Przejdź do treści głównej
PL
Menu

Dlaczego kurs akcji XVIVO Perfusion się zmienia

XVIVO Perfusion nieznacznie spadł, zgodnie z rynkiem.

Napisano po zamknięciu giełdy, ·

Dlaczego dzisiaj

25 658 wiadomości przeanalizowano dziś

XVIVO Perfusion nieznacznie spadł, zgodnie z rynkiem.

Żadne wiadomości o spółce nie wyjaśniają tego ruchu.

W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje lekko spadły, podczas gdy rynek był w przybliżeniu bez zmian.

Ruch był typowy dla tej spółki.

Dzisiejszy ruch −0,90% stanowił 0,7 zwykłego dziennego ruchu 1,3%. OMX Stockholm 30 zmienił się tego dnia o −1,01%.

XVIVO Perfusion −0,90%OMX Stockholm 30 −1,01%W rytmie giełdy

Poprzednie dni →

Zobacz wykres w ChartCompass, z wyjaśnionym każdym ruchem →

Czego oczekują analitycy i jak często mieli rację

Szacunki analityków dla spółki XVIVO Perfusion.

Spółka XVIVO Perfusion zarobiła więcej od oczekiwań w 3 z 8 raportów.

Dla porównania, około 46% raportów nordyckich spółek przekroczyło prognozy zysku w ciągu ostatnich trzech lat.

Akcja poruszyła się zgodnie z kierunkiem zaskoczenia zyskiem w 5 z 8 raportów ze zmierzonym ruchem, wobec około 63% raportów nordyckich spółek.

Oceny

Teraz
Kupuj 4Trzymaj 0Sprzedaj 0

Ocena jest własną opinią analityka o akcji.

Ceny docelowe

Ostatni kurs 197,50 SEK

Ceny docelowe
Najniższa 260Średnia 304Najwyższa 360

Średnia wynosi 304,00 SEK, czyli +54% względem ostatniego kursu 197,50 SEK. Przedział to 260,00 SEK–360,00 SEK. Cena docelowa jest szacunkiem analityka dotyczącym przyszłego kursu. Cenę docelową podało 5 analityków.

Zysk wobec oczekiwań i reakcja akcji

Zysk wobec oczekiwań i reakcja akcji-14,9-10,1-5,3-0,54,32025-01-28: 1,64; Oczekiwany zysk na akcję: 0,8028/1’25+5,0%2025-04-24: -0,30; Oczekiwany zysk na akcję: 0,9124/4’25+6,9%2025-07-11: 0,04; Oczekiwany zysk na akcję: 0,6311/7’25−32,7%2025-10-23: 0,13; Oczekiwany zysk na akcję: 2,0623/10’25+1,6%2026-01-27: 1,01; Oczekiwany zysk na akcję: -12,6527/1’26+3,6%2026-04-24: 1,15; Oczekiwany zysk na akcję: 1,3424/4’26−5,9%2026-07-14: 0,52; Oczekiwany zysk na akcję: 0,8614/7’26−9,8%2026-10-22: 1,42; Oczekiwany zysk na akcję: 0,7222/10’26−1,4%Następny publikowany kwartał: oczekiwany zysk na akcję 0,88.→28/01

Oczekiwany zysk na akcjęPowyżej szacunkuPoniżej szacunkuZgodnie z oczekiwaniamiSEK

Procenty poniżej pokazują akcję w dniu raportu; etykiety to daty raportów.

Następny publikowany kwartał: oczekiwany zysk na akcję 0,88 SEK (28 stycznia). Dla bieżącego roku obrotowego oczekiwany zysk na akcję zmienił się z 3,50 SEK trzy miesiące temu na 3,77 SEK teraz. Szacunek 2026: 3,77 SEK. Szacunek 2027: 5,29 SEK. Członkowie rady i kierownictwa muszą zgłaszać swoje transakcje akcjami do Finansinspektionen, szwedzkiego nadzoru finansowego. 21 lipca: Kupno około 861 tys. SEK. 20 marca: Kupno około 54 tys. SEK. 3 grudnia: Kupno około 85 tys. SEK. 18 listopada: Kupno około 242 tys. SEK.

Czy kurs podążał za działalnością spółki?

Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 3 z 3 lat. W nordyckich spółkach dzieje się tak w około 60% lat. W 2025 kurs zmienił się o −62%, a zysk na akcję zmienił się z 5,44 SEK do 0,80 SEK.

Sprzedaż, zysk i kapitalizacja

Sprzedaż, zysk i kapitalizacja (mld SEK)0611172022: 0,422022: 0,0220222023: 0,602023: 0,0920232024: 0,822024: 0,1720242025: 0,812025: 0,032025Teraz2026: 0,9920262027: 1,2020272022: 5,4652023: 10,38102024: 15,40152025: 5,886Teraz: 6,226

SprzedażZyskKapitalizacjaKreskowane słupki: szacunki analityków.mld SEK

Kapitalizacja wynosi 7,7 razy sprzedaż z 2025 r., wobec 13,1 w 2022. Zysk w 2025: 25,2 mln SEK.

Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja

Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja (mld SEK)0611172022: 1,732022: 0,3020222023: 2,202023: 0,2520232024: 2,402024: 0,2520242025: 2,372025: 0,262025Teraz2022: 5,4652023: 10,38102024: 15,40152025: 5,886Teraz: 6,226

AktywaZobowiązaniaKapitalizacjamld SEK

Aktywa minus zobowiązania dają akcjonariuszom 2,1 mld SEK. Kapitalizacja wynosi 2,9 razy ten kapitał.

Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 3 z 3 lat.Kapitalizacja (Teraz): 6,2 mld SEKSprzedaż 2025: 812 mln SEK

Co wskaźniki mówią o XVIVO Perfusion

Wskaźniki łączą zyski XVIVO Perfusion z ceną płaconą przez inwestorów.

Linia pokazuje kurs w tym samym roku na osobnej skali. Kreskowane słupki: szacunki analityków.

Zysk na akcję4,09 SEK
TerazZysk na akcję2022: 0,62222023: 3,07232024: 5,44242025: 0,80252026: 3,77262027: 5,29272022: 183,002023: 329,502024: 489,002025: 186,60

Zysk podzielony przez liczbę akcji. Każda akcja reprezentuje taką część zysku.

2022–2025: 0,62 SEK–5,44 SEK. Podobne spółki: Nolato 2,50 SEK, Vitrolife -36,60 SEK, Embla Medical 1,42 DKK. Szacunek 2026: 3,77 SEK (2,82 SEK–5,15 SEK). Szacunek 2027: 5,29 SEK (4,14 SEK–6,19 SEK).

Sprzedaż959 mln SEK
TerazSprzedaż2022: 415 292 000,00222023: 597 542 000,00232024: 822 415 000,00242025: 812 165 000,00252026: 988 265 900,00262027: 1 198 742 580,00272022: 183,002023: 329,502024: 489,002025: 186,60

Wartość sprzedaży spółki w ciągu roku.

2022–2025: 415 mln SEK–822 mln SEK. Podobne spółki: Nolato 9,6 mld SEK, Vitrolife 3,4 mld SEK, Embla Medical 997 mln USD. Szacunek 2026: 988 mln SEK (977 mln SEK–1,0 mld SEK). Szacunek 2027: 1,2 mld SEK (1,2 mld SEK–1,3 mld SEK).

Marża operacyjna12,7%
TerazMarża operacyjna2022: 1,07222023: 0,90232024: 10,87242025: 11,34252022: 183,002023: 329,502024: 489,002025: 186,60

Procent sprzedaży pozostający po kosztach działalności.

2022–2025: 0,9%–11,3%. Podobne spółki: Nolato 10,0%, Vitrolife −137,9%, Embla Medical 13,6%.

Rentowność kapitału własnego5,9%
TerazRentowność kapitału własnego2022: 1,29222023: 4,72232024: 7,98242025: 1,19252022: 183,002023: 329,502024: 489,002025: 186,60

Zysk jako procent pieniędzy akcjonariuszy w spółce.

2022–2025: 1,2%–8,0%. Podobne spółki: Nolato 11,8%, Vitrolife −46,3%, Embla Medical 10,4%.

C/Z48,3
TerazC/Z2022: 295,16222023: 107,33232024: 89,89242025: 233,25252026: 52,32262027: 37,3227

Cena płacona za jednostkę rocznego zysku na akcję. Nie jest pokazywana przy stracie.

2022–2025: 89,9–295,2. Podobne spółki: Nolato 20,4, Embla Medical 19,7. Szacunek 2026: 52,3. Szacunek 2027: 37,3.

Kapitalizacja / sprzedaż (C/S)6,49
TerazKapitalizacja / sprzedaż (C/S)2022: 13,15222023: 17,37232024: 18,73242025: 7,24252026: 6,30262027: 5,1927

Ile inwestorzy płacą za jednostkę sprzedaży.

2022–2025: 7,24–18,73. Podobne spółki: Nolato 1,43, Vitrolife 4,63. Szacunek 2026: 6,30. Szacunek 2027: 5,19.

Dług netto / EBITDA-1,08
TerazDług netto / EBITDA2022: -3,63222023: -2,99232024: -1,32242025: -1,4925

Dług netto podzielony przez wynik operacyjny przed amortyzacją.

2022–2025: -3,63–-1,32. Podobne spółki: Nolato 1,22, Vitrolife 0,85, Embla Medical 2,62.

Więcej wskaźników
Kapitalizacja / kapitał własny (C/WK)2,75
TerazKapitalizacja / kapitał własny (C/WK)2022: 3,82222023: 5,34232024: 7,14242025: 2,7825

Kapitalizacja podzielona przez kapitał pozostały po zobowiązaniach.

2022–2025: 2,78–7,14. Podobne spółki: Nolato 2,30, Vitrolife 1,96.

EV / EBIT135,8
2025EV / EBIT2022: 227,89222023: 103,06232024: 74,66242025: 135,8425

Kapitalizacja plus dług netto podzielone przez wynik operacyjny. Uwzględnia dług.

2022–2025: 74,7–227,9.

Wolne przepływy na akcję8,53 SEK
TerazWolne przepływy na akcję2022: -3,46222023: -3,10232024: -2,60242025: -4,82252022: 183,002023: 329,502024: 489,002025: 186,60

Pieniądze pozostałe po inwestycjach podzielone przez liczbę akcji.

2022–2025: -4,82 SEK–-2,60 SEK. Podobne spółki: Nolato 4,28 SEK, Vitrolife 4,99 SEK, Embla Medical 0,25 USD.

Udział kapitału własnego89,0%
2025Udział kapitału własnego2022: 82,52222023: 88,59232024: 89,76242025: 89,0225

Procent aktywów finansowanych kapitałem akcjonariuszy.

2022–2025: 82,5%–89,8%.

Co obserwować dalej i dlaczego

Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk XVIVO Perfusion.

  • Raport

    Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk XVIVO Perfusion.

    Dodaj do kalendarza
Więcej o XVIVO Perfusion

Transakcje osób z kierownictwa

Członkowie rady i kierownictwa muszą zgłaszać swoje transakcje akcjami do Finansinspektionen, szwedzkiego nadzoru finansowego.

  • Emil Billbäck, członek radyKupnookoło 861 tys. SEK
  • Kristoffer Nordström, dyrektor finansowyKupnookoło 54 tys. SEK
  • Kristoffer Nordström, dyrektor finansowyKupnookoło 85 tys. SEK
  • Lena Hagman, członek kierownictwaKupnookoło 242 tys. SEK

Raport

Następny raport: · Dodaj do kalendarza · Google Calendar

Dzień raportu6,9%

Zwykły dzień1,3%

W ostatnich 15 dniach publikacji raportów kurs XVIVO Perfusion zmieniał się zwykle o około 6,9%. W zwykły dzień zmienia się o 1,3%.

−1,41% −9,75% −5,87% +3,56%

10 000 SEK zainwestowane w XVIVO Perfusion 7 listopada 2016 jest dziś warte 26 700 SEK, z reinwestowanymi dywidendami.

Ile byłoby dziś warte 10 000 SEK zainwestowane w XVIVO Perfusion? →

Ile byłoby dziś warte 10 000 SEK zainwestowane w XVIVO Perfusion?

26 700 SEK

z reinwestowanymi dywidendami, kupione 7 listopada 2016.

Pięć największych dni tej drogi

· −32,7% · cały rynek spadł o 1,4% tego samego dnia · dzień raportu

· −24,7% · cały rynek spadł o 2,6% tego samego dnia

· +23,8% · cały rynek wzrósł o 2,2% tego samego dnia · dzień raportu

· +15,2% · cały rynek wzrósł o 0,6% tego samego dnia · dzień raportu

· +14,8% · cały rynek spadł o 0,1% tego samego dnia · dzień raportu

Poprzednie dni

  • +3,18% giełda +0,83% Kurs XVIVO Perfusion wzrósł wyraźnie. Czytaj →

    Kurs XVIVO Perfusion wzrósł wyraźnie.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji lekko spadł, a OMX Stockholm 30 lekko wzrósł.

    Ruch nie jest wyraźnie powiązany z żadnym datowanym wydarzeniem spółki, więc przyczyna jest niepewna.

    Wolumen obrotu był mniej więcej na zwykłym poziomie.

  • −2,45% giełda −0,08% XVIVO Perfusion wyraźnie spadła, podczas gdy rynek był w przybliżeniu bez zmian. Czytaj →

    XVIVO Perfusion wyraźnie spadła, podczas gdy rynek był w przybliżeniu bez zmian.

    Żadna informacja spółki nie wyjaśnia spadku.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje lekko zniżkowały, a rynek nieznacznie rósł.

    Krótkie pozycje wzrosły ostatnio, ale to samo w sobie nie wyjaśnia ruchu kursu.

    Następny raport kwartalny został zaplanowany na czwartek 28 stycznia 2027.

  • −2,59% giełda +0,48% XVIVO Perfusion wyraźnie spadła, podczas gdy rynek lekko rósł. Czytaj →

    XVIVO Perfusion wyraźnie spadła, podczas gdy rynek lekko rósł.

    Żadna wiadomość spółki nie wyjaśnia tego ruchu.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje były mniej więcej bez zmian, a OMX Stockholm 30 wyraźnie wzrósł, więc spółka zostawała w tyle za rynkiem.

    Wolumen obrotu był na zwykłym poziomie.

    Krótkie pozycje wzrosły 2 listopada do 5,04 proc., co jest tłem, a nie dowodem na ruch.

  • +0,39% giełda −0,29% XVIVO Perfusion wzrósł bez doniesień. Czytaj →

    XVIVO Perfusion wzrósł bez doniesień.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji kurs był niemal płaski, podczas gdy OMX Stockholm 30 wyraźnie wzrósł, więc spółka pozostała w tyle za rynkiem.

    Mocny raport za trzeci kwartał 2026, z przychodami wyższymi o 34 procent i wynikami powyżej oczekiwań, był ostatnio głównym czynnikiem.

    Następnym wydarzeniem do obserwowania jest raport roczny w czwartek 28 stycznia 2027.

  • −2,04% giełda +1,57% XVIVO Perfusion mocno spadła, wbrew rynkowi. Czytaj →

    XVIVO Perfusion mocno spadła, wbrew rynkowi.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji kurs mocno spadł i poruszał się bardziej niż OMX Stockholm 30, który lekko spadł.

    Ruch był duży jak na ten walor, rzadki w ostatnim roku.

    Wyniki kwartalne przekroczyły oczekiwania, ale ukazały się przed ostatnią sesją, więc nie tłumaczą spadku tego dnia.

    Wcześniejsze mocne wyniki i ostrożne oceny analityków prawdopodobnie ciążyły na kursie, gdy cofał się od sierpniowego szczytu.

  • −7,79% giełda +0,41% XVIVO Perfusion spadła bardzo mocno, bez wyraźnego powodu związanego ze spółką. Czytaj →

    XVIVO Perfusion spadła bardzo mocno, bez wyraźnego powodu związanego ze spółką.

    Tego samego dnia OMX Stockholm 30 wzrósł nieznacznie, więc akcje poruszały się wbrew rynkowi.

    Obroty były wyraźnie wyższe niż zwykle, około dwukrotnie większe niż w zwykłej sesji.

    Ruch był około czterokrotnie większy niż zwykły dzień dla tej akcji, czyli bardzo duży.

    Wśród wiadomości z sesji jest Pareto Securities, które obniżyło cenę docelową do 270 koron, ale utrzymało rekomendację kupuj, oraz analitycy wskazujący zbliżającą się szansę w obszarze serca.

  • −11,21% giełda −3,67% XVIVO Perfusion (Nasdaq Sztokholm) mocno spadł w ciągu ostatnich pięciu sesji giełdowych, bardziej niż indeks OMX Stockholm 30, który również mocno spadł. Czytaj →

    XVIVO Perfusion (Nasdaq Sztokholm) mocno spadł w ciągu ostatnich pięciu sesji giełdowych, bardziej niż indeks OMX Stockholm 30, który również mocno spadł.

    Ten spadek to duży ruch jak na tę akcję, około dwukrotność zwykłego pięciodniowego okresu.

    Wczoraj opublikowano mocne wyniki za trzeci kwartał, ze sprzedażą w górę o 34 procent i zyskiem powyżej oczekiwań, a mimo to akcje spadły.

    Analitycy uznali, że wynik był częściowo już uwzględniony w cenie, a spadek był najmocniejszy w ostatniej sesji przy dużych obrotach.

  • −1,20% giełda −0,89% XVIVO Perfusion lekko spadła, bez wyraźnych wiadomości o spółce. Czytaj →

    XVIVO Perfusion lekko spadła, bez wyraźnych wiadomości o spółce.

    Spadek podążał za szerszym rynkiem, który tego samego dnia wyraźnie spadł.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje wyraźnie wzrosły, podczas gdy OMX Stockholm 30 nieco osłabł, więc walor poruszał się wbrew rynkowi.

    Ruch był dla tej akcji zwykłej wielkości, a obroty były niskie.

    Następny jest raport za trzeci kwartał w czwartek 22 października.

  • +2,29% giełda +1,25% XVIVO Perfusion wyraźnie wzrósł, bez wiadomości spółki, które by to wyjaśniały. Czytaj →

    XVIVO Perfusion wyraźnie wzrósł, bez wiadomości spółki, które by to wyjaśniały.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji giełdowych kurs wzrósł mocno, znacznie bardziej niż lekko rosnący indeks OMX Stockholm 30, co jest dużym ruchem jak na tę akcję.

    Wcześniej w tym tygodniu Danske Bank i Pareto Securities obniżyły swoje kursy docelowe, czyli ceny akcji uznawane za uczciwe, do 260 i 280 koron, co utrudnia wyjaśnienie tak silnego wzrostu samymi fundamentami; szersze odbicie spółek z sektora zdrowia lub krótkoterminowe zakupy po spadku są prawdopodobnymi przyczynami.

    Warto obserwować kolejny raport kwartalny 22 października 2026, który przyniesie wyniki kwartału i ewentualne zmiany prognoz.

Wszystkie spółki