Daarom beweegt het aandeel Palo Alto Networks
Palo Alto Networks daalde zeer sterk zonder een duidelijk bedrijfsnieuws als verklaring.
Geschreven na beurssluiting op ·
Waarom vandaag
16.292 nieuws vandaag geanalyseerdPalo Alto Networks daalde zeer sterk zonder een duidelijk bedrijfsnieuws als verklaring.
De daling was ongeveer even groot als die van de techsector en groter dan die van de S&P 500.
De handel lag ruim boven het normale niveau en de beweging was ongeveer vijf keer die van een gewone dag.
Over vijf handelsdagen daalde het aandeel eveneens sterk.
De kwartaalcijfers komen op woensdag 18 november 2026, iets wat beleggers vaak nauwlettend volgen.
De beweging van vandaag, −9,59%, was 4,2 keer een normale dagbeweging van 2,3%. S&P 500 bewoog die dag −4,41%.
Palo Alto Networks −9,59%S&P 500 −4,41%Veel zwakker dan de beurs
Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden
Analistenramingen voor Palo Alto Networks.
Palo Alto Networks verdiende in 8 van 8 rapporten meer dan verwacht.
Ter vergelijking: ongeveer 82% van de rapporten van Amerikaanse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.
Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 2 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 55% van de rapporten van Amerikaanse bedrijven.
Beoordelingen
Koersdoelen
Laatste koers 313,84 USD
Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie
Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingUSD
Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 0,97 USD (18 november). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 4,13 USD drie maanden geleden naar nu 4,18 USD. Raming 2027: 4,18 USD. Raming 2028: 2,15 USD.
Heeft de koers het bedrijf gevolgd?
Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Amerikaanse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 65% van de jaren. In 2026 veranderde de koers met +91% en de winst per aandeel met −75%.
Omzet, winst en beurswaarde
OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. USD
Bezittingen, schulden en beurswaarde
BezittingenSchuldenBeurswaardemld. USD
Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 256,9 mld. USDOmzet 2026: 11,5 mld. USD
Wat de kengetallen over Palo Alto Networks zeggen
De kengetallen verbinden wat Palo Alto Networks verdient met wat beleggers betalen.
De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.
Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.
2023–2026: 0,40 USD–3,64 USD. Vergelijkbare bedrijven: CrowdStrike Holdings 0,06 USD, Oracle 6,38 USD, Palantir 1,42 USD. Raming 2027: 4,18 USD (4,15 USD–4,24 USD). Raming 2028: 2,15 USD (1,32 USD–3,03 USD).
Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.
2023–2026: 6,9 mld. USD–11,5 mld. USD. Vergelijkbare bedrijven: CrowdStrike Holdings 5,4 mld. USD, Oracle 71,8 mld. USD, Palantir 7,3 mld. USD. Raming 2027: 14,2 mld. USD (14,1 mld. USD–14,6 mld. USD). Raming 2028: 16,2 mld. USD (15,6 mld. USD–17,6 mld. USD).
Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.
2023–2026: 5,6%–13,5%. Vergelijkbare bedrijven: CrowdStrike Holdings −2,2%, Oracle 34,2%, Palantir 45,6%.
Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.
2023–2026: 1,1%–49,9%. Vergelijkbare bedrijven: CrowdStrike Holdings 1,5%, Oracle 41,2%, Palantir 40,9%.
De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.
2023–2026: 44,6–829,6. Vergelijkbare bedrijven: CrowdStrike Holdings 3.615,0, Oracle 18,2, Palantir 112,9. Raming 2027: 75,1. Raming 2028: 146,3.
Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.
2023–2026: 11,18–23,56. Vergelijkbare bedrijven: CrowdStrike Holdings 41,16, Oracle 5,04, Palantir 53,02. Raming 2027: 18,12. Raming 2028: 15,83.
Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.
2023–2026: -1,32–-0,14. Vergelijkbare bedrijven: CrowdStrike Holdings -39,24, Oracle 3,84, Palantir -3,08.
Meer kengetallen
Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.
2023–2026: 9,84–44,08. Vergelijkbare bedrijven: CrowdStrike Holdings 43,53, Oracle 5,68, Palantir 34,41.
Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.
2023–2026: 70,9–503,5.
Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.
2023–2026: 4,27 USD–5,19 USD. Vergelijkbare bedrijven: CrowdStrike Holdings 1,49 USD, Oracle -9,21 USD, Palantir 1,68 USD.
Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.
2023–2026: 12,1%–56,7%.
Wat hierna te volgen en waarom
Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Palo Alto Networks veranderden.
- Het rapport
Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Palo Alto Networks veranderden.
Toevoegen aan agenda
Het rapport
Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar
Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Palo Alto Networks meestal ongeveer 6,8%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 2,3%.
−9,28% −5,64% −6,82% −7,42%
10.000 USD in Palo Alto Networks gekocht op 7 november 2016 is vandaag 124.000 USD waard, met herbelegde dividenden.
Hetzelfde bedrag in de S&P 500 met dividenden zou 40.300 USD zijn geworden.
Hoeveel zou 10.000 USD in Palo Alto Networks vandaag waard zijn? →
Hoeveel zou 10.000 USD in Palo Alto Networks vandaag waard zijn?
124.000 USD
met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016. Hetzelfde bedrag in de S&P 500 met dividenden zou 40.300 USD zijn geworden.
Op het laagste punt was het 7.090 USD waard (5 april 2017).
De vijf grootste dagen van de reis
· −28,4% · de hele markt steeg 0,1% op dezelfde dag · rapportdag
· −24,2% · de hele markt steeg 1,4% op dezelfde dag · rapportdag
· +18,6% · de hele markt steeg 0,1% op dezelfde dag · rapportdag
· +17,2% · de hele markt steeg 0,8% op dezelfde dag · rapportdag
· −17,0% · de hele markt daalde 3,0% op dezelfde dag · rapportdag
Eerdere dagen
−14,22% beurs −2,70% Palo Alto Networks daalde de afgelopen week sterk en bewoog daarmee meer dan de bredere markt en de sector. Lees →
Palo Alto Networks daalde de afgelopen week sterk en bewoog daarmee meer dan de bredere markt en de sector.
Op dezelfde dagen daalde ook de S&P 500 sterk, dus veel van de brede zwakte lijkt marktbreed.
Het volgende kwartaalrapport verschijnt woensdag 18 november.
−0,62% beurs +1,65% Palo Alto Networks daalde. Lees →
Palo Alto Networks daalde.
Palo Alto Networks was ongeveer ongewijzigd, en geen duidelijk bedrijfsnieuws verklaart een beweging.
Op dezelfde dag steeg de S&P 500 sterk, dus het aandeel bleef achter op de markt.
In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het sterk, een grote beweging voor dit aandeel.
Waarschijnlijke redenen zijn deels een bredere verkoop van cybersecurityaandelen na een sterk jaar, al is dit deels een gok.
−0,43% beurs +0,30% Palo Alto Networks bewoog weinig, zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart. Lees →
Palo Alto Networks bewoog weinig, zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart.
Diezelfde dag steeg de S&P 500 licht en de techsector duidelijk, dus het aandeel bleef achter op beide.
In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel sterk, een grote beweging voor het aandeel, terwijl ook de markt en de sector daalden.
Een deel van de daling weerspiegelt waarschijnlijk de bredere uitverkoop in tech.
De volgende kwartaalrapportage komt op donderdag 19 november 2026, die beleggers nauwlettend zullen volgen.
−3,87% beurs −0,48% Palo Alto Networks daalde. Lees →
Palo Alto Networks daalde.
Palo Alto Networks daalde sterk, een beweging die niet duidelijk door bedrijfsnieuws wordt verklaard.
Geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging.
Het aandeel daalde sterk in de laatste vijf handelsdagen, een grote beweging voor het bedrijf.
De S&P 500 daalde licht op de laatste handelsdag, dus Palo Alto Networks daalde meer dan de markt.
−3,86% beurs −1,77% Palo Alto Networks daalde. Lees →
Palo Alto Networks daalde.
De daling lag ongeveer in lijn met de sector, die zeer sterk daalde.
De S&P 500 daalde die dag ook sterk.
De handel was hoog, ongeveer twee keer een normale handelsdag.
Die dag kwamen meerdere nieuwsberichten, waaronder een waarschuwing over een mini-overnamebod van Tutanota.
−3,86% beurs −0,56% Palo Alto Networks daalde de week licht en bewoog meer dan de S&P 500 en de technologiesector. Lees →
Palo Alto Networks daalde de week licht en bewoog meer dan de S&P 500 en de technologiesector.
Op de laatste handelsdag daalde het aandeel sterk, met een handelsvolume van ongeveer het dubbele van een normale dag.
Het aandeel blijft onder de hoogste slotkoers van het afgelopen jaar, die begin oktober werd bereikt.
De volgende kwartaalcijfers worden verwacht op donderdag 19 november 2026.
−3,53% beurs −0,38% Palo Alto Networks daalde. Lees →
Palo Alto Networks daalde.
Het handelsvolume was ongeveer twee keer een normale handelsdag.
De S&P 500 daalde slechts licht en de techsector daalde duidelijk.
Meerdere nieuwsberichten van de dag wijzen op mogelijke oorzaken: de verlaagde verwachting van Fortinet, het lager openen van het aandeel zelf en bredere verkoop van softwarefondsen na de cijfers van ServiceNow en Fortinet.
Deze hebben het aandeel waarschijnlijk gedrukt, al is geen enkele oorzaak bevestigd.
+2,60% beurs +0,71% Palo Alto Networks steeg zonder bedrijfsnieuws. Lees →
Palo Alto Networks steeg zonder bedrijfsnieuws.
De beweging kwam zonder nieuw bedrijfsnieuws die dag.
In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel sterk, terwijl de S&P 500 en de sector ongeveer vlak bleven, een grote beweging voor dit aandeel.
Analisten die hun koersdoelen verhoogden en sterke vraag naar AI-beveiliging hebben de stijging waarschijnlijk gedreven, die vorige vrijdag begon.
Let daarna op het kwartaalrapport op donderdag 19 november 2026.
+11,27% beurs −0,43% Palo Alto Networks steeg de afgelopen vijf handelsdagen sterk, een grote beweging voor het aandeel. Lees →
Palo Alto Networks steeg de afgelopen vijf handelsdagen sterk, een grote beweging voor het aandeel.
De S&P 500 daalde in dezelfde periode licht, dus het aandeel bewoog tegen de brede markt in.
De sector bleef vrijwel gelijk, dus de stijging was bedrijfsspecifiek.
Waarschijnlijke oorzaken waren enthousiasme voor AI-cyberbeveiliging, waaronder nieuwe AI-verdedigingsoplossingen, en een visie van Morgan Stanley op sterkere beveiligingsuitgaven.
+2,05% beurs +0,53% Palo Alto Networks steeg duidelijk en bewoog meer dan de markt. Lees →
Palo Alto Networks steeg duidelijk en bewoog meer dan de markt.
Op dezelfde dag steeg ook de S&P 500 duidelijk, dus de brede markt droeg bij aan de stijging.
De technologiesector steeg sterk en het aandeel volgde de sector.
In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk, een grote beweging voor dit aandeel, terwijl de markt iets steeg.
−1,92% beurs +0,34% Palo Alto Networks daalde duidelijk, terwijl de markt licht steeg. Lees →
Palo Alto Networks daalde duidelijk, terwijl de markt licht steeg.
Het aandeel bewoog meer dan zijn sector, en geen enkele bedrijfsgebeurtenis is bevestigd als oorzaak.
In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het zeer sterk, een beweging van ongeveer drie keer de gebruikelijke vijfdaagse schommeling en een van de grootste van het afgelopen jaar.
Analistenbeoordelingen en de bredere uitverkoop in cybersecurityaandelen hebben de koers waarschijnlijk gedrukt, en berichten over ransomwaregroepen die een kwetsbaarheid in Palo Alto Networks-producten misbruiken, kunnen de druk hebben vergroot.
De volgende kwartaalrapportage wordt verwacht op donderdag 19 november 2026.