Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Forestar Group

Forestar Group daalde sterk, zonder nieuw bedrijfsnieuws dat het verklaart.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

16.413 nieuws vandaag geanalyseerd

Forestar Group daalde sterk, zonder nieuw bedrijfsnieuws dat het verklaart.

Op dezelfde dag steeg de S&P 500 licht, dus Forestar bewoog tegen de markt in.

In de afgelopen vijf handelsdagen bleef het aandeel ongeveer gelijk terwijl de markt sterk daalde, het hield zich dus beter dan de index.

De recente cijfers vielen tegen, met lagere kwartaalomzet en winst en een bestuurswijziging, wat de aandacht van beleggers op de verkoop van kavels houdt.

Het volgende kwartaalrapport komt op 19 januari 2027.

De beweging van vandaag, −3,11%, was 2,4 keer een normale dagbeweging van 1,3%. S&P 500 bewoog die dag +0,31%.

Forestar Group −3,11%S&P 500 +0,31%Tegen de beurs in

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Forestar Group.

Forestar Group verdiende in 1 van 8 rapporten meer dan verwacht.

Ter vergelijking: ongeveer 82% van de rapporten van Amerikaanse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 6 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 55% van de rapporten van Amerikaanse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 2Houden 1Verkopen 0

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel. Bij Amerikaanse aandelen stond de koers sinds 2013 een jaar later ongeveer even vaak hoger wanneer de meeste analisten kopen zeiden als wanneer weinigen dat deden.

Koersdoelen

Laatste koers 23,70 USD

Koersdoelen
Laagste 33,00Gemiddeld 34,00Hoogste 35,00

Het gemiddelde is 34,00 USD, +43% ten opzichte van de laatste koers van 23,70 USD. De bandbreedte is 33,00 USD–35,00 USD. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers. 2 analisten gaven een koersdoel. Bij Amerikaanse aandelen stond de koers een jaar nadat eerdere koersdoelen zo ver boven de koers werden gezet, in ongeveer 2 op de 10 gevallen op of boven het koersdoel.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie-0,20,40,91,41,92025-01-21: 0,32; Verwachte winst per aandeel: 0,7021/1’25−9,4%2025-04-17: 0,64; Verwachte winst per aandeel: 0,7317/4’25−0,6%2025-07-22: 0,65; Verwachte winst per aandeel: 0,7122/7’25+8,2%2025-10-28: 1,70; Verwachte winst per aandeel: 1,2628/10’25+7,3%2026-01-20: 0,30; Verwachte winst per aandeel: 0,3020/1’26−5,0%2026-04-21: 0,63; Verwachte winst per aandeel: 0,6321/4’26+1,1%2026-07-21: 0,70; Verwachte winst per aandeel: 0,8121/7’26−4,2%2026-10-29: 1,15; Verwachte winst per aandeel: 1,2529/10’26−3,4%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 0,18.→19/01

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingUSD

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 0,18 USD (19 januari). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 3,00 USD drie maanden geleden naar nu 2,38 USD. Raming 2027: 2,38 USD. Raming 2028: 2,65 USD.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Amerikaanse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 65% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met −18% en de winst per aandeel met −18%.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. USD)0,00,61,21,82022: 1,522022: 0,1820222023: 1,442023: 0,1720232024: 1,512024: 0,2020242025: 1,662025: 0,172025Nu2027: 1,4520272028: 1,5820282022: 0,560,62023: 1,341,32024: 1,641,62025: 1,351,4Nu: 1,211,2

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. USD

De beurswaarde is 0,7 keer de omzet van 2025, tegen 0,4 in 2022. Winst in 2025: 168 mln. USD.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. USD)0,01,22,33,52022: 2,342022: 1,1420222023: 2,472023: 1,1020232024: 2,842024: 1,2520242025: 3,142025: 1,372025Nu2022: 0,560,62023: 1,341,32024: 1,641,62025: 1,351,4Nu: 1,211,2

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. USD

Bezittingen min schulden laten 1,8 mld. USD over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 0,7 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 1,2 mld. USDOmzet 2025: 1,7 mld. USD

Wat de kengetallen over Forestar Group zeggen

De kengetallen verbinden wat Forestar Group verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel2,78 USD
NuWinst per aandeel2022: 3,59222023: 3,33232024: 4,00242025: 3,29252027: 2,38272028: 2,65282022: 11,192023: 26,942024: 32,372025: 26,59

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: 3,29 USD–4,00 USD. Vergelijkbare bedrijven: Atrium Ljungberg 0,95 SEK, Prisma Properties 5,28 SEK, Castellum 5,52 SEK. Raming 2027: 2,38 USD (2,00 USD–2,75 USD). Raming 2028: 2,65 USD (2,40 USD–2,91 USD).

Omzet1,6 mld. USD
NuOmzet2022: 1.519.100.000,00222023: 1.436.900.000,00232024: 1.509.400.000,00242025: 1.662.400.000,00252027: 1.454.405.670,00272028: 1.576.946.000,00282022: 11,192023: 26,942024: 32,372025: 26,59

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 1,4 mld. USD–1,7 mld. USD. Vergelijkbare bedrijven: Atrium Ljungberg 4,5 mld. SEK, Prisma Properties 696 mln. SEK, Castellum 9,8 mld. SEK. Raming 2027: 1,5 mld. USD (1,4 mld. USD–1,5 mld. USD). Raming 2028: 1,6 mld. USD (1,5 mld. USD–1,6 mld. USD).

Operationele marge12,4%
NuOperationele marge2022: 15,17222023: 14,36232024: 15,95242025: 12,58252022: 11,192023: 26,942024: 32,372025: 26,59

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: 12,6%–16,0%. Vergelijkbare bedrijven: Atrium Ljungberg 53,3%, Prisma Properties 71,6%, Castellum 66,3%.

Rendement op eigen vermogen7,8%
NuRendement op eigen vermogen2022: 14,92222023: 12,19232024: 12,76242025: 9,50252022: 11,192023: 26,942024: 32,372025: 26,59

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: 9,5%–14,9%. Vergelijkbare bedrijven: Atrium Ljungberg 2,1%, Prisma Properties 16,6%, Castellum 3,6%.

K/W8,5
NuK/W2022: 3,12222023: 8,09232024: 8,09242025: 8,08252027: 9,98272028: 8,9328

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 3,1–8,1. Vergelijkbare bedrijven: Atrium Ljungberg 23,3, Prisma Properties 5,3, Castellum 24,5. Raming 2027: 10,0. Raming 2028: 8,9.

Beurswaarde / omzet (K/O)0,74
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 0,37222023: 0,94232024: 1,09242025: 0,81252027: 0,83272028: 0,7728

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 0,37–1,09. Vergelijkbare bedrijven: Atrium Ljungberg 3,10, Prisma Properties 6,54, Castellum 5,86. Raming 2027: 0,83. Raming 2028: 0,77.

Nettoschuld / EBITDA0,79
NuNettoschuld / EBITDA2022: 1,93222023: 0,42232024: 0,97242025: 2,0625

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: 0,42–2,06. Vergelijkbare bedrijven: Atrium Ljungberg 15,38, Prisma Properties 12,70, Castellum 8,54.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)0,63
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 0,46222023: 0,98232024: 1,03242025: 0,7625

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 0,46–1,03. Vergelijkbare bedrijven: Atrium Ljungberg 0,49, Prisma Properties 0,80, Castellum 0,91.

EV / EBIT8,6
2025EV / EBIT2022: 4,37222023: 6,94232024: 7,79242025: 8,5625

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 4,4–8,6.

Vrije kasstroom per aandeel-3,93 USD
2025Vrije kasstroom per aandeel2022: 2,11222023: 7,27232024: -3,17242025: -3,93252022: 11,192023: 26,942024: 32,372025: 26,59

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: -3,93 USD–7,27 USD. Vergelijkbare bedrijven: Atrium Ljungberg 2,41 SEK, Prisma Properties -1,03 SEK, Castellum 8,81 SEK.

Solvabiliteit56,4%
2025Solvabiliteit2022: 51,14222023: 55,41232024: 56,13242025: 56,3625

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 51,1%–56,4%.

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Forestar Group veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Forestar Group veranderden.

    Toevoegen aan agenda

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag6,7%

Gewone dag1,3%

Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Forestar Group meestal ongeveer 6,7%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,3%.

−3,43% −4,18% +1,06% −5,04%

10.000 USD in Forestar Group gekocht op 7 november 2016 is vandaag 20.900 USD waard, met herbelegde dividenden.

Hetzelfde bedrag in de S&P 500 met dividenden zou 40.400 USD zijn geworden.

Hoeveel zou 10.000 USD in Forestar Group vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 USD in Forestar Group vandaag waard zijn?

20.900 USD

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016. Hetzelfde bedrag in de S&P 500 met dividenden zou 40.400 USD zijn geworden.

Op het laagste punt was het 8.480 USD waard (2 april 2020).

De vijf grootste dagen van de reis

· −16,2% · de hele markt daalde 12,0% op dezelfde dag

· +15,7% · de hele markt steeg 0,3% op dezelfde dag · rapportdag

· +14,2% · de hele markt steeg 0,5% op dezelfde dag

· −14,1% · de hele markt daalde 7,6% op dezelfde dag

· −13,2% · de hele markt daalde 0,8% op dezelfde dag · rapportdag

Eerdere dagen

  • −1,00% beurs −2,70% Forestar Group, genoteerd aan de NYSE, bleef de week vrijwel gelijk en bewoog minder dan de S&P 500, die sterk daalde. Lees →

    Forestar Group, genoteerd aan de NYSE, bleef de week vrijwel gelijk en bewoog minder dan de S&P 500, die sterk daalde.

    De laatste slotkoers ligt dicht bij het jaarlaagste en ver onder het jaarhoogste.

    In dezelfde periode steeg de vastgoedsector duidelijk, dus Forestar Group bleef achter op de sector.

    Het volgende kwartaalrapport wordt verwacht op 19 januari 2027.

  • −2,04% beurs −4,41% Forestar Group daalde duidelijk, en geen bedrijfsnieuws van die dag verklaart dat. Lees →

    Forestar Group daalde duidelijk, en geen bedrijfsnieuws van die dag verklaart dat.

    De S&P 500 daalde in dezelfde dagen zeer sterk, dus Forestar bewoog minder dan de markt.

    De ETF van de vastgoedsector daalde ook sterk, dus Forestar bewoog gelijk op met zijn sector.

    Op de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel licht, terwijl de sector-ETF duidelijk steeg.

    Eerder nieuws, waaronder de zwakkere kwartaalcijfers van 29 oktober en het vertrek van de voorzitter, is achtergrond en geen oorzaak van de daling.

  • +6,26% beurs +1,65% Forestar Group steeg. Lees →

    Forestar Group steeg.

    Forestar Group steeg zeer sterk en bewoog duidelijk beter dan zowel de markt als de sector.

    Geen bedrijfsnieuws van die handelsdag verklaart de beweging, dus de oorzaak is onduidelijk.

    In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk, terwijl de S&P 500 licht daalde en de sector zeer sterk steeg.

    De stijging is ongeveer vijf keer een normale dag en zulke grote bewegingen kwamen in het afgelopen jaar ongeveer twee keer voor, met een handelsvolume ver boven het gebruikelijke niveau.

  • −4,28% beurs +0,30% Forestar Group daalde sterk na zwakke kwartaalcijfers die vorige week verschenen. Lees →

    Forestar Group daalde sterk na zwakke kwartaalcijfers die vorige week verschenen.

    Diezelfde dag steeg de S&P 500 licht en bleef de vastgoedsector nagenoeg vlak, dus het aandeel bewoog tegen beide in.

    Het bedrijfsnieuws van die dag was een routinematige aandelenafgifte door een manager om belasting te betalen, wat een daling van deze omvang waarschijnlijk niet verklaart.

    Het zwakke vierde kwartaal, dat de verwachtingen voor omzet en winst miste, is de meest waarschijnlijke drijfveer.

    Druk op de betaalbaarheid en hogere hypotheekrentes, die de verkoop van bouwkavels raken, vormen de waarschijnlijke achtergrond.

  • −8,24% beurs −0,56% Forestar Group daalde deze week sterk, meer dan de S&P 500 en tegen zijn vastgoedsector in. Lees →

    Forestar Group daalde deze week sterk, meer dan de S&P 500 en tegen zijn vastgoedsector in.

    De daling volgde op zwakkere resultaten over het vierde kwartaal op 29 oktober, met dalende omzet en een winst per aandeel onder de verwachtingen van analisten.

    Ook nieuws over het management woog, want voorzitter Don Tomnitz kondigde op 28 oktober zijn pensioen aan, ingaand op 31 oktober.

    Het handelsvolume lag ver boven het gebruikelijke niveau, een teken van zware verkoopdruk.

Alle bedrijven