Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Nelly Group

Nelly Group daalde.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

16.118 nieuws vandaag geanalyseerd

Nelly Group daalde.

Nelly Group daalde duidelijk en bewoog meer dan de markt, die licht lager stond.

Geen bedrijfsnieuws verklaart de daling.

In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel sterk terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg, een grote beweging voor dit aandeel.

Waarschijnlijke oorzaken zijn een aandelenverkoop door een senior leidinggevende en een afname van shortposities, maar geen van beide verklaart de daling duidelijk.

De beweging van vandaag, −2,61%, was 2,6 keer een normale dagbeweging van 1,0%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −0,32%.

Nelly Group −2,61%OMX Stockholm 30 −0,32%Veel zwakker dan de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 3 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met +276% en de winst per aandeel met +102%.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. SEK)-0,11,22,43,62022: 1,302022: -0,0720222023: 1,062023: -0,0020232024: 1,092024: 0,0820242025: 1,262025: 0,172025Nu2022: 0,150,22023: 0,470,52024: 0,870,92025: 3,263,3Nu: 1,001,0

OmzetWinstBeurswaardemld. SEK

De beurswaarde is 0,8 keer de omzet van 2025, tegen 0,1 in 2022. Winst in 2025: 168 mln. SEK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. SEK)0,01,22,43,62022: 0,842022: 0,7020222023: 0,802023: 0,6220232024: 0,902024: 0,6620242025: 0,992025: 0,582025Nu2022: 0,150,22023: 0,470,52024: 0,870,92025: 3,263,3Nu: 1,001,0

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. SEK

Bezittingen min schulden laten 406 mln. SEK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 2,5 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 3 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 996 mln. SEKOmzet 2025: 1,3 mld. SEK

Wat de kengetallen over Nelly Group zeggen

De kengetallen verbinden wat Nelly Group verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal.

Winst per aandeel4,14 SEK
NuWinst per aandeel2022: -3,32222023: -0,06232024: 2,78242025: 5,62252022: 6,962023: 15,752024: 28,902025: 108,60

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: -3,32 SEK–5,62 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Lindex Group 0,24 EUR, Boozt 3,55 DKK, Gentoo Media 0,42 SEK.

Omzet1,3 mld. SEK
NuOmzet2022: 1.299.000.000,00222023: 1.060.800.000,00232024: 1.094.300.000,00242025: 1.263.600.000,00252022: 6,962023: 15,752024: 28,902025: 108,60

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 1,1 mld. SEK–1,3 mld. SEK. Vergelijkbare bedrijven: Lindex Group 979 mln. EUR, Gentoo Media 95,2 mln. EUR.

Operationele marge10,2%
NuOperationele marge2022: -4,20222023: 1,29232024: 8,52242025: 13,11252022: 6,962023: 15,752024: 28,902025: 108,60

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: −4,2%–13,1%. Vergelijkbare bedrijven: Lindex Group 8,9%, Boozt 5,1%, Gentoo Media 28,0%.

Rendement op eigen vermogen31,4%
NuRendement op eigen vermogen2022: -53,67222023: -0,84232024: 35,18242025: 41,46252022: 6,962023: 15,752024: 28,902025: 108,60

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: −53,7%–41,5%. Vergelijkbare bedrijven: Lindex Group 8,8%, Boozt 11,1%.

K/W8,2
NuK/W22232024: 10,40242025: 19,3225

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 10,4–19,3. Vergelijkbare bedrijven: Lindex Group 10,3, Boozt 32,1, Gentoo Media 11,7.

Beurswaarde / omzet (K/O)0,78
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 0,12222023: 0,45232024: 0,79242025: 2,5825

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 0,12–2,58. Vergelijkbare bedrijven: Lindex Group 0,42.

Dividend per aandeel0,00 SEK
NuDividend per aandeel2024: 0,83242025: 0,0025

Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.

2024–2025: 0,00 SEK–0,83 SEK.

Dividendrendement0,0%
NuDividendrendement2022: 0,00222023: 0,00232024: 2,87242025: 0,0025

Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.

2022–2025: 0,0%–2,9%. Vergelijkbare bedrijven: Lindex Group 0,0%, Boozt 0,0%, Gentoo Media 0,0%.

Nettoschuld / EBITDA0,46
NuNettoschuld / EBITDA222023: 2,56232024: 0,59242025: 0,1525

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: 0,15–2,56. Vergelijkbare bedrijven: Lindex Group 4,97, Gentoo Media 2,62.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)2,24
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 1,13222023: 2,64232024: 3,65242025: 8,0325

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 1,13–8,03. Vergelijkbare bedrijven: Lindex Group 0,93.

EV / EBIT19,6
2025EV / EBIT222023: 42,02232024: 9,60242025: 19,6325

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 9,6–42,0.

Vrije kasstroom per aandeel3,18 SEK
NuVrije kasstroom per aandeel2022: -3,52222023: 1,21232024: 4,41242025: 3,03252022: 6,962023: 15,752024: 28,902025: 108,60

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: -3,52 SEK–4,41 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Lindex Group 0,84 EUR, Boozt 5,80 SEK, Gentoo Media 0,12 EUR.

Solvabiliteit41,1%
2025Solvabiliteit2022: 15,96222023: 22,33232024: 26,39242025: 41,0625

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 16,0%–41,1%.

Wat volgde op vergelijkbare dalingen?

Inclusief herbelegde dividenden daalde Nelly Group 7,9% in de laatste vijf handelsdagen. Sinds 4 november 2016 stond de waarde na minstens zulke grote dalingen 21 handelsdagen later in 36 van 55 niet-overlappende perioden hoger. De mediaan was +4,3%, tegenover +0,6% in een gewone periode van 21 dagen, die 52 van de 100 keer hoger eindigde.

Zo’n daling zei dus weinig over de volgende maand.

+4,3% · 36/55

Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 2 november: Verkoop circa 404 duizend SEK. 29 oktober: Verkoop circa 608 duizend SEK. 21 juli: Aankoop circa 1,3 mln. SEK. 20 juli: Aankoop circa 1,7 mln. SEK. 17 juli: Aankoop circa 4,7 mln. SEK.

Meer over Nelly Group

Transacties van bestuurders

Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.

  • Stefan Svensson, leidinggevendeVerkoopcirca 404 duizend SEK
  • Stefan Svensson, leidinggevendeVerkoopcirca 608 duizend SEK
  • Josephine Bernadotte, bestuurslid (verbonden persoon)Aankoopcirca 1,3 mln. SEK
  • Josephine Bernadotte, bestuurslid (verbonden persoon)Aankoopcirca 1,7 mln. SEK
  • Josephine Bernadotte, bestuurslid (verbonden persoon)Aankoopcirca 4,7 mln. SEK

Het rapport

Rapportdag7,1%

Gewone dag1,0%

Op de laatste 16 rapportdagen bewoog Nelly Group meestal ongeveer 7,1%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,0%.

+25,15% −8,40% −41,03% −39,83%

10.000 SEK in Nelly Group gekocht op 7 november 2016 is vandaag 15.200 SEK waard, met herbelegde dividenden.

Hoeveel zou 10.000 SEK in Nelly Group vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 SEK in Nelly Group vandaag waard zijn?

15.200 SEK

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016.

Op het laagste punt was het 1.870 SEK waard (12 juni 2023).

De vijf grootste dagen van de reis

· +41,8% · de hele markt daalde 0,6% op dezelfde dag · rapportdag

· −41,0% · de hele markt daalde 0,8% op dezelfde dag · rapportdag

· −39,8% · de hele markt was onveranderd op dezelfde dag · rapportdag

· +38,3% · de hele markt steeg 0,7% op dezelfde dag

· +32,4% · de hele markt steeg 2,2% op dezelfde dag · rapportdag

Eerdere dagen

  • −5,08% beurs −0,11% Nelly Group, genoteerd aan de Nasdaq Stockholm, daalde duidelijk in de handelsdagen van de week, terwijl de bredere OMX Stockholm 30 vrijwel gelijk bleef. Lees →

    Nelly Group, genoteerd aan de Nasdaq Stockholm, daalde duidelijk in de handelsdagen van de week, terwijl de bredere OMX Stockholm 30 vrijwel gelijk bleef.

    Het aandeel daalde terwijl shortsellers, beleggers die op een koersdaling inzetten, hun posities in de loop van de week verkleinden, wat vaak eerder afnemend pessimisme weerspiegelt dan een oorzaak van de daling.

    Nelly Group steeg in de laatste handelsdag licht, al bewoog het tegen een duidelijk zwakkere markt die dag.

  • +2,19% beurs +0,83% Nelly Group steeg duidelijk, meer dan de markt. Lees →

    Nelly Group steeg duidelijk, meer dan de markt.

    Over de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg, het aandeel bewoog dus tegen de markt in.

    Het handelsvolume was ongeveer twee keer een normale dag, wat wijst op veel koopinteresse.

    Een senior leidinggevende verkocht tussen 29 oktober en 2 november aandelen ter waarde van ongeveer 1 miljoen SEK; dat is een persoonlijk besluit en geen signaal over de koersrichting.

  • −4,75% beurs +0,48% Nelly Group daalde sterk, terwijl de markt licht steeg. Lees →

    Nelly Group daalde sterk, terwijl de markt licht steeg.

    De handel was ongeveer vier keer het normale niveau.

    Het nieuws van die dag ging vooral over rapper Nelly en niet over het bedrijf, dus het verklaart de beweging niet.

    Operationeel directeur Stefan Svensson verkocht van 29 oktober tot 2 november aandelen voor ongeveer 1 miljoen SEK.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk steeg.

  • −1,81% beurs −0,29% Nelly Group daalde sterk, meer dan de markt, die licht terugviel. Lees →

    Nelly Group daalde sterk, meer dan de markt, die licht terugviel.

    Geen bedrijfsnieuws van die handelsdag verklaart de beweging.

    Over de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk steeg.

    De waarschijnlijke achtergrond is het kwartaalcijfer over het derde kwartaal, vorige week gepubliceerd, dat een omzetgroei van 10,3 procent liet zien maar een lagere operationele winst door hogere kosten die de marges drukten.

    Eerdere aankondigingen over het vertrek van de CEO en de aandeleninkoop vielen vóór deze periode.

  • −5,24% beurs +3,01% Nelly Group daalde duidelijk in de week, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk steeg, dus het aandeel bewoog tegen de markt in. Lees →

    Nelly Group daalde duidelijk in de week, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk steeg, dus het aandeel bewoog tegen de markt in.

    De laatste slotkoers ligt duidelijk onder het jaarhoogste eind januari en duidelijk boven het jaarlaagste half oktober.

    Het kwartaalrapport over het derde kwartaal, gepubliceerd op 22 oktober, liet een vertragende omzetgroei zien en een dalend bedrijfsresultaat (winst vóór rente en belasting).

    Het rapport heeft het aandeel waarschijnlijk in de week gedrukt, nu beleggers de zwakkere winstgevendheid verwerkten.

  • +25,41% beurs −3,67% Nelly Group steeg de afgelopen vijf handelsdagen zeer sterk, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk daalde. Lees →

    Nelly Group steeg de afgelopen vijf handelsdagen zeer sterk, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk daalde.

    De beweging was erg groot voor het aandeel, ongeveer zeven keer een normale week van vijf dagen, en vergelijkbare bewegingen kwamen in het afgelopen jaar ongeveer twee keer voor.

    Waarschijnlijke oorzaak: het kwartaalcijfer over het derde kwartaal, met omzetgroei van ongeveer 10 procent maar een lagere operationele marge, plus een aandeleninkoopprogramma.

    Het aandeel ligt nog duidelijk onder zijn jaarhoogste koers.

Alle bedrijven