Daarom beweegt het aandeel NP3 Fastigheter
NP3 Fastigheter daalde en bewoog minder dan de markt.
Geschreven na beurssluiting op ·
Waarom vandaag
15.876 nieuws vandaag geanalyseerdNP3 Fastigheter daalde en bewoog minder dan de markt.
Over de laatste vijf handelsdagen zakte het aandeel licht, terwijl de OMX Stockholm 30 vrijwel vlak was.
Het handelsvolume lag ver onder het normale niveau, dus koersbewegingen kunnen overdreven lijken.
Het bestuur stelde 30 oktober 2026 voor als registratiedatum voor het dividend op het preferente aandeel, een datum vóór de laatste handelsdag en achtergrond, geen oorzaak.
De beweging van vandaag, −0,17%, was 0,5 keer een normale dagbeweging van 0,3%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −1,01%.
NP3 Fastigheter −0,17%OMX Stockholm 30 −1,01%Iets sterker dan de beurs
Wat de kengetallen over NP3 Fastigheter zeggen
De kengetallen verbinden wat NP3 Fastigheter verdient met wat beleggers betalen.
De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.
Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.
2022–2025: 1,6 mld. SEK–2,3 mld. SEK. Vergelijkbare bedrijven: Sagax 5,6 mld. SEK, Pandox 8,4 mld. SEK, Wallenstam 3,4 mld. SEK. Raming 2026: 2,5 mld. SEK (2,5 mld. SEK–2,5 mld. SEK). Raming 2027: 2,7 mld. SEK (2,6 mld. SEK–2,9 mld. SEK).
Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.
2022–2025: 69,7%–71,9%. Vergelijkbare bedrijven: Sagax 77,7%, Pandox 58,0%, Wallenstam 59,3%.
Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.
2022–2025: −1,8%–15,1%. Vergelijkbare bedrijven: Sagax 15,2%, Pandox 10,3%, Wallenstam 9,1%.
Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.
2018–2025: 2,00 SEK–5,00 SEK.
Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers. Bij Noordse bedrijven volgde op een dividendrendement van deze omvang het jaar erna in ongeveer 33% van de gevallen een lager dividend, tegenover ongeveer 17% onder 5%.
2022–2025: 6,4%–8,1%. Vergelijkbare bedrijven: Sagax 2,0%, Pandox 2,6%, Wallenstam 1,4%.
Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.
2022–2025: 6,27–16,12. Vergelijkbare bedrijven: Sagax 10,33, Pandox 10,51, Wallenstam 16,15.
Meer kengetallen
Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.
2022–2025: 9,79 SEK–16,68 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Sagax 4,03 SEK, Pandox -53,76 SEK, Wallenstam 2,19 SEK.
Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.
2022–2025: 34,9%–38,7%.
Het dividend uitgelegd
Een dividend is geld voor aandeelhouders. NP3 Fastigheter betaalde 2,00 SEK per aandeel in de twaalf maanden tot 6 november 2026.
Op de ex-dag 29 oktober 2026 werd NP3 Fastigheter zonder recht op het dividend van 0,50 SEK verhandeld. De koers ging van 30,40 SEK naar 30,10 SEK; inclusief dividend was de dagverandering +0,7%. Het recht gaat op de ex-dag naar aandeelhouders; de betaling volgt later.
2018: 3,90 SEK2019: 5,00 SEK2020: 2,00 SEK2021: 2,00 SEK2022: 2,00 SEK2023: 2,00 SEK2024: 2,00 SEK2025: 2,00 SEK2026 tot nu toe: 2,00 SEK
Wat hierna te volgen en waarom
Vanaf de ex-dag wordt NP3 Fastigheter zonder recht op het volgende dividend verhandeld.
- Het dividend uitgelegd
Vanaf de ex-dag wordt NP3 Fastigheter zonder recht op het volgende dividend verhandeld.
- Het rapport
Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van NP3 Fastigheter veranderden.
Toevoegen aan agenda
Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 21 augustus: Aankoop circa 758 duizend SEK. 21 mei: Aankoop circa 155 duizend SEK. 4 mei: Verkoop circa 459 duizend SEK. 4 mei: Aankoop circa 668 duizend SEK. 19 februari: Verkoop circa 905 duizend SEK.
Meer over NP3 Fastigheter
Transacties van bestuurders
Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.
- Andreas Wahlén, CEO (verbonden persoon)Aankoopcirca 758 duizend SEK
- Nils Javier Styf, bestuursvoorzitterAankoopcirca 155 duizend SEK
- Nils Javier Styf, bestuursvoorzitterVerkoopcirca 459 duizend SEK
- Nils Javier Styf, bestuursvoorzitterAankoopcirca 668 duizend SEK
- Nils Javier Styf, bestuursvoorzitterVerkoopcirca 905 duizend SEK
Het rapport
Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar
Op de laatste 16 rapportdagen bewoog NP3 Fastigheter meestal ongeveer 0,4%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 0,3%.
+1,01% +0,00% +0,64% +0,32%
10.000 SEK in NP3 Fastigheter gekocht op 12 maart 2018 is vandaag 20.400 SEK waard, met herbelegde dividenden.
Hoeveel zou 10.000 SEK in NP3 Fastigheter vandaag waard zijn? →
Hoeveel zou 10.000 SEK in NP3 Fastigheter vandaag waard zijn?
20.400 SEK
met herbelegde dividenden, gekocht op 12 maart 2018.
De vijf grootste dagen van de reis
· −13,1% · de hele markt steeg 3,3% op dezelfde dag
· +10,2% · de hele markt steeg 3,2% op dezelfde dag
· −10,0% · de hele markt daalde 2,6% op dezelfde dag
· +8,3% · de hele markt steeg 1,0% op dezelfde dag
· −7,3% · de hele markt daalde 10,6% op dezelfde dag
Eerdere dagen
−0,17% beurs −0,11% De preferente aandelen van NP3 Fastigheter zakten de week licht, terwijl de bredere markt in Stockholm nagenoeg gelijk bleef. Lees →
De preferente aandelen van NP3 Fastigheter zakten de week licht, terwijl de bredere markt in Stockholm nagenoeg gelijk bleef.
Vastgoedbedrijven op de beurs stegen gemiddeld zo'n 4 procent, dus het bedrijf bleef achter bij de sector.
Een analistenrapport van woensdag 4 november verhoogde de koersdoelstelling, de prijs die de analist redelijk vindt, met 15 procent en verwacht een dividendrendement van 2,9 procent.
De handel was dun, en de laatste slotkoers ligt dicht bij het jaarhoogste punt.
−0,50% beurs −0,32% NP3 Fastigheter daalde. Lees →
NP3 Fastigheter daalde.
NP3 Fastigheter daalden sterk en bewogen meer dan de markt, die licht daalde.
In de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel licht, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.
De raad stelde 30 oktober voor als registratiedatum voor het preferente dividend, maar dat is eerder nieuws en verklaart de daling niet.
De handel lag rond het gebruikelijke niveau.
+0,50% beurs +0,83% NP3 Fastigheter steeg sterk, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk steeg. Lees →
NP3 Fastigheter steeg sterk, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk steeg.
De raad stelde 30 oktober 2026 voor als dividendrecorddatum, onder voorbehoud van goedkeuring door de algemene vergadering.
In de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel sterk terwijl de markt licht steeg.
De koers ligt dicht bij het jaarhoogtepunt en het handelsvolume was ongeveer normaal.
−0,33% beurs −0,29% NP3 Fastigheter daalde duidelijk, in lijn met de markt. Lees →
NP3 Fastigheter daalde duidelijk, in lijn met de markt.
Over de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel duidelijk, maar minder dan de OMX Stockholm 30.
Eerder nieuws omvat sterke huurinkomsten van 639 miljoen kronen in het derde kwartaal en een gehandhaafde winstverwachting.
+0,67% beurs +3,01% De preferente aandelen van NP3 Fastigheter stegen duidelijk in de loop van de week, maar minder dan de bredere Stockholmse markt, die eveneens duidelijk steeg. Lees →
De preferente aandelen van NP3 Fastigheter stegen duidelijk in de loop van de week, maar minder dan de bredere Stockholmse markt, die eveneens duidelijk steeg.
Sterke resultaten voor het derde kwartaal, waaronder huurinkomsten van 639 miljoen kronen, droegen waarschijnlijk bij aan de stijging, en het aandeel kwam dicht bij het jaarhoogtepunt.
De raad heeft 30 oktober voorgesteld als registratiedatum voor het dividend op preferente aandelen, onder voorbehoud van goedkeuring door de algemene vergadering.
+0,66% beurs −3,67% NP3 Fastigheter steeg duidelijk in de afgelopen vijf handelsdagen, terwijl de OMX Stockholm 30 scherp daalde. Lees →
NP3 Fastigheter steeg duidelijk in de afgelopen vijf handelsdagen, terwijl de OMX Stockholm 30 scherp daalde.
De stijging weerspiegelde waarschijnlijk de reactie van beleggers op het tussentijdse verslag over het derde kwartaal 2026, waarin huurinkomsten en bedrijfsresultaat met ongeveer 11 procent groeiden.
Het bedrijf hield zijn winstprognose aan, en de gemelde vastgoedaankopen van ongeveer 286 miljoen kronen steunden waarschijnlijk het sentiment.
De beweging was duidelijk sterker dan die van de markt, wat ongebruikelijk is voor een defensief vastgoedfonds, dus de koers kan de resultaten nog inhalen.