Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Castellum

Castellum steeg duidelijk, zonder bedrijfsnieuws dat de beweging verklaart.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

16.304 nieuws vandaag geanalyseerd

Castellum steeg duidelijk, zonder bedrijfsnieuws dat de beweging verklaart.

Op dezelfde dag steeg ook de OMX Stockholm 30 duidelijk, dus het aandeel bewoog mee met de markt.

In de afgelopen vijf handelsdagen steeg Castellum licht, iets minder dan de markt.

Het handelsvolume was ongeveer twee keer een normale handelsdag, en het aandeel ligt dicht bij zijn hoogste slotkoers van het afgelopen jaar.

De brede markthausse verklaart waarschijnlijk de beweging.

De beweging van vandaag, +1,39%, was 1,9 keer een normale dagbeweging van 0,7%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag +0,83%.

Castellum +1,39%OMX Stockholm 30 +0,83%Iets sterker dan de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Castellum.

Castellum verdiende in 5 van 8 rapporten meer dan verwacht.

Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 4 van 6 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 2Houden 8Verkopen 1
3 maanden geleden
Kopen 2Houden 8Verkopen 1

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel.

Koersdoelen

Laatste koers 135,25 SEK

Koersdoelen
Laagste 125Gemiddeld 139Hoogste 150

Het gemiddelde is 138,73 SEK, +3% ten opzichte van de laatste koers van 135,25 SEK. De bandbreedte is 125,00 SEK–150,00 SEK. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers. 11 analisten gaven een koersdoel.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie1,82,02,22,42,62025-02-19: 2,34; Verwachte winst per aandeel: 1,8919/2’25−1,1%2025-05-05: 2,00; Verwachte winst per aandeel: 2,225/5’25—2025-07-14: 2,27; Verwachte winst per aandeel: 2,1914/7’25—2025-10-23: 2,28; Verwachte winst per aandeel: 2,3723/10’25−2,7%2026-02-18: 2,32; Verwachte winst per aandeel: 1,9818/2’26−2,9%2026-04-24: 1,99; Verwachte winst per aandeel: 2,1724/4’26−0,3%2026-07-15: 2,36; Verwachte winst per aandeel: 2,2515/7’26+2,0%2026-10-22: 2,50; Verwachte winst per aandeel: 2,2222/10’26+5,7%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 2,25.→12/02

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 2,25 SEK (12 februari). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 8,82 SEK drie maanden geleden naar nu 8,69 SEK. Raming 2026: 8,69 SEK. Raming 2027: 8,98 SEK. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 4 mei: Aankoop circa 117 duizend SEK. 24 april: Aankoop circa 364 duizend SEK. 23 maart: Aankoop circa 24 duizend EUR. 23 maart: Aankoop circa 112 duizend SEK. 3 maart: Aankoop circa 114 duizend SEK.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met −12% en de winst per aandeel met −60%.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. SEK)-121949792022: 8,932022: 1,7520222023: 9,812023: -11,5920232024: 9,782024: 2,3620242025: 9,592025: 0,942025Nu2026: 8,9920262027: 8,0820272022: 41,46412023: 70,59712024: 59,36592025: 52,3652Nu: 58,0058

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. SEK

De beurswaarde is 6,0 keer de omzet van 2025, tegen 4,6 in 2022. Winst in 2025: 938 mln. SEK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. SEK)0661321982022: 179,732022: 100,7520222023: 159,342023: 82,1620232024: 157,862024: 78,6920242025: 155,892025: 77,582025Nu2022: 41,46412023: 70,59712024: 59,36592025: 52,3652Nu: 58,0058

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. SEK

Bezittingen min schulden laten 78,3 mld. SEK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 0,7 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 58,0 mld. SEKOmzet 2025: 9,6 mld. SEK

Wat de kengetallen over Castellum zeggen

De kengetallen verbinden wat Castellum verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel5,52 SEK
NuWinst per aandeel2022: 4,44222023: -25,68232024: 4,79242025: 1,91252026: 8,69262027: 8,98272022: 106,062023: 143,302024: 120,552025: 106,40

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: -25,68 SEK–4,79 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Atrium Ljungberg 0,95 SEK, Forestar Group 2,78 USD, Prisma Properties 5,28 SEK. Raming 2026: 8,69 SEK (7,67 SEK–9,43 SEK). Raming 2027: 8,98 SEK (8,01 SEK–10,52 SEK).

Omzet9,8 mld. SEK
NuOmzet2022: 8.928.000.000,00222023: 9.806.000.000,00232024: 9.784.000.000,00242025: 9.593.000.000,00252026: 8.987.586.300,00262027: 8.076.802.600,00272022: 106,062023: 143,302024: 120,552025: 106,40

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 8,9 mld. SEK–9,8 mld. SEK. Vergelijkbare bedrijven: Atrium Ljungberg 4,5 mld. SEK, Forestar Group 1,6 mld. USD, Prisma Properties 696 mln. SEK. Raming 2026: 9,0 mld. SEK (8,9 mld. SEK–9,1 mld. SEK). Raming 2027: 8,1 mld. SEK (7,8 mld. SEK–8,4 mld. SEK).

Operationele marge66,3%
NuOperationele marge2022: 61,51222023: 62,10232024: 66,16242025: 64,52252022: 106,062023: 143,302024: 120,552025: 106,40

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: 61,5%–66,2%. Vergelijkbare bedrijven: Atrium Ljungberg 53,3%, Forestar Group 12,4%, Prisma Properties 71,6%.

Rendement op eigen vermogen3,6%
NuRendement op eigen vermogen2022: 2,22222023: -15,02232024: 2,98242025: 1,20252022: 106,062023: 143,302024: 120,552025: 106,40

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: −15,0%–3,0%. Vergelijkbare bedrijven: Atrium Ljungberg 2,1%, Forestar Group 7,8%, Prisma Properties 16,6%.

K/W24,5
NuK/W2022: 23,8922232024: 25,17242025: 55,71252026: 15,56262027: 15,0627

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 23,9–55,7. Vergelijkbare bedrijven: Atrium Ljungberg 23,3, Forestar Group 8,5, Prisma Properties 5,3. Raming 2026: 15,6. Raming 2027: 15,1.

Beurswaarde / omzet (K/O)5,86
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 4,64222023: 7,20232024: 6,07242025: 5,46252026: 6,45262027: 7,1827

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 4,64–7,20. Vergelijkbare bedrijven: Atrium Ljungberg 3,10, Forestar Group 0,74, Prisma Properties 6,54. Raming 2026: 6,45. Raming 2027: 7,18.

Dividend per aandeel0,62 SEK
NuDividend per aandeel2017: 4,20172018: 4,45182019: 5,12192020: 5,46202021: 5,80212022: 6,38222023: 0,00232024: 0,00242025: 2,4825

Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.

2017–2025: 0,00 SEK–6,38 SEK.

Dividendrendement1,8%
NuDividendrendement2022: 6,02222023: 0,00232024: 0,00242025: 2,3325

Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.

2022–2025: 0,0%–6,0%. Vergelijkbare bedrijven: Atrium Ljungberg 3,3%, Forestar Group 0,0%, Prisma Properties 0,0%.

Nettoschuld / EBITDA8,54
NuNettoschuld / EBITDA2022: 19,9522232024: 10,36242025: 16,1125

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: 10,36–19,95. Vergelijkbare bedrijven: Atrium Ljungberg 15,38, Forestar Group 0,79, Prisma Properties 12,70.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)0,91
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 0,52222023: 0,91232024: 0,75242025: 0,6725

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 0,52–0,91. Vergelijkbare bedrijven: Atrium Ljungberg 0,49, Forestar Group 0,63, Prisma Properties 0,80.

EV / EBIT30,8
2025EV / EBIT2022: 31,9222232024: 21,13242025: 30,8525

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 21,1–31,9.

Vrije kasstroom per aandeel8,81 SEK
NuVrije kasstroom per aandeel2022: 10,75222023: 9,58232024: 8,57242025: 7,97252022: 106,062023: 143,302024: 120,552025: 106,40

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: 7,97 SEK–10,75 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Atrium Ljungberg 2,41 SEK, Prisma Properties -1,03 SEK.

Solvabiliteit50,2%
2025Solvabiliteit2022: 43,95222023: 48,44232024: 50,15242025: 50,2425

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 43,9%–50,2%.

Het dividend uitgelegd

Een dividend is geld voor aandeelhouders. Castellum betaalde 0,62 SEK per aandeel in de twaalf maanden tot 4 november 2026.

2016: 3,57 SEK2017: 4,20 SEK2018: 4,45 SEK2019: 5,12 SEK2020: 5,46 SEK2021: 5,80 SEK2022: 6,38 SEK2023: 0,00 SEK2024: 0,00 SEK2025: 2,48 SEK

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Castellum veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Castellum veranderden.

    Toevoegen aan agenda
Meer over Castellum

Transacties van bestuurders

Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.

  • Marita Loft, bestuurslidAankoopcirca 117 duizend SEK
  • Anna-Karin Eliasson Celsing, bestuurslidAankoopcirca 364 duizend SEK
  • Ralf Spann, bestuursvoorzitterAankoopcirca 24 duizend EUR
  • Per Gavelin, leidinggevendeAankoopcirca 112 duizend SEK
  • Leif Norburg, bestuurslidAankoopcirca 114 duizend SEK

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag1,6%

Gewone dag0,7%

Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Castellum meestal ongeveer 1,6%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 0,7%.

+5,70% +1,99% −0,33% −2,90%

10.000 SEK in Castellum gekocht op 4 november 2016 is vandaag 17.500 SEK waard, met herbelegde dividenden.

Hoeveel zou 10.000 SEK in Castellum vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 SEK in Castellum vandaag waard zijn?

17.500 SEK

met herbelegde dividenden, gekocht op 4 november 2016.

De vijf grootste dagen van de reis

· −12,2% · de hele markt steeg 3,3% op dezelfde dag

· +12,1% · de hele markt steeg 3,2% op dezelfde dag

· +12,1% · de hele markt steeg 2,2% op dezelfde dag

· +12,1% · de hele markt was onveranderd op dezelfde dag

· +11,9% · de hele markt steeg 3,5% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • +2,70% beurs −0,11% Castellum steeg in de week duidelijk, terwijl de bredere Stockholmse markt vrijwel vlak bleef. Lees →

    Castellum steeg in de week duidelijk, terwijl de bredere Stockholmse markt vrijwel vlak bleef.

    De beweging was van gewone omvang voor het aandeel, en de handel lag duidelijk boven het gebruikelijke niveau.

    Het bedrijf startte eerder deze maand een nieuw aandeleninkoopprogramma en kocht gedurende de week aandelen binnen dat programma, maar routinematige rapporten over inkopen zijn niet de reden van de beweging.

    Vastgoedaandelen in de sector stegen op dezelfde dagen met een vergelijkbare brede marge, dus de sectorsterkte heeft waarschijnlijk bijgedragen.

  • −0,30% beurs −0,08% Castellum daalde licht, terwijl de OMX Stockholm 30 vrijwel gelijk bleef. Lees →

    Castellum daalde licht, terwijl de OMX Stockholm 30 vrijwel gelijk bleef.

    Geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging; het was een gewone dag voor Castellum.

    In de laatste vijf handelsdagen bleef Castellum vrijwel onveranderd en bewoog het minder dan de markt, die licht steeg.

    Shortposities, dus weddenschappen tegen het aandeel, zijn de afgelopen weken toegenomen, wat wat verkoopdruk kan geven.

    Het handelsvolume was ongeveer twee keer het normale niveau, maar de beweging bleef binnen de gebruikelijke dagelijkse schommelingen van het aandeel.

  • +1,40% beurs +0,48% Castellum steeg duidelijk, meer dan de markt. Lees →

    Castellum steeg duidelijk, meer dan de markt.

    In de afgelopen vijf handelsdagen bleef het aandeel vrijwel gelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk steeg.

    Het aandeel ligt dicht bij zijn hoogste slotkoers van het afgelopen jaar.

    Het volgende kwartaalverslag verschijnt vrijdag 12 februari 2027.

  • −0,04% beurs −0,29% Castellum bleef vrijwel gelijk, een gewone dag voor het aandeel. Lees →

    Castellum bleef vrijwel gelijk, een gewone dag voor het aandeel.

    Op dezelfde dagen daalde de OMX Stockholm 30 licht, dus Castellum hield zich beter dan de markt.

    Het belangrijkste bedrijfsnieuws was de intrekking van eigen aandelen, wat het totale aantal aandelen verlaagt maar de waarde van het bedrijf niet verandert.

    Castellum heeft ook eigen aandelen teruggekocht, wat de koers meestal ondersteunt.

    In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel licht terwijl de markt duidelijk steeg, dus Castellum bewoog tegen de markt in.

  • −1,39% beurs +3,01% Castellum, genoteerd aan de Nasdaq Stockholm, daalde deze week licht terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk steeg, dus het aandeel bewoog tegen de markt in. Lees →

    Castellum, genoteerd aan de Nasdaq Stockholm, daalde deze week licht terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk steeg, dus het aandeel bewoog tegen de markt in.

    De bewegingen van de week waren gewoon voor het aandeel en de handel was rustiger dan gebruikelijk.

    Het belangrijkste bedrijfsnieuws was het kwartaalrapport over het derde kwartaal van 22 oktober, dat de verwachtingen overtrof, plus een nieuw inkoopprogramma van eigen aandelen tot 8 miljard kronen dat diezelfde dag werd aangekondigd en de koers waarschijnlijk ondersteunde.

    Vastgoedfondsen in de sector daalden in de periode licht, wat het aandeel mogelijk heeft gedrukt.

  • +6,12% beurs −3,67% Castellum steeg vorige week sterk, terwijl de markt daalde. Lees →

    Castellum steeg vorige week sterk, terwijl de markt daalde.

    De stijging was groot voor het aandeel, en zulke bewegingen kwamen in het afgelopen jaar zelden voor, ongeveer vijf keer.

    De belangrijkste oorzaak was een aandeleninkoop van maximaal 8 miljard kronen die de raad van bestuur startte na een buitengewone algemene vergadering, wat betekent dat het bedrijf zijn eigen aandelen terugkoopt.

    Analisten verhoogden ook hun koersdoel, de aandelenkoers die zij redelijk achten.

Alle bedrijven