Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Tenable Holdings

Tenable Holdings daalde sterk en bewoog tegen de markt in.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

16.307 nieuws vandaag geanalyseerd

Tenable Holdings daalde sterk en bewoog tegen de markt in.

Het aandeel daalde de afgelopen vijf handelsdagen zeer sterk, veel meer dan de S&P 500 en de sector.

Scotiabank verhoogde zijn winstraming en de gemiddelde koersdoelstelling van analisten is 46,25 dollar, maar het aandeel daalde toch.

De kwartaalwinst boven de verwachtingen en de verhoogde jaarprognose, het eigen omzet- en resultaatperspectief van het bedrijf, hebben de daling niet gestopt.

De beweging van vandaag, −4,60%, was 1,6 keer een normale dagbeweging van 2,9%. S&P 500 bewoog die dag +0,31%.

Tenable Holdings −4,60%S&P 500 +0,31%Tegen de beurs in

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Tenable Holdings.

Tenable Holdings verdiende in 8 van 8 rapporten meer dan verwacht.

Ter vergelijking: ongeveer 82% van de rapporten van Amerikaanse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 4 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 55% van de rapporten van Amerikaanse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 8Houden 12Verkopen 2

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel. Bij Amerikaanse aandelen stond de koers sinds 2013 een jaar later ongeveer even vaak hoger wanneer de meeste analisten kopen zeiden als wanneer weinigen dat deden.

Koersdoelen

Laatste koers 42,13 USD

Koersdoelen
Laagste 35,00Gemiddeld 48,35Hoogste 60,00

Het gemiddelde is 48,35 USD, +15% ten opzichte van de laatste koers van 42,13 USD. De bandbreedte is 35,00 USD–60,00 USD. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers. 20 analisten gaven een koersdoel. Bij Amerikaanse aandelen stond de koers een jaar nadat eerdere koersdoelen zo ver boven de koers werden gezet, in ongeveer 5 op de 10 gevallen op of boven het koersdoel.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie0,20,30,50,60,72025-02-05: 0,41; Verwachte winst per aandeel: 0,345/2’25−7,8%2025-04-29: 0,36; Verwachte winst per aandeel: 0,2829/4’25−9,2%2025-07-30: 0,34; Verwachte winst per aandeel: 0,3030/7’25−2,9%2025-10-29: 0,42; Verwachte winst per aandeel: 0,3729/10’25+0,7%2026-02-04: 0,48; Verwachte winst per aandeel: 0,414/2’26+0,2%2026-04-29: 0,47; Verwachte winst per aandeel: 0,4129/4’26−2,7%2026-07-29: 0,51; Verwachte winst per aandeel: 0,4729/7’26+3,4%2026-10-28: 0,63; Verwachte winst per aandeel: 0,5128/10’26+6,3%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 0,57.→03/02

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingUSD

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 0,57 USD (3 februari). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 1,98 USD drie maanden geleden naar nu 2,18 USD. Raming 2026: 2,18 USD. Raming 2027: 2,46 USD.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Amerikaanse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 65% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met −40% en ging de winst per aandeel van -0,31 USD naar -0,30 USD.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. USD)-0,11,93,95,92022: 0,682022: -0,0920222023: 0,802023: -0,0820232024: 0,902024: -0,0420242025: 1,002025: -0,042025Nu2026: 1,0920262027: 1,1720272022: 4,314,32023: 5,405,42024: 4,714,72025: 2,792,8Nu: 4,404,4

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. USD

De beurswaarde is 4,4 keer de omzet van 2025, tegen 6,3 in 2022. Winst in 2025: -36,1 mln. USD.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. USD)0,02,04,05,92022: 1,442022: 1,1720222023: 1,612023: 1,2620232024: 1,742024: 1,3420242025: 1,752025: 1,422025Nu2022: 4,314,32023: 5,405,42024: 4,714,72025: 2,792,8Nu: 4,404,4

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. USD

Bezittingen min schulden laten 326 mln. USD over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 13,5 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 4,4 mld. USDOmzet 2025: 999 mln. USD

Wat de kengetallen over Tenable Holdings zeggen

De kengetallen verbinden wat Tenable Holdings verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel0,13 USD
NuWinst per aandeel2022: -0,83222023: -0,68232024: -0,31242025: -0,30252026: 2,18262027: 2,46272022: 38,152023: 46,062024: 39,382025: 23,53

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: -0,83 USD–-0,30 USD. Vergelijkbare bedrijven: Yubico 2,69 SEK, Adyen 35,58 EUR, Synopsys 5,66 USD. Raming 2026: 2,18 USD (2,10 USD–2,19 USD). Raming 2027: 2,46 USD (2,26 USD–2,61 USD).

Omzet1,1 mld. USD
NuOmzet2022: 683.191.000,00222023: 798.710.000,00232024: 900.021.000,00242025: 999.405.000,00252026: 1.085.709.240,00262027: 1.166.944.060,00272022: 38,152023: 46,062024: 39,382025: 23,53

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 683 mln. USD–999 mln. USD. Vergelijkbare bedrijven: Yubico 2,3 mld. SEK, Adyen 2,6 mld. EUR, Synopsys 9,4 mld. USD. Raming 2026: 1,1 mld. USD (1,1 mld. USD–1,1 mld. USD). Raming 2027: 1,2 mld. USD (1,2 mld. USD–1,2 mld. USD).

Operationele marge5,0%
NuOperationele marge2022: -9,93222023: -5,97232024: -0,09242025: -0,61252022: 38,152023: 46,062024: 39,382025: 23,53

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: −9,9%–−0,1%. Vergelijkbare bedrijven: Yubico 11,9%, Adyen 41,4%, Synopsys 11,0%.

Rendement op eigen vermogen9,9%
NuRendement op eigen vermogen2022: -34,05222023: -22,60232024: -9,08242025: -11,07252022: 38,152023: 46,062024: 39,382025: 23,53

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: −34,0%–−9,1%. Vergelijkbare bedrijven: Yubico 13,3%, Adyen 21,3%, Synopsys 3,7%.

Beurswaarde / omzet (K/O)4,12
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 6,31222023: 6,76232024: 5,24242025: 2,79252026: 4,06262027: 3,7727

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 2,79–6,76. Vergelijkbare bedrijven: Yubico 5,96, Adyen 11,01, Synopsys 9,17. Raming 2026: 4,06. Raming 2027: 3,77.

Nettoschuld / EBITDA6,16
NuNettoschuld / EBITDA22232024: -3,41242025: 0,2625

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: -3,41–0,26. Vergelijkbare bedrijven: Yubico -4,04, Adyen -9,29, Synopsys 3,49.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)8,54
2025Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 15,92222023: 15,58232024: 11,79242025: 8,5425

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 8,54–15,92. Vergelijkbare bedrijven: Yubico 7,12, Adyen 4,81, Synopsys 2,77.

EV / EBIT510,3
2025EV / EBIT22232024: 349,57242025: 510,3225

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 349,6–510,3.

Vrije kasstroom per aandeel2,55 USD
NuVrije kasstroom per aandeel2022: 0,99222023: 1,20232024: 1,73242025: 2,11252022: 38,152023: 46,062024: 39,382025: 23,53

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: 0,99 USD–2,11 USD. Vergelijkbare bedrijven: Yubico 4,85 SEK, Adyen 28,66 EUR, Synopsys 14,34 USD.

Solvabiliteit18,7%
2025Solvabiliteit2022: 18,82222023: 21,55232024: 22,96242025: 18,6725

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 18,7%–23,0%.

Wat volgde op vergelijkbare dalingen?

Inclusief herbelegde dividenden daalde Tenable Holdings 17,0% in de laatste vijf handelsdagen. Sinds 26 juli 2018 stond de waarde na minstens zulke grote dalingen 21 handelsdagen later in 9 van 11 niet-overlappende perioden hoger. De mediaan was +7,9%, tegenover +0,6% in een gewone periode van 21 dagen, die 52 van de 100 keer hoger eindigde.

Zo’n daling zei dus weinig over de volgende maand.

+7,9% · 9/11

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Tenable Holdings veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Tenable Holdings veranderden.

    Toevoegen aan agenda

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag5,3%

Gewone dag2,9%

Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Tenable Holdings meestal ongeveer 5,3%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 2,9%.

+6,28% +3,40% −2,70% +0,20%

10.000 USD in Tenable Holdings gekocht op 26 juli 2018 is vandaag 13.900 USD waard, met herbelegde dividenden.

Hetzelfde bedrag in de S&P 500 met dividenden zou 29.400 USD zijn geworden.

Hoeveel zou 10.000 USD in Tenable Holdings vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 USD in Tenable Holdings vandaag waard zijn?

13.900 USD

met herbelegde dividenden, gekocht op 26 juli 2018. Hetzelfde bedrag in de S&P 500 met dividenden zou 29.400 USD zijn geworden.

Op het laagste punt was het 5.300 USD waard (10 april 2026).

De vijf grootste dagen van de reis

· +21,1% · de hele markt daalde 0,4% op dezelfde dag

· −19,1% · de hele markt daalde 1,6% op dezelfde dag · rapportdag

· +17,9% · de hele markt steeg 1,2% op dezelfde dag

· −17,4% · de hele markt daalde 1,1% op dezelfde dag

· +16,5% · de hele markt daalde 0,5% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • −16,99% beurs −2,70% Tenable Holdings daalde in de week zeer sterk, een zeer grote beweging, ongeveer drie keer de gebruikelijke schommeling over vijf dagen. Lees →

    Tenable Holdings daalde in de week zeer sterk, een zeer grote beweging, ongeveer drie keer de gebruikelijke schommeling over vijf dagen.

    De S&P 500 daalde op dezelfde dagen flink, dus Tenable daalde meer dan de brede markt.

    De sectorfonds daalde ook sterk, waardoor Tenable meer bewoog dan zijn sector.

    Sterke kwartaalcijfers en een verhoogde verwachting, dat wil zeggen het eigen jaarvooruitzicht van het bedrijf, hielden de daling niet tegen.

  • −6,72% beurs −4,41% Tenable Holdings daalde sterk, meer dan de markt. Lees →

    Tenable Holdings daalde sterk, meer dan de markt.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel sterk, ongeveer in lijn met de techsector en de S&P 500.

    Geen bedrijfsnieuws verklaart de daling; verkopen door insiders zijn gemeld, maar dat is alleen achtergrond.

    Het aandeel staat ver boven de laagste slotkoers van het jaar maar onder de hoogste, dus de beweging was groot.

  • +0,66% beurs +1,65% Tenable Holdings op het Nasdaq steeg licht, zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart. Lees →

    Tenable Holdings op het Nasdaq steeg licht, zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart.

    Op dezelfde dag steeg de S&P 500 sterk, dus Tenable Holdings bewoog minder dan de markt, en het technologiesectorfonds was ongeveer vlak.

    De beweging was gewoon voor het aandeel, binnen de gebruikelijke dagelijkse schommeling, en de handel lag op een gebruikelijk niveau.

    Over de laatste vijf handelsdagen zakte het aandeel licht, iets meer dan de S&P 500, die eveneens licht daalde.

    De meest waarschijnlijke achtergrond is de sterke stijging eerder dit jaar en de kwartaalcijfers, die de verwachtingen overtroffen, al kwamen die voor deze dag uit.

  • −0,89% beurs +0,30% Tenable Holdings daalde licht, zonder bedrijfsnieuws dat dit verklaart. Lees →

    Tenable Holdings daalde licht, zonder bedrijfsnieuws dat dit verklaart.

    Op dezelfde dag steeg de S&P 500 licht, dus Tenable bewoog tegen de markt en de sector in.

    Over de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel licht terwijl de S&P 500 duidelijk zakte, dus Tenable bewoog minder dan de sector.

    De beweging was een gewone dag voor Tenable.

    Insiderverkopen die op de handelsdag werden gemeld zijn achtergrond, niet de reden van de beweging.

  • −6,50% beurs −0,48% Tenable Holdings daalde zeer sterk, duidelijk meer dan de markt. Lees →

    Tenable Holdings daalde zeer sterk, duidelijk meer dan de markt.

    Geen bedrijfsnieuws van die dag verklaart de daling duidelijk.

    Over de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel licht, in lijn met de S&P 500 die duidelijk daalde, en minder dan de ETF van de techsector, die sterk daalde.

    Eerder nieuws, waaronder de sterke derdekwartaalcijfers van 28 oktober en de verhoogde jaarprognose, is achtergrond en geen oorzaak.

  • −1,99% beurs −1,77% Tenable Holdings daalde, in lijn met de markt. Lees →

    Tenable Holdings daalde, in lijn met de markt.

    Tenable Holdings daalde duidelijk op de laatste handelsdag, grofweg in lijn met de S&P 500, die die dag eveneens sterk verloor.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel sterk, terwijl de S&P 500 licht daalde en de technologiesector duidelijk verloor.

    De meest waarschijnlijke oorzaak van de stijging is het kwartaalrapport over het derde kwartaal, dat de verwachtingen overtrof en de jaarprognose verhoogde, waarna analisten hun koersdoelen optrokken.

    De beweging van de laatste handelsdag viel binnen de gebruikelijke dagelijkse schommelingen van het aandeel, dus het was een gewone dag voor Tenable Holdings.

  • +13,81% beurs −0,56% Tenable Holdings steeg deze week sterk op de handelsdagen, terwijl de S&P 500 en de sector de andere kant op bewogen. Lees →

    Tenable Holdings steeg deze week sterk op de handelsdagen, terwijl de S&P 500 en de sector de andere kant op bewogen.

    De beweging was groot voor Tenable, ongeveer driemaal een normale vijfdaagse periode.

    De belangrijkste oorzaak was de publicatie van de kwartaalcijfers over het derde kwartaal op 28 oktober, waarbij de omzet met 9,5 procent groeide en de winst de verwachtingen overtrof.

    Analisten verhoogden daarna hun koersdoelen, de aandelenkoersen die zij als redelijk zien, op 29 en 30 oktober.

Alle bedrijven