Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Netcompany Group

Netcompany Group daalde zonder bedrijfsnieuws dat de beweging verklaart.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

16.304 nieuws vandaag geanalyseerd

Netcompany Group daalde zonder bedrijfsnieuws dat de beweging verklaart.

Het aandeel bewoog terwijl de OMX Copenhagen 25 vrijwel vlak lag.

Over de afgelopen vijf handelsdagen was het aandeel ongeveer onveranderd, terwijl de OMX Copenhagen 25 sterk steeg, dus het bleef achter op de markt.

De beweging was gewoon voor Netcompany Group.

Het aandeel zakte na het kwartaalcijfer van vorige week, dat onder de verwachtingen bleef, ondanks een verhoogde omzetverwachting.

De beweging van vandaag, −0,55%, was 0,4 keer een normale dagbeweging van 1,4%. OMX Copenhagen 25 bewoog die dag −0,03%.

Netcompany Group −0,55%OMX Copenhagen 25 −0,03%Iets zwakker dan de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Netcompany Group.

Netcompany Group verdiende in 1 van 8 rapporten meer dan verwacht.

Niet in de grafiek omdat raming en resultaat ontbreken: 1 van de 9 rapporten in deze periode, de laatste op 13 augustus 2026.

Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 4 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 5Houden 2Verkopen 1
3 maanden geleden
Kopen 5Houden 2Verkopen 1

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel.

Koersdoelen

Laatste koers 352,40 DKK

Koersdoelen
Laagste 320Gemiddeld 384Hoogste 425

Het gemiddelde is 384,00 DKK, +9% ten opzichte van de laatste koers van 352,40 DKK. De bandbreedte is 320,00 DKK–425,00 DKK. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers. 8 analisten gaven een koersdoel.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie0,12,14,16,18,12024-10-31: 2,86; Verwachte winst per aandeel: 2,9331/10’24+9,5%2025-01-28: 2,50; Verwachte winst per aandeel: 3,7728/1’25−16,9%2025-05-01: 2,85; Verwachte winst per aandeel: 2,581/5’25−0,9%2025-08-14: 1,52; Verwachte winst per aandeel: 2,4814/8’25−1,3%2025-10-30: 3,15; Verwachte winst per aandeel: 4,0230/10’25+5,3%2026-02-03: 3,18; Verwachte winst per aandeel: 3,923/2’26+4,6%2026-05-06: 3,11; Verwachte winst per aandeel: 3,606/5’26−5,4%2026-10-29: 3,92; Verwachte winst per aandeel: 4,6129/10’26−8,9%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 4,57.→04/02

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingDKK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 4,57 DKK (4 februari). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 18,59 DKK drie maanden geleden naar nu 17,43 DKK. Raming 2026: 17,43 DKK. Raming 2027: 23,92 DKK.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met +6% en de winst per aandeel met −43%.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. DKK)0612182022: 5,542022: 0,6020222023: 6,082023: 0,3020232024: 6,542024: 0,4720242025: 7,892025: 0,262025Nu2026: 9,6020262027: 10,4320272022: 14,44142023: 11,18112024: 16,02162025: 16,3916Nu: 15,4815

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. DKK

De beurswaarde is 2,0 keer de omzet van 2025, tegen 2,6 in 2022. Winst in 2025: 257 mln. DKK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. DKK)0612182022: 7,192022: 3,6720222023: 8,162023: 4,3320232024: 8,072024: 4,4620242025: 9,902025: 6,422025Nu2022: 14,44142023: 11,18112024: 16,02162025: 16,3916Nu: 15,4815

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. DKK

Bezittingen min schulden laten 3,5 mld. DKK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 4,4 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 15,5 mld. DKKOmzet 2025: 7,9 mld. DKK

Wat de kengetallen over Netcompany Group zeggen

De kengetallen verbinden wat Netcompany Group verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel14,49 DKK
NuWinst per aandeel2022: 12,15222023: 6,09232024: 9,58242025: 5,42252026: 17,43262027: 23,92272022: 294,202023: 225,602024: 339,002025: 358,00

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: 5,42 DKK–12,15 DKK. Vergelijkbare bedrijven: Tieto 1,95 EUR, Atea 10,77 NOK, Proact IT Group 9,25 SEK. Raming 2026: 17,43 DKK (15,90 DKK–20,70 DKK). Raming 2027: 23,92 DKK (20,85 DKK–26,60 DKK).

Omzet9,5 mld. DKK
NuOmzet2022: 5.544.600.000,00222023: 6.078.400.000,00232024: 6.540.600.000,00242025: 7.891.700.000,00252026: 9.598.702.690,00262027: 10.429.150.160,00272022: 294,202023: 225,602024: 339,002025: 358,00

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 5,5 mld. DKK–7,9 mld. DKK. Vergelijkbare bedrijven: Tieto 1,7 mld. EUR, Atea 41,2 mld. NOK, Proact IT Group 4,9 mld. SEK. Raming 2026: 9,6 mld. DKK (9,5 mld. DKK–9,6 mld. DKK). Raming 2027: 10,4 mld. DKK (10,0 mld. DKK–10,7 mld. DKK).

Operationele marge11,1%
NuOperationele marge2022: 15,04222023: 9,51232024: 12,13242025: 11,62252022: 294,202023: 225,602024: 339,002025: 358,00

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: 9,5%–15,0%. Vergelijkbare bedrijven: Tieto 18,3%, Atea 3,7%, Proact IT Group 7,2%.

Rendement op eigen vermogen18,9%
NuRendement op eigen vermogen2022: 17,14222023: 7,94232024: 13,01242025: 7,36252022: 294,202023: 225,602024: 339,002025: 358,00

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: 7,4%–17,1%. Vergelijkbare bedrijven: Tieto 21,4%, Atea 29,4%, Proact IT Group 20,8%.

K/W24,3
NuK/W2022: 24,21222023: 37,04232024: 35,39242025: 66,05252026: 20,22262027: 14,7327

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 24,2–66,1. Vergelijkbare bedrijven: Tieto 9,5, Atea 15,4, Proact IT Group 14,9. Raming 2026: 20,2. Raming 2027: 14,7.

Beurswaarde / omzet (K/O)1,63
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 2,61222023: 1,84232024: 2,45242025: 2,08252026: 1,61262027: 1,4827

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 1,84–2,61. Vergelijkbare bedrijven: Tieto 1,16, Atea 0,45, Proact IT Group 0,71. Raming 2026: 1,61. Raming 2027: 1,48.

Dividend per aandeel0,00 DKK
NuDividend per aandeel2021: 1,00212022: 0,00222023: 0,00232024: 0,00242025: 0,0025

Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.

2021–2025: 0,00 DKK–1,00 DKK.

Dividendrendement0,0%
NuDividendrendement2022: 0,00222023: 0,00232024: 0,00242025: 0,0025

Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.

2022–2025: 0,0%–0,0%. Vergelijkbare bedrijven: Tieto 4,8%, Atea 4,5%, Proact IT Group 1,9%.

Nettoschuld / EBITDA3,64
2025Nettoschuld / EBITDA2022: 1,72222023: 2,49232024: 2,09242025: 3,6425

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: 1,72–3,64. Vergelijkbare bedrijven: Tieto 1,40, Atea 1,65, Proact IT Group 0,25.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)4,49
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 4,10222023: 2,92232024: 4,43242025: 4,7025

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 2,92–4,70. Vergelijkbare bedrijven: Tieto 1,88, Atea 4,46, Proact IT Group 2,93.

EV / EBIT40,1
2025EV / EBIT2022: 20,23222023: 24,44232024: 24,08242025: 40,0725

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 20,2–40,1.

Vrije kasstroom per aandeel-2,65 DKK
NuVrije kasstroom per aandeel2022: 12,28222023: 11,14232024: 17,37242025: 7,77252022: 294,202023: 225,602024: 339,002025: 358,00

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: 7,77 DKK–17,37 DKK. Vergelijkbare bedrijven: Tieto 1,41 EUR, Atea 4,48 NOK, Proact IT Group 23,35 SEK.

Solvabiliteit35,2%
2025Solvabiliteit2022: 48,94222023: 46,86232024: 44,79242025: 35,2225

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 35,2%–48,9%.

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Netcompany Group veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Netcompany Group veranderden.

    Toevoegen aan agenda

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag7,0%

Gewone dag1,4%

Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Netcompany Group meestal ongeveer 7,0%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,4%.

−8,91% Waarom? −3,20% −5,36% +4,63%

10.000 DKK in Netcompany Group gekocht op 7 juni 2018 is vandaag 17.900 DKK waard, met herbelegde dividenden.

Hetzelfde bedrag in de OMX Copenhagen met dividenden zou 20.200 DKK zijn geworden.

Hoeveel zou 10.000 DKK in Netcompany Group vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 DKK in Netcompany Group vandaag waard zijn?

17.900 DKK

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 juni 2018. Hetzelfde bedrag in de OMX Copenhagen met dividenden zou 20.200 DKK zijn geworden.

De vijf grootste dagen van de reis

· −21,2% · de hele markt daalde 2,3% op dezelfde dag · rapportdag

· +19,6% · de hele markt daalde 0,4% op dezelfde dag · rapportdag

· −16,9% · de hele markt daalde 0,7% op dezelfde dag · rapportdag

· −15,8% · de hele markt steeg 0,6% op dezelfde dag · rapportdag

· −15,0% · de hele markt daalde 0,5% op dezelfde dag · rapportdag

Eerdere dagen

  • −1,12% beurs +1,75% Netcompany Group bleef de week vrijwel gelijk, terwijl de OMX Copenhagen 25 duidelijk steeg, waardoor het aandeel achterbleef bij de markt. Lees →

    Netcompany Group bleef de week vrijwel gelijk, terwijl de OMX Copenhagen 25 duidelijk steeg, waardoor het aandeel achterbleef bij de markt.

    Het duidelijkste bedrijfsnieuws van de week was een melding van grootaandeelhouder Wellington Management, die vrijdag een belang van 5,34 procent meldde.

    De handel was ook dun, en de koers ligt nog ruim boven het jaarlaagste.

    Het volgende bedrijfsevenement om in de gaten te houden is de kwartaalcijfers op donderdag 4 februari 2027.

  • −1,72% beurs +0,22% Netcompany Group daalde duidelijk, terwijl de markt steeg. Lees →

    Netcompany Group daalde duidelijk, terwijl de markt steeg.

    Het bedrijfsnieuws over de lancering van een supportdienst voor HMRC kwam die dag, maar verklaart waarschijnlijk geen daling van deze omvang.

    Over de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel sterk, een grote beweging voor het bedrijf, terwijl de OMX Copenhagen 25 sterk steeg.

    De waarschijnlijke oorzaken zijn het zwakke derde kwartaal dat vorige week werd gepubliceerd, met een resultaat onder de verwachtingen, en de zorgen over de kasstroom die daarop volgden.

    Het volgende resultatenrapport verschijnt op donderdag 4 februari 2027.

  • −8,10% beurs +4,94% Netcompany Group daalde deze week sterk terwijl de OMX Copenhagen 25 zeer sterk steeg, dus het aandeel bewoog tegen de markt in. Lees →

    Netcompany Group daalde deze week sterk terwijl de OMX Copenhagen 25 zeer sterk steeg, dus het aandeel bewoog tegen de markt in.

    De daling wordt waarschijnlijk veroorzaakt door het kwartaalbericht over het derde kwartaal van 2026 van 29 oktober, waarin de omzet met 8,1% groeide en de verwachting werd verhoogd, maar het resultaat de verwachtingen miste, waardoor beleggers negatief reageerden.

    Het handelsvolume was op de laatste handelsdag ongeveer twee keer zo hoog als normaal, en analisten reageerden op 30 oktober, toen ABG Sundal Collier het advies verlaagde naar hold en Handelsbanken de koersdoelstelling verhoogde.

  • −8,91% beurs +0,30% Netcompany Group daalde. Lees →

    Netcompany Group daalde.

    De cijfers voor het derde kwartaal van 2026 verhoogden de omzetgroeiprognose, maar beleggers verkochten het aandeel toch, waarschijnlijk omdat groei en marges onvoldoende overtuigden.

    De beweging was zeer groot voor het aandeel, ongeveer zes keer een normale dag, en het handelsvolume was ongeveer drie keer het gebruikelijke niveau.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel sterk, terwijl de OMX Copenhagen 25 sterk steeg.

  • +2,99% beurs +1,34% Netcompany Group steeg. Lees →

    Netcompany Group steeg.

    Op dezelfde dag steeg de OMX Copenhagen 25 sterk, dus Netcompany bewoog mee met de markt.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel ook duidelijk en ligt het dicht bij de hoogste slotkoers van het jaar.

    Hierna publiceert het bedrijf zijn resultaten op donderdag 29 oktober 2026.

  • +5,15% beurs +0,86% Netcompany Group steeg de afgelopen vijf handelsdagen duidelijk, meer dan de markt, die maar licht steeg. Lees →

    Netcompany Group steeg de afgelopen vijf handelsdagen duidelijk, meer dan de markt, die maar licht steeg.

    De beweging was voor het aandeel van gebruikelijke omvang.

    De sector en de stijging van de markt verklaren waarschijnlijk het meeste.

    Een inkoopprogramma voor eigen aandelen liep al, dat is alleen achtergrond.

  • +0,85% beurs +0,44% Netcompany Group steeg licht, een kleinere beweging dan gebruikelijk voor het aandeel. Lees →

    Netcompany Group steeg licht, een kleinere beweging dan gebruikelijk voor het aandeel.

    Op dezelfde dag steeg ook de OMX Copenhagen 25 licht, dus het aandeel bewoog ongeveer mee met de markt.

    Geen bedrijfsspecifiek nieuws verklaart de beweging.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel sterk, duidelijk meer dan de markt.

    De beweging was groot, ongeveer twee keer een normale periode van vijf dagen.

  • +1,82% beurs +0,79% Netcompany Group steeg duidelijk, meer dan de bredere markt van Kopenhagen. Lees →

    Netcompany Group steeg duidelijk, meer dan de bredere markt van Kopenhagen.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel sterk en steeg de markt ook duidelijk, dus de beweging was deels marktgedreven.

    Het volgende kwartaalrapport verschijnt op 29 oktober 2026.

  • +7,58% beurs +2,21% Netcompany Group steeg de afgelopen vijf handelsdagen sterk, duidelijk meer dan de bredere Kopenhagense markt, die ook steeg. Lees →

    Netcompany Group steeg de afgelopen vijf handelsdagen sterk, duidelijk meer dan de bredere Kopenhagense markt, die ook steeg.

    Het belangrijkste bedrijfsnieuws in de periode was een aandeelhoudersmelding van Goldman Sachs die aangaf dat hun belang in Netcompany was gedaald tot ongeveer 4,3 procent van de stemrechten, een routinematige melding en geen duidelijke drijfveer.

    De stijging lijkt daarom een algemeen positieve markt en sector te weerspiegelen, samen met die analistenactie, al verklaren het nieuws alleen niet volledig de omvang van de beweging.

    Het volgende om in de gaten te houden is het kwartaalrapport op donderdag 29 oktober 2026, waarschijnlijk de belangrijkste gebeurtenis.

  • +3,49% beurs +1,00% Netcompany Group steeg sterk, waarschijnlijk door de verhoging van het koersdoel door Morgan Stanley. Lees →

    Netcompany Group steeg sterk, waarschijnlijk door de verhoging van het koersdoel door Morgan Stanley.

    Ook over de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel sterk, meer dan de OMX Copenhagen 25-index.

    Morgan Stanley verhoogde het koersdoel naar 320 DKK maar behield een underweight-advies, wat betekent dat de bank nog steeds verwacht dat het aandeel de markt zal achterblijven, dus de verhoging weerspiegelt waarschijnlijk een hogere waardering en niet een veranderd beeld.

    Het meeste andere nieuws ging over transfers in een wielerploeg en zal de koers waarschijnlijk niet beïnvloeden.

    Beleggers kunnen het volgende kwartaalcijfer van 29 oktober 2026 in de gaten houden.

  • −1,41% beurs −0,43% Netcompany Group daalde licht, zonder een duidelijke bedrijfsspecifieke aanleiding in het nieuws. Lees →

    Netcompany Group daalde licht, zonder een duidelijke bedrijfsspecifieke aanleiding in het nieuws.

    Over de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel sterk en presteerde het duidelijk beter dan de OMX Copenhagen 25, die slechts licht steeg.

    De meest waarschijnlijke achtergrond is de brede marktdaling die dag, waarbij de recente sterke koersstijging deels werd teruggegeven.

    Beleggers kijken waarschijnlijk uit naar de volgende kwartaalcijfers op 29 oktober 2026.

    Het nieuws ging vooral over transfers van wielerploegen, die niets met de bedrijfsactiviteiten te maken hebben en de koers waarschijnlijk niet beïnvloeden.

Alle bedrijven