Przejdź do treści głównej
PL
Menu

Dlaczego kurs akcji Nelly Group się zmienia

Nelly Group wyraźnie spadła, poruszając się bardziej niż rynek, który lekko spadał.

Napisano po zamknięciu giełdy, ·

Dlaczego dzisiaj

16 210 wiadomości przeanalizowano dziś

Nelly Group wyraźnie spadła, poruszając się bardziej niż rynek, który lekko spadał.

Żadne wiadomości spółki nie wyjaśniają spadku.

W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje mocno spadły, podczas gdy OMX Stockholm 30 lekko wzrósł, co jest dużym ruchem dla tej akcji.

Prawdopodobnymi przyczynami są sprzedaż akcji przez wysokiego rangą menedżera i spadek pozycji krótkich, jednak żadna z nich wyraźnie nie tłumaczy spadku.

Dzisiejszy ruch −2,61% stanowił 2,6 zwykłego dziennego ruchu 1,0%. OMX Stockholm 30 zmienił się tego dnia o −0,32%.

Nelly Group −2,61%OMX Stockholm 30 −0,32%Znacznie słabiej niż giełda

Poprzednie dni →

Zobacz wykres w ChartCompass, z wyjaśnionym każdym ruchem →

Czy kurs podążał za działalnością spółki?

Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 3 z 3 lat. W nordyckich spółkach dzieje się tak w około 60% lat. W 2025 kurs zmienił się o +276%, a zysk na akcję o +102%.

Sprzedaż, zysk i kapitalizacja

Sprzedaż, zysk i kapitalizacja (mld SEK)-0,11,22,43,62022: 1,302022: -0,0720222023: 1,062023: -0,0020232024: 1,092024: 0,0820242025: 1,262025: 0,172025Teraz2022: 0,150,22023: 0,470,52024: 0,870,92025: 3,263,3Teraz: 1,001,0

SprzedażZyskKapitalizacjamld SEK

Kapitalizacja wynosi 0,8 razy sprzedaż z 2025 r., wobec 0,1 w 2022. Zysk w 2025: 168 mln SEK.

Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja

Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja (mld SEK)0,01,22,43,62022: 0,842022: 0,7020222023: 0,802023: 0,6220232024: 0,902024: 0,6620242025: 0,992025: 0,582025Teraz2022: 0,150,22023: 0,470,52024: 0,870,92025: 3,263,3Teraz: 1,001,0

AktywaZobowiązaniaKapitalizacjamld SEK

Aktywa minus zobowiązania dają akcjonariuszom 406 mln SEK. Kapitalizacja wynosi 2,5 razy ten kapitał.

Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 3 z 3 lat.Kapitalizacja (Teraz): 996 mln SEKSprzedaż 2025: 1,3 mld SEK

Co wskaźniki mówią o Nelly Group

Wskaźniki łączą zyski Nelly Group z ceną płaconą przez inwestorów.

Linia pokazuje kurs w tym samym roku na osobnej skali.

Zysk na akcję4,14 SEK
TerazZysk na akcję2022: -3,32222023: -0,06232024: 2,78242025: 5,62252022: 6,962023: 15,752024: 28,902025: 108,60

Zysk podzielony przez liczbę akcji. Każda akcja reprezentuje taką część zysku.

2022–2025: -3,32 SEK–5,62 SEK. Podobne spółki: Lindex Group 0,24 EUR, Boozt 3,55 DKK, Gentoo Media 0,42 SEK.

Sprzedaż1,3 mld SEK
TerazSprzedaż2022: 1 299 000 000,00222023: 1 060 800 000,00232024: 1 094 300 000,00242025: 1 263 600 000,00252022: 6,962023: 15,752024: 28,902025: 108,60

Wartość sprzedaży spółki w ciągu roku.

2022–2025: 1,1 mld SEK–1,3 mld SEK. Podobne spółki: Lindex Group 979 mln EUR, Gentoo Media 95,2 mln EUR.

Marża operacyjna10,2%
TerazMarża operacyjna2022: -4,20222023: 1,29232024: 8,52242025: 13,11252022: 6,962023: 15,752024: 28,902025: 108,60

Procent sprzedaży pozostający po kosztach działalności.

2022–2025: −4,2%–13,1%. Podobne spółki: Lindex Group 8,9%, Boozt 5,1%, Gentoo Media 28,0%.

Rentowność kapitału własnego31,4%
TerazRentowność kapitału własnego2022: -53,67222023: -0,84232024: 35,18242025: 41,46252022: 6,962023: 15,752024: 28,902025: 108,60

Zysk jako procent pieniędzy akcjonariuszy w spółce.

2022–2025: −53,7%–41,5%. Podobne spółki: Lindex Group 8,8%, Boozt 11,1%.

C/Z8,2
TerazC/Z22232024: 10,40242025: 19,3225

Cena płacona za jednostkę rocznego zysku na akcję. Nie jest pokazywana przy stracie.

2022–2025: 10,4–19,3. Podobne spółki: Lindex Group 10,3, Boozt 32,1, Gentoo Media 11,7.

Kapitalizacja / sprzedaż (C/S)0,78
TerazKapitalizacja / sprzedaż (C/S)2022: 0,12222023: 0,45232024: 0,79242025: 2,5825

Ile inwestorzy płacą za jednostkę sprzedaży.

2022–2025: 0,12–2,58. Podobne spółki: Lindex Group 0,42.

Dywidenda na akcję0,00 SEK
TerazDywidenda na akcję2024: 0,83242025: 0,0025

Pieniądze wypłacone akcjonariuszom na akcję, zsumowane według lat kalendarzowych.

2024–2025: 0,00 SEK–0,83 SEK.

Stopa dywidendy0,0%
TerazStopa dywidendy2022: 0,00222023: 0,00232024: 2,87242025: 0,0025

Zwykła roczna dywidenda jako procent ceny akcji.

2022–2025: 0,0%–2,9%. Podobne spółki: Lindex Group 0,0%, Boozt 0,0%, Gentoo Media 0,0%.

Dług netto / EBITDA0,46
TerazDług netto / EBITDA222023: 2,56232024: 0,59242025: 0,1525

Dług netto podzielony przez wynik operacyjny przed amortyzacją.

2022–2025: 0,15–2,56. Podobne spółki: Lindex Group 4,97, Gentoo Media 2,62.

Więcej wskaźników
Kapitalizacja / kapitał własny (C/WK)2,24
TerazKapitalizacja / kapitał własny (C/WK)2022: 1,13222023: 2,64232024: 3,65242025: 8,0325

Kapitalizacja podzielona przez kapitał pozostały po zobowiązaniach.

2022–2025: 1,13–8,03. Podobne spółki: Lindex Group 0,93.

EV / EBIT19,6
2025EV / EBIT222023: 42,02232024: 9,60242025: 19,6325

Kapitalizacja plus dług netto podzielone przez wynik operacyjny. Uwzględnia dług.

2022–2025: 9,6–42,0.

Wolne przepływy na akcję3,18 SEK
TerazWolne przepływy na akcję2022: -3,52222023: 1,21232024: 4,41242025: 3,03252022: 6,962023: 15,752024: 28,902025: 108,60

Pieniądze pozostałe po inwestycjach podzielone przez liczbę akcji.

2022–2025: -3,52 SEK–4,41 SEK. Podobne spółki: Lindex Group 0,84 EUR, Boozt 5,80 SEK, Gentoo Media 0,12 EUR.

Udział kapitału własnego41,1%
2025Udział kapitału własnego2022: 15,96222023: 22,33232024: 26,39242025: 41,0625

Procent aktywów finansowanych kapitałem akcjonariuszy.

2022–2025: 16,0%–41,1%.

Co nastąpiło po podobnych spadkach?

Z reinwestowanymi dywidendami Nelly Group spadła o 7,9% przez ostatnie pięć sesji. Od 4 listopada 2016 po co najmniej takich spadkach wartość była wyższa 21 sesji później w 36 z 55 nienakładających się okresów. Mediana wyniosła +4,3%, wobec +0,6% w zwykłym okresie 21 sesji, który kończył się wyżej 52 razy na 100.

Taki spadek niewiele więc mówił o kolejnym miesiącu.

+4,3% · 36/55

Członkowie rady i kierownictwa muszą zgłaszać swoje transakcje akcjami do Finansinspektionen, szwedzkiego nadzoru finansowego. 2 listopada: Sprzedaż około 404 tys. SEK. 29 października: Sprzedaż około 608 tys. SEK. 21 lipca: Kupno około 1,3 mln SEK. 20 lipca: Kupno około 1,7 mln SEK. 17 lipca: Kupno około 4,7 mln SEK.

Więcej o Nelly Group

Transakcje osób z kierownictwa

Członkowie rady i kierownictwa muszą zgłaszać swoje transakcje akcjami do Finansinspektionen, szwedzkiego nadzoru finansowego.

  • Stefan Svensson, członek kierownictwaSprzedażokoło 404 tys. SEK
  • Stefan Svensson, członek kierownictwaSprzedażokoło 608 tys. SEK
  • Josephine Bernadotte, członek rady (osoba blisko związana)Kupnookoło 1,3 mln SEK
  • Josephine Bernadotte, członek rady (osoba blisko związana)Kupnookoło 1,7 mln SEK
  • Josephine Bernadotte, członek rady (osoba blisko związana)Kupnookoło 4,7 mln SEK

Raport

Dzień raportu7,1%

Zwykły dzień1,0%

W ostatnich 16 dniach publikacji raportów kurs Nelly Group zmieniał się zwykle o około 7,1%. W zwykły dzień zmienia się o 1,0%.

+25,15% −8,40% −41,03% −39,83%

10 000 SEK zainwestowane w Nelly Group 7 listopada 2016 jest dziś warte 15 200 SEK, z reinwestowanymi dywidendami.

Ile byłoby dziś warte 10 000 SEK zainwestowane w Nelly Group? →

Ile byłoby dziś warte 10 000 SEK zainwestowane w Nelly Group?

15 200 SEK

z reinwestowanymi dywidendami, kupione 7 listopada 2016.

W najniższym punkcie inwestycja była warta 1 870 SEK (12 czerwca 2023).

Pięć największych dni tej drogi

· +41,8% · cały rynek spadł o 0,6% tego samego dnia · dzień raportu

· −41,0% · cały rynek spadł o 0,8% tego samego dnia · dzień raportu

· −39,8% · cały rynek był bez zmian tego samego dnia · dzień raportu

· +38,3% · cały rynek wzrósł o 0,7% tego samego dnia

· +32,4% · cały rynek wzrósł o 2,2% tego samego dnia · dzień raportu

Poprzednie dni

  • −5,08% giełda −0,11% Nelly Group, notowana na Nasdaq Sztokholm, wyraźnie spadła w handlowych dniach tygodnia, podczas gdy szerszy indeks OMX Stockholm 30 pozostał w przybliżeniu bez zmian. Czytaj →

    Nelly Group, notowana na Nasdaq Sztokholm, wyraźnie spadła w handlowych dniach tygodnia, podczas gdy szerszy indeks OMX Stockholm 30 pozostał w przybliżeniu bez zmian.

    Akcje spadły, choć inwestorzy krótkiej sprzedaży, którzy stawiają na spadek kursu, zmniejszyli swoje pozycje w ciągu tygodnia, co często odzwierciedla słabnący pesymizm, a nie przyczynę spadku.

    Nelly Group nieznacznie wzrosła w ostatniej sesji, choć poruszała się przeciwko wyraźnie słabszemu rynkowi tego dnia.

  • +2,19% giełda +0,83% Nelly Group wyraźnie wzrosła, bardziej niż rynek. Czytaj →

    Nelly Group wyraźnie wzrosła, bardziej niż rynek.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji kurs wyraźnie spadł, podczas gdy OMX Stockholm 30 nieznacznie wzrósł, więc akcje poruszały się wbrew rynkowi.

    Obroty były około dwukrotnie wyższe niż w zwykłej sesji, co wskazuje na duże zainteresowanie kupnem.

    Wyższy menedżer sprzedał akcje o wartości około 1 mln SEK między 29 października a 2 listopada; to osobista decyzja, a nie sygnał kierunku kursu.

  • −4,75% giełda +0,48% Nelly Group mocno spadła, podczas gdy rynek nieznacznie wzrósł. Czytaj →

    Nelly Group mocno spadła, podczas gdy rynek nieznacznie wzrósł.

    Obroty były około czterokrotnie większe niż zwykle.

    Wiadomości z tego dnia dotyczyły głównie rapera Nelly, a nie spółki, więc nie tłumaczą ruchu.

    Dyrektor operacyjny Stefan Svensson sprzedał akcje za około 1 mln SEK w dniach od 29 października do 2 listopada.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji kurs wyraźnie spadł, podczas gdy OMX Stockholm 30 wyraźnie wzrósł.

  • −1,81% giełda −0,29% Nelly Group mocno spadła, bardziej niż rynek, który nieznacznie się obniżył. Czytaj →

    Nelly Group mocno spadła, bardziej niż rynek, który nieznacznie się obniżył.

    Żadna wiadomość spółki z tej sesji nie wyjaśnia tego ruchu.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje wyraźnie spadły, podczas gdy OMX Stockholm 30 wyraźnie wzrósł.

    Prawdopodobnym tłem jest raport za trzeci kwartał, opublikowany w zeszłym tygodniu, który pokazał wzrost przychodów o 10,3 procent, ale niższy zysk operacyjny, przy marżach obciążonych wyższymi kosztami.

    Wcześniejsze ogłoszenia o odejściu prezes i skupie akcji miały miejsce przed tym okresem.

  • −5,24% giełda +3,01% Nelly Group wyraźnie spadła w ciągu tygodnia, podczas gdy indeks OMX Stockholm 30 wyraźnie wzrósł, więc akcje poruszały się wbrew rynkowi. Czytaj →

    Nelly Group wyraźnie spadła w ciągu tygodnia, podczas gdy indeks OMX Stockholm 30 wyraźnie wzrósł, więc akcje poruszały się wbrew rynkowi.

    Ostatni kurs zamknięcia jest wyraźnie poniżej rocznego maksimum z końca stycznia i wyraźnie powyżej rocznego minimum z połowy października.

    Raport za trzeci kwartał, opublikowany 22 października, pokazał spowolnienie wzrostu przychodów i spadek zysku operacyjnego (zysku przed odsetkami i podatkiem).

    Raport prawdopodobnie ciążył akcjom w ciągu tygodnia, gdy inwestorzy przyswajali słabszą rentowność.

  • +25,41% giełda −3,67% Nelly Group wzrosła bardzo mocno w ciągu ostatnich pięciu sesji, podczas gdy OMX Stockholm 30 wyraźnie spadł. Czytaj →

    Nelly Group wzrosła bardzo mocno w ciągu ostatnich pięciu sesji, podczas gdy OMX Stockholm 30 wyraźnie spadł.

    Ruch był dla akcji bardzo duży, około siedmiokrotność zwykłego pięciodniowego okresu, a podobne ruchy zdarzyły się w ostatnim roku mniej więcej dwa razy.

    Prawdopodobna przyczyna: raport za trzeci kwartał, z około 10-procentowym wzrostem przychodów, ale niższą marżą operacyjną, oraz skup akcji własnych.

    Kurs nadal wyraźnie pozostaje poniżej rocznego maksimum.

Wszystkie spółki