Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Prevas

Prevas steeg duidelijk, meer dan de markt.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

15.968 nieuws vandaag geanalyseerd

Prevas steeg duidelijk, meer dan de markt.

De presentatie over het derde kwartaal 2026 benadrukte de terugkeer naar organische groei en de ommekeer in Denemarken.

Over de laatste vijf handelsdagen bleef Prevas vrijwel gelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.

Het kwartaalrapport dat vóór de laatste handelsdag verscheen, toonde weer positieve organische groei, wat beleggers waarschijnlijk geïnteresseerd houdt.

Daarna valt de deadline voor voorstellen aan de benoemingscommissie voor de algemene vergadering van 2027 op 31 januari 2027.

De beweging van vandaag, +2,23%, was 1,8 keer een normale dagbeweging van 1,2%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag +0,83%.

Prevas +2,23%OMX Stockholm 30 +0,83%Iets sterker dan de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Prevas.

Prevas verdiende in 2 van 8 rapporten meer dan verwacht.

Niet in de grafiek omdat raming en resultaat ontbreken: 3 van de 11 rapporten in deze periode, de laatste op 27 oktober 2026.

Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 5 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie0,41,11,72,43,12024-05-07: 2,54; Verwachte winst per aandeel: 2,757/5’24+13,2%2024-07-19: 2,01; Verwachte winst per aandeel: 2,5519/7’24−5,7%2024-10-25: 0,75; Verwachte winst per aandeel: 2,0125/10’24−10,6%2025-02-11: 1,81; Verwachte winst per aandeel: 2,0011/2’25+1,5%2025-05-06: 1,75; Verwachte winst per aandeel: 2,346/5’25−2,0%2025-07-17: 0,73; Verwachte winst per aandeel: 1,3817/7’25−5,0%2025-10-24: 1,34; Verwachte winst per aandeel: 1,1324/10’25+22,1%2026-02-10: 1,67; Verwachte winst per aandeel: 1,3910/2’26−1,7%

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 7,39 SEK drie maanden geleden naar nu 6,72 SEK. Raming 2026: 6,72 SEK. Raming 2027: 9,28 SEK. Eén analist heeft deze ramingen gemaakt. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 9 september: Verkoop circa 19 duizend SEK. 8 september: Verkoop circa 2,8 mln. SEK. 7 september: Verkoop circa 1,7 mln. SEK. 17 juli: Aankoop circa 92 duizend SEK. 17 juli: Aankoop circa 101 duizend SEK.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met −20% en de winst per aandeel met −23%.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. SEK)0,00,61,31,92022: 1,322022: 0,1220222023: 1,482023: 0,1220232024: 1,592024: 0,0920242025: 1,632025: 0,072025Nu2026: 1,6220262027: 1,7120272022: 1,521,52023: 1,541,52024: 1,531,52025: 1,221,2Nu: 0,880,9

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. SEK

De beurswaarde is 0,5 keer de omzet van 2025, tegen 1,2 in 2022. Winst in 2025: 70,8 mln. SEK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. SEK)0,00,61,11,72022: 1,002022: 0,4320222023: 1,062023: 0,4220232024: 1,442024: 0,7320242025: 1,372025: 0,672025Nu2022: 1,521,52023: 1,541,52024: 1,531,52025: 1,221,2Nu: 0,880,9

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. SEK

Bezittingen min schulden laten 699 mln. SEK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 1,3 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 879 mln. SEKOmzet 2025: 1,6 mld. SEK

Wat de kengetallen over Prevas zeggen

De kengetallen verbinden wat Prevas verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel5,11 SEK
NuWinst per aandeel2022: 9,29222023: 9,23232024: 7,13242025: 5,49252026: 6,72262027: 9,28272022: 119,602023: 120,602024: 118,602025: 94,70

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: 5,49 SEK–9,29 SEK. Vergelijkbare bedrijven: CAG Group 6,12 SEK, Digia 0,45 EUR, Exsitec Holding 4,69 SEK. Raming 2026: 6,72 SEK (6,72 SEK–6,72 SEK). Raming 2027: 9,28 SEK (9,28 SEK–9,28 SEK).

Omzet1,6 mld. SEK
NuOmzet2022: 1.324.014.000,00222023: 1.482.639.000,00232024: 1.586.626.000,00242025: 1.626.990.000,00252026: 1.622.000.000,00262027: 1.713.000.000,00272022: 119,602023: 120,602024: 118,602025: 94,70

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 1,3 mld. SEK–1,6 mld. SEK. Vergelijkbare bedrijven: CAG Group 872 mln. SEK, Digia 220 mln. EUR, Exsitec Holding 963 mln. SEK. Raming 2026: 1,6 mld. SEK (1,6 mld. SEK–1,6 mld. SEK). Raming 2027: 1,7 mld. SEK (1,7 mld. SEK–1,7 mld. SEK).

Operationele marge6,2%
NuOperationele marge2022: 12,02222023: 10,95232024: 7,73242025: 6,51252022: 119,602023: 120,602024: 118,602025: 94,70

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: 6,5%–12,0%. Vergelijkbare bedrijven: CAG Group 7,7%, Digia 8,4%, Exsitec Holding 10,2%.

Rendement op eigen vermogen9,5%
NuRendement op eigen vermogen2022: 21,67222023: 19,55232024: 14,13242025: 11,07252022: 119,602023: 120,602024: 118,602025: 94,70

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: 11,1%–21,7%. Vergelijkbare bedrijven: CAG Group 13,1%, Digia 13,8%, Exsitec Holding 12,2%.

K/W13,3
NuK/W2022: 12,87222023: 13,07232024: 16,63242025: 17,25252026: 10,15262027: 7,3527

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 12,9–17,2. Vergelijkbare bedrijven: CAG Group 14,2, Digia 11,1, Exsitec Holding 24,3. Raming 2026: 10,1. Raming 2027: 7,3.

Beurswaarde / omzet (K/O)0,54
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 1,15222023: 1,04232024: 0,96242025: 0,75252026: 0,54262027: 0,5127

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 0,75–1,15. Vergelijkbare bedrijven: CAG Group 0,72, Digia 0,61, Exsitec Holding 1,59. Raming 2026: 0,54. Raming 2027: 0,51.

Dividend per aandeel4,00 SEK
NuDividend per aandeel2017: 0,00172018: 0,00182019: 0,00192020: 0,00202021: 2,00212022: 3,50222023: 4,50232024: 4,75242025: 4,7525

Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.

2017–2025: 0,00 SEK–4,75 SEK.

Dividendrendement5,9%
NuDividendrendement2022: 2,93222023: 3,73232024: 4,01242025: 5,0225

Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers. Bij Noordse bedrijven volgde op een dividendrendement van deze omvang het jaar erna in ongeveer 33% van de gevallen een lager dividend, tegenover ongeveer 17% onder 5%.

2022–2025: 2,9%–5,0%. Vergelijkbare bedrijven: CAG Group 4,9%, Digia 3,8%, Exsitec Holding 1,7%.

Nettoschuld / EBITDA1,42
NuNettoschuld / EBITDA2022: 0,09222023: -0,19232024: 1,59242025: 1,5525

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: -0,19–1,59. Vergelijkbare bedrijven: CAG Group -0,29, Digia 1,04, Exsitec Holding 2,95.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)1,36
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 2,78222023: 2,54232024: 2,36242025: 1,9125

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 1,91–2,78. Vergelijkbare bedrijven: CAG Group 1,79, Digia 1,47, Exsitec Holding 2,80.

EV / EBIT13,6
2025EV / EBIT2022: 9,83222023: 9,11232024: 13,76242025: 13,6525

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 9,1–13,8.

Vrije kasstroom per aandeel9,25 SEK
NuVrije kasstroom per aandeel2022: 7,69222023: 12,56232024: 9,94242025: 10,57252022: 119,602023: 120,602024: 118,602025: 94,70

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: 7,69 SEK–12,56 SEK. Vergelijkbare bedrijven: CAG Group 11,10 SEK, Digia 0,53 EUR, Exsitec Holding 10,77 SEK.

Solvabiliteit46,8%
2025Solvabiliteit2022: 54,99222023: 57,01232024: 45,00242025: 46,8125

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 45,0%–57,0%.

Het dividend uitgelegd

Een dividend is geld voor aandeelhouders. Prevas betaalde 4,00 SEK per aandeel in de twaalf maanden tot 4 november 2026.

Op de ex-dag 20 mei 2026 werd Prevas zonder recht op het dividend van 4,00 SEK verhandeld. De koers ging van 84,20 SEK naar 80,00 SEK; inclusief dividend was de dagverandering −0,2%. Het recht gaat op de ex-dag naar aandeelhouders; de betaling volgt later.

2017: 0,00 SEK2018: 0,00 SEK2019: 0,00 SEK2020: 0,00 SEK2021: 2,00 SEK2022: 3,50 SEK2023: 4,50 SEK2024: 4,75 SEK2025: 4,75 SEK2026 tot nu toe: 4,00 SEK

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Prevas veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Prevas veranderden.

    Toevoegen aan agenda
Meer over Prevas

Transacties van bestuurders

Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.

  • Johan Strid, bestuurslidVerkoopcirca 19 duizend SEK
  • Johan Strid, bestuurslidVerkoopcirca 2,8 mln. SEK
  • Johan Strid, bestuurslidVerkoopcirca 1,7 mln. SEK
  • Ebba Cecilia Fåhraeus, bestuurslidAankoopcirca 92 duizend SEK
  • Magnus Olof Welén, CEOAankoopcirca 101 duizend SEK

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag5,5%

Gewone dag1,2%

Op de laatste 16 rapportdagen bewoog Prevas meestal ongeveer 5,5%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,2%.

+20,60% −16,08% +1,30% −1,67%

10.000 SEK in Prevas gekocht op 4 november 2016 is vandaag 65.200 SEK waard, met herbelegde dividenden.

Hoeveel zou 10.000 SEK in Prevas vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 SEK in Prevas vandaag waard zijn?

65.200 SEK

met herbelegde dividenden, gekocht op 4 november 2016.

De vijf grootste dagen van de reis

· +23,8% · de hele markt steeg 2,1% op dezelfde dag · rapportdag

· +22,1% · de hele markt steeg 1,1% op dezelfde dag · rapportdag

· +21,0% · de hele markt steeg 1,7% op dezelfde dag · rapportdag

· +20,6% · de hele markt steeg 1,0% op dezelfde dag · rapportdag

· +19,4% · de hele markt steeg 0,5% op dezelfde dag · rapportdag

Eerdere dagen

  • +1,19% beurs −0,11% Prevas steeg deze week licht, terwijl de bredere markt in Stockholm nagenoeg onveranderd was. Lees →

    Prevas steeg deze week licht, terwijl de bredere markt in Stockholm nagenoeg onveranderd was.

    De winst kwam vooral in de laatste handelsdag, toen het aandeel duidelijk steeg terwijl de OMX Stockholm 30 daalde.

    Het bedrijfsnieuws deze week was beperkt, voornamelijk een wervingsbericht voor een EAM-specialist op donderdag 5 november en een mededeling van de benoemingscommissie op maandag 2 november.

    Het sterke derdekwartaalrapport van dinsdag 27 oktober kwam vóór deze week en is achtergrond.

  • −0,30% beurs −0,08% Prevas bewoog zonder bedrijfsnieuws. Lees →

    Prevas bewoog zonder bedrijfsnieuws.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde Prevas licht, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.

    Het laatste rapport, over het derde kwartaal 2026, toonde een duidelijke verbetering en een terugkeer naar positieve organische groei, maar het verscheen vóór de laatste handelsdag.

    Een gewone beweging voor Prevas, en de markt was die dag vrijwel vlak.

  • −3,16% beurs −0,29% Prevas daalde sterk en bewoog duidelijk weg van de markt. Lees →

    Prevas daalde sterk en bewoog duidelijk weg van de markt.

    Op dezelfde dagen daalde de OMX Stockholm 30 slechts licht.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg Prevas zeer sterk, een beweging van ongeveer zes keer de gebruikelijke vijfdaagse schommeling.

  • +16,81% beurs +3,01% Prevas steeg de week zeer sterk, veel meer dan de bredere markt, die duidelijk steeg. Lees →

    Prevas steeg de week zeer sterk, veel meer dan de bredere markt, die duidelijk steeg.

    De belangrijkste drijfveer was het derdekwartaalrapport van 27 oktober, dat liet zien dat de organische groei na zes zwakke kwartalen weer positief werd, en dat Denemarken weer winst maakte.

    Beleggers reageerden waarschijnlijk ook op de verbeterde resultaten ondanks minder medewerkers, en op de verhoging van het belang van Amiral Gestion tot boven 5 procent op 26 oktober.

    De uitspraken van de CEO over het potentieel in datacenters op vrijdag 30 oktober kunnen de aandacht op het aandeel houden.

  • −0,52% beurs +1,57% Prevas bewoog dezelfde dag zonder een duidelijke bedrijfsspecifieke oorzaak. Lees →

    Prevas bewoog dezelfde dag zonder een duidelijke bedrijfsspecifieke oorzaak.

    Het aandeel daalde licht, een gewone beweging voor Prevas, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk steeg, dus het bewoog tegen de markt in.

    Amiral Gestion, een fondsbeheerder, verhoogde zijn belang naar ongeveer 5,2 procent, een gepubliceerde mededeling die een daling niet verklaart.

    Over de laatste vijf handelsdagen steeg Prevas licht, terwijl de markt licht daalde.

    Het tussentijds verslag komt dinsdag 27 oktober, het volgende om in de gaten te houden.

  • +4,91% beurs +0,41% Prevas steeg sterk, zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart. Lees →

    Prevas steeg sterk, zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart.

    De markt steeg licht, dus Prevas presteerde duidelijk beter.

    Over de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel licht terwijl de OMX Stockholm 30 sterk daalde.

    De beweging was zeer groot voor Prevas en de handel lag ver boven het normale, maar de oorzaak is onduidelijk.

    Het volgende om in de gaten te houden is het tussentijds verslag en de webcast op dinsdag 27 oktober.

  • +2,30% beurs −3,67% Prevas steeg de afgelopen vijf handelsdagen licht, terwijl de bredere Zweedse markt OMX Stockholm 30 sterk daalde, dus het aandeel bewoog tegen de markt in. Lees →

    Prevas steeg de afgelopen vijf handelsdagen licht, terwijl de bredere Zweedse markt OMX Stockholm 30 sterk daalde, dus het aandeel bewoog tegen de markt in.

    De laatste handelsdag bracht een zeer forse stijging, enkele keren de gebruikelijke dagbeweging van het bedrijf en duidelijk boven de gebruikelijke handelsactiviteit.

    Het nieuws in de periode ging vooral over de uitnodiging voor het kwartaalrapport over het derde kwartaal, wat een datum aangeeft en geen nieuwe cijfers, dus het verklaart de beweging niet.

    Let op het tussentijdse rapport en de webcast op dinsdag 27 oktober, een dag die vaak grote bewegingen brengt.

  • −1,08% beurs −2,51% Prevas daalde licht, zonder bedrijfsnieuws dat de beweging verklaart. Lees →

    Prevas daalde licht, zonder bedrijfsnieuws dat de beweging verklaart.

    Op dezelfde dag daalde de OMX Stockholm 30 sterk, dus Prevas hield zich beter dan de markt.

    In de afgelopen vijf handelsdagen bleef Prevas vrijwel gelijk, terwijl de markt duidelijk daalde.

    De beweging was gewoon voor Prevas, en het aandeel zit ver onder zijn jaarhoogste punt.

    Hierna volgt het tussentijdse verslag over januari tot en met september, dinsdag 27 oktober.

  • +1,99% beurs +1,25% Prevas steeg duidelijk, en de interne bemiddeling van ongeveer 1,3 procent van de aandelen door DNB Carnegie is waarschijnlijk de reden. Lees →

    Prevas steeg duidelijk, en de interne bemiddeling van ongeveer 1,3 procent van de aandelen door DNB Carnegie is waarschijnlijk de reden.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg Prevas duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.

    Interne bemiddeling betekent dat een bank kopers en verkopers van een aandelenpakket binnen de eigen handel zelf bij elkaar brengt, wat de vraag kan verhogen en de koers kan steunen.

    Handelsvolume en eventueel nieuws verdienen in de komende handelsdagen aandacht.

Alle bedrijven