Daarom beweegt het aandeel Nexam Chemical Holding
Nexam Chemical Holding steeg vrijdag licht zonder bedrijfsnieuws.
Geschreven na beurssluiting op ·
Waarom vandaag
16.413 nieuws vandaag geanalyseerdNexam Chemical Holding steeg vrijdag licht zonder bedrijfsnieuws.
Het aandeel bewoog tegen de markt in, die diezelfde dag duidelijk daalde.
De beweging was gewoon voor Nexam Chemical Holding, met een handel ver onder het gebruikelijke niveau.
In de laatste vijf handelsdagen bleef het aandeel vrijwel gelijk, terwijl de markt ook vrijwel vlak was.
De beweging van vandaag, +0,81%, was 0,5 keer een normale dagbeweging van 1,6%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −1,01%.
Nexam Chemical Holding +0,81%OMX Stockholm 30 −1,01%Tegen de beurs in
Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden
Analistenramingen voor Nexam Chemical Holding.
Nexam Chemical Holding verdiende in 0 van 8 rapporten meer dan verwacht.
Niet in de grafiek omdat raming en resultaat ontbreken: 1 van de 9 rapporten in deze periode, de laatste op 14 juli 2026.
Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.
Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 4 van 7 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.
Koersdoelen
Laatste koers 2,50 SEK
Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie
Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK
Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 0,01 SEK (29 januari). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van -0,05 SEK drie maanden geleden naar nu -0,11 SEK. Raming 2026: -0,11 SEK. Raming 2027: 0,04 SEK. Eén analist heeft deze ramingen gemaakt. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 8 juni: Aankoop circa 40 duizend SEK. 29 mei: Aankoop circa 57 duizend SEK. 4 mei: Aankoop circa 47 duizend SEK.
Heeft de koers het bedrijf gevolgd?
Koers en winst per aandeel bewogen in 3 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met −42% en ging de winst per aandeel van -0,12 SEK naar -0,19 SEK.
Omzet, winst en beurswaarde
OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mln. SEK
Bezittingen, schulden en beurswaarde
BezittingenSchuldenBeurswaardemln. SEK
Koers en winst per aandeel bewogen in 3 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 257 mln. SEKOmzet 2025: 192 mln. SEK
Wat de kengetallen over Nexam Chemical Holding zeggen
De kengetallen verbinden wat Nexam Chemical Holding verdient met wat beleggers betalen.
De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.
Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.
2022–2025: -0,28 SEK–-0,12 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Hove 0,81 DKK, aXichem -0,25 SEK, Polygiene Group -0,27 SEK. Raming 2026: -0,11 SEK (-0,11 SEK–-0,11 SEK). Raming 2027: 0,04 SEK (0,04 SEK–0,04 SEK).
Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.
2022–2025: 190 mln. SEK–222 mln. SEK. Vergelijkbare bedrijven: Hove 251 mln. DKK, aXichem 16,3 mln. SEK, Polygiene Group 126 mln. SEK. Raming 2026: 200 mln. SEK (200 mln. SEK–200 mln. SEK). Raming 2027: 230 mln. SEK (230 mln. SEK–230 mln. SEK).
Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.
2022–2025: −10,9%–−3,1%. Vergelijkbare bedrijven: Hove 10,6%, aXichem −94,2%, Polygiene Group −4,1%.
Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.
2022–2025: −11,8%–−4,9%. Vergelijkbare bedrijven: Hove 23,1%, aXichem −26,7%, Polygiene Group −3,3%.
Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.
2022–2025: 1,04–1,85. Vergelijkbare bedrijven: Hove 0,71, aXichem 7,16, Polygiene Group 0,75. Raming 2026: 1,28. Raming 2027: 1,12.
Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.
2022–2025: 1,92–11,51. Vergelijkbare bedrijven: Hove 0,21.
Meer kengetallen
Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.
2022–2025: 1,18–1,90. Vergelijkbare bedrijven: Hove 1,85, aXichem 2,11, Polygiene Group 0,33.
Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.
2022–2025: -0,55 SEK–0,02 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Hove 0,25 DKK, aXichem -0,12 SEK, Polygiene Group -0,17 SEK.
Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.
2022–2025: 74,4%–78,5%.
Wat hierna te volgen en waarom
Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Nexam Chemical Holding veranderden.
- Het rapport
Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Nexam Chemical Holding veranderden.
Toevoegen aan agenda
Meer over Nexam Chemical Holding
Transacties van bestuurders
Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.
- Christer Svanberg, leidinggevendeAankoopcirca 40 duizend SEK
- Jens Marcus Nyberg, CFOAankoopcirca 57 duizend SEK
- Ronnie Törnqvist, CEOAankoopcirca 47 duizend SEK
Het rapport
Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar
Op de laatste 16 rapportdagen bewoog Nexam Chemical Holding meestal ongeveer 3,5%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,6%.
−7,08% +16,23% +4,24% −2,50%
10.000 SEK in Nexam Chemical Holding gekocht op 7 november 2016 is vandaag 2.510 SEK waard, met herbelegde dividenden.
Hoeveel zou 10.000 SEK in Nexam Chemical Holding vandaag waard zijn? →
Hoeveel zou 10.000 SEK in Nexam Chemical Holding vandaag waard zijn?
2.510 SEK
met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016.
Op het laagste punt was het 2.240 SEK waard (16 oktober 2026).
De vijf grootste dagen van de reis
· +27,4% · de hele markt daalde 0,5% op dezelfde dag
· −25,1% · de hele markt steeg 0,1% op dezelfde dag
· −24,3% · de hele markt steeg 0,1% op dezelfde dag · rapportdag
· +18,9% · de hele markt steeg 1,6% op dezelfde dag
· +17,5% · de hele markt steeg 0,7% op dezelfde dag
Eerdere dagen
−0,79% beurs −0,11% Nexam Chemical Holding bleef op de handelsdagen van de week vrijwel gelijk, maar bewoog terwijl de markt stil bleef. Lees →
Nexam Chemical Holding bleef op de handelsdagen van de week vrijwel gelijk, maar bewoog terwijl de markt stil bleef.
Het aandeel steeg licht op de laatste handelsdag, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk daalde.
De beweging was van gewone omvang, bij weinig handel.
In het nieuws staat alleen een seizoensgrafiek, dus geen bedrijfsgebeurtenis verklaart de week.
+2,06% beurs −0,32% Nexam Chemical Holding steeg duidelijk zonder bedrijfsnieuws. Lees →
Nexam Chemical Holding steeg duidelijk zonder bedrijfsnieuws.
De markt daalde die dag licht, dus het aandeel bewoog tegen de markt in.
In de afgelopen vijf handelsdagen bleef het aandeel vrijwel gelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.
Het handelsvolume lag ver onder het gebruikelijke niveau, de beweging kan dus komen van dunne handel.
Geen nieuws verklaart de stijging.
+0,41% beurs +0,83% Nexam Chemical Holding steeg met de markt mee. Lees →
Nexam Chemical Holding steeg met de markt mee.
De beweging was gewoon en de handel rustig.
In de afgelopen vijf handelsdagen bleef het aandeel ongeveer gelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.
Nexam bewoog in dezelfde dagen minder dan de markt.
Geen nieuws verklaart de beweging.
−1,22% beurs −0,08% Nexam Chemical Holding zakte op de handelsdag licht af zonder bedrijfsnieuws. Lees →
Nexam Chemical Holding zakte op de handelsdag licht af zonder bedrijfsnieuws.
In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.
De beweging op de laatste handelsdag was voor het aandeel van normale omvang, en de handel was duidelijk lager dan gebruikelijk.
Het aandeel ligt ver onder zijn hoogste slotkoers van het afgelopen jaar, bereikt half december vorig jaar.
De grondstoffenbedrijven op Nasdaq First North Sweden gaven op dezelfde dagen ook terug, dus zwakte in de sector kan hebben meegespeeld.
+3,70% beurs +3,01% Nexam Chemical Holding steeg licht in de vijf handelsdagen van de week, in lijn met de bredere Stockholmse markt, die duidelijk steeg. Lees →
Nexam Chemical Holding steeg licht in de vijf handelsdagen van de week, in lijn met de bredere Stockholmse markt, die duidelijk steeg.
Het belangrijkste bedrijfsnieuws was een grote order van een bestaande klant ter waarde van ongeveer 5 miljoen Zweedse kronen, aangekondigd op dinsdag 20 oktober.
De order is de grootste enkele order die het bedrijf tot nu toe heeft ontvangen voor zijn Reactive Recycling-producten, die verpakkingsfabrikanten helpen meer gerecycled plastic te gebruiken.
De aandelenkoers ligt nog ver onder de hoogste slotkoers van het afgelopen jaar, die half december vorig jaar werd bereikt.
+8,97% beurs −3,67% Nexam Chemical Holding (genoteerd aan de Nasdaq Stockholm) steeg de afgelopen vijf handelsdagen sterk, een grote beweging voor het aandeel, terwijl de bredere Stockholmse markt scherp daalde. Lees →
Nexam Chemical Holding (genoteerd aan de Nasdaq Stockholm) steeg de afgelopen vijf handelsdagen sterk, een grote beweging voor het aandeel, terwijl de bredere Stockholmse markt scherp daalde.
De winst van het aandeel ging tegen de markt in, dus het orderbericht woog waarschijnlijk zwaarder dan de algemene zwakte.
Het kwartaalrapport voor het derde kwartaal, dat onder de verwachtingen bleef met lagere omzet en een groter verlies, drukte het aandeel eerder in de periode waarschijnlijk.
Let op het volgende tussentijdse verslag en of de ordergroei in recycling aanhoudt.
−8,61% beurs +1,19% Nexam Chemical Holding daalde de afgelopen week sterk, terwijl de bredere markt in Stockholm licht steeg, waardoor het aandeel duidelijk achterbleef. Lees →
Nexam Chemical Holding daalde de afgelopen week sterk, terwijl de bredere markt in Stockholm licht steeg, waardoor het aandeel duidelijk achterbleef.
De meest waarschijnlijke hoofdoorzaak is het kwartaalrapport over het derde kwartaal, dat vandaag werd gepubliceerd en zwakker uitviel dan analisten hadden verwacht: de omzet daalde met ongeveer 9 procent, het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen werd negatief en het verlies per aandeel nam toe, al verbeterde de brutomarge (het deel van de omzet dat overblijft na directe productiekosten) naar 49 procent.
Eerder in de week had het bedrijf alleen de datum en het format van het rapport bekendgemaakt, dus de sterke daling op de rapportdag is de duidelijkste marktreactie, waarbij de omzetdaling van ongeveer 20 procent bij Performance Chemicals het zwaarst woog.
Let verder op hoe het bedrijf de vooruitzichten voor de Recycling-activiteiten beschrijft en of de marges standhouden, want een langzame terugkeer naar groei kan de druk op het aandeel aanhouden.