Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Bactiguard Holding

Bactiguard Holding zakte licht, in lijn met de markt.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

16.304 nieuws vandaag geanalyseerd

Bactiguard Holding zakte licht, in lijn met de markt.

Bactiguard Holding zakte licht in de laatste handelsdag, in lijn met de OMX Stockholm 30, die duidelijk daalde.

In de afgelopen vijf handelsdagen zakte het aandeel licht, terwijl de markt vrijwel vlak was.

Dezelfde dag benoemde het bedrijf zijn benoemingscommissie voor de algemene vergadering van 2027, een routinematige governancestap.

De beweging was voor Bactiguard Holding een gewone dag, en geen bedrijfsnieuws verklaart die duidelijk.

De beweging van vandaag, −0,96%, was 0,6 keer een normale dagbeweging van 1,7%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −1,01%.

Bactiguard Holding −0,96%OMX Stockholm 30 −1,01%In de pas met de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Bactiguard Holding.

Bactiguard Holding verdiende in 7 van 8 rapporten meer dan verwacht.

Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 3 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Koersdoelen

Laatste koers 15,50 SEK

Koersdoelen
23,00

Het koersdoel van één analist is 23,00 SEK, +48% ten opzichte van de laatste koers van 15,50 SEK. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie-0,5-0,20,00,20,52025-02-06: -0,03; Verwachte winst per aandeel: -0,356/2’25−1,5%2025-04-24: -0,13; Verwachte winst per aandeel: -0,2724/4’25−3,6%2025-07-15: -0,24; Verwachte winst per aandeel: -0,2615/7’25−2,8%2025-10-23: -0,21; Verwachte winst per aandeel: -0,2623/10’25−5,5%2026-02-05: 0,36; Verwachte winst per aandeel: -0,295/2’26+11,4%2026-04-23: -0,16; Verwachte winst per aandeel: -0,0823/4’26+1,4%2026-07-14: -0,23; Verwachte winst per aandeel: -0,3014/7’26+5,3%2026-10-22: 0,25; Verwachte winst per aandeel: -0,2022/10’26+9,7%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel -0,10.→04/02

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel -0,10 SEK (4 februari). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van -0,43 SEK drie maanden geleden naar nu -0,07 SEK. Raming 2026: -0,07 SEK. Raming 2027: -0,14 SEK. Eén analist heeft deze ramingen gemaakt. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 27 augustus: Aankoop circa 137 mln. SEK. 25 februari: Aankoop circa 1,8 mln. SEK. 17 december: Aankoop circa 3,6 mln. SEK. 18 november: Aankoop circa 18 mln. SEK.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met −44% en ging de winst per aandeel van -0,85 SEK naar -0,22 SEK.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. SEK)-0,11,32,84,32022: 0,232022: -0,0520222023: 0,202023: -0,1420232024: 0,242024: -0,0320242025: 0,222025: -0,012025Nu2026: 0,2220262027: 0,2520272022: 3,873,92023: 2,172,22024: 1,241,22025: 0,700,7Nu: 0,540,5

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. SEK

De beurswaarde is 2,5 keer de omzet van 2025, tegen 17,1 in 2022. Winst in 2025: -7,8 mln. SEK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. SEK)0,01,42,84,32022: 0,812022: 0,3120222023: 0,662023: 0,3120232024: 0,662024: 0,3320242025: 0,552025: 0,232025Nu2022: 3,873,92023: 2,172,22024: 1,241,22025: 0,700,7Nu: 0,540,5

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. SEK

Bezittingen min schulden laten 315 mln. SEK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 1,7 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 543 mln. SEKOmzet 2025: 216 mln. SEK

Wat de kengetallen over Bactiguard Holding zeggen

De kengetallen verbinden wat Bactiguard Holding verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel0,22 SEK
NuWinst per aandeel2022: -1,51222023: -3,95232024: -0,85242025: -0,22252026: -0,07262027: -0,14272022: 110,402023: 61,802024: 35,302025: 19,90

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: -3,95 SEK–-0,22 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Gentian Diagnostics -0,33 NOK, Microbot Medical -0,25 USD, C-Rad 1,41 SEK. Raming 2026: -0,07 SEK (-0,07 SEK–-0,07 SEK). Raming 2027: -0,14 SEK (-0,14 SEK–-0,14 SEK).

Omzet217 mln. SEK
NuOmzet2022: 226.721.000,00222023: 203.990.000,00232024: 241.678.000,00242025: 215.918.000,00252026: 222.000.000,00262027: 250.000.000,00272022: 110,402023: 61,802024: 35,302025: 19,90

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 204 mln. SEK–242 mln. SEK. Vergelijkbare bedrijven: Gentian Diagnostics 191 mln. NOK, Microbot Medical 0,3 mln. USD, C-Rad 418 mln. SEK. Raming 2026: 222 mln. SEK (222 mln. SEK–222 mln. SEK). Raming 2027: 250 mln. SEK (250 mln. SEK–250 mln. SEK).

Operationele marge2,1%
NuOperationele marge2022: -23,92222023: -67,26232024: -15,81242025: -3,49252022: 110,402023: 61,802024: 35,302025: 19,90

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: −67,3%–−3,5%. Vergelijkbare bedrijven: Gentian Diagnostics −1,1%, Microbot Medical −5348,8%, C-Rad 13,1%.

Rendement op eigen vermogen2,0%
NuRendement op eigen vermogen2022: -10,67222023: -39,18232024: -9,08242025: -2,49252022: 110,402023: 61,802024: 35,302025: 19,90

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: −39,2%–−2,5%. Vergelijkbare bedrijven: Gentian Diagnostics −2,6%, Microbot Medical −32,9%, C-Rad 13,0%.

Beurswaarde / omzet (K/O)2,56
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 17,06222023: 10,62232024: 5,12242025: 3,23252026: 2,45262027: 2,1727

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 3,23–17,06. Vergelijkbare bedrijven: Gentian Diagnostics 3,16, Microbot Medical 215,47, C-Rad 1,89. Raming 2026: 2,45. Raming 2027: 2,17.

Nettoschuld / EBITDA2,59
NuNettoschuld / EBITDA22232024: 4,44242025: 2,8625

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: 2,86–4,44. Vergelijkbare bedrijven: Gentian Diagnostics -2,42, C-Rad -1,81.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)1,73
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 7,80222023: 6,13232024: 3,77242025: 2,2125

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 2,21–7,80. Vergelijkbare bedrijven: Gentian Diagnostics 3,17, Microbot Medical 1,08.

Vrije kasstroom per aandeel0,79 SEK
NuVrije kasstroom per aandeel2022: -0,22222023: -1,74232024: 0,29242025: -0,21252022: 110,402023: 61,802024: 35,302025: 19,90

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: -1,74 SEK–0,29 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Gentian Diagnostics 1,17 NOK, Microbot Medical -0,27 USD, C-Rad 0,39 SEK.

Solvabiliteit57,8%
2025Solvabiliteit2022: 61,37222023: 53,34232024: 50,06242025: 57,7825

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 50,1%–61,4%.

Wat volgde op vergelijkbare dalingen?

Inclusief herbelegde dividenden daalde Bactiguard Holding 3,1% in de laatste vijf handelsdagen. Sinds 7 november 2016 stond de waarde na minstens zulke grote dalingen 21 handelsdagen later in 47 van 91 niet-overlappende perioden hoger. De mediaan was +0,3%, tegenover +0,0% in een gewone periode van 21 dagen, die 49 van de 100 keer hoger eindigde.

Zo’n daling zei dus weinig over de volgende maand.

+0,3% · 47/91

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Bactiguard Holding veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Bactiguard Holding veranderden.

    Toevoegen aan agenda
Meer over Bactiguard Holding

Transacties van bestuurders

Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.

  • Thomas von Koch, bestuursvoorzitter (verbonden persoon)Aankoopcirca 137 mln. SEK
  • Patrick Bach, CFO (verbonden persoon)Aankoopcirca 1,8 mln. SEK
  • Patrick Bach, CFO (verbonden persoon)Aankoopcirca 3,6 mln. SEK
  • Thomas von Koch, bestuursvoorzitter (verbonden persoon)Aankoopcirca 18 mln. SEK

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag4,7%

Gewone dag1,7%

Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Bactiguard Holding meestal ongeveer 4,7%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,7%.

+9,72% +5,31% +1,42% +11,45%

10.000 SEK in Bactiguard Holding gekocht op 7 november 2016 is vandaag 10.400 SEK waard, met herbelegde dividenden.

Hoeveel zou 10.000 SEK in Bactiguard Holding vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 SEK in Bactiguard Holding vandaag waard zijn?

10.400 SEK

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016.

De vijf grootste dagen van de reis

· +30,6% · de hele markt steeg 1,0% op dezelfde dag

· +24,9% · de hele markt steeg 0,3% op dezelfde dag

· +24,2% · de hele markt steeg 1,1% op dezelfde dag

· +23,8% · de hele markt steeg 0,9% op dezelfde dag

· +21,9% · de hele markt daalde 0,4% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • −3,12% beurs −0,11% Bactiguard Holding verloor deze week licht, terwijl de bredere markt vrijwel onveranderd bleef. Lees →

    Bactiguard Holding verloor deze week licht, terwijl de bredere markt vrijwel onveranderd bleef.

    Het enige bedrijfsnieuws was routinematig: op vrijdag 6 november werd een benoemingscommissie aangesteld om bestuurders voor te dragen voor de algemene vergadering van 2027.

    Dit soort mededelingen beweegt de koers zelden veel, dus de lichte daling komt waarschijnlijk door gewone dagelijkse handel en niet door een specifieke gebeurtenis.

    De beweging was kleiner dan een gewone handelsdag voor het aandeel, en het handelsvolume lag rond het gebruikelijke niveau.

  • −4,35% beurs +0,83% Bactiguard Holding daalde sterk en bewoog tegen de markt in. Lees →

    Bactiguard Holding daalde sterk en bewoog tegen de markt in.

    Geen bedrijfsnieuws van de laatste handelsdag verklaart de beweging.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.

    Het handelsvolume lag ver boven het normale niveau, wat wijst op sterke verkoopdruk.

    Nieuws van maandag vorige week over resultaten boven de verwachtingen is achtergrond, niet de oorzaak.

  • +1,90% beurs −0,08% Bactiguard Holding steeg duidelijk, los van de markt. Lees →

    Bactiguard Holding steeg duidelijk, los van de markt.

    Geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging van die handelsdag.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 nauwelijks steeg.

    Waarschijnlijke oorzaken zijn dat de resultaten van het bedrijf de verwachtingen overtroffen, wat analisten al in hun ramingen verwerken.

    Het volgende verslag, de kwartaalcijfers van het bedrijf, verschijnt donderdag 4 februari 2027.

  • +3,23% beurs +3,01% Bactiguard Holding steeg in de week licht en bewoog in lijn met de bredere Stockholmse beurs, die duidelijk steeg. Lees →

    Bactiguard Holding steeg in de week licht en bewoog in lijn met de bredere Stockholmse beurs, die duidelijk steeg.

    De belangrijkste drijfveer was het sterke kwartaalrapport over het derde kwartaal van 22 oktober: de omzet groeide met ongeveer 21 procent en het bedrijf keerde terug naar een operationele winst, een resultaat dat de verwachtingen overtrof.

    Verschillende analisten, waaronder SEB en DNB Carnegie, publiceerden notities die de resultaten prezen, wat kopers na het rapport waarschijnlijk geïnteresseerd hield.

    De handel in het aandeel lag ver onder het gebruikelijke niveau en de beweging op de laatste handelsdag was gewoon.

  • −3,73% beurs −3,67% Bactiguard Holding daalde licht in de afgelopen vijf handelsdagen, in lijn met een duidelijk zwakkere OMX Stockholm 30. Lees →

    Bactiguard Holding daalde licht in de afgelopen vijf handelsdagen, in lijn met een duidelijk zwakkere OMX Stockholm 30.

    De belangrijkste drijfveer was het kwartaalrapport, dat groei van omzet en winst liet zien en de verwachtingen overtrof.

    De handel was veel drukker dan gebruikelijk, en een grote verkoop van een belang door Handelsbanken Fonder werd gemeld.

Alle bedrijven