Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Moncler

Moncler ontwerpt en verkoopt luxe outerwear, kleding, schoenen en accessoires onder de merken Moncler en Stone Island in Italië, Europa, Azië en de Verenigde Staten.

Moncler steeg zeer sterk, zonder bedrijfsnieuws dat dit verklaart.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

15.984 nieuws vandaag geanalyseerd

Moncler steeg zeer sterk, zonder bedrijfsnieuws dat dit verklaart.

De afgelopen vijf handelsdagen steeg Moncler zeer sterk, duidelijk meer dan de FTSE MIB.

In de laatste handelsdag steeg het ook zeer sterk terwijl de FTSE MIB sterk steeg, dus de markt alleen verklaart de beweging niet.

De beweging was ongeveer vier keer een normale dag voor Moncler, en zulke bewegingen waren het afgelopen jaar zeldzaam.

De beweging van vandaag, +4,50%, was 4,3 keer een normale dagbeweging van 1,0%. FTSE MIB bewoog die dag +2,70%.

Moncler +4,50%FTSE MIB +2,70%Veel sterker dan de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Moncler.

Beoordelingen

Nu
Kopen 17Houden 8Verkopen 0
3 maanden geleden
Kopen 13Houden 12Verkopen 0

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel.

Koersdoelen

Laatste koers 45,37 EUR

Koersdoelen
Laagste 46,00Gemiddeld 57,01Hoogste 70,00

Het gemiddelde is 57,01 EUR, +26% ten opzichte van de laatste koers van 45,37 EUR. De bandbreedte is 46,00 EUR–70,00 EUR. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers. 25 analisten gaven een koersdoel.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 0,48 EUR. Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 2,39 EUR drie maanden geleden naar nu 2,32 EUR. Raming 2026: 2,32 EUR. Raming 2027: 2,51 EUR. Eén analist heeft de raming voor het kwartaal gemaakt.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Europese bedrijven gebeurt dat in ongeveer 65% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met +8% en de winst per aandeel met −2%.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. EUR)0611172022: 2,602022: 0,6120222023: 2,982023: 0,6120232024: 3,112024: 0,6420242025: 3,132025: 0,632025Nu2026: 3,2220262027: 3,4520272022: 13,31132023: 15,05152024: 13,80142025: 14,9215Nu: 12,3412

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. EUR

De beurswaarde is 3,9 keer de omzet van 2025, tegen 5,1 in 2022. Winst in 2025: 627 mln. EUR.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. EUR)0611172022: 4,642022: 1,7420222023: 4,992023: 1,7820232024: 5,502024: 1,9220242025: 5,962025: 2,112025Nu2022: 13,31132023: 15,05152024: 13,80142025: 14,9215Nu: 12,3412

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. EUR

Bezittingen min schulden laten 3,8 mld. EUR over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 3,2 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 12,3 mld. EUROmzet 2025: 3,1 mld. EUR

Wat de kengetallen over Moncler zeggen

De kengetallen verbinden wat Moncler verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel2,35 EUR
NuWinst per aandeel2022: 2,24222023: 2,27232024: 2,36242025: 2,31252026: 2,32262027: 2,51272022: 49,502023: 55,702024: 50,982025: 54,92

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: 2,24 EUR–2,36 EUR. Vergelijkbare bedrijven: LPP 1.044,35 PLN, H&M 8,25 SEK, Stellantis -5,38 EUR. Raming 2026: 2,32 EUR (2,20 EUR–2,44 EUR). Raming 2027: 2,51 EUR (2,33 EUR–2,75 EUR).

Omzet3,2 mld. EUR
NuOmzet2022: 2.602.890.000,00222023: 2.984.217.000,00232024: 3.108.924.000,00242025: 3.132.128.000,00252026: 3.217.118.410,00262027: 3.445.516.620,00272022: 49,502023: 55,702024: 50,982025: 54,92

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 2,6 mld. EUR–3,1 mld. EUR. Vergelijkbare bedrijven: LPP 24,7 mld. PLN, H&M 220,8 mld. SEK, Stellantis 161,3 mld. EUR. Raming 2026: 3,2 mld. EUR (3,1 mld. EUR–3,3 mld. EUR). Raming 2027: 3,4 mld. EUR (3,3 mld. EUR–3,8 mld. EUR).

Operationele marge29,2%
2025Operationele marge2022: 29,76222023: 29,95232024: 29,23242025: 29,16252022: 49,502023: 55,702024: 50,982025: 54,92

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: 29,2%–30,0%. Vergelijkbare bedrijven: LPP 16,6%, H&M 9,1%, Stellantis −14,5%.

Rendement op eigen vermogen18,1%
NuRendement op eigen vermogen2022: 20,90222023: 19,04232024: 17,83242025: 16,28252022: 49,502023: 55,702024: 50,982025: 54,92

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: 16,3%–20,9%. Vergelijkbare bedrijven: LPP 38,3%, H&M 33,3%, Stellantis −26,5%.

K/W19,3
NuK/W2022: 22,10222023: 24,59232024: 21,57242025: 23,80252026: 19,52262027: 18,0627

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 21,6–24,6. Vergelijkbare bedrijven: LPP 26,3, H&M 21,7. Raming 2026: 19,5. Raming 2027: 18,1.

Beurswaarde / omzet (K/O)3,86
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 5,11222023: 5,04232024: 4,44242025: 4,76252026: 3,84262027: 3,5827

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 4,44–5,11. Vergelijkbare bedrijven: LPP 2,07, H&M 1,29, Stellantis 0,07. Raming 2026: 3,84. Raming 2027: 3,58.

Dividend per aandeel1,40 EUR
NuDividend per aandeel2017: 0,18172018: 0,28182019: 0,40192020: 0,00202021: 0,45212022: 0,60222023: 1,12232024: 1,15242025: 1,3025

Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.

2017–2025: 0,00 EUR–1,30 EUR.

Dividendrendement3,1%
NuDividendrendement2022: 1,21222023: 2,01232024: 2,26242025: 2,3725

Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.

2022–2025: 1,2%–2,4%. Vergelijkbare bedrijven: LPP 3,6%, H&M 4,0%, Stellantis 0,0%.

Nettoschuld / EBITDA0,10
NuNettoschuld / EBITDA2022: 0,03222023: -0,18232024: -0,30242025: -0,2625

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: -0,30–0,03. Vergelijkbare bedrijven: LPP 1,54, H&M 2,12, Stellantis 10,97.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)3,38
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 4,59222023: 4,68232024: 3,85242025: 3,8725

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 3,85–4,68. Vergelijkbare bedrijven: LPP 9,76, H&M 7,23, Stellantis 0,21.

EV / EBIT15,7
2025EV / EBIT2022: 17,24222023: 16,42232024: 14,22242025: 15,6825

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 14,2–17,2.

Vrije kasstroom per aandeel2,73 EUR
2025Vrije kasstroom per aandeel2022: 1,83222023: 2,73232024: 2,94242025: 2,73252022: 49,502023: 55,702024: 50,982025: 54,92

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: 1,83 EUR–2,94 EUR. Vergelijkbare bedrijven: LPP 1.898,63 PLN, H&M 16,28 SEK, Stellantis -3,98 EUR.

Solvabiliteit64,6%
2025Solvabiliteit2022: 62,56222023: 64,39232024: 65,16242025: 64,6025

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 62,6%–65,2%.

Het dividend uitgelegd

Een dividend is geld voor aandeelhouders. Moncler betaalde 1,40 EUR per aandeel in de twaalf maanden tot 4 november 2026.

Op de ex-dag 18 mei 2026 werd Moncler zonder recht op het dividend van 1,40 EUR verhandeld. De koers ging van 49,71 EUR naar 49,25 EUR; inclusief dividend was de dagverandering +1,9%. Het recht gaat op de ex-dag naar aandeelhouders; de betaling volgt later.

2017: 0,18 EUR2018: 0,28 EUR2019: 0,40 EUR2020: 0,00 EUR2021: 0,45 EUR2022: 0,60 EUR2023: 1,12 EUR2024: 1,15 EUR2025: 1,30 EUR2026 tot nu toe: 1,40 EUR

Meer over Moncler

Over Moncler

Moncler ontwerpt en verkoopt luxe outerwear, kleding, schoenen en accessoires onder de merken Moncler en Stone Island in Italië, Europa, Azië en de Verenigde Staten.

Het rapport

Rapportdag3,0%

Gewone dag1,0%

Op de laatste 6 rapportdagen bewoog Moncler meestal ongeveer 3,0%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,0%.

+3,29% −1,08% +0,12% +2,69%

10.000 EUR in Moncler gekocht op 4 november 2016 is vandaag 36.000 EUR waard, met herbelegde dividenden.

Hoeveel zou 10.000 EUR in Moncler vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 EUR in Moncler vandaag waard zijn?

36.000 EUR

met herbelegde dividenden, gekocht op 4 november 2016.

De vijf grootste dagen van de reis

· +14,2% · de hele markt steeg 7,1% op dezelfde dag

· +13,5% · de hele markt steeg 8,9% op dezelfde dag

· +13,4% · de hele markt steeg 1,5% op dezelfde dag

· −11,4% · de hele markt daalde 16,9% op dezelfde dag

· +11,3% · de hele markt steeg 0,4% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • +5,17% beurs +1,12% Moncler steeg de week sterk, een grote beweging voor het aandeel. Lees →

    Moncler steeg de week sterk, een grote beweging voor het aandeel.

    Op dezelfde handelsdagen steeg de FTSE MIB slechts licht, dus Moncler presteerde duidelijk beter dan de bredere markt.

    Het nieuws in de periode beperkte zich tot pagina's met seizoensrendementen en een oud shortposities-rapport, dus geen specifieke bedrijfsgebeurtenis verklaart de stijging duidelijk.

    De meest waarschijnlijke verklaring is een veranderde belangstelling van beleggers voor conjuncturgevoelige luxenamen, al wordt dit niet door het nieuws bevestigd.

  • +0,18% beurs +0,02% Moncler bleef ongeveer gelijk, en bedrijfsnieuws verklaart dat niet. Lees →

    Moncler bleef ongeveer gelijk, en bedrijfsnieuws verklaart dat niet.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg Moncler sterk, terwijl de FTSE MIB slechts licht steeg.

    Dat is ongeveer twee keer een normale vijfdaagse periode voor Moncler, dus een grote beweging, en vergelijkbare bewegingen kwamen het afgelopen jaar ongeveer 8 keer voor.

    In de laatste handelsdag bleef Moncler ongeveer gelijk, terwijl ook de FTSE MIB vrijwel vlak was.

    Bedrijfsnieuws verklaart de stijging van de week niet.

  • +3,85% beurs +1,18% Moncler steeg zeer sterk en bewoog duidelijk meer dan de markt. Lees →

    Moncler steeg zeer sterk en bewoog duidelijk meer dan de markt.

    Geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel duidelijk, terwijl de FTSE MIB licht steeg.

    De beweging was ongeveer vier keer een normale dag voor Moncler, en zulke grote bewegingen kwamen zelden voor, ongeveer zeven keer in het afgelopen jaar.

    Het handelsvolume lag rond het gebruikelijke niveau.

  • +2,42% beurs −1,00% Moncler steeg sterk, terwijl de markt daalde. Lees →

    Moncler steeg sterk, terwijl de markt daalde.

    Over de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel licht en bleef het achter op de duidelijk stijgende FTSE MIB.

    Geen bedrijfsnieuws uit de laatste handelsdag verklaart de beweging duidelijk.

    Het aandeel zit dicht bij zijn laagste slotkoers van het afgelopen jaar, ver onder het februarihoogtepunt.

    Het handelsvolume lag rond het gebruikelijke niveau.

  • +1,13% beurs +1,94% Moncler op de Beurs van Milaan steeg de afgelopen vijf handelsdagen licht. Lees →

    Moncler op de Beurs van Milaan steeg de afgelopen vijf handelsdagen licht.

    De FTSE MIB steeg in dezelfde periode duidelijk, dus Moncler bleef achter op de markt.

    De laatste slotkoers ligt nabij het jaarlaagste punt en ver onder het hoogste punt van eind februari.

    Op de laatste handelsdag steeg het aandeel sterk terwijl de markt daalde, maar het nieuws noemde geen specifieke oorzaak.

  • −0,82% beurs +0,58% Moncler S.p.A daalde zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Moncler S.p.A daalde zonder bedrijfsnieuws.

    Over vijf handelsdagen daalde Moncler duidelijk, terwijl de FTSE MIB duidelijk opliep; zo’n grote beweging kwam het afgelopen jaar ongeveer negen keer voor.

    Geen nieuws van de handelsdag verklaart de dagbeweging.

  • +0,83% beurs +0,10% Moncler kende woensdag een gewone handelsdag terwijl de markt vrijwel vlak was. Lees →

    Moncler kende woensdag een gewone handelsdag terwijl de markt vrijwel vlak was.

    Het aandeel steeg licht, terwijl de FTSE MIB vrijwel onveranderd bleef.

    Het daalde licht in de afgelopen vijf handelsdagen.

    De meest recente slotkoers lag dicht bij het laagste niveau van het afgelopen jaar.

  • −2,05% beurs +0,90% Moncler daalde duidelijk tegen de markt in. Lees →

    Moncler daalde duidelijk tegen de markt in.

    De FTSE MIB steeg duidelijk.

    Geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging.

    Moncler bleef ongeveer onveranderd over vijf handelsdagen.

    De laatste slotkoers staat op het jaarlaagste punt.

  • +0,80% beurs +1,29% Moncler S.p.A steeg zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Moncler S.p.A steeg zonder bedrijfsnieuws.

    In de afgelopen vijf handelsdagen bleef het aandeel vrijwel gelijk, net als de FTSE MIB.

    De handelsdag was voor Moncler S.p.A een gewone dag binnen de gebruikelijke dagelijkse schommeling.

    Het aandeel zit dicht bij de laagste slotkoers van het afgelopen jaar, ver onder het februarihoogtepunt.

    De negenmaandsverklaring van 21 oktober is eerdere achtergrond, geen nieuwe aanjager.

  • −3,18% beurs +0,36% Moncler S.p.A daalde sterk, terwijl de markt licht steeg. Lees →

    Moncler S.p.A daalde sterk, terwijl de markt licht steeg.

    Geen bedrijfsnieuws verklaart de daling.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel licht, minder dan de FTSE MIB, Italië's belangrijkste aandelenindex.

    Aandelen van luxe- en consumentengoederenfabrikanten bewegen vaak mee met de vraag van kapitaalkrachtige klanten en de bredere markt, dus de daling weerspiegelt mogelijk deels die zorgen.

    Het aandeel zit dicht bij zijn laagste slotkoers van het afgelopen jaar, bereikt half oktober.

  • −1,36% beurs −2,60% Moncler S.p.A zakte de afgelopen vijf handelsdagen licht, terwijl de FTSE MIB duidelijker daalde, waardoor Moncler het beter deed dan de markt. Lees →

    Moncler S.p.A zakte de afgelopen vijf handelsdagen licht, terwijl de FTSE MIB duidelijker daalde, waardoor Moncler het beter deed dan de markt.

    Het belangrijkste bedrijfsnieuws was de telefonische toelichting op woensdag bij het tussentijds overzicht over de eerste negen maanden, waarin het management resultaten en vooruitzichten besprak.

    Zulke gesprekken bewegen het aandeel meestal het sterkst als ze de verwachtingen voor omzet of winst veranderen, en de laatste koers ligt dicht bij het jaarlaagste.

  • +2,61% beurs −2,54% Moncler steeg sterk, terwijl de FTSE MIB daalde. Lees →

    Moncler steeg sterk, terwijl de FTSE MIB daalde.

    Nieuws van het bedrijf verklaart de beweging slechts gedeeltelijk.

    De telefonische toelichting op de resultaten over negen maanden vond plaats op woensdag 21 oktober, wat de stemming waarschijnlijk beïnvloedde, maar het nieuws geeft geen duidelijke verklaring voor de stijging.

    In de afgelopen vijf handelsdagen bleef het aandeel ongeveer gelijk, terwijl de FTSE MIB duidelijk daalde, dus Moncler presteerde beter dan de markt.

    Het handelsvolume was ongeveer twee keer een normale handelsdag, wat op sterke belangstelling wijst.

  • −1,16% beurs −1,55% Moncler daalde duidelijk, in lijn met de markt. Lees →

    Moncler daalde duidelijk, in lijn met de markt.

    Geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging.

    Over de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk, meer dan de FTSE MIB.

    Waarschijnlijke oorzaken zijn de bredere uitverkoop in Italiaanse aandelen en zwakker sentiment voor luxe- en consumentenaandelen.

    Het handelsvolume lag rond het normale niveau.

  • −2,57% beurs +0,93% Het aandeel Moncler S.p.A daalde sterk, terwijl de markt duidelijk steeg. Lees →

    Het aandeel Moncler S.p.A daalde sterk, terwijl de markt duidelijk steeg.

    Over de laatste vijf handelsdagen verloor het aandeel licht terwijl de FTSE MIB vrijwel gelijk bleef, de zwakte bouwde zich dus over meerdere dagen op.

    Luxebedrijven als Moncler reageren vaak sterk op veranderingen in risicobereidheid, consumentenverwachtingen en valutabewegingen.

    De volgende geplande gebeurtenis is het jaarverslag op 18 februari 2027.

  • −0,54% beurs −0,72% Moncler S.p.A daalde licht en bewoog grotendeels in lijn met een duidelijk zwakkere FTSE MIB, zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Moncler S.p.A daalde licht en bewoog grotendeels in lijn met een duidelijk zwakkere FTSE MIB, zonder bedrijfsnieuws.

    Moncler S.p.A heeft in deze periode geen bedrijfsnieuws gehad, dus de beweging weerspiegelt waarschijnlijk een bredere zwakte op de Italiaanse aandelenmarkt en een algemene correctie in cyclische consumentenaandelen, die doorgaans reageren op veranderingen in risicobereidheid en verwachtingen over luxe-uitgaven.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel duidelijk terwijl de index vrijwel gelijk bleef, dus de recente winst werd niet door de bredere markt gedreven.

    De volgende geplande gebeurtenis is het kwartaalcijfer op 18 februari 2027.

  • +1,31% beurs +0,58% Moncler steeg duidelijk dankzij een brede opleving in de luxesector. Lees →

    Moncler steeg duidelijk dankzij een brede opleving in de luxesector.

    Over de laatste vijf handelsdagen steeg Moncler licht terwijl de FTSE MIB duidelijk daalde, dus bewoog het tegen de markt in.

    De stijging kwam waarschijnlijk van een opleving van luxeaandelen en niet van bedrijfsspecifiek nieuws, omdat geen verse bedrijfsaankondiging die verklaarde.

    Let op het rapport van medio februari 2027 als volgende echte update over het bedrijf.

Alle bedrijven