Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Avensia

Avensia steeg zeer sterk, terwijl de markt licht daalde.

Geschreven na beurssluiting op ·

Om 08:52 bijgewerkt met nieuws van na beurssluiting

Waarom vandaag

16.413 nieuws vandaag geanalyseerd

Avensia steeg zeer sterk, terwijl de markt licht daalde.

Geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging.

In de afgelopen vijf handelsdagen bleef het aandeel vrijwel gelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.

De beweging was ongeveer vier keer een normale dag voor Avensia, en de handel lag ver onder het gebruikelijke niveau.

Eerder meldde Avensia een lagere operationele winst dan vorig jaar, en dat rapport was bekend voordat de handelsdag begon.

De beweging van vandaag, +5,00%, was 4,8 keer een normale dagbeweging van 1,0%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −0,32%.

Avensia +5,00%OMX Stockholm 30 −0,32%Tegen de beurs in

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Avensia.

Avensia verdiende in 1 van 8 rapporten meer dan verwacht.

Niet in de grafiek omdat raming en resultaat ontbreken: 1 van de 9 rapporten in deze periode, de laatste op 7 mei 2025.

Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 6 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Koersdoelen

Laatste koers 6,32 SEK

Koersdoelen
11,00

Het koersdoel van één analist is 11,00 SEK, +74% ten opzichte van de laatste koers van 6,32 SEK. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie-0,070,010,090,170,252024-10-25: 0,10; Verwachte winst per aandeel: 0,1325/10’24−6,3%2025-02-19: 0,03; Verwachte winst per aandeel: 0,2119/2’25+3,6%2025-07-17: 0,18; Verwachte winst per aandeel: 0,2017/7’25−10,9%2025-10-24: 0,12; Verwachte winst per aandeel: 0,1924/10’25−10,9%2026-02-18: -0,03; Verwachte winst per aandeel: 0,1618/2’26−1,7%2026-05-06: 0,20; Verwachte winst per aandeel: 0,156/5’26+8,1%2026-07-17: 0,05; Verwachte winst per aandeel: 0,1217/7’26−13,6%2026-10-28: 0,04; Verwachte winst per aandeel: 0,1128/10’26+8,6%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 0,14.→

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 0,14 SEK. Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 0,72 SEK drie maanden geleden naar nu 0,49 SEK. Raming 2026: 0,49 SEK. Raming 2027: 0,83 SEK. Eén analist heeft deze ramingen gemaakt. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 29 oktober: Aankoop circa 63 duizend SEK. 18 augustus: Aankoop circa 123 duizend SEK. 25 mei: Aankoop circa 42 duizend SEK. 7 mei: Aankoop circa 48 duizend SEK. 24 maart: Aankoop circa 21 duizend SEK.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met +6% en de winst per aandeel met +29%.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mln. SEK)-121623375122022: 431,492022: -12,1220222023: 413,712023: -4,7520232024: 422,252024: 16,8520242025: 423,252025: 21,662025Nu2026: 406,7020262027: 435,6020272022: 464,044642023: 351,933522024: 295,502962025: 314,06314Nu: 234,62235

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mln. SEK

De beurswaarde is 0,6 keer de omzet van 2025, tegen 1,1 in 2022. Winst in 2025: 21,7 mln. SEK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mln. SEK)01703405102022: 182,782022: 152,3520222023: 198,262023: 173,9220232024: 220,102024: 178,7520242025: 191,542025: 148,382025Nu2022: 464,044642023: 351,933522024: 295,502962025: 314,06314Nu: 234,62235

BezittingenSchuldenBeurswaardemln. SEK

Bezittingen min schulden laten 43,2 mln. SEK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 5,4 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 235 mln. SEKOmzet 2025: 423 mln. SEK

Wat de kengetallen over Avensia zeggen

De kengetallen verbinden wat Avensia verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel0,33 SEK
NuWinst per aandeel2022: -0,33222023: -0,13232024: 0,45242025: 0,58252026: 0,49262027: 0,83272022: 12,502023: 9,482024: 7,962025: 8,46

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: -0,33 SEK–0,58 SEK. Vergelijkbare bedrijven: CAG Group 6,12 SEK, Prevas 5,11 SEK, Wirtek -0,31 DKK. Raming 2026: 0,49 SEK (0,49 SEK–0,49 SEK). Raming 2027: 0,83 SEK (0,83 SEK–0,83 SEK).

Omzet402 mln. SEK
NuOmzet2022: 431.489.000,00222023: 413.713.000,00232024: 422.250.000,00242025: 423.251.000,00252026: 406.700.000,00262027: 435.600.000,00272022: 12,502023: 9,482024: 7,962025: 8,46

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 414 mln. SEK–431 mln. SEK. Vergelijkbare bedrijven: CAG Group 872 mln. SEK, Prevas 1,6 mld. SEK, Wirtek 64,0 mln. DKK. Raming 2026: 407 mln. SEK (407 mln. SEK–407 mln. SEK). Raming 2027: 436 mln. SEK (436 mln. SEK–436 mln. SEK).

Operationele marge8,1%
2025Operationele marge2022: -3,40222023: -0,43232024: 6,59242025: 8,07252022: 12,502023: 9,482024: 7,962025: 8,46

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: −3,4%–8,1%. Vergelijkbare bedrijven: CAG Group 7,7%, Prevas 6,2%, Wirtek 2,9%.

Rendement op eigen vermogen35,9%
NuRendement op eigen vermogen2022: -39,84222023: -19,51232024: 40,75242025: 50,18252022: 12,502023: 9,482024: 7,962025: 8,46

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: −39,8%–50,2%. Vergelijkbare bedrijven: CAG Group 13,1%, Prevas 9,5%, Wirtek 3,9%.

K/W19,2
NuK/W22232024: 17,69242025: 14,59252026: 12,90262027: 7,6127

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 14,6–17,7. Vergelijkbare bedrijven: CAG Group 14,2, Prevas 13,3. Raming 2026: 12,9. Raming 2027: 7,6.

Beurswaarde / omzet (K/O)0,58
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 1,08222023: 0,85232024: 0,70242025: 0,74252026: 0,58262027: 0,5427

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 0,70–1,08. Vergelijkbare bedrijven: CAG Group 0,72, Prevas 0,54, Wirtek 0,44. Raming 2026: 0,58. Raming 2027: 0,54.

Dividend per aandeel0,60 SEK
NuDividend per aandeel2017: 0,15172018: 0,00182019: 0,23192020: 0,00202021: 0,30212022: 0,65222023: 0,00232024: 0,00242025: 0,5025

Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.

2017–2025: 0,00 SEK–0,65 SEK.

Dividendrendement9,3%
NuDividendrendement2022: 5,20222023: 0,00232024: 0,00242025: 5,9125

Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers. Bij Noordse bedrijven volgde op een dividendrendement van deze omvang het jaar erna in ongeveer 55% van de gevallen een lager dividend, tegenover ongeveer 17% onder 5%.

2022–2025: 0,0%–5,9%. Vergelijkbare bedrijven: CAG Group 4,9%, Prevas 5,9%, Wirtek 0,0%.

Nettoschuld / EBITDA-0,05
NuNettoschuld / EBITDA2022: 7,00222023: 4,43232024: 0,63242025: 0,2425

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: 0,24–7,00. Vergelijkbare bedrijven: CAG Group -0,29, Prevas 1,42, Wirtek 3,16.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)5,44
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 15,25222023: 14,46232024: 7,15242025: 7,2825

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 7,15–15,25. Vergelijkbare bedrijven: CAG Group 1,79, Prevas 1,36, Wirtek 1,93.

EV / EBIT10,2
2025EV / EBIT22232024: 12,07242025: 10,1825

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 10,2–12,1.

Vrije kasstroom per aandeel1,10 SEK
2025Vrije kasstroom per aandeel2022: 0,38222023: 0,08232024: 1,32242025: 1,10252022: 12,502023: 9,482024: 7,962025: 8,46

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: 0,08 SEK–1,32 SEK. Vergelijkbare bedrijven: CAG Group 11,10 SEK, Prevas 9,25 SEK, Wirtek -0,70 DKK.

Solvabiliteit22,5%
2025Solvabiliteit2022: 16,65222023: 12,28232024: 18,78242025: 22,5325

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 12,3%–22,5%.

Het dividend uitgelegd

Een dividend is geld voor aandeelhouders. Avensia betaalde 0,60 SEK per aandeel in de twaalf maanden tot 5 november 2026.

Op de ex-dag 16 juni 2026 werd Avensia zonder recht op het dividend van 0,60 SEK verhandeld. De koers ging van 7,86 SEK naar 7,26 SEK; inclusief dividend was de dagverandering +0,0%. Het recht gaat op de ex-dag naar aandeelhouders; de betaling volgt later.

2017: 0,15 SEK2018: 0,00 SEK2019: 0,23 SEK2020: 0,00 SEK2021: 0,30 SEK2022: 0,65 SEK2023: 0,00 SEK2024: 0,00 SEK2025: 0,50 SEK2026 tot nu toe: 0,60 SEK

Meer over Avensia

Transacties van bestuurders

Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.

  • Robin Engström Gustafsson, CEOAankoopcirca 63 duizend SEK
  • Robin Engström Gustafsson, CEOAankoopcirca 123 duizend SEK
  • Robin Engström Gustafsson, CEOAankoopcirca 42 duizend SEK
  • Robin Engström Gustafsson, CEOAankoopcirca 48 duizend SEK
  • Robin Engström Gustafsson, CEOAankoopcirca 21 duizend SEK

Het rapport

Rapportdag7,2%

Gewone dag1,0%

Op de laatste 16 rapportdagen bewoog Avensia meestal ongeveer 7,2%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,0%.

+8,57% −13,56% +8,07% −1,71%

10.000 SEK in Avensia gekocht op 7 november 2016 is vandaag 9.280 SEK waard, met herbelegde dividenden.

Hoeveel zou 10.000 SEK in Avensia vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 SEK in Avensia vandaag waard zijn?

9.280 SEK

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016.

Op het laagste punt was het 7.810 SEK waard (25 september 2026).

De vijf grootste dagen van de reis

· −18,6% · de hele markt steeg 1,0% op dezelfde dag · rapportdag

· +18,2% · de hele markt steeg 1,0% op dezelfde dag · rapportdag

· −15,2% · de hele markt steeg 1,0% op dezelfde dag · rapportdag

· −15,0% · de hele markt daalde 10,6% op dezelfde dag

· +14,1% · de hele markt steeg 0,4% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • −2,47% beurs −0,11% Avensia, genoteerd aan de Nasdaq Stockholm, zakte de afgelopen vijf handelsdagen licht, terwijl de OMX Stockholm 30 vrijwel vlak bleef. Lees →

    Avensia, genoteerd aan de Nasdaq Stockholm, zakte de afgelopen vijf handelsdagen licht, terwijl de OMX Stockholm 30 vrijwel vlak bleef.

    Het belangrijkste bedrijfsnieuws was de benoeming van Anders Wehtje tot nieuwe finance director (CFO, de verantwoordelijke voor de financiën) op 6 november, met ingang van 9 november.

    Wehtje is momenteel voorzitter van de raad van bestuur en verlaat de raad.

    Het kwartaalrapport over het derde kwartaal van 28 oktober, dat de verwachtingen niet haalde, verklaart de zwakke stemming.

  • +0,00% beurs +0,48% Avensia onveranderd zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Avensia onveranderd zonder bedrijfsnieuws.

    Avensia bewoog de laatste handelsdag nauwelijks, en er was die dag geen nieuws over het bedrijf.

    Over de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel zeer sterk, een beweging van ongeveer zeven keer een normale periode van vijf dagen voor het aandeel.

    De stijging weerspiegelt waarschijnlijk een herstel na een zwak rapport, deels gesteund door de hogere aangepaste bedrijfswinst en het vooruitzicht op margeherstel van de analist van Redeye.

    In dezelfde dagen steeg de markt in Stockholm, terwijl de technologiesector als geheel daalde.

  • +2,86% beurs −0,29% Avensia steeg sterk, terwijl de markt iets daalde. Lees →

    Avensia steeg sterk, terwijl de markt iets daalde.

    Het aandeel steeg de afgelopen vijf handelsdagen veel sterker dan de markt, een zeer grote beweging voor Avensia.

    De handel lag ver onder het gebruikelijke niveau, dus de beweging kwam op lage volumes tot stand.

    De operationele winst (EBIT) in het derde kwartaal daalde, maar de gecorrigeerde winst hield zich beter, wat de stijging deels kan verklaren.

  • +18,68% beurs +3,01% Avensia steeg deze week erg sterk en presteerde duidelijk beter dan de OMX Stockholm 30-index. Lees →

    Avensia steeg deze week erg sterk en presteerde duidelijk beter dan de OMX Stockholm 30-index.

    De beweging was ongewoon groot voor het aandeel en kwam in het afgelopen jaar niet eerder voor.

    Het kwartaalrapport van 28 oktober toonde een iets hogere omzet maar een lagere bedrijfswinst (EBIT, winst vóór rente en belasting), en het resultaat bleef achter bij de verwachtingen.

    Op 29 oktober zei analysehuis Redeye dat de marges herstellen en dat een EBIT-marge van 10 procent in 2027 binnen bereik ligt, wat de stijging waarschijnlijk steunde.

  • +0,99% beurs +0,41% Avensia steeg. Lees →

    Avensia steeg.

    De analist van Redeye publiceerde diezelfde dag een researchupdate die wijst op een herstel van de marge.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg Avensia sterk, veel meer dan de OMX Stockholm 30.

    Het handelsvolume lag ver boven het gebruikelijke niveau, en de stijging weerspiegelt waarschijnlijk dat beleggers de besparingsboodschap van het rapport wegen.

  • +2,56% beurs +1,57% Avensia steeg zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Avensia steeg zonder bedrijfsnieuws.

    Geen bedrijfsnieuws van die dag verklaart de beweging.

    Op dezelfde dagen steeg ook de OMX Stockholm 30 duidelijk.

    Het volgende kwartaalrapport verschijnt woensdag 28 oktober 2026, presentatie om 12.30 uur.

  • −5,21% beurs +0,41% Avensia daalde sterk, terwijl de markt iets steeg. Lees →

    Avensia daalde sterk, terwijl de markt iets steeg.

    Geen bedrijfsnieuws van die handelsdag verklaart de beweging.

    Over de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel sterk, meer dan de markt.

    De meest waarschijnlijke oorzaak is zwakke omzet: de omzet steeg in september met 5%, maar in het derde kwartaal slechts met 1%, en het totaal van het jaar daalde met 6%.

    Let hierna op het kwartaalrapport van woensdag 28 oktober 2026.

  • −7,77% beurs −3,67% Avensia op Nasdaq Stockholm daalde de afgelopen vijf handelsdagen sterk, veel meer dan de markt. Lees →

    Avensia op Nasdaq Stockholm daalde de afgelopen vijf handelsdagen sterk, veel meer dan de markt.

    De OMX Stockholm 30 daalde ook, maar veel minder.

    De omzet in september steeg met 5 procent en die van het derde kwartaal met 1 procent, een licht positief teken.

    Beleggers zullen waarschijnlijk op woensdag 28 oktober het tussentijdse rapport over januari tot en met september nauwlettend volgen.

  • +0,68% beurs +1,25% Avensia steeg licht en bleef achter op de duidelijk sterkere OMX Stockholm 30. Lees →

    Avensia steeg licht en bleef achter op de duidelijk sterkere OMX Stockholm 30.

    De meest waarschijnlijke oorzaak is de verkoopupdate voor september, die een omzetstijging van 5 procent op jaarbasis liet zien en de zorgen over een zwakke markt deels wegnam.

    De groei kwam uit de unit Information Management, terwijl Commerce verder kromp; de omzet in het derde kwartaal steeg maar 1 procent.

    Ook circuleerde een analistennota van Redeye over het bedrijf, en de volgende focus is het volledige rapport over het derde kwartaal.

  • +8,42% beurs +1,19% Avensia steeg de afgelopen vijf handelsdagen zeer sterk, duidelijk meer dan de bredere Stockholmse markt, die licht steeg. Lees →

    Avensia steeg de afgelopen vijf handelsdagen zeer sterk, duidelijk meer dan de bredere Stockholmse markt, die licht steeg.

    De belangrijkste aanjager lijkt de voorlopige omzet van september te zijn, die op de meest recente handelsdag werd gepubliceerd en een omzetstijging van ongeveer 5 procent op jaarbasis liet zien, met een derdekwartaalomzet die ongeveer 1 procent hoger uitkwam, mede dankzij sterke groei in de divisie Information Management waar het bedrijf consultants heeft toegevoegd voor supply chain-opdrachten.

    Analisten van Redeye publiceerden ook een onderzoeksrapport over het bedrijf, wat de belangstelling waarschijnlijk heeft vergroot.

    Beleggers zullen waarschijnlijk letten op of de groei bij Information Management de voortdurende daling bij Commerce in de komende rapporten kan compenseren.

  • +10,53% beurs −0,62% Avensia steeg op de handelsdag sterk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht verloor. Lees →

    Avensia steeg op de handelsdag sterk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht verloor.

    De omzet in september groeide met ongeveer 5 procent en die in het derde kwartaal met 1 procent, waarbij groei in Information Management (de adviestak voor data- en bedrijfssystemen) een daling bij Commerce opving.

    Over de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel zeer sterk, ver boven een stijgende markt, dus de omzetupdate heeft een al begonnen herstel waarschijnlijk versterkt.

    De omzet over de eerste negen maanden daalt nog steeds met ongeveer 6 procent, dus de stijging is eerder een kentering in momentum dan een volledig herstel.

  • +0,00% beurs +0,21% Avensia vrijwel onveranderd; geen bedrijfsnieuws. Lees →

    Avensia vrijwel onveranderd; geen bedrijfsnieuws.

    Avensia heeft de afgelopen vijf handelsdagen geen bedrijfsnieuws gehad, en in die periode daalde het aandeel fors terwijl de OMX Stockholm 30, de belangrijkste index van grote beursgenoteerde bedrijven in Stockholm, vrijwel onveranderd bleef; de daling kwam dus terwijl de brede markt stil stond.

    De handelsdag zelf bleef vrijwel onveranderd, dus de daling was verdeeld over de eerdere dagen van de periode in plaats van geconcentreerd in één gebeurtenis.

    Wat nu te volgen is, is het volgende rapport, dat wil zeggen de eigen geplande resultatenupdate van het bedrijf.

  • −2,85% beurs −0,07% Avensia daalde duidelijk in de laatste vijf handelsdagen, terwijl de beurs van Stockholm vrijwel vlak bleef, dus de zwakte was specifiek voor het bedrijf en niet voor de markt. Lees →

    Avensia daalde duidelijk in de laatste vijf handelsdagen, terwijl de beurs van Stockholm vrijwel vlak bleef, dus de zwakte was specifiek voor het bedrijf en niet voor de markt.

    De belangrijkste drijver was waarschijnlijk het besparingsprogramma in de Commerce-activiteit, dat in de loop van de week werd aangekondigd: het zou de kosten met 13 miljoen kroon per jaar verlagen, maar gaat gepaard met een eenmalige last van 5 miljoen kroon die op het resultaat van het derde kwartaal drukt, en het omvat geplande personeelsverminderingen.

    De leiding noemde dit een harde maar noodzakelijke stap, omdat de markt niet zo is hersteld als gehoopt, terwijl er blijvend wordt geïnvesteerd in kunstmatige intelligentie en aangrenzende gebieden.

    Het aandeel herstelde duidelijk in de laatste sessie, in lijn met een sterk stijgende markt, wat erop wijst dat de verkoopdruk afnam en er geen nieuws van het bedrijf kwam.

Alle bedrijven