Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Camurus

Camurus steeg sterk terwijl de markt daalde.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

15.984 nieuws vandaag geanalyseerd

Camurus steeg sterk terwijl de markt daalde.

Het aandeel bewoog duidelijk tegen de OMX Stockholm 30 in, die diezelfde dag daalde.

In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel sterk terwijl de markt ongeveer vlak was, een zeer grote beweging voor Camurus.

Analisten verhoogden hun koersdoelen, de aandelenkoersen die zij eerlijk vinden, na een recordderde kwartaal met omzet 28 procent hoger en bedrijfsresultaat 40 procent hoger.

De sterke kwartaalcijfers, groeiende verkoop van Buvidal en Brixadi en de analistenopwaarderingen zijn de waarschijnlijke drijfveren.

De beweging van vandaag, +1,95%, was 2,0 keer een normale dagbeweging van 1,0%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −1,01%.

Camurus +1,95%OMX Stockholm 30 −1,01%Tegen de beurs in

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Camurus.

Camurus verdiende in 5 van 8 rapporten meer dan verwacht.

Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 7 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 7Houden 0Verkopen 0
3 maanden geleden
Kopen 7Houden 0Verkopen 0

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel.

Koersdoelen

Laatste koers 731,00 SEK

Koersdoelen
Laagste 670Gemiddeld 832Hoogste 965

Het gemiddelde is 831,62 SEK, +14% ten opzichte van de laatste koers van 731,00 SEK. De bandbreedte is 670,00 SEK–965,00 SEK. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers. 8 analisten gaven een koersdoel.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie1,12,43,75,16,42025-02-13: 2,45; Verwachte winst per aandeel: 1,9913/2’25+4,0%2025-05-15: 3,29; Verwachte winst per aandeel: 2,7815/5’25−12,6%2025-07-17: 4,08; Verwachte winst per aandeel: 3,1117/7’25+0,6%2025-11-06: 3,19; Verwachte winst per aandeel: 3,816/11’25−5,9%2026-02-12: 1,67; Verwachte winst per aandeel: 2,8312/2’26−24,0%2026-05-12: 2,40; Verwachte winst per aandeel: 3,3412/5’26−8,8%2026-07-15: 4,05; Verwachte winst per aandeel: 3,2515/7’26+16,8%2026-11-05: 4,53; Verwachte winst per aandeel: 3,605/11’26+7,8%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 5,77.→11/02

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 5,77 SEK (11 februari). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 14,61 SEK drie maanden geleden naar nu 15,51 SEK. Raming 2026: 15,51 SEK. Raming 2027: 22,81 SEK. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 7 augustus: Verkoop circa 279 duizend GBP. 18 februari: Aankoop circa 154 duizend SEK. 18 februari: Aankoop circa 516 duizend SEK. 1 december: Aankoop circa 124 duizend SEK.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met +9% en de winst per aandeel met +70%.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. SEK)01632482022: 0,962022: 0,0620222023: 1,722023: 0,4320232024: 1,872024: 0,4320242025: 2,272025: 0,742025Nu2026: 2,8720262027: 3,6820272022: 14,00142023: 29,93302024: 33,16332025: 36,5937Nu: 43,5044

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. SEK

De beurswaarde is 19,2 keer de omzet van 2025, tegen 14,6 in 2022. Winst in 2025: 736 mln. SEK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. SEK)01632482022: 1,312022: 0,3120222023: 1,912023: 0,4120232024: 3,762024: 0,4720242025: 4,742025: 0,502025Nu2022: 14,00142023: 29,93302024: 33,16332025: 36,5937Nu: 43,5044

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. SEK

Bezittingen min schulden laten 4,2 mld. SEK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 10,3 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 43,5 mld. SEKOmzet 2025: 2,3 mld. SEK

Wat de kengetallen over Camurus zeggen

De kengetallen verbinden wat Camurus verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel12,65 SEK
NuWinst per aandeel2022: 0,97222023: 7,50232024: 7,20242025: 12,26252026: 15,51262027: 22,81272022: 252,602023: 538,002024: 565,502025: 616,00

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: 0,97 SEK–12,26 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Definium Therapeutics -3,43 USD, AbCellera Biologics -0,54 USD, Zealand Pharma 38,64 DKK. Raming 2026: 15,51 SEK (12,83 SEK–18,10 SEK). Raming 2027: 22,81 SEK (18,29 SEK–27,10 SEK).

Omzet2,3 mld. SEK
NuOmzet2022: 956.340.000,00222023: 1.716.850.000,00232024: 1.867.581.000,00242025: 2.265.378.000,00252026: 2.865.862.980,00262027: 3.682.656.320,00272022: 252,602023: 538,002024: 565,502025: 616,00

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 956 mln. SEK–2,3 mld. SEK. Vergelijkbare bedrijven: AbCellera Biologics 66,2 mln. USD, Zealand Pharma 4,6 mld. DKK. Raming 2026: 2,9 mld. SEK (2,8 mld. SEK–2,9 mld. SEK). Raming 2027: 3,7 mld. SEK (3,4 mld. SEK–4,0 mld. SEK).

Operationele marge38,6%
2025Operationele marge2022: 7,45222023: 31,07232024: 24,83242025: 38,58252022: 252,602023: 538,002024: 565,502025: 616,00

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: 7,5%–38,6%. Vergelijkbare bedrijven: AbCellera Biologics −318,7%, Zealand Pharma 53,9%.

Rendement op eigen vermogen15,9%
NuRendement op eigen vermogen2022: 5,59222023: 28,90232024: 13,02242025: 17,37252022: 252,602023: 538,002024: 565,502025: 616,00

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: 5,6%–28,9%. Vergelijkbare bedrijven: Definium Therapeutics −64,1%, AbCellera Biologics −17,3%, Zealand Pharma 16,3%.

K/W57,8
NuK/W2022: 260,41222023: 71,73232024: 78,54242025: 50,24252026: 47,14262027: 32,0527

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 50,2–260,4. Vergelijkbare bedrijven: Zealand Pharma 6,0. Raming 2026: 47,1. Raming 2027: 32,1.

Beurswaarde / omzet (K/O)19,19
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 14,64222023: 17,43232024: 17,76242025: 16,15252026: 15,18262027: 11,8127

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 14,64–17,76. Vergelijkbare bedrijven: AbCellera Biologics 58,18, Zealand Pharma 3,33. Raming 2026: 15,18. Raming 2027: 11,81.

Nettoschuld / EBITDA-4,81
NuNettoschuld / EBITDA2022: -6,18222023: -2,06232024: -4,99242025: -3,7625

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: -6,18–-2,06. Vergelijkbare bedrijven: Zealand Pharma -6,04.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)10,25
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 14,07222023: 20,04232024: 10,08242025: 8,6425

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 8,64–20,04. Vergelijkbare bedrijven: Definium Therapeutics 4,87, AbCellera Biologics 4,06, Zealand Pharma 0,90.

EV / EBIT35,1
2025EV / EBIT2022: 181,07222023: 52,24232024: 54,79242025: 35,1225

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 35,1–181,1.

Vrije kasstroom per aandeel12,30 SEK
2025Vrije kasstroom per aandeel2022: 1,79222023: 10,73232024: 6,12242025: 12,30252022: 252,602023: 538,002024: 565,502025: 616,00

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: 1,79 SEK–12,30 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Definium Therapeutics -1,25 USD, AbCellera Biologics -0,37 USD, Zealand Pharma -27,61 DKK.

Solvabiliteit89,4%
2025Solvabiliteit2022: 76,19222023: 78,26232024: 87,56242025: 89,3625

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 76,2%–89,4%.

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Camurus veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Camurus veranderden.

    Toevoegen aan agenda
Meer over Camurus

Transacties van bestuurders

Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.

  • Richard Jameson, leidinggevendeVerkoopcirca 279 duizend GBP
  • Hege Hellstrom, bestuurslidAankoopcirca 154 duizend SEK
  • Elisabeth Björk, bestuurslidAankoopcirca 516 duizend SEK
  • Hege Hellstrom, bestuurslidAankoopcirca 124 duizend SEK

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag7,8%

Gewone dag1,0%

Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Camurus meestal ongeveer 7,8%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,0%.

+7,82% Waarom? +16,81% −8,81% −24,03%

10.000 SEK in Camurus gekocht op 7 november 2016 is vandaag 84.000 SEK waard, met herbelegde dividenden.

Hoeveel zou 10.000 SEK in Camurus vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 SEK in Camurus vandaag waard zijn?

84.000 SEK

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016.

Op het laagste punt was het 6.280 SEK waard (8 januari 2019).

De vijf grootste dagen van de reis

· +34,5% · de hele markt steeg 0,1% op dezelfde dag

· −34,3% · de hele markt daalde 1,7% op dezelfde dag

· −24,0% · de hele markt daalde 0,7% op dezelfde dag · rapportdag

· +23,9% · de hele markt steeg 0,9% op dezelfde dag

· −19,3% · de hele markt steeg 0,3% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • +8,62% beurs −0,11% Camurus, genoteerd aan de Nasdaq Stockholm, steeg sterk tijdens de handelsdagen van de week, terwijl de bredere markt in Stockholm nagenoeg vlak bleef. Lees →

    Camurus, genoteerd aan de Nasdaq Stockholm, steeg sterk tijdens de handelsdagen van de week, terwijl de bredere markt in Stockholm nagenoeg vlak bleef.

    De beweging was zeer groot voor het bedrijf en het afgelopen jaar zeldzaam.

    De belangrijkste drijfveer was het sterke derdekwartaalrapport van 5 november, met recordverkopen, een 40 procent hoger bedrijfsresultaat en omzet boven de verwachtingen.

    Analisten verhoogden daarna op 6 november hun koersdoelen, wat de stijging waarschijnlijk versterkte.

  • +7,82% beurs −0,32% Camurus steeg fors na sterke resultaten voor het derde kwartaal. Lees →

    Camurus steeg fors na sterke resultaten voor het derde kwartaal.

    Het aandeel steeg veel meer dan de OMX Stockholm 30, die die dag licht daalde.

    Het kwartaal bracht recordverkopen van producten, een stijging van 40 procent in de bedrijfswinst en een ongewijzigde jaarprognose.

    Het handelsvolume lag ver boven het gebruikelijke niveau, en het aandeel zit dicht bij zijn hoogste slotkoers van het afgelopen jaar.

    Daarna houdt het bedrijf op 5 november een resultatenwebcast, en het FDA-besluit over CAM2029 wordt op 18 december verwacht.

  • +1,05% beurs +3,01% Camurus op Nasdaq Stockholm bewoog de afgelopen week nauwelijks en veel minder dan de bredere Stockholmse markt. Lees →

    Camurus op Nasdaq Stockholm bewoog de afgelopen week nauwelijks en veel minder dan de bredere Stockholmse markt.

    De Stockholm 30-index steeg op dezelfde dagen duidelijk, dus Camurus bleef achter.

    De beweging was gewoon voor het bedrijf en de handelsvolumes lagen ver onder het gebruikelijke niveau.

    Redeye publiceerde op dinsdag 27 oktober een preview met de verwachting van aanhoudende groei, maar het nieuws stuurde de koers niet duidelijk een kant op.

  • +1,06% beurs +0,33% Camurus steeg. Lees →

    Camurus steeg.

    Over de laatste vijf handelsdagen bleef Camurus vrijwel gelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.

    De beweging was normaal voor Camurus en het handelsvolume lag rond het gebruikelijke niveau.

    Analisten van Redeye gaven een voorbeschouwing op het derde kwartaal en verwachten verdere groei.

  • −0,52% beurs +0,41% Camurus daalde licht, zonder bedrijfsnieuws dat de beweging verklaart. Lees →

    Camurus daalde licht, zonder bedrijfsnieuws dat de beweging verklaart.

    Op dezelfde dag steeg de OMX Stockholm 30 licht, dus Camurus bewoog tegen de markt in.

    In de laatste vijf handelsdagen steeg Camurus licht, terwijl de OMX Stockholm 30 sterk daalde.

    Eerdere koersdoelverhogingen van Pareto Securities en Jefferies, die beide het koopadvies herhaalden, waren bekend voor de handelsdag.

    Het volgende kwartaalrapport verschijnt donderdag 5 november 2026.

  • +3,02% beurs −3,67% Camurus steeg de afgelopen vijf handelsdagen licht, tegen een dalende markt in. Lees →

    Camurus steeg de afgelopen vijf handelsdagen licht, tegen een dalende markt in.

    Analisten verhoogden hun koersdoelen, de aandelenkoersen die zij als redelijk zien, op maandag en dinsdag, en Jefferies en Pareto Securities bleven bij hun koopadvies.

    In dezelfde dagen daalde de OMX Stockholm 30-index sterk, waardoor Camurus het beter deed dan de markt.

    Het volgende kwartaalcijfer komt donderdag 5 november, en beleggers houden dat nauwlettend in de gaten.

  • +0,53% beurs +0,17% Camurus steeg licht zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Camurus steeg licht zonder bedrijfsnieuws.

    Over de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht daalde.

    Pareto Securities en Jefferies verhoogden allebei hun koersdoel, de aandelenkoers die zij redelijk vinden, en behielden deze week een koopadvies.

    De goedkeuring in Canada van Oczyesa XR, een maandelijkse injectie tegen acromegalie, kwam eerder op maandag en heeft de stijging waarschijnlijk gesteund.

    Het volgende kwartaalrapport, de resultaten van het bedrijf, wordt donderdag 5 november verwacht.

  • +2,47% beurs −0,89% Camurus steeg duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk daalde, dus de beweging ging tegen de markt in. Lees →

    Camurus steeg duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk daalde, dus de beweging ging tegen de markt in.

    Pareto Securities verhoogde zijn koersdoel, de aandelenkoers die zij als redelijk zien, naar 850 kronen en handhaafde die dag het koopadvies, wat de stijging waarschijnlijk steunde.

    In de laatste vijf handelsdagen steeg Camurus duidelijk, een grote beweging voor het aandeel, terwijl de markt licht daalde.

    Het bedrijf publiceert de cijfers volgende op donderdag 5 november.

  • +1,02% beurs +1,25% Het Camurus-aandeel steeg licht, in lijn met de markt, zonder nieuws van het bedrijf. Lees →

    Het Camurus-aandeel steeg licht, in lijn met de markt, zonder nieuws van het bedrijf.

    In de laatste vijf handelsdagen bleef het ongeveer gelijk terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg, het volgde dus de markt.

    Eerder deze week keurde Health Canada Oczyesa XR goed, een maandelijkse injectie voor acromegalie (een zeldzame hormoonziekte), en analisten verhoogden hun koersdoel, wat het sentiment kan hebben ondersteund.

    Eerstvolgende is het kwartaalrapport van 5 november.

  • +0,86% beurs +1,19% Camurus bleef de afgelopen vijf handelsdagen vrijwel gelijk en bewoog mee met de iets sterkere OMX Stockholm 30. Lees →

    Camurus bleef de afgelopen vijf handelsdagen vrijwel gelijk en bewoog mee met de iets sterkere OMX Stockholm 30.

    Analisten verhoogden ook hun koersdoel, dus een prognose van het niveau waarop het aandeel kan verhandelen, wat de positieve toon deels versterkte.

    Het volgende kwartaalrapport van Camurus verschijnt op 5 november 2026 en beleggers zullen het waarschijnlijk nauwlettend volgen.

  • +0,79% beurs −0,62% Camurus steeg licht ondanks een zwakkere markt. Lees →

    Camurus steeg licht ondanks een zwakkere markt.

    In de laatste handelsdag steeg Camurus licht terwijl de OMX Stockholm 30 iets daalde, het aandeel bewoog dus tegen de markt in.

    Waarschijnlijk is dat de goedkeuring door Health Canada van Oczyesa XR, een maandelijkse injectie tegen acromegalie (een hormoonziekte), die eerder deze week werd aangekondigd en nu opnieuw aandacht krijgt.

    Over de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel licht terwijl de index duidelijk steeg, dus het aandeel bleef de hele week achter op de markt.

    Het volgende kwartaalrapport verschijnt op 5 november 2026.

  • +1,11% beurs −0,02% Camurus steeg licht, waarschijnlijk na een verhoging van de koersdoel door DNB Carnegie. Lees →

    Camurus steeg licht, waarschijnlijk na een verhoging van de koersdoel door DNB Carnegie.

    In de afgelopen vijf handelsdagen zakte Camurus licht terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg, het aandeel bleef dus achter op de markt.

    De meest waarschijnlijke reden voor de stijging op de handelsdag is dat DNB Carnegie het koersdoel verhoogde en het koopadvies behield, wat meestal kopers aantrekt.

    De beweging was klein en vond plaats terwijl de bredere markt vrijwel vlak was, dus bedrijfsspecifieke stemming speelde waarschijnlijk een rol.

    De volgende gebeurtenis is het kwartaalcijfer op 5 november 2026, dat beleggers nauwlettend zullen volgen.

  • −0,23% beurs +0,36% Camurus stijgt licht na Canadese goedkeuring van Oczyesa XR. Lees →

    Camurus stijgt licht na Canadese goedkeuring van Oczyesa XR.

    Acromegalie is een zeldzame hormoonstoornis, en de goedkeuring laat patiënten het middel thuis injecteren in plaats van naar de kliniek te gaan.

    Een Amerikaanse beslissing over hetzelfde product wordt in december verwacht, en de volgende kwartaalcijfers komen begin november – beide het volgen waard.

    De beweging bleef bescheiden omdat de goedkeuring werd verwacht en Canada een kleine markt is vergeleken met de VS.

  • +5,43% beurs −0,07% Camurus steeg duidelijk in de laatste vijf handelsdagen, terwijl de OMX Stockholm 30 vrijwel onveranderd bleef, dus de beweging was bedrijfsspecifiek en niet marktgedreven. Lees →

    Camurus steeg duidelijk in de laatste vijf handelsdagen, terwijl de OMX Stockholm 30 vrijwel onveranderd bleef, dus de beweging was bedrijfsspecifiek en niet marktgedreven.

    Een tweede, deels ondersteunende factor was het bijgewerkte advies van Carnegie over Camurus vorige week, waardoor het aandeel in de belangstelling bleef bij Noord-Europese gezondheidsinvesteerders.

    Het volgende om in de gaten te houden is de resultatenpublicatie begin november, die zal laten zien of het onderliggende bedrijfsmomentum overeenkomt met de verbeterde verwachtingen.

Alle bedrijven