Przejdź do treści głównej
PL
Menu

Dlaczego kurs akcji Netcompany Group się zmienia

Netcompany Group spadła, a brak wiadomości o spółce nie tłumaczy tego ruchu.

Napisano po zamknięciu giełdy, ·

Dlaczego dzisiaj

16 292 wiadomości przeanalizowano dziś

Netcompany Group spadła, a brak wiadomości o spółce nie tłumaczy tego ruchu.

Kurs poruszał się, podczas gdy OMX Copenhagen 25 był w przybliżeniu płaski.

W ciągu ostatnich pięciu sesji kurs pozostał w przybliżeniu bez zmian, podczas gdy OMX Copenhagen 25 mocno wzrósł, więc zostawał w tyle za rynkiem.

Ruch był zwykły jak na Netcompany Group.

Kurs spadł po zeszłotygodniowym raporcie kwartalnym, który nie spełnił oczekiwań, mimo podniesionej prognozy przychodów.

Dzisiejszy ruch −0,55% stanowił 0,4 zwykłego dziennego ruchu 1,4%. OMX Copenhagen 25 zmienił się tego dnia o −0,03%.

Netcompany Group −0,55%OMX Copenhagen 25 −0,03%Nieco słabiej niż giełda

Poprzednie dni →

Zobacz wykres w ChartCompass, z wyjaśnionym każdym ruchem →

Czego oczekują analitycy i jak często mieli rację

Szacunki analityków dla spółki Netcompany Group.

Spółka Netcompany Group zarobiła więcej od oczekiwań w 1 z 8 raportów.

Poza wykresem z powodu braku szacunku i wyniku: 1 z 9 raportów z tego okresu, ostatni 13 sierpnia 2026.

Dla porównania, około 46% raportów nordyckich spółek przekroczyło prognozy zysku w ciągu ostatnich trzech lat.

Akcja poruszyła się zgodnie z kierunkiem zaskoczenia zyskiem w 4 z 8 raportów ze zmierzonym ruchem, wobec około 63% raportów nordyckich spółek.

Oceny

Teraz
Kupuj 5Trzymaj 2Sprzedaj 1
3 miesiące temu
Kupuj 5Trzymaj 2Sprzedaj 1

Ocena jest własną opinią analityka o akcji.

Ceny docelowe

Ostatni kurs 352,40 DKK

Ceny docelowe
Najniższa 320Średnia 384Najwyższa 425

Średnia wynosi 384,00 DKK, czyli +9% względem ostatniego kursu 352,40 DKK. Przedział to 320,00 DKK–425,00 DKK. Cena docelowa jest szacunkiem analityka dotyczącym przyszłego kursu. Cenę docelową podało 8 analityków.

Zysk wobec oczekiwań i reakcja akcji

Zysk wobec oczekiwań i reakcja akcji0,12,14,16,18,12024-10-31: 2,86; Oczekiwany zysk na akcję: 2,9331/10’24+9,5%2025-01-28: 2,50; Oczekiwany zysk na akcję: 3,7728/1’25−16,9%2025-05-01: 2,85; Oczekiwany zysk na akcję: 2,581/5’25−0,9%2025-08-14: 1,52; Oczekiwany zysk na akcję: 2,4814/8’25−1,3%2025-10-30: 3,15; Oczekiwany zysk na akcję: 4,0230/10’25+5,3%2026-02-03: 3,18; Oczekiwany zysk na akcję: 3,923/2’26+4,6%2026-05-06: 3,11; Oczekiwany zysk na akcję: 3,606/5’26−5,4%2026-10-29: 3,92; Oczekiwany zysk na akcję: 4,6129/10’26−8,9%Następny publikowany kwartał: oczekiwany zysk na akcję 4,57.→04/02

Oczekiwany zysk na akcjęPowyżej szacunkuPoniżej szacunkuZgodnie z oczekiwaniamiDKK

Procenty poniżej pokazują akcję w dniu raportu; etykiety to daty raportów.

Następny publikowany kwartał: oczekiwany zysk na akcję 4,57 DKK (4 lutego). Dla bieżącego roku obrotowego oczekiwany zysk na akcję zmienił się z 18,59 DKK trzy miesiące temu na 17,43 DKK teraz. Szacunek 2026: 17,43 DKK. Szacunek 2027: 23,92 DKK.

Czy kurs podążał za działalnością spółki?

Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 2 z 3 lat. W nordyckich spółkach dzieje się tak w około 60% lat. W 2025 kurs zmienił się o +6%, a zysk na akcję o −43%.

Sprzedaż, zysk i kapitalizacja

Sprzedaż, zysk i kapitalizacja (mld DKK)0612182022: 5,542022: 0,6020222023: 6,082023: 0,3020232024: 6,542024: 0,4720242025: 7,892025: 0,262025Teraz2026: 9,6020262027: 10,4320272022: 14,44142023: 11,18112024: 16,02162025: 16,3916Teraz: 15,4815

SprzedażZyskKapitalizacjaKreskowane słupki: szacunki analityków.mld DKK

Kapitalizacja wynosi 2,0 razy sprzedaż z 2025 r., wobec 2,6 w 2022. Zysk w 2025: 257 mln DKK.

Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja

Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja (mld DKK)0612182022: 7,192022: 3,6720222023: 8,162023: 4,3320232024: 8,072024: 4,4620242025: 9,902025: 6,422025Teraz2022: 14,44142023: 11,18112024: 16,02162025: 16,3916Teraz: 15,4815

AktywaZobowiązaniaKapitalizacjamld DKK

Aktywa minus zobowiązania dają akcjonariuszom 3,5 mld DKK. Kapitalizacja wynosi 4,4 razy ten kapitał.

Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 2 z 3 lat.Kapitalizacja (Teraz): 15,5 mld DKKSprzedaż 2025: 7,9 mld DKK

Co wskaźniki mówią o Netcompany Group

Wskaźniki łączą zyski Netcompany Group z ceną płaconą przez inwestorów.

Linia pokazuje kurs w tym samym roku na osobnej skali. Kreskowane słupki: szacunki analityków.

Zysk na akcję14,49 DKK
TerazZysk na akcję2022: 12,15222023: 6,09232024: 9,58242025: 5,42252026: 17,43262027: 23,92272022: 294,202023: 225,602024: 339,002025: 358,00

Zysk podzielony przez liczbę akcji. Każda akcja reprezentuje taką część zysku.

2022–2025: 5,42 DKK–12,15 DKK. Podobne spółki: Tieto 1,95 EUR, Atea 10,77 NOK, Proact IT Group 9,25 SEK. Szacunek 2026: 17,43 DKK (15,90 DKK–20,70 DKK). Szacunek 2027: 23,92 DKK (20,85 DKK–26,60 DKK).

Sprzedaż9,5 mld DKK
TerazSprzedaż2022: 5 544 600 000,00222023: 6 078 400 000,00232024: 6 540 600 000,00242025: 7 891 700 000,00252026: 9 598 702 690,00262027: 10 429 150 160,00272022: 294,202023: 225,602024: 339,002025: 358,00

Wartość sprzedaży spółki w ciągu roku.

2022–2025: 5,5 mld DKK–7,9 mld DKK. Podobne spółki: Tieto 1,7 mld EUR, Atea 41,2 mld NOK, Proact IT Group 4,9 mld SEK. Szacunek 2026: 9,6 mld DKK (9,5 mld DKK–9,6 mld DKK). Szacunek 2027: 10,4 mld DKK (10,0 mld DKK–10,7 mld DKK).

Marża operacyjna11,1%
TerazMarża operacyjna2022: 15,04222023: 9,51232024: 12,13242025: 11,62252022: 294,202023: 225,602024: 339,002025: 358,00

Procent sprzedaży pozostający po kosztach działalności.

2022–2025: 9,5%–15,0%. Podobne spółki: Tieto 18,3%, Atea 3,7%, Proact IT Group 7,2%.

Rentowność kapitału własnego18,9%
TerazRentowność kapitału własnego2022: 17,14222023: 7,94232024: 13,01242025: 7,36252022: 294,202023: 225,602024: 339,002025: 358,00

Zysk jako procent pieniędzy akcjonariuszy w spółce.

2022–2025: 7,4%–17,1%. Podobne spółki: Tieto 21,4%, Atea 29,4%, Proact IT Group 20,8%.

C/Z24,3
TerazC/Z2022: 24,21222023: 37,04232024: 35,39242025: 66,05252026: 20,22262027: 14,7327

Cena płacona za jednostkę rocznego zysku na akcję. Nie jest pokazywana przy stracie.

2022–2025: 24,2–66,1. Podobne spółki: Tieto 9,5, Atea 15,4, Proact IT Group 14,9. Szacunek 2026: 20,2. Szacunek 2027: 14,7.

Kapitalizacja / sprzedaż (C/S)1,63
TerazKapitalizacja / sprzedaż (C/S)2022: 2,61222023: 1,84232024: 2,45242025: 2,08252026: 1,61262027: 1,4827

Ile inwestorzy płacą za jednostkę sprzedaży.

2022–2025: 1,84–2,61. Podobne spółki: Tieto 1,16, Atea 0,45, Proact IT Group 0,71. Szacunek 2026: 1,61. Szacunek 2027: 1,48.

Dywidenda na akcję0,00 DKK
TerazDywidenda na akcję2021: 1,00212022: 0,00222023: 0,00232024: 0,00242025: 0,0025

Pieniądze wypłacone akcjonariuszom na akcję, zsumowane według lat kalendarzowych.

2021–2025: 0,00 DKK–1,00 DKK.

Stopa dywidendy0,0%
TerazStopa dywidendy2022: 0,00222023: 0,00232024: 0,00242025: 0,0025

Zwykła roczna dywidenda jako procent ceny akcji.

2022–2025: 0,0%–0,0%. Podobne spółki: Tieto 4,8%, Atea 4,5%, Proact IT Group 1,9%.

Dług netto / EBITDA3,64
2025Dług netto / EBITDA2022: 1,72222023: 2,49232024: 2,09242025: 3,6425

Dług netto podzielony przez wynik operacyjny przed amortyzacją.

2022–2025: 1,72–3,64. Podobne spółki: Tieto 1,40, Atea 1,65, Proact IT Group 0,25.

Więcej wskaźników
Kapitalizacja / kapitał własny (C/WK)4,49
TerazKapitalizacja / kapitał własny (C/WK)2022: 4,10222023: 2,92232024: 4,43242025: 4,7025

Kapitalizacja podzielona przez kapitał pozostały po zobowiązaniach.

2022–2025: 2,92–4,70. Podobne spółki: Tieto 1,88, Atea 4,46, Proact IT Group 2,93.

EV / EBIT40,1
2025EV / EBIT2022: 20,23222023: 24,44232024: 24,08242025: 40,0725

Kapitalizacja plus dług netto podzielone przez wynik operacyjny. Uwzględnia dług.

2022–2025: 20,2–40,1.

Wolne przepływy na akcję-2,65 DKK
TerazWolne przepływy na akcję2022: 12,28222023: 11,14232024: 17,37242025: 7,77252022: 294,202023: 225,602024: 339,002025: 358,00

Pieniądze pozostałe po inwestycjach podzielone przez liczbę akcji.

2022–2025: 7,77 DKK–17,37 DKK. Podobne spółki: Tieto 1,41 EUR, Atea 4,48 NOK, Proact IT Group 23,35 SEK.

Udział kapitału własnego35,2%
2025Udział kapitału własnego2022: 48,94222023: 46,86232024: 44,79242025: 35,2225

Procent aktywów finansowanych kapitałem akcjonariuszy.

2022–2025: 35,2%–48,9%.

Co obserwować dalej i dlaczego

Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk Netcompany Group.

  • Raport

    Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk Netcompany Group.

    Dodaj do kalendarza

Raport

Następny raport: · Dodaj do kalendarza · Google Calendar

Dzień raportu7,0%

Zwykły dzień1,4%

W ostatnich 15 dniach publikacji raportów kurs Netcompany Group zmieniał się zwykle o około 7,0%. W zwykły dzień zmienia się o 1,4%.

−8,91% Dlaczego? −3,20% −5,36% +4,63%

10 000 DKK zainwestowane w Netcompany Group 7 czerwca 2018 jest dziś warte 17 900 DKK, z reinwestowanymi dywidendami.

Ta sama kwota w OMX Copenhagen z dywidendami byłaby warta 20 200 DKK.

Ile byłoby dziś warte 10 000 DKK zainwestowane w Netcompany Group? →

Ile byłoby dziś warte 10 000 DKK zainwestowane w Netcompany Group?

17 900 DKK

z reinwestowanymi dywidendami, kupione 7 czerwca 2018. Ta sama kwota w OMX Copenhagen z dywidendami byłaby warta 20 200 DKK.

Pięć największych dni tej drogi

· −21,2% · cały rynek spadł o 2,3% tego samego dnia · dzień raportu

· +19,6% · cały rynek spadł o 0,4% tego samego dnia · dzień raportu

· −16,9% · cały rynek spadł o 0,7% tego samego dnia · dzień raportu

· −15,8% · cały rynek wzrósł o 0,6% tego samego dnia · dzień raportu

· −15,0% · cały rynek spadł o 0,5% tego samego dnia · dzień raportu

Poprzednie dni

  • −1,12% giełda +1,75% Netcompany Group w ciągu tygodnia pozostał praktycznie bez zmian, podczas gdy OMX Copenhagen 25 wyraźnie wzrósł, więc akcje zostały w tyle za rynkiem. Czytaj →

    Netcompany Group w ciągu tygodnia pozostał praktycznie bez zmian, podczas gdy OMX Copenhagen 25 wyraźnie wzrósł, więc akcje zostały w tyle za rynkiem.

    Najważniejszą wiadomością spółki w tym tygodniu było zawiadomienie większego akcjonariusza, Wellington Management, który w piątek podał udział na poziomie 5,34%.

    Obroty były też niskie, a kurs nadal wyraźnie przewyższa roczne minimum.

    Kolejnym wydarzeniem spółki wartym uwagi jest publikacja wyników w czwartek 4 lutego 2027 roku.

  • −1,72% giełda +0,22% Netcompany Group wyraźnie spadła, podczas gdy rynek rósł. Czytaj →

    Netcompany Group wyraźnie spadła, podczas gdy rynek rósł.

    Wiadomość spółki o uruchomieniu usługi wsparcia dla HMRC pojawiła się tego dnia, ale prawdopodobnie nie wyjaśnia spadku tej skali.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje silnie straciły, co jak na tę spółkę jest dużym ruchem, podczas gdy OMX Copenhagen 25 mocno wzrósł.

    Prawdopodobne przyczyny to słaby trzeci kwartał opublikowany w zeszłym tygodniu, którego wyniki nie spełniły oczekiwań, oraz obawy o przepływy pieniężne, które potem narosły.

    Kolejny raport wynikowy zostanie opublikowany w czwartek 4 lutego 2027.

  • −8,10% giełda +4,94% Netcompany Group silnie spadła w tym tygodniu, podczas gdy OMX Copenhagen 25 bardzo mocno wzrósł, więc akcje poruszały się wbrew rynkowi. Czytaj →

    Netcompany Group silnie spadła w tym tygodniu, podczas gdy OMX Copenhagen 25 bardzo mocno wzrósł, więc akcje poruszały się wbrew rynkowi.

    Spadek prawdopodobnie wynika z raportu za trzeci kwartał 2026 roku opublikowanego 29 października, w którym przychody wzrosły o 8,1%, a prognozy podniesiono, ale wyniki nie spełniły oczekiwań, co wywołało negatywną reakcję inwestorów.

    Wolumen obrotu w ostatniej sesji był około dwukrotnie wyższy niż zwykle, a analitycy zareagowali 30 października, gdy ABG Sundal Collier obniżył rekomendację do trzymaj, a Handelsbanken podniósł cenę docelową.

  • −8,91% giełda +0,30% Netcompany Group bardzo mocno spadła, podczas gdy rynek rósł. Czytaj →

    Netcompany Group bardzo mocno spadła, podczas gdy rynek rósł.

    Wyniki za trzeci kwartał 2026 roku podniosły prognozę wzrostu przychodów, jednak inwestorzy mimo to sprzedawali akcje, prawdopodobnie dlatego, że wzrost i marże nie przekonały wystarczająco.

    Ruch był bardzo duży jak na tę spółkę, około sześciokrotność zwykłego dnia, a wolumen obrotu wyniósł około trzykrotność normy.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje mocno spadły, podczas gdy OMX Copenhagen 25 mocno wzrósł.

  • +2,99% giełda +1,34% Netcompany Group wzrósł. Czytaj →

    Netcompany Group wzrósł.

    Tego samego dnia OMX Copenhagen 25 mocno wzrósł, więc Netcompany poruszała się zgodnie z rynkiem.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji giełdowych akcje również wyraźnie zyskały i znajdują się blisko najwyższego kursu zamknięcia w tym roku.

    Następnie spółka publikuje wyniki w czwartek 29 października 2026 roku.

  • +5,15% giełda +0,86% Netcompany Group wyraźnie wzrosła w ostatnich pięciu dniach handlowych, bardziej niż rynek, który wzrósł tylko nieznacznie. Czytaj →

    Netcompany Group wyraźnie wzrosła w ostatnich pięciu dniach handlowych, bardziej niż rynek, który wzrósł tylko nieznacznie.

    Ruch był dla akcji zwyczajnej wielkości.

    Sektor i wzrost rynku prawdopodobnie dostarczyły większość zwyżki.

    Program skupu akcji własnych już trwał, więc to tylko tło.

  • +0,85% giełda +0,44% Netcompany Group lekko wzrosła, co dla tej akcji było mniejszym ruchem niż zwykle. Czytaj →

    Netcompany Group lekko wzrosła, co dla tej akcji było mniejszym ruchem niż zwykle.

    Tego samego dnia OMX Copenhagen 25 również lekko wzrósł, więc akcja poruszała się mniej więcej zgodnie z rynkiem.

    Żadna wiadomość dotycząca wyłącznie spółki nie tłumaczy tego ruchu.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcja mocno wzrosła, wyraźnie wyprzedzając rynek.

    Ruch był duży, mniej więcej dwukrotnie większy niż normalny pięciodniowy okres.

  • +1,82% giełda +0,79% Netcompany Group wyraźnie zyskała, bardziej niż szerszy rynek w Kopenhadze. Czytaj →

    Netcompany Group wyraźnie zyskała, bardziej niż szerszy rynek w Kopenhadze.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji kurs mocno wzrósł, a rynek również wyraźnie zyskał, więc ruch był częściowo napędzany rynkiem.

    Następny raport kwartalny pojawi się 29 października 2026.

  • +7,58% giełda +2,21% Netcompany Group wyraźnie zyskała w ciągu ostatnich pięciu sesji, zdecydowanie bardziej niż szerszy rynek kopenhaski, który również rósł. Czytaj →

    Netcompany Group wyraźnie zyskała w ciągu ostatnich pięciu sesji, zdecydowanie bardziej niż szerszy rynek kopenhaski, który również rósł.

    Najważniejszą wiadomością spółki w tym okresie było zawiadomienie akcjonariusza od Goldman Sachs, według którego jego udział w Netcompany spadł do około 4,3 proc. głosów, co jest rutynowym komunikatem, a nie wyraźnym czynnikiem wzrostu.

    Wzrost wydaje się zatem odzwierciedlać ogólnie sprzyjający rynek i sektor wraz z tym działaniem analityka, choć same wiadomości nie wyjaśniają w pełni skali ruchu.

    Kolejnym wydarzeniem do obserwowania jest raport wyników w czwartek 29 października 2026, prawdopodobnie najważniejsze wydarzenie.

  • +3,49% giełda +1,00% Netcompany Group wyraźnie wzrosła, najprawdopodobniej po podniesieniu ceny docelowej przez Morgan Stanley. Czytaj →

    Netcompany Group wyraźnie wzrosła, najprawdopodobniej po podniesieniu ceny docelowej przez Morgan Stanley.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje również wyraźnie zyskały, bardziej niż indeks OMX Copenhagen 25.

    Morgan Stanley podniósł cenę docelową do 320 DKK, ale utrzymał rekomendację underweight, co oznacza, że bank nadal spodziewa się słabszych wyników akcji od rynku, więc podwyżka odzwierciedla prawdopodobnie wyższą wycenę, a nie zmianę perspektyw.

    Większość pozostałych wiadomości dotyczyła transferów w zespole kolarskim i raczej nie wpłynie na kurs.

    Inwestorzy mogą śledzić kolejny raport wyników 29 października 2026.

  • −1,41% giełda −0,43% Netcompany Group nieznacznie spadła, bez wyraźnej przyczyny związanej z samą spółką w wiadomościach. Czytaj →

    Netcompany Group nieznacznie spadła, bez wyraźnej przyczyny związanej z samą spółką w wiadomościach.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji kurs wyraźnie wzrósł, zdecydowanie wyprzedzając indeks OMX Copenhagen 25, który zyskał tylko nieznacznie.

    Najbardziej prawdopodobnym tłem jest ogólna przecena na rynku tego dnia, przy częściowym oddaniu wcześniejszych silnych wzrostów.

    Inwestorzy prawdopodobnie zwrócą uwagę na kolejny raport kwartalny 29 października 2026.

    Doniesienia dotyczyły głównie transferów zawodników kolarskich zespołów, które nie mają związku z działalnością spółki i raczej nie wpływają na kurs.

Wszystkie spółki