Przejdź do treści głównej
PL
Menu

Dlaczego kurs akcji Moncler się zmienia

Moncler projektuje i sprzedaje luksusową odzież wierzchnią, ubrania, obuwie i akcesoria pod markami Moncler i Stone Island we Włoszech, Europie, Azji i USA.

Moncler wzrósł bardzo mocno, bez informacji o spółce, która by to wyjaśniała.

Napisano po zamknięciu giełdy, ·

Dlaczego dzisiaj

15 968 wiadomości przeanalizowano dziś

Moncler wzrósł bardzo mocno, bez informacji o spółce, która by to wyjaśniała.

W ciągu ostatnich pięciu sesji Moncler wzrósł bardzo mocno, wyraźnie bardziej niż FTSE MIB.

W ostatniej sesji również wzrósł bardzo mocno, podczas gdy FTSE MIB zyskał mocno, więc sam rynek nie tłumaczy tego ruchu.

Ruch był około czterokrotnie większy niż zwykły dzień dla Moncler, a takie ruchy były w ostatnim roku rzadkie.

Dzisiejszy ruch +4,50% stanowił 4,3 zwykłego dziennego ruchu 1,0%. FTSE MIB zmienił się tego dnia o +2,70%.

Moncler +4,50%FTSE MIB +2,70%Znacznie silniej niż giełda

Poprzednie dni →

Zobacz wykres w ChartCompass, z wyjaśnionym każdym ruchem →

Czego oczekują analitycy i jak często mieli rację

Szacunki analityków dla spółki Moncler.

Oceny

Teraz
Kupuj 17Trzymaj 8Sprzedaj 0
3 miesiące temu
Kupuj 13Trzymaj 12Sprzedaj 0

Ocena jest własną opinią analityka o akcji.

Ceny docelowe

Ostatni kurs 45,37 EUR

Ceny docelowe
Najniższa 46,00Średnia 57,01Najwyższa 70,00

Średnia wynosi 57,01 EUR, czyli +26% względem ostatniego kursu 45,37 EUR. Przedział to 46,00 EUR–70,00 EUR. Cena docelowa jest szacunkiem analityka dotyczącym przyszłego kursu. Cenę docelową podało 25 analityków.

Następny publikowany kwartał: oczekiwany zysk na akcję 0,48 EUR. Dla bieżącego roku obrotowego oczekiwany zysk na akcję zmienił się z 2,39 EUR trzy miesiące temu na 2,32 EUR teraz. Szacunek 2026: 2,32 EUR. Szacunek 2027: 2,51 EUR. Szacunek na kwartał przygotował jeden analityk.

Czy kurs podążał za działalnością spółki?

Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 1 z 3 lat. W europejskich spółkach dzieje się tak w około 65% lat. W 2025 kurs zmienił się o +8%, a zysk na akcję o −2%.

Sprzedaż, zysk i kapitalizacja

Sprzedaż, zysk i kapitalizacja (mld EUR)0611172022: 2,602022: 0,6120222023: 2,982023: 0,6120232024: 3,112024: 0,6420242025: 3,132025: 0,632025Teraz2026: 3,2220262027: 3,4520272022: 13,31132023: 15,05152024: 13,80142025: 14,9215Teraz: 12,3412

SprzedażZyskKapitalizacjaKreskowane słupki: szacunki analityków.mld EUR

Kapitalizacja wynosi 3,9 razy sprzedaż z 2025 r., wobec 5,1 w 2022. Zysk w 2025: 627 mln EUR.

Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja

Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja (mld EUR)0611172022: 4,642022: 1,7420222023: 4,992023: 1,7820232024: 5,502024: 1,9220242025: 5,962025: 2,112025Teraz2022: 13,31132023: 15,05152024: 13,80142025: 14,9215Teraz: 12,3412

AktywaZobowiązaniaKapitalizacjamld EUR

Aktywa minus zobowiązania dają akcjonariuszom 3,8 mld EUR. Kapitalizacja wynosi 3,2 razy ten kapitał.

Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 1 z 3 lat.Kapitalizacja (Teraz): 12,3 mld EURSprzedaż 2025: 3,1 mld EUR

Co wskaźniki mówią o Moncler

Wskaźniki łączą zyski Moncler z ceną płaconą przez inwestorów.

Linia pokazuje kurs w tym samym roku na osobnej skali. Kreskowane słupki: szacunki analityków.

Zysk na akcję2,35 EUR
TerazZysk na akcję2022: 2,24222023: 2,27232024: 2,36242025: 2,31252026: 2,32262027: 2,51272022: 49,502023: 55,702024: 50,982025: 54,92

Zysk podzielony przez liczbę akcji. Każda akcja reprezentuje taką część zysku.

2022–2025: 2,24 EUR–2,36 EUR. Podobne spółki: LPP 1 044,35 PLN, H&M 8,25 SEK, Stellantis -5,38 EUR. Szacunek 2026: 2,32 EUR (2,20 EUR–2,44 EUR). Szacunek 2027: 2,51 EUR (2,33 EUR–2,75 EUR).

Sprzedaż3,2 mld EUR
TerazSprzedaż2022: 2 602 890 000,00222023: 2 984 217 000,00232024: 3 108 924 000,00242025: 3 132 128 000,00252026: 3 217 118 410,00262027: 3 445 516 620,00272022: 49,502023: 55,702024: 50,982025: 54,92

Wartość sprzedaży spółki w ciągu roku.

2022–2025: 2,6 mld EUR–3,1 mld EUR. Podobne spółki: LPP 24,7 mld PLN, H&M 220,8 mld SEK, Stellantis 161,3 mld EUR. Szacunek 2026: 3,2 mld EUR (3,1 mld EUR–3,3 mld EUR). Szacunek 2027: 3,4 mld EUR (3,3 mld EUR–3,8 mld EUR).

Marża operacyjna29,2%
2025Marża operacyjna2022: 29,76222023: 29,95232024: 29,23242025: 29,16252022: 49,502023: 55,702024: 50,982025: 54,92

Procent sprzedaży pozostający po kosztach działalności.

2022–2025: 29,2%–30,0%. Podobne spółki: LPP 16,6%, H&M 9,1%, Stellantis −14,5%.

Rentowność kapitału własnego18,1%
TerazRentowność kapitału własnego2022: 20,90222023: 19,04232024: 17,83242025: 16,28252022: 49,502023: 55,702024: 50,982025: 54,92

Zysk jako procent pieniędzy akcjonariuszy w spółce.

2022–2025: 16,3%–20,9%. Podobne spółki: LPP 38,3%, H&M 33,3%, Stellantis −26,5%.

C/Z19,3
TerazC/Z2022: 22,10222023: 24,59232024: 21,57242025: 23,80252026: 19,52262027: 18,0627

Cena płacona za jednostkę rocznego zysku na akcję. Nie jest pokazywana przy stracie.

2022–2025: 21,6–24,6. Podobne spółki: LPP 26,3, H&M 21,7. Szacunek 2026: 19,5. Szacunek 2027: 18,1.

Kapitalizacja / sprzedaż (C/S)3,86
TerazKapitalizacja / sprzedaż (C/S)2022: 5,11222023: 5,04232024: 4,44242025: 4,76252026: 3,84262027: 3,5827

Ile inwestorzy płacą za jednostkę sprzedaży.

2022–2025: 4,44–5,11. Podobne spółki: LPP 2,07, H&M 1,29, Stellantis 0,07. Szacunek 2026: 3,84. Szacunek 2027: 3,58.

Dywidenda na akcję1,40 EUR
TerazDywidenda na akcję2017: 0,18172018: 0,28182019: 0,40192020: 0,00202021: 0,45212022: 0,60222023: 1,12232024: 1,15242025: 1,3025

Pieniądze wypłacone akcjonariuszom na akcję, zsumowane według lat kalendarzowych.

2017–2025: 0,00 EUR–1,30 EUR.

Stopa dywidendy3,1%
TerazStopa dywidendy2022: 1,21222023: 2,01232024: 2,26242025: 2,3725

Zwykła roczna dywidenda jako procent ceny akcji.

2022–2025: 1,2%–2,4%. Podobne spółki: LPP 3,6%, H&M 4,0%, Stellantis 0,0%.

Dług netto / EBITDA0,10
TerazDług netto / EBITDA2022: 0,03222023: -0,18232024: -0,30242025: -0,2625

Dług netto podzielony przez wynik operacyjny przed amortyzacją.

2022–2025: -0,30–0,03. Podobne spółki: LPP 1,54, H&M 2,12, Stellantis 10,97.

Więcej wskaźników
Kapitalizacja / kapitał własny (C/WK)3,38
TerazKapitalizacja / kapitał własny (C/WK)2022: 4,59222023: 4,68232024: 3,85242025: 3,8725

Kapitalizacja podzielona przez kapitał pozostały po zobowiązaniach.

2022–2025: 3,85–4,68. Podobne spółki: LPP 9,76, H&M 7,23, Stellantis 0,21.

EV / EBIT15,7
2025EV / EBIT2022: 17,24222023: 16,42232024: 14,22242025: 15,6825

Kapitalizacja plus dług netto podzielone przez wynik operacyjny. Uwzględnia dług.

2022–2025: 14,2–17,2.

Wolne przepływy na akcję2,73 EUR
2025Wolne przepływy na akcję2022: 1,83222023: 2,73232024: 2,94242025: 2,73252022: 49,502023: 55,702024: 50,982025: 54,92

Pieniądze pozostałe po inwestycjach podzielone przez liczbę akcji.

2022–2025: 1,83 EUR–2,94 EUR. Podobne spółki: LPP 1 898,63 PLN, H&M 16,28 SEK, Stellantis -3,98 EUR.

Udział kapitału własnego64,6%
2025Udział kapitału własnego2022: 62,56222023: 64,39232024: 65,16242025: 64,6025

Procent aktywów finansowanych kapitałem akcjonariuszy.

2022–2025: 62,6%–65,2%.

Dywidenda wyjaśniona

Dywidenda to pieniądze wypłacane akcjonariuszom. Moncler wypłaciła 1,40 EUR na akcję w ciągu dwunastu miesięcy do 4 listopada 2026.

W dniu odcięcia 18 maja 2026 akcje Moncler były notowane bez prawa do dywidendy 1,40 EUR. Kurs przeszedł z 49,71 EUR do 49,25 EUR; z dywidendą zmiana dzienna wyniosła +1,9%. Prawo przechodzi na akcjonariuszy w dniu odcięcia; wypłata następuje później.

2017: 0,18 EUR2018: 0,28 EUR2019: 0,40 EUR2020: 0,00 EUR2021: 0,45 EUR2022: 0,60 EUR2023: 1,12 EUR2024: 1,15 EUR2025: 1,30 EUR2026 dotąd: 1,40 EUR

Więcej o Moncler

O spółce Moncler

Moncler projektuje i sprzedaje luksusową odzież wierzchnią, ubrania, obuwie i akcesoria pod markami Moncler i Stone Island we Włoszech, Europie, Azji i USA.

Raport

Dzień raportu3,0%

Zwykły dzień1,0%

W ostatnich 6 dniach publikacji raportów kurs Moncler zmieniał się zwykle o około 3,0%. W zwykły dzień zmienia się o 1,0%.

+3,29% −1,08% +0,12% +2,69%

10 000 EUR zainwestowane w Moncler 4 listopada 2016 jest dziś warte 36 000 EUR, z reinwestowanymi dywidendami.

Ile byłoby dziś warte 10 000 EUR zainwestowane w Moncler? →

Ile byłoby dziś warte 10 000 EUR zainwestowane w Moncler?

36 000 EUR

z reinwestowanymi dywidendami, kupione 4 listopada 2016.

Pięć największych dni tej drogi

· +14,2% · cały rynek wzrósł o 7,1% tego samego dnia

· +13,5% · cały rynek wzrósł o 8,9% tego samego dnia

· +13,4% · cały rynek wzrósł o 1,5% tego samego dnia

· −11,4% · cały rynek spadł o 16,9% tego samego dnia

· +11,3% · cały rynek wzrósł o 0,4% tego samego dnia

Poprzednie dni

  • +5,17% giełda +1,12% Moncler wyraźnie zyskał w ciągu tygodnia, co jest dużym ruchem dla akcji. Czytaj →

    Moncler wyraźnie zyskał w ciągu tygodnia, co jest dużym ruchem dla akcji.

    W tych samych dniach indeks FTSE MIB wzrósł tylko nieznacznie, więc Moncler wyraźnie przewyższył szerszy rynek.

    Wiadomości z tego okresu ograniczały się do stron z sezonowymi stopami zwrotu i starszego raportu o krótkich pozycjach, więc żadne konkretne wydarzenie w spółce wyraźnie nie tłumaczy wzrostu.

    Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest zmiana zainteresowania inwestorów cyklicznymi spółkami luksusowymi, choć nie potwierdzają tego wiadomości.

  • +0,18% giełda +0,02% Moncler wzrósł bez doniesień. Czytaj →

    Moncler wzrósł bez doniesień.

    Moncler był w przybliżeniu bez zmian, a wiadomości o spółce tego nie wyjaśniają.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji Moncler mocno wzrósł, podczas gdy FTSE MIB wzrósł tylko nieznacznie.

    To mniej więcej dwukrotność zwykłego pięciodniowego odcinka dla Moncler, czyli duży ruch, a podobne ruchy wystąpiły około 8 razy w ciągu ostatniego roku.

    W ostatniej sesji Moncler był w przybliżeniu bez zmian, a FTSE MIB również był prawie płaski.

  • +3,85% giełda +1,18% Moncler mocno wzrósł, zdecydowanie bardziej niż rynek. Czytaj →

    Moncler mocno wzrósł, zdecydowanie bardziej niż rynek.

    Żadna wiadomość o spółce nie tłumaczy tego ruchu.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji kurs wyraźnie wzrósł, podczas gdy FTSE MIB lekko zyskał.

    Ruch był około czterokrotnie większy niż zwykły dzień dla Moncler, a tak duże ruchy zdarzały się rzadko, około siedem razy w ciągu ostatniego roku.

    Wolumen obrotu był mniej więcej na zwykłym poziomie.

  • +2,42% giełda −1,00% Moncler mocno wzrósł, podczas gdy rynek spadał. Czytaj →

    Moncler mocno wzrósł, podczas gdy rynek spadał.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje nieznacznie wzrosły i pozostały w tyle za wyraźnie rosnącym indeksem FTSE MIB.

    Żadne wiadomości spółki z ostatniej sesji wyraźnie nie wyjaśniają tego ruchu.

    Kurs jest blisko najniższego zamknięcia w ciągu ostatniego roku, znacznie poniżej lutowego szczytu.

    Wolumen obrotu był zbliżony do zwykłego poziomu.

  • +1,13% giełda +1,94% Moncler na giełdzie w Mediolanie lekko wzrósł w ciągu ostatnich pięciu sesji. Czytaj →

    Moncler na giełdzie w Mediolanie lekko wzrósł w ciągu ostatnich pięciu sesji.

    Indeks FTSE MIB wyraźnie zyskał w tym samym okresie, więc Moncler zostawał w tyle za rynkiem.

    Ostatni kurs zamknięcia jest blisko rocznego minimum i daleko poniżej szczytu z końca lutego.

    Podczas ostatniej sesji akcje mocno zyskały, gdy rynek spadał, ale wiadomości nie wskazywały konkretnej przyczyny.

  • −0,82% giełda +0,58% Moncler S.p.A spadł bez doniesień. Czytaj →

    Moncler S.p.A spadł bez doniesień.

    W ciągu pięciu sesji Moncler wyraźnie spadła, podczas gdy FTSE MIB wyraźnie zyskał; tak duży ruch wystąpił około dziewięciu razy w ostatnim roku.

    Żadna wiadomość z sesji nie wyjaśnia dziennego ruchu.

  • +0,83% giełda +0,10% Moncler miało w środę zwyczajną sesję przy niemal płaskim rynku. Czytaj →

    Moncler miało w środę zwyczajną sesję przy niemal płaskim rynku.

    Akcje lekko wzrosły, podczas gdy FTSE MIB pozostał prawie bez zmian.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji nieznacznie spadły.

    Ostatnie zamknięcie było blisko najniższego poziomu z minionego roku.

  • −2,05% giełda +0,90% Moncler wyraźnie spadł wbrew rynkowi. Czytaj →

    Moncler wyraźnie spadł wbrew rynkowi.

    FTSE MIB wyraźnie wzrósł.

    Żadna wiadomość spółkowa nie wyjaśnia ruchu.

    Moncler pozostał prawie bez zmian w pięć sesji.

    Ostatnie zamknięcie jest na rocznym minimum.

  • +0,80% giełda +1,29% Moncler S.p.A wzrósł bez doniesień. Czytaj →

    Moncler S.p.A wzrósł bez doniesień.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji kurs był praktycznie bez zmian, podobnie jak FTSE MIB.

    Sesja była zwykłym dniem dla Moncler S.p.A, w jej typowym dziennym zakresie.

    Kurs jest blisko najniższego zamknięcia w ciągu roku, znacznie poniżej lutowego szczytu.

    Raport za dziewięć miesięcy z 21 października to wcześniejsze tło, a nie nowy impuls.

  • −3,18% giełda +0,36% Moncler S.p.A mocno spadł, podczas gdy rynek nieznacznie rósł. Czytaj →

    Moncler S.p.A mocno spadł, podczas gdy rynek nieznacznie rósł.

    Żadna wiadomość o spółce nie wyjaśnia spadku.

    W ciągu ostatnich pięciu dni obrotu akcje nieznacznie straciły, mniej niż włoski indeks FTSE MIB.

    Akcje producentów dóbr luksusowych i konsumenckich często zmieniają się wraz z popytem zamożnych klientów i szerszym rynkiem, więc spadek może częściowo odzwierciedlać te obawy.

    Akcje są blisko najniższego kursu zamknięcia w ciągu ostatniego roku, osiągniętego w połowie października.

  • −1,36% giełda −2,60% Moncler S.p.A lekko spadł w ciągu ostatnich pięciu sesji, podczas gdy indeks FTSE MIB wyraźniej zniżkował, więc Moncler poradził sobie lepiej niż rynek. Czytaj →

    Moncler S.p.A lekko spadł w ciągu ostatnich pięciu sesji, podczas gdy indeks FTSE MIB wyraźniej zniżkował, więc Moncler poradził sobie lepiej niż rynek.

    Najważniejszą wiadomością była w środę telefoniczna konferencja dotycząca raportu śródrocznego za pierwsze dziewięć miesięcy, na której zarząd omówił wyniki i perspektywy.

    Takie konferencje zwykle najmocniej poruszają kursem, gdy zmieniają oczekiwania co do sprzedaży lub zysku, a ostatni kurs jest blisko rocznego minimum.

  • +2,61% giełda −2,54% Moncler mocno wzrósł, podczas gdy FTSE MIB spadał. Czytaj →

    Moncler mocno wzrósł, podczas gdy FTSE MIB spadał.

    Wiadomości o spółce wyjaśniają ruch tylko częściowo.

    Telekonferencja dotycząca wyników za dziewięć miesięcy odbyła się w środę 21 października, co prawdopodobnie wpłynęło na nastroje, ale informacja nie daje wyraźnego wyjaśnienia wzrostu.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje pozostały mniej więcej bez zmian, podczas gdy FTSE MIB wyraźnie spadał, więc Moncler radził sobie lepiej niż rynek.

    Obroty były około dwukrotnie wyższe niż w zwykłej sesji, co wskazuje na duże zainteresowanie.

  • −0,87% giełda −0,76% Moncler S.p.A nieznacznie spadł bez wiadomości spółki. Czytaj →

    Moncler S.p.A nieznacznie spadł bez wiadomości spółki.

    Moncler S.p.A wyraźnie spadł w ciągu ostatnich pięciu sesji, zgodnie z FTSE MIB.

    FTSE MIB, główny indeks giełdowy Włoch, także wyraźnie spadł w tych samych dniach.

    Ruch był zwyczajny, mniejszy niż normalny dzień dla Moncler S.p.A.

    Brak wiadomości spółki, więc spadek prawdopodobnie odzwierciedla słabszy rynek i branżę.

  • −1,16% giełda −1,55% Moncler wyraźnie spadł, zgodnie z rynkiem. Czytaj →

    Moncler wyraźnie spadł, zgodnie z rynkiem.

    Żadne wiadomości o spółce nie wyjaśniają tego ruchu.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje wyraźnie spadły, bardziej niż FTSE MIB.

    Prawdopodobne przyczyny to szersza wyprzedaż włoskich akcji i słabszy nastrój wobec spółek luksusowych i konsumenckich.

    Wolumen obrotu był bliski zwykłemu poziomowi.

  • −2,57% giełda +0,93% Akcje Moncler S.p.A mocno spadły, podczas gdy rynek wyraźnie rósł. Czytaj →

    Akcje Moncler S.p.A mocno spadły, podczas gdy rynek wyraźnie rósł.

    Przez ostatnie pięć sesji akcje lekko traciły, a FTSE MIB był w zasadzie bez zmian, więc słabość narastała przez kilka dni.

    Spółki luksusowe, takie jak Moncler, często silnie reagują na zmiany apetytu na ryzyko, oczekiwania konsumenckie i ruchy walutowe.

    Kolejnym zaplanowanym wydarzeniem jest raport wynikowy z 18 lutego 2027.

  • −0,62% giełda +0,22% Moncler S.p.A nieznacznie spadł w ciągu ostatnich pięciu sesji, podczas gdy FTSE MIB, główny włoski indeks giełdowy, pozostał praktycznie bez zmian. Czytaj →

    Moncler S.p.A nieznacznie spadł w ciągu ostatnich pięciu sesji, podczas gdy FTSE MIB, główny włoski indeks giełdowy, pozostał praktycznie bez zmian.

    W tym okresie nie było wiadomości firmowych dotyczących Moncler S.p.A, więc ruch prawdopodobnie odzwierciedla szerszy nastrój wobec spółek luksusowych i cyklicznych, które zwykle reagują na zmiany oczekiwań dotyczących wydatków konsumentów w Europie i na świecie.

    Następny raport kwartalny zaplanowano na czwartek 18 lutego 2027.

  • −0,54% giełda −0,72% Moncler S.p.A nieznacznie spadł, poruszając się w dużej mierze zgodnie z wyraźnie słabszym indeksem FTSE MIB, bez wiadomości spółkowych. Czytaj →

    Moncler S.p.A nieznacznie spadł, poruszając się w dużej mierze zgodnie z wyraźnie słabszym indeksem FTSE MIB, bez wiadomości spółkowych.

    Moncler S.p.A nie miał w tym okresie wiadomości spółkowych, więc ruch prawdopodobnie odzwierciedla szersze osłabienie włoskiego rynku akcji oraz ogólną korektę w spółkach konsumpcji cyklicznej, które zwykle reagują na zmiany apetytu na ryzyko i oczekiwania dotyczące wydatków na luksus.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje wyraźnie zyskały, podczas gdy indeks był w przybliżeniu bez zmian, więc ostatni wzrost nie był napędzany szerszym rynkiem.

    Kolejnym zaplanowanym wydarzeniem jest raport kwartalny 18 lutego 2027.

  • +1,31% giełda +0,58% Moncler wyraźnie wzrósł dzięki szerokiemu odbiciu w sektorze dóbr luksusowych. Czytaj →

    Moncler wyraźnie wzrósł dzięki szerokiemu odbiciu w sektorze dóbr luksusowych.

    W ciągu ostatnich pięciu dni handlowych Moncler nieznacznie wzrósł, podczas gdy FTSE MIB wyraźnie spadł, więc poruszał się wbrew rynkowi.

    Wzrost prawdopodobnie wynikał z odbicia akcji spółek luksusowych, a nie z informacji dotyczących samej spółki, ponieważ żaden świeży komunikat firmowy tego nie wyjaśniał.

    Warto obserwować raport z połowy lutego 2027 jako następną realną aktualizację o działalności.

Wszystkie spółki