Daarom beweegt het aandeel Gentian Diagnostics
Gentian Diagnostics steeg.
Geschreven na beurssluiting op ·
Waarom vandaag
16.307 nieuws vandaag geanalyseerdGentian Diagnostics steeg.
Gentian Diagnostics steeg licht op een dag waarop de Oslo-beurs sterk daalde; de toekenning van aandelenopties was waarschijnlijk de oorzaak.
Afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel licht, tegen een sterk dalende Oslose benchmarkindex in.
De beweging was gewoon, kleiner dan een normale dag voor dit aandeel, bij een duidelijk lager handelsvolume dan gebruikelijk.
De benoeming van Heidi Vebø tot R&D-manager, vorige week woensdag aangekondigd, gaat in op 18 januari 2027.
De beweging van vandaag, +1,30%, was 1,0 keer een normale dagbeweging van 1,3%. Oslo Børs benchmark index bewoog die dag −1,31%.
Gentian Diagnostics +1,30%
Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden
Analistenramingen voor Gentian Diagnostics.
Beoordelingen
Koersdoelen
Laatste koers 39,10 NOK
Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 1,46 NOK drie maanden geleden naar nu 1,90 NOK. Raming 2026: 1,90 NOK. Raming 2027: 2,60 NOK. Eén analist heeft deze ramingen gemaakt.
Heeft de koers het bedrijf gevolgd?
Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met +44% en de winst per aandeel met −70%.
Omzet, winst en beurswaarde
OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mln. NOK
Bezittingen, schulden en beurswaarde
BezittingenSchuldenBeurswaardemln. NOK
Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 604 mln. NOKOmzet 2025: 176 mln. NOK
Wat de kengetallen over Gentian Diagnostics zeggen
De kengetallen verbinden wat Gentian Diagnostics verdient met wat beleggers betalen.
De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.
Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.
2022–2025: -1,53 NOK–2,87 NOK. Vergelijkbare bedrijven: Bactiguard Holding 0,22 SEK, Microbot Medical -0,25 USD, C-Rad 1,41 SEK. Raming 2026: 1,90 NOK (1,90 NOK–1,90 NOK). Raming 2027: 2,60 NOK (2,60 NOK–2,60 NOK).
Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.
2022–2025: 102 mln. NOK–176 mln. NOK. Vergelijkbare bedrijven: Bactiguard Holding 217 mln. SEK, Microbot Medical 0,3 mln. USD, C-Rad 418 mln. SEK. Raming 2026: 198 mln. NOK (198 mln. NOK–198 mln. NOK). Raming 2027: 228 mln. NOK (228 mln. NOK–228 mln. NOK).
Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.
2022–2025: −22,9%–14,4%. Vergelijkbare bedrijven: Bactiguard Holding 2,1%, Microbot Medical −5348,8%, C-Rad 13,1%.
Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.
2022–2025: −15,3%–23,3%. Vergelijkbare bedrijven: Bactiguard Holding 2,0%, Microbot Medical −32,9%, C-Rad 13,0%.
De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.
2022–2025: 13,7–65,6. Vergelijkbare bedrijven: Bactiguard Holding 70,5, C-Rad 17,0. Raming 2026: 20,6. Raming 2027: 15,0.
Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.
2022–2025: 3,98–6,22. Vergelijkbare bedrijven: Bactiguard Holding 2,56, Microbot Medical 215,47, C-Rad 1,89. Raming 2026: 3,05. Raming 2027: 2,65.
Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.
2025–2025: 0,40 NOK–0,40 NOK.
Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.
2022–2025: 0,0%–0,7%. Vergelijkbare bedrijven: Bactiguard Holding 0,0%, Microbot Medical 0,0%, C-Rad 0,4%.
Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.
2022–2025: -2,52–-2,34. Vergelijkbare bedrijven: Bactiguard Holding 2,59, C-Rad -1,81.
Meer kengetallen
Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.
2022–2025: 3,12–4,36. Vergelijkbare bedrijven: Bactiguard Holding 1,73, Microbot Medical 1,08.
Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.
2022–2025: 25,6–29,9.
Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.
2022–2025: -1,86 NOK–2,06 NOK. Vergelijkbare bedrijven: Bactiguard Holding 0,79 SEK, Microbot Medical -0,27 USD, C-Rad 0,39 SEK.
Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.
2022–2025: 79,3%–84,5%.
Het dividend uitgelegd
Een dividend is geld voor aandeelhouders. Gentian Diagnostics betaalde 0,60 NOK per aandeel in de twaalf maanden tot 6 november 2026.
Op de ex-dag 6 mei 2026 werd Gentian Diagnostics zonder recht op het dividend van 0,60 NOK verhandeld. De koers ging van 44,80 NOK naar 39,50 NOK; inclusief dividend was de dagverandering −10,5%. Het recht gaat op de ex-dag naar aandeelhouders; de betaling volgt later.
2025: 0,40 NOK2026 tot nu toe: 0,60 NOK
Het rapport
Op de laatste 16 rapportdagen bewoog Gentian Diagnostics meestal ongeveer 2,5%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,3%.
−1,81% −6,90% −3,27% −7,89%
10.000 NOK in Gentian Diagnostics gekocht op 14 december 2016 is vandaag 15.400 NOK waard, met herbelegde dividenden.
Hetzelfde bedrag in de OSEBX met dividenden zou 30.200 NOK zijn geworden.
Hoeveel zou 10.000 NOK in Gentian Diagnostics vandaag waard zijn? →
Hoeveel zou 10.000 NOK in Gentian Diagnostics vandaag waard zijn?
15.400 NOK
met herbelegde dividenden, gekocht op 14 december 2016. Hetzelfde bedrag in de OSEBX met dividenden zou 30.200 NOK zijn geworden.
De vijf grootste dagen van de reis
· −27,4% · de hele markt steeg 0,5% op dezelfde dag
· +20,0% · de hele markt steeg 0,5% op dezelfde dag
· +16,3% · de hele markt steeg 0,1% op dezelfde dag
· +16,0% · de hele markt steeg 0,1% op dezelfde dag
· +14,3% · de hele markt daalde 1,0% op dezelfde dag
Eerdere dagen
+2,09% Gentian Diagnostics steeg de afgelopen vijf handelsdagen licht, terwijl de benchmarkindex van de Oslo Børs sterk daalde, waardoor het aandeel tegen de markt in bewoog. Lees →
Gentian Diagnostics steeg de afgelopen vijf handelsdagen licht, terwijl de benchmarkindex van de Oslo Børs sterk daalde, waardoor het aandeel tegen de markt in bewoog.
De beweging was van gewone omvang en de handel lag ver onder het gebruikelijke niveau.
Het bedrijf kende op vrijdag 6 november opties toe aan CEO Matti Heinonen, CFO Njaal Kind en andere sleutelmedewerkers.
Opties geven medewerkers het recht om later aandelen tegen een vaste prijs te kopen, dus dit is een routinematige incentivestap.
−3,26% Gentian Diagnostics daalde sterk, zonder bedrijfsnieuws dat dit verklaart. Lees →
Gentian Diagnostics daalde sterk, zonder bedrijfsnieuws dat dit verklaart.
Op dezelfde dag daalde ook de Oslo Børs sterk, dus het aandeel bewoog meer dan de markt.
Het handelsvolume was ongeveer zes keer het gebruikelijke niveau, een teken van veel activiteit.
In de afgelopen vijf handelsdagen bleef het aandeel ongeveer gelijk terwijl de markt sterk daalde, het hield zich dus beter dan de index.
+3,66% Gentian Diagnostics steeg sterk, terwijl de markt daalde. Lees →
Gentian Diagnostics steeg sterk, terwijl de markt daalde.
Geen bedrijfsnieuws van die handelsdag verklaart de beweging.
Over de laatste vijf handelsdagen bleef het aandeel nagenoeg gelijk, terwijl de benchmarkindex van de Oslo Børs licht daalde, het hield zich dus beter dan de markt.
De laatste slotkoers ligt ruim onder de hoogste slotkoers van het afgelopen jaar, maar boven de laagste.
−0,78% Gentian Diagnostics bewoog nauwelijks. Lees →
Gentian Diagnostics bewoog nauwelijks.
Het aandeel daalde licht terwijl de referentie-index van Oslo Børs licht steeg, dus het bewoog tegen de markt in.
Geen bedrijfsnieuws verklaart de dag, dus het was een gewone dag voor het aandeel.
In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk terwijl de markt sterk steeg.
Een belangrijke oorzaak is waarschijnlijk de recordomzet in het derde kwartaal, gemeld op 20 oktober, die het aandeel waarschijnlijk niet zo ver heeft opgestuwd als beleggers hoopten.
+1,01% Gentian Diagnostics steeg licht, zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart. Lees →
Gentian Diagnostics steeg licht, zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart.
Op dezelfde dag steeg de Oslo Børs duidelijk, dus het aandeel bewoog in lijn met de markt.
Over de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel duidelijk, terwijl de markt vrijwel vlak was, een grote beweging voor het bedrijf.
Eerder deze week meldde het bedrijf record-omzet in het derde kwartaal, 22 procent hoger, wat de stijging waarschijnlijk heeft gesteund.
De laatste slotkoers ligt ver onder de hoogste slotkoers van het jaar, bereikt half januari.
+4,71% Gentian Diagnostics steeg duidelijk in de afgelopen vijf handelsdagen, een grote beweging voor het aandeel. Lees →
Gentian Diagnostics steeg duidelijk in de afgelopen vijf handelsdagen, een grote beweging voor het aandeel.
De markt in Oslo bleef in dezelfde dagen vrijwel gelijk, dus de stijging was bedrijfsspecifiek.
De belangrijkste oorzaak was het kwartaalrapport van dinsdag, dat recordomzet liet zien van 51,1 miljoen NOK, groei van 22 procent in de gerapporteerde cijfers en een hogere EBITDA-marge (winst voor rente, belasting en afschrijvingen) van 27 procent.
Sterkere verkopen in de Verenigde Staten, gedreven door de Cystatin C-nierfunctietest, en betere productieopbrengsten hebben de stijging waarschijnlijk gesteund.
+2,83% Gentian Diagnostics steeg duidelijk, terwijl de Oslo Børs sterk daalde. Lees →
Gentian Diagnostics steeg duidelijk, terwijl de Oslo Børs sterk daalde.
De stijging kwam tegen een dalende markt in, dus lijkt ze bedrijfsspecifiek in plaats van marktgedreven.
In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel sterk, terwijl de markt vrijwel vlak was.
Dat is een grote beweging voor dit aandeel, ongeveer drie keer een normale periode van vijf dagen.
De waarschijnlijke oorzaak is de recordomzet in het derde kwartaal die dinsdag werd gepubliceerd, met sterke groei in de VS.