Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Yubico

Yubico.ST daalde sterk, duidelijk meer dan de markt.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

16.304 nieuws vandaag geanalyseerd

Yubico.ST daalde sterk, duidelijk meer dan de markt.

Analisten verhoogden hun koersdoelen na de cijfers, maar DNB Carnegie verlaagde het advies naar houden omdat het aandeel volgens hen te snel was gestegen.

Er werd ook een nieuwe shortpositie gemeld.

Over vijf handelsdagen steeg het aandeel duidelijk terwijl de markt vrijwel gelijk bleef.

De beweging van vandaag, −7,21%, was 3,6 keer een normale dagbeweging van 2,0%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −1,01%.

Yubico −7,21%OMX Stockholm 30 −1,01%Veel zwakker dan de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Yubico.

Yubico verdiende in 3 van 8 rapporten meer dan verwacht.

Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 8 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 1Houden 4Verkopen 0

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel.

Koersdoelen

Laatste koers 158,30 SEK

Koersdoelen
Laagste 60,00Gemiddeld 124Hoogste 165

Het gemiddelde is 124,00 SEK, −22% ten opzichte van de laatste koers van 158,30 SEK. De bandbreedte is 60,00 SEK–165,00 SEK. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers. 5 analisten gaven een koersdoel.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie-0,20,30,91,41,92025-02-13: 1,27; Verwachte winst per aandeel: 1,4513/2’25−14,6%2025-05-13: 0,58; Verwachte winst per aandeel: 1,0213/5’25−19,1%2025-08-14: 0,10; Verwachte winst per aandeel: 0,9814/8’25−0,6%2025-11-12: 0,74; Verwachte winst per aandeel: 0,6312/11’25+2,4%2026-02-12: 0,04; Verwachte winst per aandeel: 0,5212/2’26−17,5%2026-05-05: 0,25; Verwachte winst per aandeel: 0,305/5’26−4,3%2026-08-06: 0,70; Verwachte winst per aandeel: 0,236/8’26+35,4%2026-11-05: 1,69; Verwachte winst per aandeel: 0,815/11’26+29,2%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 0,89.→11/02

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 0,89 SEK (11 februari). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 2,51 SEK drie maanden geleden naar nu 3,22 SEK. Raming 2026: 3,22 SEK. Raming 2027: 3,87 SEK. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 11 juni: Aankoop circa 1,7 mln. SEK. 10 juni: Aankoop circa 3,5 mln. SEK. 29 mei: Aankoop circa 231 duizend SEK. 15 mei: Aankoop circa 87 duizend SEK. 11 mei: Aankoop circa 1,9 mln. SEK.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met −69% en de winst per aandeel met −65%.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. SEK)0815232022: 1,562022: 0,2620222023: 1,832023: 0,1320232024: 2,332024: 0,3720242025: 2,222025: 0,132025Nu2026: 2,3320262027: 2,6820272022: 3,3132023: 11,28112024: 20,96212025: 6,557Nu: 13,5814

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. SEK

De beurswaarde is 6,1 keer de omzet van 2025, tegen 2,1 in 2022. Winst in 2025: 128 mln. SEK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. SEK)0815232022: 1,122022: 0,3920222023: 1,482023: 0,3620232024: 2,212024: 0,6420242025: 2,212025: 0,552025Nu2022: 3,3132023: 11,28112024: 20,96212025: 6,557Nu: 13,5814

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. SEK

Bezittingen min schulden laten 1,7 mld. SEK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 8,2 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 13,6 mld. SEKOmzet 2025: 2,2 mld. SEK

Wat de kengetallen over Yubico zeggen

De kengetallen verbinden wat Yubico verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel2,69 SEK
NuWinst per aandeel2022: 7,30222023: 2,19232024: 4,20242025: 1,46252026: 3,22262027: 3,87272022: 94,702023: 131,002024: 243,002025: 76,42

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: 1,46 SEK–7,30 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Tenable Holdings 0,13 USD, SSH Communications Security -0,05 EUR, Loihde 1,10 EUR. Raming 2026: 3,22 SEK (2,50 SEK–4,12 SEK). Raming 2027: 3,87 SEK (3,25 SEK–4,37 SEK).

Omzet2,3 mld. SEK
NuOmzet2022: 1.561.000.000,00222023: 1.827.300.000,00232024: 2.326.200.000,00242025: 2.218.000.000,00252026: 2.332.000.000,00262027: 2.677.400.000,00272022: 94,702023: 131,002024: 243,002025: 76,42

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 1,6 mld. SEK–2,3 mld. SEK. Vergelijkbare bedrijven: Tenable Holdings 1,1 mld. USD, SSH Communications Security 22,1 mln. EUR, Loihde 142 mln. EUR. Raming 2026: 2,3 mld. SEK (2,1 mld. SEK–2,5 mld. SEK). Raming 2027: 2,7 mld. SEK (2,5 mld. SEK–2,9 mld. SEK).

Operationele marge11,9%
NuOperationele marge2022: 12,56222023: 14,72232024: 18,65242025: 8,42252022: 94,702023: 131,002024: 243,002025: 76,42

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: 8,4%–18,6%. Vergelijkbare bedrijven: Tenable Holdings 5,0%, SSH Communications Security −10,1%, Loihde 2,3%.

Rendement op eigen vermogen13,3%
NuRendement op eigen vermogen2022: 34,87222023: 11,63232024: 23,73242025: 7,72252022: 94,702023: 131,002024: 243,002025: 76,42

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: 7,7%–34,9%. Vergelijkbare bedrijven: Tenable Holdings 9,9%, Loihde 4,6%.

K/W58,8
NuK/W2022: 12,97222023: 59,82232024: 57,86242025: 52,34252026: 49,16262027: 40,9227

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 13,0–59,8. Vergelijkbare bedrijven: Tenable Holdings 324,1, Loihde 13,1. Raming 2026: 49,2. Raming 2027: 40,9.

Beurswaarde / omzet (K/O)5,96
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 2,12222023: 6,17232024: 9,01242025: 2,96252026: 5,82262027: 5,0727

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 2,12–9,01. Vergelijkbare bedrijven: Tenable Holdings 4,12, SSH Communications Security 4,62, Loihde 0,65. Raming 2026: 5,82. Raming 2027: 5,07.

Nettoschuld / EBITDA-4,04
NuNettoschuld / EBITDA2022: -0,99222023: -2,17232024: -1,54242025: -4,2025

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: -4,20–-0,99. Vergelijkbare bedrijven: Tenable Holdings 6,16, SSH Communications Security -33,80, Loihde 0,64.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)7,12
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 4,52222023: 10,05232024: 13,38242025: 3,9525

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 3,95–13,38. Vergelijkbare bedrijven: SSH Communications Security 23,11, Loihde 1,04.

EV / EBIT33,7
2025EV / EBIT2022: 13,86222023: 58,29232024: 43,34242025: 33,6825

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 13,9–58,3.

Vrije kasstroom per aandeel4,85 SEK
NuVrije kasstroom per aandeel2022: 0,40222023: 1,17232024: 3,30242025: 2,45252022: 94,702023: 131,002024: 243,002025: 76,42

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: 0,40 SEK–3,30 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Tenable Holdings 2,55 USD, Loihde 1,57 EUR.

Solvabiliteit75,0%
2025Solvabiliteit2022: 65,31222023: 75,82232024: 70,90242025: 74,9525

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 65,3%–75,8%.

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Yubico veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Yubico veranderden.

    Toevoegen aan agenda
Meer over Yubico

Transacties van bestuurders

Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.

  • Patrik Tigerschiöld, bestuursvoorzitterAankoopcirca 1,7 mln. SEK
  • Patrik Tigerschiöld, bestuursvoorzitterAankoopcirca 3,5 mln. SEK
  • Patrik Tigerschiöld, bestuursvoorzitterAankoopcirca 231 duizend SEK
  • Eola Änggård Runsten, bestuurslidAankoopcirca 87 duizend SEK
  • Patrik Tigerschiöld, bestuursvoorzitterAankoopcirca 1,9 mln. SEK

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag8,7%

Gewone dag2,0%

Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Yubico meestal ongeveer 8,7%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 2,0%.

+29,24% Waarom? +35,43% −4,31% −17,51%

10.000 SEK in Yubico gekocht op 25 maart 2021 is vandaag 15.500 SEK waard, met herbelegde dividenden.

Hetzelfde bedrag in de OMX Stockholm 30 met dividenden zou 17.600 SEK zijn geworden.

Hoeveel zou 10.000 SEK in Yubico vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 SEK in Yubico vandaag waard zijn?

15.500 SEK

met herbelegde dividenden, gekocht op 25 maart 2021. Hetzelfde bedrag in de OMX Stockholm 30 met dividenden zou 17.600 SEK zijn geworden.

Op het laagste punt was het 3.010 SEK waard (26 maart 2026).

De vijf grootste dagen van de reis

· +35,4% · de hele markt daalde 0,1% op dezelfde dag · rapportdag

· +31,8% · de hele markt steeg 1,0% op dezelfde dag · rapportdag

· −31,6% · de hele markt daalde 1,8% op dezelfde dag

· +29,2% · de hele markt daalde 0,3% op dezelfde dag · rapportdag · Waarom?

· −26,4% · de hele markt steeg 1,1% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • +29,24% beurs −0,32% Yubico schoot omhoog na recordkwartaalcijfers. Lees →

    Yubico schoot omhoog na recordkwartaalcijfers.

    Het bedrijf meldde een recordkwartaal met omzet die 29,3 procent steeg en een EBIT-marge (operationele winst als percentage van de omzet) die opliep tot 25,3 procent.

    Het aandeel steeg zeer sterk op de laatste handelsdag bij ongeveer zes keer het gebruikelijke handelsvolume, terwijl de OMX Stockholm 30 licht daalde.

    Over de laatste vijf handelsdagen steeg Yubico sterk, veel meer dan de kleine stijging van de markt.

    De orderontvangst steeg met 88,2 procent, mede door meerdere grote orders van bedrijven en de publieke sector, die het bedrijf niet als nieuw uitgangspunt ziet.

Alle bedrijven