Przejdź do treści głównej
PL
Menu

Dlaczego kurs akcji Nosa Plugs się zmienia

Nosa Plugs mocno spadła po raporcie za trzeci kwartał.

Napisano po zamknięciu giełdy, ·

Dlaczego dzisiaj

16 413 wiadomości przeanalizowano dziś

Nosa Plugs mocno spadła po raporcie za trzeci kwartał.

Akcje spadły znacznie bardziej niż rynek, który tego samego dnia również wyraźnie zniżkował.

Raport pokazał wzrost przychodów o 180 procent i dodatni EBITDA, ale spółka zrezygnowała z celów przychodowych i marżowych na 2026 rok.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest porzucenie celów na 2026 rok, które inwestorzy mogli odebrać jako porażkę mimo mocnego kwartału.

W ciągu ostatnich pięciu sesji giełdowych kurs pozostał mniej więcej bez zmian, a rynek również był niemal płaski.

Dzisiejszy ruch −7,31% stanowił 3,5 zwykłego dziennego ruchu 2,1%. OMX Stockholm 30 zmienił się tego dnia o −1,01%.

Nosa Plugs −7,31%OMX Stockholm 30 −1,01%Znacznie słabiej niż giełda

Poprzednie dni →

Zobacz wykres w ChartCompass, z wyjaśnionym każdym ruchem →

Czego oczekują analitycy i jak często mieli rację

Szacunki analityków dla spółki Nosa Plugs.

Spółka Nosa Plugs zarobiła więcej od oczekiwań w 0 z 1 raportów.

Poza wykresem z powodu braku szacunku i wyniku: 6 z 7 raportów z tego okresu, ostatni 6 listopada 2026.

Akcja poruszyła się zgodnie z kierunkiem zaskoczenia zyskiem w 0 z 1 raportów ze zmierzonym ruchem, wobec około 63% raportów nordyckich spółek.

Zysk wobec oczekiwań i reakcja akcji

Zysk wobec oczekiwań i reakcja akcji-0,16-0,09-0,010,060,142025-05-15: -0,01; Oczekiwany zysk na akcję: -0,0115/5’25−4,7%

Oczekiwany zysk na akcjęPowyżej szacunkuPoniżej szacunkuZgodnie z oczekiwaniamiSEK

Procenty poniżej pokazują akcję w dniu raportu; etykiety to daty raportów.

Członkowie rady i kierownictwa muszą zgłaszać swoje transakcje akcjami do Finansinspektionen, szwedzkiego nadzoru finansowego. 8 kwietnia: Kupno około 14 tys. SEK. 7 kwietnia: Kupno około 36 tys. SEK. 12 grudnia: Kupno około 51 tys. SEK. 10 listopada: Kupno około 49 tys. SEK.

Czy kurs podążał za działalnością spółki?

Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 1 z 3 lat. W nordyckich spółkach dzieje się tak w około 60% lat. W 2025 kurs zmienił się o −35%, a zysk na akcję zmienił się z -0,05 SEK do -0,03 SEK.

Sprzedaż, zysk i kapitalizacja

Sprzedaż, zysk i kapitalizacja (mln SEK)-47421312202022: 6,852022: -17,8220222023: 10,392023: -46,5520232024: 16,102024: -10,1620242025: 23,912025: -8,042025Teraz2022: 20,03202023: 165,271652024: 195,471952025: 157,92158Teraz: 110,57111

SprzedażZyskKapitalizacjamln SEK

Kapitalizacja wynosi 4,6 razy sprzedaż z 2025 r., wobec 2,9 w 2022. Zysk w 2025: -8,0 mln SEK.

Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja

Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja (mln SEK)0721432152022: 10,532022: 3,8320222023: 33,082023: 6,3320232024: 20,702024: 4,1420242025: 64,712025: 23,652025Teraz2022: 20,03202023: 165,271652024: 195,471952025: 157,92158Teraz: 110,57111

AktywaZobowiązaniaKapitalizacjamln SEK

Aktywa minus zobowiązania dają akcjonariuszom 41,1 mln SEK. Kapitalizacja wynosi 2,7 razy ten kapitał.

Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 1 z 3 lat.Kapitalizacja (Teraz): 111 mln SEKSprzedaż 2025: 23,9 mln SEK

Co wskaźniki mówią o Nosa Plugs

Wskaźniki łączą zyski Nosa Plugs z ceną płaconą przez inwestorów.

Linia pokazuje kurs w tym samym roku na osobnej skali.

Zysk na akcję-0,03 SEK
TerazZysk na akcję2022: -0,16222023: -0,29232024: -0,05242025: -0,03252022: 0,302023: 0,792024: 0,932025: 0,61

Zysk podzielony przez liczbę akcji. Każda akcja reprezentuje taką część zysku.

2022–2025: -0,29 SEK–-0,03 SEK. Podobne spółki: Neola Medical -0,16 SEK, Qlife Holding -1,27 SEK, Bactiguard Holding 0,22 SEK.

Sprzedaż31,8 mln SEK
TerazSprzedaż2022: 6 850 000,00222023: 10 393 000,00232024: 16 097 000,00242025: 23 907 000,00252022: 0,302023: 0,792024: 0,932025: 0,61

Wartość sprzedaży spółki w ciągu roku.

2022–2025: 6,8 mln SEK–23,9 mln SEK. Podobne spółki: Neola Medical 0,0 mln SEK, Qlife Holding 0,9 mln SEK, Bactiguard Holding 217 mln SEK.

Marża operacyjna−28,5%
TerazMarża operacyjna2022: -201,97222023: -136,18232024: -64,29242025: -33,60252022: 0,302023: 0,792024: 0,932025: 0,61

Procent sprzedaży pozostający po kosztach działalności.

2022–2025: −202,0%–−33,6%. Podobne spółki: Qlife Holding −2260,4%, Bactiguard Holding 2,1%.

Rentowność kapitału własnego−18,6%
TerazRentowność kapitału własnego2022: -266,00222023: -174,03232024: -61,36242025: -19,58252022: 0,302023: 0,792024: 0,932025: 0,61

Zysk jako procent pieniędzy akcjonariuszy w spółce.

2022–2025: −266,0%–−19,6%. Podobne spółki: Neola Medical −14,2%, Bactiguard Holding 2,0%.

Kapitalizacja / sprzedaż (C/S)3,47
TerazKapitalizacja / sprzedaż (C/S)2022: 2,92222023: 15,90232024: 12,14242025: 6,6125

Ile inwestorzy płacą za jednostkę sprzedaży.

2022–2025: 2,92–15,90. Podobne spółki: Neola Medical 1 401,31, Qlife Holding 31,65, Bactiguard Holding 2,56.

Więcej wskaźników
Kapitalizacja / kapitał własny (C/WK)2,69
TerazKapitalizacja / kapitał własny (C/WK)2022: 2,99222023: 6,18232024: 11,81242025: 3,8525

Kapitalizacja podzielona przez kapitał pozostały po zobowiązaniach.

2022–2025: 2,99–11,81. Podobne spółki: Neola Medical 0,38, Qlife Holding 10,29, Bactiguard Holding 1,73.

Wolne przepływy na akcję-0,02 SEK
TerazWolne przepływy na akcję2022: -0,10222023: -0,09232024: -0,07242025: -0,03252022: 0,302023: 0,792024: 0,932025: 0,61

Pieniądze pozostałe po inwestycjach podzielone przez liczbę akcji.

2022–2025: -0,10 SEK–-0,03 SEK. Podobne spółki: Neola Medical -0,11 SEK, Qlife Holding -0,63 SEK, Bactiguard Holding 0,79 SEK.

Udział kapitału własnego63,5%
2025Udział kapitału własnego2022: 63,65222023: 80,87232024: 80,00242025: 63,4525

Procent aktywów finansowanych kapitałem akcjonariuszy.

2022–2025: 63,5%–80,9%.

Co obserwować dalej i dlaczego

Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk Nosa Plugs.

  • Raport

    Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk Nosa Plugs.

    Dodaj do kalendarza
Więcej o Nosa Plugs

Transakcje osób z kierownictwa

Członkowie rady i kierownictwa muszą zgłaszać swoje transakcje akcjami do Finansinspektionen, szwedzkiego nadzoru finansowego.

  • Adrian Liljefors, prezesKupnookoło 14 tys. SEK
  • Adrian Liljefors, prezesKupnookoło 36 tys. SEK
  • Adrian Liljefors, prezesKupnookoło 51 tys. SEK
  • Adrian Liljefors, prezesKupnookoło 49 tys. SEK

Raport

Następny raport: · Dodaj do kalendarza · Google Calendar

Dzień raportu6,0%

Zwykły dzień2,1%

W ostatnich 16 dniach publikacji raportów kurs Nosa Plugs zmieniał się zwykle o około 6,0%. W zwykły dzień zmienia się o 2,1%.

−7,31% Dlaczego? −4,42% −7,21% −0,48%

10 000 SEK zainwestowane w Nosa Plugs 7 listopada 2016 jest dziś warte 280 SEK, z reinwestowanymi dywidendami.

Ile byłoby dziś warte 10 000 SEK zainwestowane w Nosa Plugs? →

Ile byłoby dziś warte 10 000 SEK zainwestowane w Nosa Plugs?

280 SEK

z reinwestowanymi dywidendami, kupione 7 listopada 2016.

W najniższym punkcie inwestycja była warta 171 SEK (10 listopada 2022).

Pięć największych dni tej drogi

· +77,4% · cały rynek wzrósł o 1,2% tego samego dnia

· −60,7% · cały rynek spadł o 0,2% tego samego dnia

· +27,5% · cały rynek spadł o 0,3% tego samego dnia · Dlaczego?

· +24,2% · cały rynek wzrósł o 0,1% tego samego dnia

· +23,7% · cały rynek spadł o 1,1% tego samego dnia

Poprzednie dni

  • +0,35% giełda −0,11% Nosa Plugs zakończyła tydzień w przybliżeniu bez zmian, ale w ostatniej sesji akcje gwałtownie spadły, poruszając się bardziej niż szerszy rynek. Czytaj →

    Nosa Plugs zakończyła tydzień w przybliżeniu bez zmian, ale w ostatniej sesji akcje gwałtownie spadły, poruszając się bardziej niż szerszy rynek.

    Raport za trzeci kwartał opublikowany w piątek 6 listopada pokazał wzrost przychodów o 180 procent i dodatni EBITDA (zysk przed odsetkami, podatkami i amortyzacją), jednak spółka zrezygnowała z celów finansowych na 2026 rok.

    Analitycy Analyst Group uznali kwartał za lepszy od oczekiwań, ale wycofanie celów prawdopodobnie ciążyło akcjom.

    Wolumen obrotu był około czterokrotnie wyższy niż zwykle, co wskazuje na dużą aktywność wokół raportu.

  • +27,54% giełda −0,32% Nosa Plugs wzrosła bardzo mocno, bez wiadomości spółki, które by to wyjaśniały. Czytaj →

    Nosa Plugs wzrosła bardzo mocno, bez wiadomości spółki, które by to wyjaśniały.

    Tego samego dnia OMX Stockholm 30 nieznacznie spadł, więc akcje poruszały się przeciw rynkowi.

    Ruch był bardzo duży jak na Nosa Plugs, a obroty były około dwukrotnie wyższe niż zwykle.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje wyraźnie wzrosły, bardziej niż lekko rosnący rynek.

    Jedyna wiadomość z sesji to zaproszenie na transmitowany wywiad 6 listopada dotyczący raportu kwartalnego, bez nowych liczb.

  • −10,57% giełda +0,83% Nosa Plugs gwałtownie spadła bez przyczyny związanej z samą spółką. Czytaj →

    Nosa Plugs gwałtownie spadła bez przyczyny związanej z samą spółką.

    Tego samego dnia OMX Stockholm 30 wzrósł, więc akcje poruszały się wbrew rynkowi.

    Ruch był około pięciokrotnie większy niż zwykła dzienna wahania, a obroty były wyraźnie powyżej normy.

    Ostatni kurs zamknięcia jest na rocznym minimum.

    W ostatnich pięciu sesjach akcje spadły bardzo mocno, podczas gdy rynek nieco wzrósł.

  • −1,71% giełda −0,08% Nosa Plugs nieznacznie spadły, a żadne wiadomości spółki tego nie wyjaśniają. Czytaj →

    Nosa Plugs nieznacznie spadły, a żadne wiadomości spółki tego nie wyjaśniają.

    Tego samego dnia OMX Stockholm 30 był praktycznie bez zmian, więc akcje poruszały się same, bez wyraźnej przyczyny.

    W ostatnich pięciu sesjach akcje nieznacznie spadły, podczas gdy OMX Stockholm 30 lekko wzrósł, więc odstawały od rynku.

    Porównywalne spółki z sektora zdrowia na Nasdaq First North Sweden spadły w tym okresie bardziej, co mogło częściowo ciążyć nastrojom.

    Najnowszą wiadomością spółki była umowa dystrybucyjna z włoskim dystrybutorem SEDA S.p.A., ogłoszona w środę przed ostatnią sesją, co stanowi tło, a nie przyczynę.

  • +17,64% giełda +3,01% Nosa Plugs, notowana na Nasdaq Sztokholm, mocno wzrosła w ciągu tygodnia, a ruch był znacznie większy niż zwykle w przypadku tej akcji. Czytaj →

    Nosa Plugs, notowana na Nasdaq Sztokholm, mocno wzrosła w ciągu tygodnia, a ruch był znacznie większy niż zwykle w przypadku tej akcji.

    Wzrosła wyraźnie bardziej niż indeks OMX Stockholm 30, który także zyskał.

    Najbardziej prawdopodobną przyczyną była umowa dystrybucyjna podpisana w środę 28 października z włoskim dystrybutorem SEDA, która prawdopodobnie zwiększy sprzedaż Nosy we Włoszech.

    W ostatniej sesji akcje wyraźnie spadły, podczas gdy rynek lekko się obniżył.

  • −8,86% giełda −3,67% Nosa Plugs mocno spadł w ciągu ostatnich pięciu sesji, co jest bardzo dużym ruchem jak na tę akcję. Czytaj →

    Nosa Plugs mocno spadł w ciągu ostatnich pięciu sesji, co jest bardzo dużym ruchem jak na tę akcję.

    Indeks OMX Stockholm 30 również mocno spadł, więc cały rynek był słaby.

    Akcje spadły bardziej niż rynek, co wskazuje na presję w sektorze oprócz ogólnej wyprzedaży.

    Żadne wiadomości o spółce nie tłumaczą spadku, więc prawdopodobnie napędził go nastrój rynku.

Wszystkie spółki