Dlaczego kurs akcji Nexam Chemical Holding się zmienia
Nexam Chemical Holding nieznacznie wzrósł w piątek bez wiadomości spółki.
Napisano po zamknięciu giełdy, ·
Dlaczego dzisiaj
16 304 wiadomości przeanalizowano dziśNexam Chemical Holding nieznacznie wzrósł w piątek bez wiadomości spółki.
Akcje poruszały się wbrew rynkowi, który tego samego dnia wyraźnie spadł.
Ruch był zwykły dla Nexam Chemical Holding, a obrót był wyraźnie niższy od zwykłego poziomu.
W ostatnich pięciu sesjach akcje były w przybliżeniu bez zmian, a rynek również był niemal płaski.
Dzisiejszy ruch +0,81% stanowił 0,5 zwykłego dziennego ruchu 1,6%. OMX Stockholm 30 zmienił się tego dnia o −1,01%.
Nexam Chemical Holding +0,81%OMX Stockholm 30 −1,01%Wbrew giełdzie
Czego oczekują analitycy i jak często mieli rację
Szacunki analityków dla spółki Nexam Chemical Holding.
Spółka Nexam Chemical Holding zarobiła więcej od oczekiwań w 0 z 8 raportów.
Poza wykresem z powodu braku szacunku i wyniku: 1 z 9 raportów z tego okresu, ostatni 14 lipca 2026.
Dla porównania, około 46% raportów nordyckich spółek przekroczyło prognozy zysku w ciągu ostatnich trzech lat.
Akcja poruszyła się zgodnie z kierunkiem zaskoczenia zyskiem w 4 z 7 raportów ze zmierzonym ruchem, wobec około 63% raportów nordyckich spółek.
Ceny docelowe
Ostatni kurs 2,50 SEK
Zysk wobec oczekiwań i reakcja akcji
Oczekiwany zysk na akcjęPowyżej szacunkuPoniżej szacunkuZgodnie z oczekiwaniamiSEK
Następny publikowany kwartał: oczekiwany zysk na akcję 0,01 SEK (29 stycznia). Dla bieżącego roku obrotowego oczekiwany zysk na akcję zmienił się z -0,05 SEK trzy miesiące temu na -0,11 SEK teraz. Szacunek 2026: -0,11 SEK. Szacunek 2027: 0,04 SEK. Te szacunki przygotował jeden analityk. Członkowie rady i kierownictwa muszą zgłaszać swoje transakcje akcjami do Finansinspektionen, szwedzkiego nadzoru finansowego. 8 czerwca: Kupno około 40 tys. SEK. 29 maja: Kupno około 57 tys. SEK. 4 maja: Kupno około 47 tys. SEK.
Czy kurs podążał za działalnością spółki?
Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 3 z 3 lat. W nordyckich spółkach dzieje się tak w około 60% lat. W 2025 kurs zmienił się o −42%, a zysk na akcję zmienił się z -0,12 SEK do -0,19 SEK.
Sprzedaż, zysk i kapitalizacja
SprzedażZyskKapitalizacjaKreskowane słupki: szacunki analityków.mln SEK
Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja
AktywaZobowiązaniaKapitalizacjamln SEK
Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 3 z 3 lat.Kapitalizacja (Teraz): 257 mln SEKSprzedaż 2025: 192 mln SEK
Co wskaźniki mówią o Nexam Chemical Holding
Wskaźniki łączą zyski Nexam Chemical Holding z ceną płaconą przez inwestorów.
Linia pokazuje kurs w tym samym roku na osobnej skali. Kreskowane słupki: szacunki analityków.
Zysk podzielony przez liczbę akcji. Każda akcja reprezentuje taką część zysku.
2022–2025: -0,28 SEK–-0,12 SEK. Podobne spółki: Hove 0,81 DKK, aXichem -0,25 SEK, Polygiene Group -0,27 SEK. Szacunek 2026: -0,11 SEK (-0,11 SEK–-0,11 SEK). Szacunek 2027: 0,04 SEK (0,04 SEK–0,04 SEK).
Wartość sprzedaży spółki w ciągu roku.
2022–2025: 190 mln SEK–222 mln SEK. Podobne spółki: Hove 251 mln DKK, aXichem 16,3 mln SEK, Polygiene Group 126 mln SEK. Szacunek 2026: 200 mln SEK (200 mln SEK–200 mln SEK). Szacunek 2027: 230 mln SEK (230 mln SEK–230 mln SEK).
Procent sprzedaży pozostający po kosztach działalności.
2022–2025: −10,9%–−3,1%. Podobne spółki: Hove 10,6%, aXichem −94,2%, Polygiene Group −4,1%.
Zysk jako procent pieniędzy akcjonariuszy w spółce.
2022–2025: −11,8%–−4,9%. Podobne spółki: Hove 23,1%, aXichem −26,7%, Polygiene Group −3,3%.
Ile inwestorzy płacą za jednostkę sprzedaży.
2022–2025: 1,04–1,85. Podobne spółki: Hove 0,71, aXichem 7,16, Polygiene Group 0,75. Szacunek 2026: 1,28. Szacunek 2027: 1,12.
Dług netto podzielony przez wynik operacyjny przed amortyzacją.
2022–2025: 1,92–11,51. Podobne spółki: Hove 0,21.
Więcej wskaźników
Kapitalizacja podzielona przez kapitał pozostały po zobowiązaniach.
2022–2025: 1,18–1,90. Podobne spółki: Hove 1,85, aXichem 2,11, Polygiene Group 0,33.
Pieniądze pozostałe po inwestycjach podzielone przez liczbę akcji.
2022–2025: -0,55 SEK–0,02 SEK. Podobne spółki: Hove 0,25 DKK, aXichem -0,12 SEK, Polygiene Group -0,17 SEK.
Procent aktywów finansowanych kapitałem akcjonariuszy.
2022–2025: 74,4%–78,5%.
Co obserwować dalej i dlaczego
Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk Nexam Chemical Holding.
- Raport
Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk Nexam Chemical Holding.
Dodaj do kalendarza
Więcej o Nexam Chemical Holding
Transakcje osób z kierownictwa
Członkowie rady i kierownictwa muszą zgłaszać swoje transakcje akcjami do Finansinspektionen, szwedzkiego nadzoru finansowego.
- Christer Svanberg, członek kierownictwaKupnookoło 40 tys. SEK
- Jens Marcus Nyberg, dyrektor finansowyKupnookoło 57 tys. SEK
- Ronnie Törnqvist, prezesKupnookoło 47 tys. SEK
Raport
Następny raport: · Dodaj do kalendarza · Google Calendar
W ostatnich 16 dniach publikacji raportów kurs Nexam Chemical Holding zmieniał się zwykle o około 3,5%. W zwykły dzień zmienia się o 1,6%.
−7,08% +16,23% +4,24% −2,50%
10 000 SEK zainwestowane w Nexam Chemical Holding 7 listopada 2016 jest dziś warte 2 510 SEK, z reinwestowanymi dywidendami.
Ile byłoby dziś warte 10 000 SEK zainwestowane w Nexam Chemical Holding? →
Ile byłoby dziś warte 10 000 SEK zainwestowane w Nexam Chemical Holding?
2 510 SEK
z reinwestowanymi dywidendami, kupione 7 listopada 2016.
W najniższym punkcie inwestycja była warta 2 240 SEK (16 października 2026).
Pięć największych dni tej drogi
· +27,4% · cały rynek spadł o 0,5% tego samego dnia
· −25,1% · cały rynek wzrósł o 0,1% tego samego dnia
· −24,3% · cały rynek wzrósł o 0,1% tego samego dnia · dzień raportu
· +18,9% · cały rynek wzrósł o 1,6% tego samego dnia
· +17,5% · cały rynek wzrósł o 0,7% tego samego dnia
Poprzednie dni
−0,79% giełda −0,11% Nexam Chemical Holding pozostał w tygodniu w przybliżeniu bez zmian, choć się poruszał, gdy rynek stał w miejscu. Czytaj →
Nexam Chemical Holding pozostał w tygodniu w przybliżeniu bez zmian, choć się poruszał, gdy rynek stał w miejscu.
Akcje lekko wzrosły w ostatniej sesji, podczas gdy OMX Stockholm 30 wyraźnie spadał.
Ruch był zwykłej wielkości, przy niskich obrotach.
W wiadomościach jest tylko wykres sezonowy, więc żadne zdarzenie w firmie nie tłumaczy tygodnia.
+2,06% giełda −0,32% Nexam Chemical Holding wyraźnie wzrosła, bez wiadomości o spółce. Czytaj →
Nexam Chemical Holding wyraźnie wzrosła, bez wiadomości o spółce.
Rynek tego dnia lekko spadł, więc akcje poruszyły się wbrew rynkowi.
W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje pozostały w przybliżeniu bez zmian, podczas gdy OMX Stockholm 30 nieznacznie wzrósł.
Wolumen obrotu był wyraźnie niższy od zwykłego poziomu, więc ruch może wynikać z małej płynności.
Żadna wiadomość nie wyjaśnia wzrostu.
+0,41% giełda +0,83% Nexam Chemical Holding nieznacznie wzrósł, bez wiadomości spółki. Czytaj →
Nexam Chemical Holding nieznacznie wzrósł, bez wiadomości spółki.
Ruch był zwykły, a obroty spokojne.
W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje pozostały mniej więcej bez zmian, a OMX Stockholm 30 nieznacznie wzrósł.
Nexam poruszał się w tym samym czasie mniej niż rynek.
Żadna wiadomość nie wyjaśnia tego ruchu.
−1,22% giełda −0,08% Nexam Chemical Holding lekko spadł w dniu sesji, bez wiadomości spółkowych. Czytaj →
Nexam Chemical Holding lekko spadł w dniu sesji, bez wiadomości spółkowych.
W ostatnich pięciu dniach sesyjnych akcje wyraźnie spadły, podczas gdy OMX Stockholm 30 nieznacznie wzrósł.
Ruch w ostatniej sesji był dla tej akcji typowej wielkości, a obroty były wyraźnie niższe od zwykłego poziomu.
Akcje są znacznie poniżej najwyższego kursu zamknięcia z ostatniego roku, osiągniętego w połowie grudnia zeszłego roku.
Spółki z sektora surowcowego na Nasdaq First North Sweden również spadały w tych samych dniach, więc słabość branży mogła mieć wpływ.
+3,70% giełda +3,01% Nexam Chemical Holding nieznacznie zyskał w ciągu pięciu sesji tygodnia, idąc w parze z szerszym rynkiem sztokholmskim, który wyraźnie wzrósł. Czytaj →
Nexam Chemical Holding nieznacznie zyskał w ciągu pięciu sesji tygodnia, idąc w parze z szerszym rynkiem sztokholmskim, który wyraźnie wzrósł.
Najważniejszą wiadomością spółki było duże zamówienie od istniejącego klienta, o wartości około 5 milionów koron szwedzkich, ogłoszone we wtorek 20 października.
Zamówienie jest największym jak dotąd pojedynczym zamówieniem na produkty Reactive Recycling, które pomagają producentom opakowań używać większej ilości recyklingowego plastiku.
Kurs akcji nadal znacznie odbiega od najwyższego kursu zamknięcia w ciągu ostatniego roku, osiągniętego w połowie grudnia ubiegłego roku.
+8,97% giełda −3,67% Nexam Chemical Holding (notowana na Nasdaq Sztokholm) silnie wzrosła w ciągu ostatnich pięciu sesji, co jak na ten walor jest dużym ruchem, podczas gdy szerszy rynek sztokholmski mocno spadł. Czytaj →
Nexam Chemical Holding (notowana na Nasdaq Sztokholm) silnie wzrosła w ciągu ostatnich pięciu sesji, co jak na ten walor jest dużym ruchem, podczas gdy szerszy rynek sztokholmski mocno spadł.
Zysk akcji szedł pod prąd rynku, więc wiadomość o zamówieniu prawdopodobnie ważyła więcej niż ogólna słabość.
Raport za trzeci kwartał, który rozczarował z powodu niższej sprzedaży i większej straty, prawdopodobnie wcześniej w tym okresie ciążył kursowi.
Obserwuj kolejny raport śródroczny i to, czy wzrost zamówień w recyklingu się utrzyma.
−8,61% giełda +1,19% Nexam Chemical Holding silnie straciła w ciągu ostatniego tygodnia, podczas gdy szerszy rynek sztokholmski lekko wzrósł, więc akcje wyraźnie odstawały od rynku. Czytaj →
Nexam Chemical Holding silnie straciła w ciągu ostatniego tygodnia, podczas gdy szerszy rynek sztokholmski lekko wzrósł, więc akcje wyraźnie odstawały od rynku.
Najbardziej prawdopodobną główną przyczyną jest dzisiejszy raport kwartalny za trzeci kwartał, który wypadł słabiej, niż oczekiwali analitycy: sprzedaż spadła o około 9 procent, wynik operacyjny przed amortyzacją stał się ujemny, a strata na akcję wzrosła, choć marża brutto (część przychodów pozostająca po bezpośrednich kosztach produkcji) poprawiła się do 49 procent.
Wcześniej w tygodniu spółka jedynie podała termin i formę raportu, więc silny spadek w dniu publikacji jest najwyraźniejszą reakcją rynku, a największy ciężar miał spadek sprzedaży w Performance Chemicals o około 20 procent.
Warto obserwować, jak spółka opisuje perspektywy działu Recycling i czy marże się utrzymają, bo powolny powrót do wzrostu może nadal ciążyć na kursie akcji.