Dlaczego kurs akcji Castellum się zmienia
Castellum była praktycznie bez zmian i poruszała się mniej niż rynek.
Napisano po zamknięciu giełdy, ·
Dlaczego dzisiaj
15 568 wiadomości przeanalizowano dziśCastellum była praktycznie bez zmian i poruszała się mniej niż rynek.
W ciągu ostatnich pięciu sesji giełdowych kurs wyraźnie wzrósł, podczas gdy OMX Stockholm 30 był w przybliżeniu płaski.
Ruch był typowy dla tej akcji, a obroty były około dwukrotnie wyższe niż w zwykłej sesji.
Jedyną informacją spółki z ostatniej sesji jest rutynowy raport o skupie akcji własnych, który nie wyjaśnia kursu.
Dzisiejszy ruch −0,29% stanowił 0,4 zwykłego dziennego ruchu 0,7%. OMX Stockholm 30 zmienił się tego dnia o −1,01%.
Castellum −0,29%OMX Stockholm 30 −1,01%Nieco silniej niż giełda
Czego oczekują analitycy i jak często mieli rację
Szacunki analityków dla spółki Castellum.
Spółka Castellum zarobiła więcej od oczekiwań w 5 z 8 raportów.
Dla porównania, około 46% raportów nordyckich spółek przekroczyło prognozy zysku w ciągu ostatnich trzech lat.
Akcja poruszyła się zgodnie z kierunkiem zaskoczenia zyskiem w 4 z 6 raportów ze zmierzonym ruchem, wobec około 63% raportów nordyckich spółek.
Oceny
Ceny docelowe
Ostatni kurs 135,25 SEK
Zysk wobec oczekiwań i reakcja akcji
Oczekiwany zysk na akcjęPowyżej szacunkuPoniżej szacunkuZgodnie z oczekiwaniamiSEK
Następny publikowany kwartał: oczekiwany zysk na akcję 2,25 SEK (12 lutego). Dla bieżącego roku obrotowego oczekiwany zysk na akcję zmienił się z 8,82 SEK trzy miesiące temu na 8,69 SEK teraz. Szacunek 2026: 8,69 SEK. Szacunek 2027: 8,98 SEK. Członkowie rady i kierownictwa muszą zgłaszać swoje transakcje akcjami do Finansinspektionen, szwedzkiego nadzoru finansowego. 4 maja: Kupno około 117 tys. SEK. 24 kwietnia: Kupno około 364 tys. SEK. 23 marca: Kupno około 24 tys. EUR. 23 marca: Kupno około 112 tys. SEK. 3 marca: Kupno około 114 tys. SEK.
Czy kurs podążał za działalnością spółki?
Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 1 z 3 lat. W nordyckich spółkach dzieje się tak w około 60% lat. W 2025 kurs zmienił się o −12%, a zysk na akcję o −60%.
Sprzedaż, zysk i kapitalizacja
SprzedażZyskKapitalizacjaKreskowane słupki: szacunki analityków.mld SEK
Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja
AktywaZobowiązaniaKapitalizacjamld SEK
Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 1 z 3 lat.Kapitalizacja (Teraz): 58,0 mld SEKSprzedaż 2025: 9,6 mld SEK
Co wskaźniki mówią o Castellum
Wskaźniki łączą zyski Castellum z ceną płaconą przez inwestorów.
Linia pokazuje kurs w tym samym roku na osobnej skali. Kreskowane słupki: szacunki analityków.
Zysk podzielony przez liczbę akcji. Każda akcja reprezentuje taką część zysku.
2022–2025: -25,68 SEK–4,79 SEK. Podobne spółki: Atrium Ljungberg 0,95 SEK, Forestar Group 2,78 USD, Prisma Properties 5,28 SEK. Szacunek 2026: 8,69 SEK (7,67 SEK–9,43 SEK). Szacunek 2027: 8,98 SEK (8,01 SEK–10,52 SEK).
Wartość sprzedaży spółki w ciągu roku.
2022–2025: 8,9 mld SEK–9,8 mld SEK. Podobne spółki: Atrium Ljungberg 4,5 mld SEK, Forestar Group 1,6 mld USD, Prisma Properties 696 mln SEK. Szacunek 2026: 9,0 mld SEK (8,9 mld SEK–9,1 mld SEK). Szacunek 2027: 8,1 mld SEK (7,8 mld SEK–8,4 mld SEK).
Procent sprzedaży pozostający po kosztach działalności.
2022–2025: 61,5%–66,2%. Podobne spółki: Atrium Ljungberg 53,3%, Forestar Group 12,4%, Prisma Properties 71,6%.
Zysk jako procent pieniędzy akcjonariuszy w spółce.
2022–2025: −15,0%–3,0%. Podobne spółki: Atrium Ljungberg 2,1%, Forestar Group 7,8%, Prisma Properties 16,6%.
Cena płacona za jednostkę rocznego zysku na akcję. Nie jest pokazywana przy stracie.
2022–2025: 23,9–55,7. Podobne spółki: Atrium Ljungberg 23,3, Forestar Group 8,5, Prisma Properties 5,3. Szacunek 2026: 15,6. Szacunek 2027: 15,1.
Ile inwestorzy płacą za jednostkę sprzedaży.
2022–2025: 4,64–7,20. Podobne spółki: Atrium Ljungberg 3,10, Forestar Group 0,74, Prisma Properties 6,54. Szacunek 2026: 6,45. Szacunek 2027: 7,18.
Pieniądze wypłacone akcjonariuszom na akcję, zsumowane według lat kalendarzowych.
2017–2025: 0,00 SEK–6,38 SEK.
Zwykła roczna dywidenda jako procent ceny akcji.
2022–2025: 0,0%–6,0%. Podobne spółki: Atrium Ljungberg 3,3%, Forestar Group 0,0%, Prisma Properties 0,0%.
Dług netto podzielony przez wynik operacyjny przed amortyzacją.
2022–2025: 10,36–19,95. Podobne spółki: Atrium Ljungberg 15,38, Forestar Group 0,79, Prisma Properties 12,70.
Więcej wskaźników
Kapitalizacja podzielona przez kapitał pozostały po zobowiązaniach.
2022–2025: 0,52–0,91. Podobne spółki: Atrium Ljungberg 0,49, Forestar Group 0,63, Prisma Properties 0,80.
Kapitalizacja plus dług netto podzielone przez wynik operacyjny. Uwzględnia dług.
2022–2025: 21,1–31,9.
Pieniądze pozostałe po inwestycjach podzielone przez liczbę akcji.
2022–2025: 7,97 SEK–10,75 SEK. Podobne spółki: Atrium Ljungberg 2,41 SEK, Prisma Properties -1,03 SEK.
Procent aktywów finansowanych kapitałem akcjonariuszy.
2022–2025: 43,9%–50,2%.
Dywidenda wyjaśniona
Dywidenda to pieniądze wypłacane akcjonariuszom. Castellum wypłaciła 0,62 SEK na akcję w ciągu dwunastu miesięcy do 6 listopada 2026.
2016: 3,57 SEK2017: 4,20 SEK2018: 4,45 SEK2019: 5,12 SEK2020: 5,46 SEK2021: 5,80 SEK2022: 6,38 SEK2023: 0,00 SEK2024: 0,00 SEK2025: 2,48 SEK
Co obserwować dalej i dlaczego
Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk Castellum.
- Raport
Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk Castellum.
Dodaj do kalendarza
Więcej o Castellum
Transakcje osób z kierownictwa
Członkowie rady i kierownictwa muszą zgłaszać swoje transakcje akcjami do Finansinspektionen, szwedzkiego nadzoru finansowego.
- Marita Loft, członek radyKupnookoło 117 tys. SEK
- Anna-Karin Eliasson Celsing, członek radyKupnookoło 364 tys. SEK
- Ralf Spann, przewodniczący radyKupnookoło 24 tys. EUR
- Per Gavelin, członek kierownictwaKupnookoło 112 tys. SEK
- Leif Norburg, członek radyKupnookoło 114 tys. SEK
Raport
Następny raport: · Dodaj do kalendarza · Google Calendar
W ostatnich 15 dniach publikacji raportów kurs Castellum zmieniał się zwykle o około 1,6%. W zwykły dzień zmienia się o 0,7%.
+5,70% +1,99% −0,33% −2,90%
10 000 SEK zainwestowane w Castellum 7 listopada 2016 jest dziś warte 17 400 SEK, z reinwestowanymi dywidendami.
Ile byłoby dziś warte 10 000 SEK zainwestowane w Castellum? →
Ile byłoby dziś warte 10 000 SEK zainwestowane w Castellum?
17 400 SEK
z reinwestowanymi dywidendami, kupione 7 listopada 2016.
Pięć największych dni tej drogi
· −12,2% · cały rynek wzrósł o 3,3% tego samego dnia
· +12,1% · cały rynek wzrósł o 3,2% tego samego dnia
· +12,1% · cały rynek wzrósł o 2,2% tego samego dnia
· +12,1% · cały rynek był bez zmian tego samego dnia
· +11,9% · cały rynek wzrósł o 3,5% tego samego dnia
Poprzednie dni
+2,70% giełda −0,11% Castellum wyraźnie zyskała w ciągu tygodnia, podczas gdy szerszy rynek sztokholmski pozostał w przybliżeniu bez zmian. Czytaj →
Castellum wyraźnie zyskała w ciągu tygodnia, podczas gdy szerszy rynek sztokholmski pozostał w przybliżeniu bez zmian.
Ruch był typowej wielkości dla tej akcji, a obroty były wyraźnie powyżej zwykłego poziomu.
Spółka uruchomiła nowy program skupu akcji własnych wcześniej w tym miesiącu i kupowała akcje w jego ramach w ciągu tygodnia, lecz rutynowe raporty o skupie nie są przyczyną ruchu.
Spółki nieruchomościowe z branży zyskały w tych samych dniach z podobnie szerokim marginesem, więc siła sektora prawdopodobnie się przyczyniła.
+1,39% giełda +0,83% Castellum wyraźnie wzrósł, bez wiadomości ze spółki wyjaśniających ten ruch. Czytaj →
Castellum wyraźnie wzrósł, bez wiadomości ze spółki wyjaśniających ten ruch.
Tego samego dnia OMX Stockholm 30 również wyraźnie wzrósł, więc akcja poruszała się zgodnie z rynkiem.
W ciągu ostatnich pięciu sesji Castellum nieznacznie wzrósł, nieco mniej niż rynek.
Obroty były około dwukrotnie wyższe niż w zwykłej sesji, a kurs znajduje się blisko najwyższego zamknięcia w ciągu roku.
Prawdopodobnie ruch napędziła ogólna zwyżka na rynku.
−0,30% giełda −0,08% Castellum nieznacznie spadł. Czytaj →
Castellum nieznacznie spadł.
Żadna wiadomość spółki nie wyjaśnia tego ruchu; był to zwykły dzień dla Castellum.
W ciągu ostatnich pięciu sesji Castellum pozostał w przybliżeniu bez zmian i poruszał się mniej niż rynek, który nieznacznie wzrósł.
Krótkie pozycje, czyli zakłady przeciwko akcjom, wzrosły w ostatnich tygodniach, co może dodać presji sprzedażowej.
Wolumen obrotu był około dwukrotnie wyższy niż zwykle, ale ruch mieścił się w zwykłych dziennych wahaniach akcji.
+1,40% giełda +0,48% Castellum wyraźnie wzrósł, bardziej niż rynek. Czytaj →
Castellum wyraźnie wzrósł, bardziej niż rynek.
W ostatnich pięciu sesjach kurs był w zasadzie bez zmian, podczas gdy OMX Stockholm 30 wyraźnie zyskał.
Akcje są blisko najwyższego kursu zamknięcia w ciągu ostatniego roku.
Następny raport kwartalny ukaże się w piątek 12 lutego 2027.
−0,04% giełda −0,29% Castellum bez zmian. Czytaj →
Castellum bez zmian.
W tych samych dniach OMX Stockholm 30 nieznacznie spadł, więc Castellum poradziła sobie lepiej niż rynek.
Najważniejszą wiadomością spółki było umorzenie akcji własnych, które zmniejsza łączną liczbę akcji, ale nie zmienia wartości firmy.
Castellum odkupywała także własne akcje, co zwykle wspiera kurs.
W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje nieznacznie spadły, podczas gdy rynek wyraźnie wzrósł, więc Castellum poruszała się wbrew rynkowi.
−1,39% giełda +3,01% Castellum, notowana na Nasdaq Sztokholm, lekko spadła w ciągu tygodnia, podczas gdy indeks OMX Stockholm 30 wyraźnie wzrósł, więc akcja poruszała się wbrew rynkowi. Czytaj →
Castellum, notowana na Nasdaq Sztokholm, lekko spadła w ciągu tygodnia, podczas gdy indeks OMX Stockholm 30 wyraźnie wzrósł, więc akcja poruszała się wbrew rynkowi.
Ruchy tygodnia były typowe dla tej akcji, a obroty były niższe niż zwykle.
Najważniejszą wiadomością spółki był raport za trzeci kwartał z 22 października, który przebił oczekiwania, oraz nowy program skupu akcji własnych do 8 mld koron ogłoszony tego samego dnia, co prawdopodobnie wsparło kurs.
Spółki nieruchomościowe z branży spadły nieznacznie w tym okresie, co mogło ciążyć akcji.
+6,12% giełda −3,67% Castellum mocno wzrosła w minionym tygodniu, gdy rynek spadał. Czytaj →
Castellum mocno wzrosła w minionym tygodniu, gdy rynek spadał.
Wzrost był duży jak na tę spółkę, a takie ruchy zdarzały się rzadko, około pięć razy w ciągu ostatniego roku.
Główną przyczyną był skup akcji własnych do 8 miliardów koron, który zarząd uruchomił po nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu, czyli firma kupuje z powrotem własne akcje.
Analitycy podnieśli też cenę docelową, czyli kurs, który uznają za uzasadniony.