevegelsen kom på tynn handel.
Tidligere nyheter fra onsdagen i forrige uke viste at analytikere kuttet kursmålet, altså den verdien de ser i aksjen.
−7,82 % børsen +3,01 % Maven Wireless Sweden falt tydelig gjennom uken, mens markedet steg. Les →
Maven Wireless Sweden falt tydelig gjennom uken, mens markedet steg.
Bevegelsen var stor for selskapet, omtrent dobbelt så stor som en vanlig femdagers svingning.
Den viktigste nyheten var en rapport 21. oktober om at analytikere senket kursmålet, den aksjekursen de mener er rimelig, etter nylige resultater.
Den nyheten kom før denne uken, så den er bakgrunn heller enn en klar utløser.
+3,01 % børsen +1,57 % Maven Wireless Sweden steg utan företagsnyheter. Les →
Maven Wireless Sweden steg utan företagsnyheter.
Samme dag steg også OMX Stockholm 30 tydelig, så aksjen beveget seg omtrent i takt med markedet.
De siste fem handelsdagene steg aksjen tydelig mens markedet falt litt.
Den siste rapporten, for tredje kvartal 2026, viste en kraftig bedring i driftsresultat og ordreinngang, men den ble publisert før denne perioden.
+0,00 % børsen +0,41 % Maven Wireless Sweden var i det store og hele uendret, og ingen selskapsnyheter forklarer bevegelsen. Les →
Maven Wireless Sweden var i det store og hele uendret, og ingen selskapsnyheter forklarer bevegelsen.
Samme dag steg OMX Stockholm 30 litt, så aksjen beveget seg mindre enn markedet.
Bevegelsen var normal for aksjen, og handelen var klart høyere enn vanlig.
De siste fem handelsdagene steg aksjen litt mens markedet falt kraftig.
Den sterkeste nyheten nylig var delårsrapporten for tredje kvartal, som viste høyere salg og et lite driftsresultat.
+4,61 % børsen −3,67 % Maven Wireless Sweden steg litt de siste fem handelsdagene, mot et tydelig fallende marked. Les →
Maven Wireless Sweden steg litt de siste fem handelsdagene, mot et tydelig fallende marked.
Aksjen gikk opp mens OMX Stockholm 30, hovedindeksen for store svenske selskaper, falt kraftig.
Bevegelsen var vanlig for aksjen, og handelen lå langt over det vanlige nivået.
Selskapets kvartalsrapport for tredje kvartal viste nettosalg opp 33 prosent og et lite driftsresultat, med økt ordreinngang, noe som sannsynligvis støttet aksjen.
−0,20 % børsen −2,51 % Maven Wireless Sweden var omtrent uendret, uten selskapsnyheter. Les →
Maven Wireless Sweden var omtrent uendret, uten selskapsnyheter.
Aksjen beveget seg mindre enn markedet, som falt kraftig.
De siste fem handelsdagene steg aksjen tydelig, mens OMX Stockholm 30 falt, en stor bevegelse for aksjen.
Sannsynlige årsaker inkluderer kvartalsrapporten som ble publisert forrige uke, som viste høyere nettoomsetning og et lite driftsresultat.
Følg neste rapport 19. februar 2027.
+2,25 % børsen −0,89 % Maven Wireless Sweden steg tydelig, mens OMX Stockholm 30 falt litt. Les →
Maven Wireless Sweden steg tydelig, mens OMX Stockholm 30 falt litt.
Ingen selskapsnyhet fra den handelsdagen forklarer bevegelsen.
De siste fem handelsdagene steg aksjen tydelig, omtrent dobbelt så mye som en normal femdagersbevegelse, noe som er en stor bevegelse for denne aksjen.
Den mest sannsynlige årsaken er de sterke tredjekvartalstallene som ble publisert forrige uke, med høyere salg og driftsresultat i pluss samt en større ordrebeholdning.
Neste er kvartalsrapporten for tredje kvartal fredag 16. oktober.
+0,42 % børsen +1,19 % Maven Wireless Sweden var stort sett uendret de siste fem handelsdagene og steg litt mindre enn OMX Stockholm 30-indeksen, som gikk noe opp i samme periode. Les →
Maven Wireless Sweden var stort sett uendret de siste fem handelsdagene og steg litt mindre enn OMX Stockholm 30-indeksen, som gikk noe opp i samme periode.
Den viktigste selskapsnyheten kom i dag med delårsrapporten for tredje kvartal: nettosalget økte kraftig på grunn av sterkere etterspørsel i Europa, ordreinngangen steg, og selskapet gikk fra tap til et lite driftsresultat etter tap tidligere i år.
Denne vendingen forklarer sannsynligvis den kraftige oppgangen i dagens handel.
Resultater der et tidligere tap blir til overskudd pleier å gi store kursbevegelser på rapportdagen, og det var det som skjedde i dag.