Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Nosa Plugs

Nosa Plugs daalde scherp na het kwartaalrapport over het derde kwartaal.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

16.304 nieuws vandaag geanalyseerd

Nosa Plugs daalde scherp na het kwartaalrapport over het derde kwartaal.

Het aandeel daalde veel meer dan de markt, die op dezelfde dag ook duidelijk daalde.

Het rapport toonde omzetgroei van 180 procent en positieve EBITDA, maar het bedrijf schrapte zijn omzet- en margedoelen voor 2026.

De meest waarschijnlijke oorzaak zijn de geschrapte doelen voor 2026, die beleggers als tegenslag kunnen hebben gezien ondanks een sterk kwartaal.

In de afgelopen vijf handelsdagen bleef het aandeel vrijwel onveranderd, terwijl de markt eveneens nagenoeg vlak was.

De beweging van vandaag, −7,31%, was 3,5 keer een normale dagbeweging van 2,1%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −1,01%.

Nosa Plugs −7,31%OMX Stockholm 30 −1,01%Veel zwakker dan de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Nosa Plugs.

Nosa Plugs verdiende in 0 van 1 rapporten meer dan verwacht.

Niet in de grafiek omdat raming en resultaat ontbreken: 6 van de 7 rapporten in deze periode, de laatste op 6 november 2026.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 0 van 1 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie-0,16-0,09-0,010,060,142025-05-15: -0,01; Verwachte winst per aandeel: -0,0115/5’25−4,7%

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 8 april: Aankoop circa 14 duizend SEK. 7 april: Aankoop circa 36 duizend SEK. 12 december: Aankoop circa 51 duizend SEK. 10 november: Aankoop circa 49 duizend SEK.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met −35% en ging de winst per aandeel van -0,05 SEK naar -0,03 SEK.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mln. SEK)-47421312202022: 6,852022: -17,8220222023: 10,392023: -46,5520232024: 16,102024: -10,1620242025: 23,912025: -8,042025Nu2022: 20,03202023: 165,271652024: 195,471952025: 157,92158Nu: 110,57111

OmzetWinstBeurswaardemln. SEK

De beurswaarde is 4,6 keer de omzet van 2025, tegen 2,9 in 2022. Winst in 2025: -8,0 mln. SEK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mln. SEK)0721432152022: 10,532022: 3,8320222023: 33,082023: 6,3320232024: 20,702024: 4,1420242025: 64,712025: 23,652025Nu2022: 20,03202023: 165,271652024: 195,471952025: 157,92158Nu: 110,57111

BezittingenSchuldenBeurswaardemln. SEK

Bezittingen min schulden laten 41,1 mln. SEK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 2,7 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 111 mln. SEKOmzet 2025: 23,9 mln. SEK

Wat de kengetallen over Nosa Plugs zeggen

De kengetallen verbinden wat Nosa Plugs verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal.

Winst per aandeel-0,03 SEK
NuWinst per aandeel2022: -0,16222023: -0,29232024: -0,05242025: -0,03252022: 0,302023: 0,792024: 0,932025: 0,61

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: -0,29 SEK–-0,03 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Neola Medical -0,16 SEK, Qlife Holding -1,27 SEK, Bactiguard Holding 0,22 SEK.

Omzet31,8 mln. SEK
NuOmzet2022: 6.850.000,00222023: 10.393.000,00232024: 16.097.000,00242025: 23.907.000,00252022: 0,302023: 0,792024: 0,932025: 0,61

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 6,8 mln. SEK–23,9 mln. SEK. Vergelijkbare bedrijven: Neola Medical 0,0 mln. SEK, Qlife Holding 0,9 mln. SEK, Bactiguard Holding 217 mln. SEK.

Operationele marge−28,5%
NuOperationele marge2022: -201,97222023: -136,18232024: -64,29242025: -33,60252022: 0,302023: 0,792024: 0,932025: 0,61

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: −202,0%–−33,6%. Vergelijkbare bedrijven: Qlife Holding −2260,4%, Bactiguard Holding 2,1%.

Rendement op eigen vermogen−18,6%
NuRendement op eigen vermogen2022: -266,00222023: -174,03232024: -61,36242025: -19,58252022: 0,302023: 0,792024: 0,932025: 0,61

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: −266,0%–−19,6%. Vergelijkbare bedrijven: Neola Medical −14,2%, Bactiguard Holding 2,0%.

Beurswaarde / omzet (K/O)3,47
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 2,92222023: 15,90232024: 12,14242025: 6,6125

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 2,92–15,90. Vergelijkbare bedrijven: Neola Medical 1.401,31, Qlife Holding 31,65, Bactiguard Holding 2,56.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)2,69
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 2,99222023: 6,18232024: 11,81242025: 3,8525

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 2,99–11,81. Vergelijkbare bedrijven: Neola Medical 0,38, Qlife Holding 10,29, Bactiguard Holding 1,73.

Vrije kasstroom per aandeel-0,02 SEK
NuVrije kasstroom per aandeel2022: -0,10222023: -0,09232024: -0,07242025: -0,03252022: 0,302023: 0,792024: 0,932025: 0,61

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: -0,10 SEK–-0,03 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Neola Medical -0,11 SEK, Qlife Holding -0,63 SEK, Bactiguard Holding 0,79 SEK.

Solvabiliteit63,5%
2025Solvabiliteit2022: 63,65222023: 80,87232024: 80,00242025: 63,4525

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 63,5%–80,9%.

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Nosa Plugs veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Nosa Plugs veranderden.

    Toevoegen aan agenda
Meer over Nosa Plugs

Transacties van bestuurders

Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.

  • Adrian Liljefors, CEOAankoopcirca 14 duizend SEK
  • Adrian Liljefors, CEOAankoopcirca 36 duizend SEK
  • Adrian Liljefors, CEOAankoopcirca 51 duizend SEK
  • Adrian Liljefors, CEOAankoopcirca 49 duizend SEK

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag6,0%

Gewone dag2,1%

Op de laatste 16 rapportdagen bewoog Nosa Plugs meestal ongeveer 6,0%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 2,1%.

−7,31% Waarom? −4,42% −7,21% −0,48%

10.000 SEK in Nosa Plugs gekocht op 7 november 2016 is vandaag 280 SEK waard, met herbelegde dividenden.

Hoeveel zou 10.000 SEK in Nosa Plugs vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 SEK in Nosa Plugs vandaag waard zijn?

280 SEK

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016.

Op het laagste punt was het 171 SEK waard (10 november 2022).

De vijf grootste dagen van de reis

· +77,4% · de hele markt steeg 1,2% op dezelfde dag

· −60,7% · de hele markt daalde 0,2% op dezelfde dag

· +27,5% · de hele markt daalde 0,3% op dezelfde dag · Waarom?

· +24,2% · de hele markt steeg 0,1% op dezelfde dag

· +23,7% · de hele markt daalde 1,1% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • +0,35% beurs −0,11% Nosa Plugs sloot de week vrijwel onveranderd af, maar op de laatste handelsdag daalde het aandeel sterk en bewoog het meer dan de bredere markt. Lees →

    Nosa Plugs sloot de week vrijwel onveranderd af, maar op de laatste handelsdag daalde het aandeel sterk en bewoog het meer dan de bredere markt.

    Het kwartaalrapport voor het derde kwartaal op vrijdag 6 november toonde een omzetgroei van 180 procent en een positieve EBITDA (resultaat vóór rente, belastingen en afschrijvingen), maar het bedrijf liet zijn financiële doelen voor 2026 vallen.

    Analyst Group vond het kwartaal beter dan verwacht, maar het schrappen van de doelen heeft het aandeel waarschijnlijk gedrukt.

    Het handelsvolume was ongeveer vier keer normaal, wat wijst op veel activiteit rond het rapport.

  • +27,54% beurs −0,32% Nosa Plugs steeg zeer sterk, zonder bedrijfsnieuws dat dit verklaart. Lees →

    Nosa Plugs steeg zeer sterk, zonder bedrijfsnieuws dat dit verklaart.

    Op dezelfde dag daalde de OMX Stockholm 30 licht, dus het aandeel bewoog tegen de markt in.

    De beweging was zeer groot voor Nosa Plugs, en de handel lag ongeveer twee keer boven het normale niveau.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel duidelijk, meer dan de licht stijgende markt.

    Het enige nieuws van de handelsdag is een uitnodiging voor een webcastinterview op 6 november over het kwartaalrapport, zonder nieuwe cijfers.

  • −10,57% beurs +0,83% Nosa Plugs daalde sterk zonder bedrijfsspecifieke oorzaak. Lees →

    Nosa Plugs daalde sterk zonder bedrijfsspecifieke oorzaak.

    Op dezelfde dag steeg de OMX Stockholm 30, dus het aandeel bewoog tegen de markt in.

    De beweging was ongeveer vijf keer een normale dagelijkse schommeling, en de handel lag duidelijk boven het gebruikelijke niveau.

    De laatste slotkoers staat op het laagste punt van het jaar.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel zeer sterk, terwijl de markt licht steeg.

  • −1,71% beurs −0,08% Nosa Plugs daalde licht, zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart. Lees →

    Nosa Plugs daalde licht, zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart.

    Op dezelfde dag bleef de OMX Stockholm 30 vrijwel gelijk, dus het aandeel bewoog op eigen kracht zonder duidelijke oorzaak.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel licht terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg, dus het bleef achter op de markt.

    Vergelijkbare gezondheidszorgaandelen op Nasdaq First North Sweden daalden in de periode meer, wat het sentiment deels kan hebben gedrukt.

    Het laatste bedrijfsnieuws was een distributieovereenkomst met de Italiaanse distributeur SEDA S.p.A., aangekondigd op de woensdag vóór de laatste handelsdag, wat achtergrond is in plaats van oorzaak.

  • +17,64% beurs +3,01% Nosa Plugs, genoteerd op Nasdaq Stockholm, steeg in de week zeer sterk, een beweging die veel groter was dan gebruikelijk voor het aandeel. Lees →

    Nosa Plugs, genoteerd op Nasdaq Stockholm, steeg in de week zeer sterk, een beweging die veel groter was dan gebruikelijk voor het aandeel.

    Het steeg veel meer dan de OMX Stockholm 30, die ook duidelijk won.

    De waarschijnlijke oorzaak was een distributieovereenkomst die op woensdag 28 oktober werd getekend met de Italiaanse distributeur SEDA, die Nosa's verkoop in Italië waarschijnlijk vergroot.

    Op de laatste handelsdag daalde het aandeel echter duidelijk, terwijl de markt licht verloor.

  • −8,86% beurs −3,67% Nosa Plugs daalde de afgelopen vijf handelsdagen sterk, een zeer grote beweging voor het aandeel. Lees →

    Nosa Plugs daalde de afgelopen vijf handelsdagen sterk, een zeer grote beweging voor het aandeel.

    De index OMX Stockholm 30 daalde ook sterk, dus de hele markt was zwak.

    Het aandeel daalde meer dan de markt, wat wijst op druk in de sector bovenop de algemene verkoop.

    Er is geen bedrijfsnieuws dat de daling verklaart, dus de marktstemming heeft hem waarschijnlijk aangedreven.

Alle bedrijven