Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Zealand Pharma

Zealand Pharma bewoog de laatste handelsdag weinig, zonder bedrijfsnieuws dat dit verklaart.

Geschreven na beurssluiting op ·

Het rapport

Volgend rapport: 12 november. Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Zealand Pharma meestal ongeveer 4,3%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,4%.

13 augustus 2026: +3,65%7 augustus 2026: +0,82%7 mei 2026: +9,45%19 februari 2026: −3,43%

Waarom vandaag

15.968 nieuws vandaag geanalyseerd

Zealand Pharma bewoog de laatste handelsdag weinig, zonder bedrijfsnieuws dat dit verklaart.

Over de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel licht, in lijn met de OMX Copenhagen 25, die duidelijk steeg.

Het aandeel ligt ruim onder de hoogste slotkoers van het afgelopen jaar en boven de laagste.

Let op de kwartaalcijfers en de telefonische conferentie op donderdag 12 november 2026.

De beweging van vandaag, −0,21%, was 0,2 keer een normale dagbeweging van 1,4%. OMX Copenhagen 25 bewoog die dag −0,23%.

Zealand Pharma −0,21%OMX Copenhagen 25 −0,23%In de pas met de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Zealand Pharma.

Zealand Pharma verdiende in 4 van 8 rapporten meer dan verwacht.

Niet in de grafiek omdat raming en resultaat ontbreken: 1 van de 9 rapporten in deze periode, de laatste op 6 augustus 2026.

Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 4 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 6Houden 9Verkopen 1
3 maanden geleden
Kopen 8Houden 8Verkopen 1

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel.

Koersdoelen

Laatste koers 232,90 DKK

Koersdoelen
Laagste 290Gemiddeld 396Hoogste 595

Het gemiddelde is 396,00 DKK, +70% ten opzichte van de laatste koers van 232,90 DKK. De bandbreedte is 290,00 DKK–595,00 DKK. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers. 12 analisten gaven een koersdoel.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie-30,09,448,988,3127,72024-08-15: -4,67; Verwachte winst per aandeel: -3,9815/8’24+3,2%2024-11-07: -3,77; Verwachte winst per aandeel: -3,477/11’24−5,1%2025-02-20: -4,12; Verwachte winst per aandeel: -4,2920/2’25−2,2%2025-05-08: -4,75; Verwachte winst per aandeel: -1,938/5’25−8,4%2025-08-14: 105,61; Verwachte winst per aandeel: 109,5314/8’25+2,7%2025-11-13: -5,75; Verwachte winst per aandeel: -10,4213/11’25+5,2%2026-02-19: -5,19; Verwachte winst per aandeel: -8,1719/2’26−3,4%2026-05-07: -5,58; Verwachte winst per aandeel: -9,167/5’26+9,4%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel -10,91.→12/11

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingDKK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel -10,91 DKK (12 november). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 22,48 DKK drie maanden geleden naar nu 27,55 DKK. Raming 2026: 27,55 DKK. Raming 2027: 7,15 DKK.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met −35% en ging de winst per aandeel van -16,24 DKK naar 90,22 DKK.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. DKK)-11837562022: 0,102022: -1,2020222023: 0,342023: -0,7020232024: 0,062024: -1,0820242025: 9,212025: 6,462025Nu2026: 4,7920262027: 4,2320272022: 10,37102023: 21,79222024: 50,55512025: 32,9333Nu: 15,4515

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. DKK

De beurswaarde is 1,7 keer de omzet van 2025, tegen 99,7 in 2022. Winst in 2025: 6,5 mld. DKK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. DKK)01937562022: 1,542022: 0,7220222023: 1,982023: 0,3920232024: 9,512024: 0,8920242025: 15,952025: 1,122025Nu2022: 10,37102023: 21,79222024: 50,55512025: 32,9333Nu: 15,4515

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. DKK

Bezittingen min schulden laten 14,8 mld. DKK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 1,0 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 15,4 mld. DKKOmzet 2025: 9,2 mld. DKK

Wat de kengetallen over Zealand Pharma zeggen

De kengetallen verbinden wat Zealand Pharma verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel38,64 DKK
NuWinst per aandeel2022: -26,02222023: -12,44232024: -16,24242025: 90,22252026: 27,55262027: 7,15272022: 201,402023: 373,202024: 715,502025: 466,40

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: -26,02 DKK–90,22 DKK. Vergelijkbare bedrijven: Intellia Therapeutics -3,35 USD, Rapport Therapeutics -3,17 USD, AbCellera Biologics -0,54 USD. Raming 2026: 27,55 DKK (19,11 DKK–32,80 DKK). Raming 2027: 7,15 DKK (-36,60 DKK–41,38 DKK).

Omzet4,6 mld. DKK
NuOmzet2022: 103.986.000,00222023: 342.788.000,00232024: 62.691.000,00242025: 9.214.860.000,00252026: 4.788.512.900,00262027: 4.231.248.980,00272022: 201,402023: 373,202024: 715,502025: 466,40

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 62,7 mln. DKK–9,2 mld. DKK. Vergelijkbare bedrijven: Intellia Therapeutics 59,5 mln. USD, Rapport Therapeutics 20,0 mln. USD, AbCellera Biologics 66,2 mln. USD. Raming 2026: 4,8 mld. DKK (4,5 mld. DKK–5,3 mld. DKK). Raming 2027: 4,2 mld. DKK (888 mln. DKK–6,8 mld. DKK).

Operationele marge53,9%
NuOperationele marge2022: -785,30222023: -168,39232024: -2.024,33242025: 77,20252022: 201,402023: 373,202024: 715,502025: 466,40

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: −2024,3%–77,2%. Vergelijkbare bedrijven: Intellia Therapeutics −711,7%, Rapport Therapeutics −838,1%, AbCellera Biologics −318,7%.

Rendement op eigen vermogen16,3%
NuRendement op eigen vermogen2022: -147,34222023: -44,18232024: -12,52242025: 43,52252022: 201,402023: 373,202024: 715,502025: 466,40

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: −147,3%–43,5%. Vergelijkbare bedrijven: Intellia Therapeutics −55,4%, Rapport Therapeutics −33,3%, AbCellera Biologics −17,3%.

K/W6,0
NuK/W2223242025: 5,17252026: 8,45262027: 32,5827

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 5,2–5,2. Raming 2026: 8,5. Raming 2027: 32,6.

Beurswaarde / omzet (K/O)3,33
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 99,69222023: 63,56232024: 806,34242025: 3,57252026: 3,23262027: 3,6527

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 3,57–806,34. Vergelijkbare bedrijven: Intellia Therapeutics 26,77, Rapport Therapeutics 72,44, AbCellera Biologics 58,18. Raming 2026: 3,23. Raming 2027: 3,65.

Nettoschuld / EBITDA-6,04
NuNettoschuld / EBITDA2223242025: -2,0825

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: -2,08–-2,08.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)0,90
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 12,71222023: 13,68232024: 5,87242025: 2,2225

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 2,22–13,68. Vergelijkbare bedrijven: Intellia Therapeutics 1,97, Rapport Therapeutics 3,00, AbCellera Biologics 4,06.

EV / EBIT2,6
2025EV / EBIT2223242025: 2,5925

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 2,6–2,6.

Vrije kasstroom per aandeel-27,61 DKK
NuVrije kasstroom per aandeel2022: -18,53222023: -7,70232024: -13,36242025: 91,53252022: 201,402023: 373,202024: 715,502025: 466,40

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: -18,53 DKK–91,53 DKK. Vergelijkbare bedrijven: Intellia Therapeutics -2,48 USD, Rapport Therapeutics -2,04 USD, AbCellera Biologics -0,37 USD.

Solvabiliteit93,0%
2025Solvabiliteit2022: 52,99222023: 80,45232024: 90,65242025: 92,9925

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 53,0%–93,0%.

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Zealand Pharma veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Zealand Pharma veranderden.

    Toevoegen aan agenda

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag4,3%

Gewone dag1,4%

Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Zealand Pharma meestal ongeveer 4,3%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,4%.

+3,65% +0,82% +9,45% −3,43%

10.000 DKK in Zealand Pharma gekocht op 7 november 2016 is vandaag 26.100 DKK waard, met herbelegde dividenden.

Hetzelfde bedrag in de OMX Copenhagen met dividenden zou 25.800 DKK zijn geworden.

Hoeveel zou 10.000 DKK in Zealand Pharma vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 DKK in Zealand Pharma vandaag waard zijn?

26.100 DKK

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016. Hetzelfde bedrag in de OMX Copenhagen met dividenden zou 25.800 DKK zijn geworden.

Op het laagste punt was het 7.950 DKK waard (16 mei 2022).

De vijf grootste dagen van de reis

· +37,9% · de hele markt steeg 0,4% op dezelfde dag

· −36,4% · de hele markt daalde 1,6% op dezelfde dag

· +35,7% · de hele markt steeg 0,3% op dezelfde dag

· +28,5% · de hele markt steeg 1,4% op dezelfde dag

· −22,7% · de hele markt daalde 0,9% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • +1,20% beurs +1,82% Zealand Pharma steeg zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Zealand Pharma steeg zonder bedrijfsnieuws.

    Zealand Pharma steeg licht op een gewone handelsdag, zonder bedrijfsnieuws dat de beweging verklaart.

    Op dezelfde dagen steeg de OMX Copenhagen 25 sterk, dus het aandeel bewoog minder dan de markt.

    In de laatste vijf handelsdagen steeg het licht, in lijn met de markt.

    Eerder nieuws ging over analistenoordelen en een veiligheidsresultaat uit fase 1, die deze handelsdag niet verklaren.

  • +1,17% beurs +0,22% Zealand Pharma steeg licht, zonder dat bedrijfsnieuws de beweging verklaart. Lees →

    Zealand Pharma steeg licht, zonder dat bedrijfsnieuws de beweging verklaart.

    Op dezelfde dag steeg de OMX Copenhagen 25 ook licht, dus het aandeel bewoog iets meer dan de markt.

    Over de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel licht terwijl de markt sterk steeg, dus het volgde de markt in die periode.

    De beweging was normaal voor Zealand Pharma en binnen de gebruikelijke dagelijkse schommelingen.

    Het recente nieuws ging over analistenbeoordelingen en vroege veiligheidsresultaten, oudere achtergrond en niet de oorzaak van deze handelsdag.

  • +0,91% beurs +0,07% Zealand Pharma steeg de laatste handelsdag licht zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Zealand Pharma steeg de laatste handelsdag licht zonder bedrijfsnieuws.

    Op dezelfde dag was de OMX Copenhagen 25 nagenoeg vlak, dus de beweging was niet door de markt gedreven.

    Over de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel licht, gelijk op met een sterk stijgende markt.

    De beweging was normaal voor het aandeel, en de handel lag ruim onder het gebruikelijke niveau.

    Vroege veiligheidsresultaten van fase 1, de eerste veiligheidsstudie bij mensen, werden voor de handelsdag gepubliceerd en zijn gedateerde achtergrond.

  • +1,68% beurs +2,33% Zealand Pharma steeg. Lees →

    Zealand Pharma steeg.

    De afgelopen vijf handelsdagen bleef het aandeel vrijwel gelijk, terwijl de OMX Copenhagen 25 sterk steeg, dus het aandeel bleef achter.

    De beweging was gewoon voor Zealand Pharma en binnen de gebruikelijke dagelijkse schommeling.

    Geen bedrijfsnieuws uit de laatste handelsdag verklaart de beweging; de fase 1-resultaten voor ZP9830, een Kv1.3-ionkanaalblokker (een geneesmiddeldoel dat immuuncellen kalmeert), kwamen de week ervoor naar buiten.

    De volgende kwartaalcijfers, een geplande resultatenpublicatie, komen donderdag 12 november 2026.

  • +1,21% beurs +0,57% Zealand Pharma steeg zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Zealand Pharma steeg zonder bedrijfsnieuws.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde Zealand Pharma licht, terwijl de OMX Copenhagen 25 sterk steeg.

    De beweging in de laatste handelsdag was gewoon voor Zealand Pharma, en het aandeel bewoog iets meer dan de markt.

    Eerder meldde Zealand Pharma positieve resultaten van een vroege studie met kandidaatgeneesmiddel ZP9830, wat het sentiment mogelijk minder heeft aangewakkerd dan gehoopt.

    De volgende kwartaalcijfers komen donderdag 12 november 2026.

  • −2,33% beurs −0,63% Zealand Pharma daalde duidelijk, meer dan de markt. Lees →

    Zealand Pharma daalde duidelijk, meer dan de markt.

    De markt daalde die dag ook duidelijk, dus de beweging liep grotendeels gelijk met die van de markt.

    Geen bedrijfsnieuws uit de laatste handelsdag verklaart de daling.

    Afgelopen vijf handelsdagen bleef het aandeel vrijwel gelijk, terwijl de markt licht steeg.

    Het handelsvolume lag ver onder het normale niveau, en het aandeel zit dicht bij zijn jaarlaagste koers.

  • −0,13% beurs +0,86% Zealand Pharma bleef de afgelopen vijf handelsdagen vrijwel onveranderd. Lees →

    Zealand Pharma bleef de afgelopen vijf handelsdagen vrijwel onveranderd.

    Het aandeel bewoog minder dan de markt.

    De OMX Copenhagen 25 steeg in dezelfde periode licht.

    Het belangrijkste nieuws waren positieve fase 1-resultaten op maandag en dinsdag voor ZP9830, een middel dat een immuunkanaal genaamd Kv1.3 blokkeert.

Alle bedrijven