Siirry pääsisältöön
FI
Valikko

Siksi Moncler-osake liikkuu

Moncler suunnittelee ja myy luksusulkovaatteita, vaatteita, jalkineita ja asusteita Moncler- ja Stone Island -brändeillä Italiassa, Euroopassa, Aasiassa ja Yhdysvalloissa.

Moncler nousi erittäin voimakkaasti, eikä yhtiöuutinen selitä sitä.

Kirjoitettu pörssin sulkeutumisen jälkeen, ·

Miksi tänään

15 984 uutista analysoitu tänään

Moncler nousi erittäin voimakkaasti, eikä yhtiöuutinen selitä sitä.

Viimeisen viiden kaupankäyntipäivän aikana Moncler nousi erittäin voimakkaasti, selvästi enemmän kuin FTSE MIB.

Viimeisenä päivänä se nousi myös erittäin voimakkaasti, kun FTSE MIB nousi voimakkaasti, joten pelkkä markkina ei selitä liikettä.

Liike oli noin nelinkertainen tavallisen päivän liikkeeseen nähden, ja sen kaltaiset liikkeet ovat olleet harvinaisia viimeisen vuoden aikana.

Päivän liike +4,50 % oli 4,3 kertaa tavallinen päiväliike 1,0 %. FTSE MIB liikkui samana päivänä +2,70 %.

Moncler +4,50 %FTSE MIB +2,70 %Selvästi pörssiä vahvempi

Aiemmat päivät →

Katso kaavio ChartCompassissa, jokainen liike selitettynä →

Mitä analyytikot odottavat ja kuinka usein he ovat osuneet oikeaan

Analyytikoiden ennusteet yhtiölle Moncler.

Suositukset

Nyt
Osta 17Pidä 8Myy 0
3 kuukautta sitten
Osta 13Pidä 12Myy 0

Suositus on analyytikon oma näkemys osakkeesta.

Tavoitehinnat

Viimeisin kurssi 45,37 EUR

Tavoitehinnat
Alin 46,00Keskiarvo 57,01Ylin 70,00

Keskiarvo on 57,01 EUR, +26 % suhteessa viimeisimpään kurssiin 45,37 EUR. Vaihteluväli on 46,00 EUR–70,00 EUR. Tavoitehinta on analyytikon arvio osakkeen tulevasta hinnasta. 25 analyytikkoa on antanut tavoitehinnan.

Seuraava raportoitava neljännes: odotettu osakekohtainen tulos 0,48 EUR. Kuluvan tilikauden osakekohtainen tulosennuste muuttui kolmen kuukauden takaisesta 2,39 EUR nykyiseen 2,32 EUR. Vuoden 2026 ennuste: 2,32 EUR. Vuoden 2027 ennuste: 2,51 EUR. Yksi analyytikko on tehnyt neljänneksen ennusteen.

Onko kurssi seurannut liiketoimintaa?

Kurssi ja osakekohtainen tulos liikkuivat samaan suuntaan 1 vuonna 3:sta. Näin on noin 65 % eurooppalaisten yhtiöiden vuosista. Vuonna 2025 kurssi muuttui +8 % ja osakekohtainen tulos −2 %.

Liikevaihto, tulos ja markkina-arvo

Liikevaihto, tulos ja markkina-arvo (mrd. EUR)0611172022: 2,602022: 0,6120222023: 2,982023: 0,6120232024: 3,112024: 0,6420242025: 3,132025: 0,632025Nyt2026: 3,2220262027: 3,4520272022: 13,31132023: 15,05152024: 13,80142025: 14,9215Nyt: 12,3412

LiikevaihtoTulosMarkkina-arvoViivoitetut pylväät: analyytikoiden ennusteet.mrd. EUR

Markkina-arvo on 3,9 kertaa vuoden 2025 liikevaihto, vuonna 2022 se oli 5,1. Vuoden 2025 tulos: 627 milj. EUR.

Varat, velat ja markkina-arvo

Varat, velat ja markkina-arvo (mrd. EUR)0611172022: 4,642022: 1,7420222023: 4,992023: 1,7820232024: 5,502024: 1,9220242025: 5,962025: 2,112025Nyt2022: 13,31132023: 15,05152024: 13,80142025: 14,9215Nyt: 12,3412

VaratVelatMarkkina-arvomrd. EUR

Varoista jää velkojen jälkeen omistajille 3,8 mrd. EUR. Markkina-arvo on 3,2 kertaa tämä oma pääoma.

Kurssi ja osakekohtainen tulos liikkuivat samaan suuntaan 1 vuonna 3:sta.Markkina-arvo (Nyt): 12,3 mrd. EURLiikevaihto 2025: 3,1 mrd. EUR

Mitä tunnusluvut kertovat yhtiöstä Moncler

Tunnusluvut yhdistävät yhtiön Moncler tuloksen sijoittajien maksamaan hintaan.

Viiva näyttää saman vuoden osakekurssin omalla asteikollaan. Viivoitetut pylväät: analyytikoiden ennusteet.

Osakekohtainen tulos2,35 EUR
NytOsakekohtainen tulos2022: 2,24222023: 2,27232024: 2,36242025: 2,31252026: 2,32262027: 2,51272022: 49,502023: 55,702024: 50,982025: 54,92

Tulos jaettuna osakkeiden määrällä. Kukin osake vastaa tätä osuutta tuloksesta.

2022–2025: 2,24 EUR–2,36 EUR. Verrokit: LPP 1 044,35 PLN, H&M 8,25 SEK, Stellantis -5,38 EUR. Vuoden 2026 ennuste: 2,32 EUR (2,20 EUR–2,44 EUR). Vuoden 2027 ennuste: 2,51 EUR (2,33 EUR–2,75 EUR).

Liikevaihto3,2 mrd. EUR
NytLiikevaihto2022: 2 602 890 000,00222023: 2 984 217 000,00232024: 3 108 924 000,00242025: 3 132 128 000,00252026: 3 217 118 410,00262027: 3 445 516 620,00272022: 49,502023: 55,702024: 50,982025: 54,92

Yhtiön vuoden aikana myymien tuotteiden ja palvelujen arvo.

2022–2025: 2,6 mrd. EUR–3,1 mrd. EUR. Verrokit: LPP 24,7 mrd. PLN, H&M 220,8 mrd. SEK, Stellantis 161,3 mrd. EUR. Vuoden 2026 ennuste: 3,2 mrd. EUR (3,1 mrd. EUR–3,3 mrd. EUR). Vuoden 2027 ennuste: 3,4 mrd. EUR (3,3 mrd. EUR–3,8 mrd. EUR).

Liikevoittomarginaali29,2 %
2025Liikevoittomarginaali2022: 29,76222023: 29,95232024: 29,23242025: 29,16252022: 49,502023: 55,702024: 50,982025: 54,92

Liikevaihdosta liiketoiminnan kulujen jälkeen jäävä osuus prosentteina.

2022–2025: 29,2 %–30,0 %. Verrokit: LPP 16,6 %, H&M 9,1 %, Stellantis −14,5 %.

Oman pääoman tuotto18,1 %
NytOman pääoman tuotto2022: 20,90222023: 19,04232024: 17,83242025: 16,28252022: 49,502023: 55,702024: 50,982025: 54,92

Tulos prosentteina omistajien yhtiöön sijoittamasta pääomasta.

2022–2025: 16,3 %–20,9 %. Verrokit: LPP 38,3 %, H&M 33,3 %, Stellantis −26,5 %.

P/E-luku19,3
NytP/E-luku2022: 22,10222023: 24,59232024: 21,57242025: 23,80252026: 19,52262027: 18,0627

Hinta, jonka sijoittajat maksavat vuotuisen osakekohtaisen tuloksen yksiköstä. Ei näytetä tappiolla.

2022–2025: 21,6–24,6. Verrokit: LPP 26,3, H&M 21,7. Vuoden 2026 ennuste: 19,5. Vuoden 2027 ennuste: 18,1.

Markkina-arvo / liikevaihto (P/S)3,86
NytMarkkina-arvo / liikevaihto (P/S)2022: 5,11222023: 5,04232024: 4,44242025: 4,76252026: 3,84262027: 3,5827

Mitä sijoittajat maksavat kustakin myyntiyksiköstä.

2022–2025: 4,44–5,11. Verrokit: LPP 2,07, H&M 1,29, Stellantis 0,07. Vuoden 2026 ennuste: 3,84. Vuoden 2027 ennuste: 3,58.

Osinko osaketta kohti1,40 EUR
NytOsinko osaketta kohti2017: 0,18172018: 0,28182019: 0,40192020: 0,00202021: 0,45212022: 0,60222023: 1,12232024: 1,15242025: 1,3025

Omistajille maksettu raha osaketta kohti kalenterivuosittain.

2017–2025: 0,00 EUR–1,30 EUR.

Osinkotuotto3,1 %
NytOsinkotuotto2022: 1,21222023: 2,01232024: 2,26242025: 2,3725

Tavallinen vuotuinen osinko prosentteina osakkeen hinnasta.

2022–2025: 1,2 %–2,4 %. Verrokit: LPP 3,6 %, H&M 4,0 %, Stellantis 0,0 %.

Nettovelka / EBITDA0,10
NytNettovelka / EBITDA2022: 0,03222023: -0,18232024: -0,30242025: -0,2625

Nettovelka jaettuna käyttökatteella ennen poistoja.

2022–2025: -0,30–0,03. Verrokit: LPP 1,54, H&M 2,12, Stellantis 10,97.

Lisää tunnuslukuja
Markkina-arvo / oma pääoma (P/B)3,38
NytMarkkina-arvo / oma pääoma (P/B)2022: 4,59222023: 4,68232024: 3,85242025: 3,8725

Markkina-arvo jaettuna omalla pääomalla, joka jää velkojen jälkeen.

2022–2025: 3,85–4,68. Verrokit: LPP 9,76, H&M 7,23, Stellantis 0,21.

EV / EBIT15,7
2025EV / EBIT2022: 17,24222023: 16,42232024: 14,22242025: 15,6825

Markkina-arvo ja nettovelka jaettuna liikevoitolla. Huomioi velan.

2022–2025: 14,2–17,2.

Vapaa kassavirta osaketta kohti2,73 EUR
2025Vapaa kassavirta osaketta kohti2022: 1,83222023: 2,73232024: 2,94242025: 2,73252022: 49,502023: 55,702024: 50,982025: 54,92

Investointien jälkeen jäävä raha jaettuna osakkeiden määrällä.

2022–2025: 1,83 EUR–2,94 EUR. Verrokit: LPP 1 898,63 PLN, H&M 16,28 SEK, Stellantis -3,98 EUR.

Omavaraisuusaste64,6 %
2025Omavaraisuusaste2022: 62,56222023: 64,39232024: 65,16242025: 64,6025

Omalla pääomalla rahoitettu osuus varoista prosentteina.

2022–2025: 62,6 %–65,2 %.

Osinko selitettynä

Osinko on osakkeenomistajille maksettavaa rahaa. Moncler maksoi 1,40 EUR osakkeelta päivään 4. marraskuuta 2026 päättyneinä 12 kuukautena.

Irtoamispäivänä 18. toukokuuta 2026 yhtiön Moncler osakkeella käytiin kauppaa ilman oikeutta osinkoon 1,40 EUR. Kurssi muuttui arvosta 49,71 EUR arvoon 49,25 EUR; osinko mukaan lukien päivän muutos oli +1,9 %. Oikeus rahaan siirtyy omistajille irtoamispäivänä; maksu tulee myöhemmin.

2017: 0,18 EUR2018: 0,28 EUR2019: 0,40 EUR2020: 0,00 EUR2021: 0,45 EUR2022: 0,60 EUR2023: 1,12 EUR2024: 1,15 EUR2025: 1,30 EUR2026 tähän mennessä: 1,40 EUR

Lisää yhtiöstä Moncler

Tietoa: Moncler

Moncler suunnittelee ja myy luksusulkovaatteita, vaatteita, jalkineita ja asusteita Moncler- ja Stone Island -brändeillä Italiassa, Euroopassa, Aasiassa ja Yhdysvalloissa.

Raportti

Raporttipäivä3,0 %

Tavallinen päivä1,0 %

Viimeisten 6 raporttipäivän aikana Moncler liikkui tavallisesti noin 3,0 %. Tavallisena päivänä se liikkuu 1,0 %.

+3,29 % −1,08 % +0,12 % +2,69 %

10 000 EUR yhtiössä Moncler, ostettu 4. marraskuuta 2016, on tänään 36 000 EUR, osingot uudelleensijoitettuina.

Paljonko 10 000 EUR yhtiössä Moncler olisi arvoinen tänään? →

Paljonko 10 000 EUR yhtiössä Moncler olisi arvoinen tänään?

36 000 EUR

osingot uudelleensijoitettuina, ostettu 4. marraskuuta 2016.

Matkan viisi suurinta päivää

· +14,2 % · koko pörssi nousi 7,1 % samana päivänä

· +13,5 % · koko pörssi nousi 8,9 % samana päivänä

· +13,4 % · koko pörssi nousi 1,5 % samana päivänä

· −11,4 % · koko pörssi laski 16,9 % samana päivänä

· +11,3 % · koko pörssi nousi 0,4 % samana päivänä

Aiemmat päivät

  • +5,17 % pörssi +1,12 % Moncler nousi voimakkaasti viikon aikana, mikä on osakkeelle suuri liike. Lue →

    Moncler nousi voimakkaasti viikon aikana, mikä on osakkeelle suuri liike.

    Samoina päivinä FTSE MIB nousi vain hieman, joten Moncler selvästi ylitti laajemman markkinan.

    Jaksolla uutiset rajoittuivat kausittaisen tuoton sivuihin ja vanhempaan lyhytmyyntiraporttiin, joten mikään yksittäinen yhtiötapahtuma ei selvästi selitä nousua.

    Todennäköisin selitys on sijoittajien kiinnostuksen muuttuminen suhdanneherkkiin ylellisyysnimiin, mutta uutiset eivät vahvista tätä.

  • +0,18 % pörssi +0,02 % Moncler oli suunnilleen ennallaan, eikä yhtiöuutiset selitä sitä. Lue →

    Moncler oli suunnilleen ennallaan, eikä yhtiöuutiset selitä sitä.

    Viimeisen viiden kaupankäyntipäivän aikana Moncler nousi voimakkaasti, kun FTSE MIB nousi vain hieman.

    Liike on noin kaksinkertainen Monclerin tavalliseen viiden päivän jaksoon verrattuna, eli suuri liike, ja vastaavia liikkeitä on ollut noin 8 kertaa viimeisen vuoden aikana.

    Viimeisenä kaupankäyntipäivänä Moncler oli suunnilleen ennallaan ja FTSE MIB myös suunnilleen tasainen.

    Yhtiöuutiset eivät selitä viikon nousua.

  • +3,85 % pörssi +1,18 % Moncler nousi erittäin voimakkaasti ja liikkui selvästi enemmän kuin markkina. Lue →

    Moncler nousi erittäin voimakkaasti ja liikkui selvästi enemmän kuin markkina.

    Yhtiöuutiset eivät selitä liikettä.

    Viimeisten viiden kaupankäyntipäivän aikana osake nousi selvästi, kun FTSE MIB nousi hieman.

    Liike oli noin nelinkertainen tavalliseen päivään nähden, ja näin suuret liikkeet olivat harvinaisia, noin seitsemän kertaa viimeisen vuoden aikana.

    Kaupankäyntimäärä oli suunnilleen tavallisella tasolla.

  • +2,42 % pörssi −1,00 % Moncler nousi voimakkaasti, kun markkina laski. Lue →

    Moncler nousi voimakkaasti, kun markkina laski.

    Viimeisen viiden kaupankäyntipäivän aikana osake nousi hieman ja jäi jälkeen selvästi nousseesta FTSE MIB:stä.

    Viimeisen päivän yrityksen uutiset eivät selvästi selitä liikettä.

    Osake on lähellä viimeisen vuoden alimpaa päätöskurssiaan, selvästi helmikuun huippua alempana.

    Kaupankäyntivolyymi oli noin tavanomaisella tasolla.

  • +1,13 % pörssi +1,94 % Moncler Milanon pörssissä nousi hieman viimeisten viiden kaupankäyntipäivän aikana. Lue →

    Moncler Milanon pörssissä nousi hieman viimeisten viiden kaupankäyntipäivän aikana.

    FTSE MIB nousi selvästi samana aikana, joten Moncler jäi markkinoiden jälkeen.

    Sen päätöskurssi on lähellä vuoden alimpia lukemia ja selvästi helmikuun lopun huipun alapuolella.

    Viimeisenä kaupankäyntipäivänä osake nousi voimakkaasti markkinoiden laskiessa, mutta uutisissa ei mainittu erityistä syytä.

  • −0,82 % pörssi +0,58 % Moncler kävi tavallista kaupankäyntipäivää ja laski hieman FTSE MIB:n noustessa hieman. Lue →

    Moncler kävi tavallista kaupankäyntipäivää ja laski hieman FTSE MIB:n noustessa hieman.

    Viiden kaupankäyntipäivän aikana Moncler laski selvästi FTSE MIB:n noustessa selvästi; suuri liike on nähty noin yhdeksän kertaa viime vuoden aikana.

    Kaupankäyntipäivän uutiset eivät selitä päivän liikettä.

  • +0,83 % pörssi +0,10 % Monclerilla oli tavallinen keskiviikko markkinan pysyessä lähes ennallaan. Lue →

    Monclerilla oli tavallinen keskiviikko markkinan pysyessä lähes ennallaan.

    Osake nousi hieman, kun FTSE MIB pysyi lähes ennallaan.

    Se laski hieman viimeisten viiden kaupankäyntipäivän aikana.

    Viimeisin päätöskurssi oli lähellä vuoden alinta tasoa.

  • −2,05 % pörssi +0,90 % Moncler laski selvästi vastoin markkinaa. Lue →

    Moncler laski selvästi vastoin markkinaa.

    FTSE MIB nousi selvästi.

    Mikään yhtiöuutinen ei selitä liikettä.

    Moncler pysyi lähes ennallaan viidessä kaupankäyntipäivässä.

    Viimeisin päätöskurssi on vuoden alimmalla tasolla.

  • +0,80 % pörssi +1,29 % Moncler S.p.A nousi hieman kaupankäyntipäivänä, eikä yhtiöuutinen selitä liikettä. Lue →

    Moncler S.p.A nousi hieman kaupankäyntipäivänä, eikä yhtiöuutinen selitä liikettä.

    Viimeisen viiden kaupankäyntipäivän aikana osake pysyi suunnilleen ennallaan, kuten FTSE MIB myös.

    Päivä oli Moncler S.p.A:lle tavallinen, normaalin päivittäisen vaihtelun sisällä.

    Osake on lähellä vuoden alhaisinta päätöskurssiaan, selvästi helmikuun huippua alempana.

    Lokakuun 21. päivän osavuosikatsaus on aiempaa taustaa, ei uusi laukaisija.

  • −3,18 % pörssi +0,36 % Moncler S.p.A laski jyrkästi kaupankäyntipäivänä, kun markkinat nousivat hieman. Lue →

    Moncler S.p.A laski jyrkästi kaupankäyntipäivänä, kun markkinat nousivat hieman.

    Mikään yhtiöuutinen ei selitä laskua.

    Viimeisten viiden kaupankäyntipäivän aikana osake laski hieman, vähemmän kuin Italian pääindeksi FTSE MIB.

    Luksus- ja kulutustavaraosakkeet liikkuvat usein varakkaiden asiakkaiden kysynnän ja laajemman markkinan mukana, joten lasku voi osittain heijastaa näitä huolia.

    Osake on lähellä viimeisen vuoden alhaisinta päätöskurssia, joka saavutettiin lokakuun puolivälissä.

  • −1,36 % pörssi −2,60 % Moncler S.p.A laski hieman viimeisten viiden kaupankäyntipäivän aikana, kun FTSE MIB -indeksi laski selvästi, joten Moncler pärjäsi markkinaa paremmin. Lue →

    Moncler S.p.A laski hieman viimeisten viiden kaupankäyntipäivän aikana, kun FTSE MIB -indeksi laski selvästi, joten Moncler pärjäsi markkinaa paremmin.

    Tärkein yhtiöuutinen oli keskiviikon yhdeksän kuukauden välitilinpäätöksen puhelukonferenssi, jossa johto kävi läpi tuloksia ja näkymiä.

    Tällaiset puhelut vaikuttavat osakkeeseen yleensä eniten, kun ne muuttavat odotuksia myynnistä tai voitosta, ja viimeisin kurssi on lähellä vuoden alinta tasoa.

  • +2,61 % pörssi −2,54 % Moncler nousi voimakkaasti, kun FTSE MIB laski. Lue →

    Moncler nousi voimakkaasti, kun FTSE MIB laski.

    Yhtiöuutiset selittävät liikettä vain osittain.

    Yhdeksän kuukauden tuloksen puhelinkonferenssi pidettiin keskiviikkona 21. lokakuuta, mikä todennäköisesti vaikutti tunnelmaan, mutta uutinen ei anna selvää selitystä nousulle.

    Viimeisten viiden kaupankäyntipäivän aikana osake oli suunnilleen ennallaan, kun FTSE MIB laski selvästi, joten Moncler pärjäsi markkinoita paremmin.

    Kaupankäyntimäärä oli noin kaksinkertainen tavalliseen päivään verrattuna, mikä viittaa vahvaan kiinnostukseen.

  • −0,87 % pörssi −0,76 % Moncler S.p.A laski hieman kaupankäyntipäivänä ilman yritysuutisia. Lue →

    Moncler S.p.A laski hieman kaupankäyntipäivänä ilman yritysuutisia.

    Moncler S.p.A laski selvästi viimeisten viiden kaupankäyntipäivän aikana, linjassa FTSE MIB:n kanssa.

    FTSE MIB, Italian pääosakeindeksi, laski myös selvästi samoina päivinä.

    Liike oli tavallinen, pienempi kuin Moncler S.p.A:n normaali päivä.

    Yritysuutisia ei ole, joten lasku heijastaa todennäköisesti heikompaa markkinaa ja toimialaa yleisesti.

  • −1,16 % pörssi −1,55 % Moncler laski selvästi, markkinoiden mukaisesti. Lue →

    Moncler laski selvästi, markkinoiden mukaisesti.

    Mikään yhtiön uutinen ei selitä liikettä.

    Viimeisten viiden kaupankäyntipäivän aikana osake laski selvästi, enemmän kuin FTSE MIB.

    Todennäköisiä syitä ovat italialaisten osakkeiden laajempi myyntiaalto ja heikompi tunnelma luksus- ja kulutusosakkeita kohtaan.

    Kaupankäynnin volyymi oli tavanomaisella tasolla.

  • −2,57 % pörssi +0,93 % Moncler S.p.A laski voimakkaasti, kun markkina nousi selvästi. Lue →

    Moncler S.p.A laski voimakkaasti, kun markkina nousi selvästi.

    Viimeisen viiden kaupankäyntipäivän aikana osake laski hieman, kun FTSE MIB oli suunnilleen ennallaan, joten heikkous on rakentunut useamman päivän ajan.

    Luksusyhtiöt kuten Moncler reagoivat usein voimakkaasti riskinottohalun, kulutuskysynnän odotusten ja valuuttaliikkeiden muutoksiin.

    Seuraava suunniteltu tapahtuma on tulosraportti 18. helmikuuta 2027.

  • −0,62 % pörssi +0,22 % Moncler S.p.A laski hieman viimeisen viiden kaupankäyntipäivän aikana, kun FTSE MIB, Italian pääindeksi, pysyi suunnilleen ennallaan. Lue →

    Moncler S.p.A laski hieman viimeisen viiden kaupankäyntipäivän aikana, kun FTSE MIB, Italian pääindeksi, pysyi suunnilleen ennallaan.

    Yhtiöstä ei ollut yhtiöuutisia tältä jaksolta, joten liike heijastaa todennäköisesti laajempaa tunnelmaa luksus- ja suhdannherkkiä osakkeita kohtaan, jotka reagoivat tyypillisesti muutoksiin kulutuksen odotuksissa Euroopassa ja maailmalla.

    Seuraava tulosjulkistus on torstaina 18. helmikuuta 2027.

  • −0,54 % pörssi −0,72 % Moncler S.p.A laski hieman ja liikkui pääosin samansuuntaisesti selvästi heikomman FTSE MIB:in kanssa ilman yhtiöuutisia. Lue →

    Moncler S.p.A laski hieman ja liikkui pääosin samansuuntaisesti selvästi heikomman FTSE MIB:in kanssa ilman yhtiöuutisia.

    Moncler S.p.A:lla ei ole yhtiöuutisia tältä ajanjaksolta, joten liike heijastaa todennäköisesti laajempaa heikkoutta Italian osakemarkkinoilla ja yleistä korjausta syklisissä kulutusosakkeissa, jotka reagoivat tyypillisesti riskinottohalun muutoksiin ja odotuksiin luksuskulutuksesta.

    Viimeisen viiden kaupankäyntipäivän aikana osake nousi selvästi, kun indeksi oli suunnilleen ennallaan, joten viimeaikaista nousua ei ajanut laajempi markkina.

    Seuraava suunniteltu tapahtuma on tulosraportti 18. helmikuuta 2027.

Kaikki yhtiöt