Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Lumentum Holdings

Lumentum daalde sterk toen de dalende Marvell-aandelen de deal raakten.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

31.803 nieuws vandaag geanalyseerd

Lumentum daalde sterk toen de dalende Marvell-aandelen de deal raakten.

Het aandeel daalde in de afgelopen vijf handelsdagen zeer sterk, veel meer dan de S&P 500 en de sector.

Ook in de laatste handelsdag daalde het zeer sterk, ongeveer vier keer een normale dag, met een handelsvolume ver boven het gebruikelijke niveau.

De lopende all-stock verkoop aan Marvell koppelt de koers van Lumentum aan die van Marvell, dat in de laatste handelsdag daalde.

De bredere uitverkoop in AI-optica en datacenters na de tussentijdse verkiezingen heeft waarschijnlijk extra druk gegeven.

De beweging van vandaag, −18,68%, was 4,5 keer een normale dagbeweging van 4,2%. S&P 500 bewoog die dag −4,41%.

Lumentum Holdings −18,68%S&P 500 −4,41%Veel zwakker dan de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Lumentum Holdings.

Lumentum Holdings verdiende in 8 van 8 rapporten meer dan verwacht.

Niet in de grafiek omdat raming en resultaat ontbreken: 1 van de 9 rapporten in deze periode, de laatste op 11 augustus 2026.

Ter vergelijking: ongeveer 82% van de rapporten van Amerikaanse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 5 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 55% van de rapporten van Amerikaanse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 20Houden 6Verkopen 0
3 maanden geleden
Kopen 22Houden 4Verkopen 0

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel. Bij Amerikaanse aandelen stond de koers sinds 2013 een jaar later ongeveer even vaak hoger wanneer de meeste analisten kopen zeiden als wanneer weinigen dat deden.

Koersdoelen

Laatste koers 509,70 USD

Koersdoelen
Laagste 685Gemiddeld 1.110Hoogste 1.425

Het gemiddelde is 1.110,07 USD, +118% ten opzichte van de laatste koers van 509,70 USD. De bandbreedte is 685,00 USD–1.425,00 USD. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers. 26 analisten gaven een koersdoel. Bij Amerikaanse aandelen stond de koers een jaar nadat eerdere koersdoelen zo ver boven de koers werden gezet, in ongeveer 2 op de 10 gevallen op of boven het koersdoel.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie-0,50,92,33,85,22024-11-07: 0,18; Verwachte winst per aandeel: 0,127/11’24+13,9%2025-02-06: 0,42; Verwachte winst per aandeel: 0,366/2’25−7,3%2025-05-06: 0,57; Verwachte winst per aandeel: 0,506/5’25+2,8%2025-08-12: 0,88; Verwachte winst per aandeel: 0,8112/8’25+0,5%2025-11-04: 1,10; Verwachte winst per aandeel: 1,034/11’25+23,6%2026-02-03: 1,67; Verwachte winst per aandeel: 1,413/2’26+7,0%2026-05-05: 2,37; Verwachte winst per aandeel: 2,275/5’26−5,1%2026-11-02: 4,57; Verwachte winst per aandeel: 4,222/11’26−18,6%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 4,22.→02/02

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingUSD

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 4,22 USD (2 februari). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 18,73 USD drie maanden geleden naar nu 24,83 USD. Raming 2027: 24,83 USD. Raming 2028: 39,01 USD.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Amerikaanse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 65% van de jaren. In 2026 veranderde de koers met +803% en ging de winst per aandeel van 0,37 USD naar -92,96 USD.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. USD)-72354842023: 1,772023: -0,1320232024: 1,362024: -0,5520242025: 1,652025: 0,0320252026: 3,012026: -6,942026Nu2027: 6,6920272028: 9,9820282023: 3,7742024: 3,4632025: 6,6472026: 76,0276Nu: 56,8457

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. USD

De beurswaarde is 18,9 keer de omzet van 2026, tegen 2,1 in 2023. Winst in 2026: -6,9 mld. USD.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. USD)02856842023: 4,632023: 3,2820232024: 3,932024: 2,9720242025: 4,222025: 3,0820252026: 7,312026: 2,662026Nu2023: 3,7742024: 3,4632025: 6,6472026: 76,0276Nu: 56,8457

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. USD

Bezittingen min schulden laten 4,6 mld. USD over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 12,2 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 56,8 mld. USDOmzet 2026: 3,0 mld. USD

Wat de kengetallen over Lumentum Holdings zeggen

De kengetallen verbinden wat Lumentum Holdings verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel-89,62 USD
NuWinst per aandeel2023: -1,93232024: -8,12242025: 0,37252026: -92,96262027: 24,83272028: 39,01282023: 56,732024: 50,922025: 95,062026: 858,06

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2023–2026: -92,96 USD–0,37 USD. Vergelijkbare bedrijven: Nokia 0,14 EUR, Hewlett Packard Enterprise Company 1,94 USD, Ciena 4,47 USD. Raming 2027: 24,83 USD (21,20 USD–27,08 USD). Raming 2028: 39,01 USD (29,14 USD–49,30 USD).

Omzet3,7 mld. USD
NuOmzet2023: 1.767.000.000,00232024: 1.359.200.000,00242025: 1.645.000.000,00252026: 3.014.000.000,00262027: 6.690.419.310,00272028: 9.984.945.880,00282023: 56,732024: 50,922025: 95,062026: 858,06

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2023–2026: 1,4 mld. USD–3,0 mld. USD. Vergelijkbare bedrijven: Nokia 20,8 mld. EUR, Hewlett Packard Enterprise Company 41,9 mld. USD, Ciena 6,0 mld. USD. Raming 2027: 6,7 mld. USD (6,3 mld. USD–7,2 mld. USD). Raming 2028: 10,0 mld. USD (7,3 mld. USD–11,0 mld. USD).

Operationele marge17,8%
NuOperationele marge2023: -4,96232024: -26,59242025: -11,68252026: 17,79262023: 56,732024: 50,922025: 95,062026: 858,06

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2023–2026: −26,6%–17,8%. Vergelijkbare bedrijven: Nokia 3,1%, Hewlett Packard Enterprise Company 7,8%, Ciena 14,1%.

Rendement op eigen vermogen−245,8%
NuRendement op eigen vermogen2023: -9,71232024: -57,09242025: 2,28252026: -149,34262023: 56,732024: 50,922025: 95,062026: 858,06

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2023–2026: −149,3%–2,3%. Vergelijkbare bedrijven: Nokia 3,9%, Hewlett Packard Enterprise Company 10,9%, Ciena 22,4%.

Beurswaarde / omzet (K/O)15,19
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2023: 2,13232024: 2,54242025: 4,03252026: 25,22262027: 8,50272028: 5,6928

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2023–2026: 2,13–25,22. Vergelijkbare bedrijven: Nokia 1,97, Hewlett Packard Enterprise Company 1,59, Ciena 5,44. Raming 2027: 8,50. Raming 2028: 5,69.

Nettoschuld / EBITDA-0,48
NuNettoschuld / EBITDA2023: 4,5623242025: 16,212526

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2023–2026: 4,56–16,21. Vergelijkbare bedrijven: Nokia -0,59, Hewlett Packard Enterprise Company 2,05, Ciena 0,64.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)12,42
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2023: 2,78232024: 3,61242025: 5,85252026: 16,3726

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2023–2026: 2,78–16,37. Vergelijkbare bedrijven: Nokia 1,96, Hewlett Packard Enterprise Company 2,51, Ciena 10,71.

Vrije kasstroom per aandeel3,39 USD
2026Vrije kasstroom per aandeel2023: 0,77232024: -1,65242025: -1,50252026: 3,39262023: 56,732024: 50,922025: 95,062026: 858,06

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2023–2026: -1,65 USD–3,39 USD. Vergelijkbare bedrijven: Nokia 0,00 EUR, Hewlett Packard Enterprise Company 3,13 USD, Ciena 5,74 USD.

Solvabiliteit63,5%
2026Solvabiliteit2023: 29,27232024: 24,35242025: 26,90252026: 63,5526

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2023–2026: 24,3%–63,5%.

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Lumentum Holdings veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Lumentum Holdings veranderden.

    Toevoegen aan agenda

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag7,0%

Gewone dag4,2%

Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Lumentum Holdings meestal ongeveer 7,0%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 4,2%.

−18,59% Waarom? +13,63% −5,06% +7,00%

10.000 USD in Lumentum Holdings gekocht op 7 november 2016 is vandaag 142.000 USD waard, met herbelegde dividenden.

Hetzelfde bedrag in de S&P 500 met dividenden zou 40.300 USD zijn geworden.

Hoeveel zou 10.000 USD in Lumentum Holdings vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 USD in Lumentum Holdings vandaag waard zijn?

142.000 USD

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016. Hetzelfde bedrag in de S&P 500 met dividenden zou 40.300 USD zijn geworden.

De vijf grootste dagen van de reis

· −33,0% · de hele markt daalde 2,0% op dezelfde dag

· +23,6% · de hele markt steeg 0,4% op dezelfde dag · rapportdag

· −22,5% · de hele markt daalde 1,5% op dezelfde dag

· −22,4% · de hele markt steeg 0,1% op dezelfde dag · rapportdag

· +21,2% · de hele markt steeg 1,7% op dezelfde dag · rapportdag

Eerdere dagen

  • −7,85% beurs +1,65% Lumentum Holdings daalde. Lees →

    Lumentum Holdings daalde.

    Lumentum Holdings daalde sterk na de volledig in aandelen betaalde deal met Marvell.

    Het aandeel daalde duidelijk terwijl de S&P 500 sterk steeg, het bewoog dus tegen de markt in.

    Beleggers vonden het niet prettig betaald te worden in Marvell-aandelen, wat bestaande aandeelhouders verwatert, en verkochten.

    Over de afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel sterk, een zeer grote beweging voor het bedrijf.

  • −18,59% beurs −0,48% Lumentum Holdings daalde. Lees →

    Lumentum Holdings daalde.

    Lumentum daalde scherp door een overname door Marvell die na de sluiting werd aangekondigd.

    Het aandeel daalde heel sterk, veel meer dan de S&P 500 en de techsector.

    Hoog handelsvolume en een beweging van ongeveer vier keer de gebruikelijke dagelijkse schommeling laten zien hoe sterk beleggers reageerden.

    Vorige week daalde het aandeel ook duidelijk, na berichten over een mogelijke deal met Marvell en zorgen over de vraag naar AI-optica.

  • −8,57% beurs −1,77% Lumentum Holdings daalde. Lees →

    Lumentum Holdings daalde.

    Het aandeel daalde die dag meer dan de S&P 500 en de technologiesector-ETF waar het deel van uitmaakt.

    Het aandeel verloor ook 10 % in een bredere uitverkoop van AI-optica-aandelen, omdat zorgen over de uitgaven van hyperscalers de groep drukten.

    Het handelsvolume was ongeveer twee keer zo hoog als normaal, dus de beweging trok veel activiteit.

  • +11,18% beurs −0,56% Lumentum Holdings, de maker van optische componenten die aan de Nasdaq is genoteerd, steeg duidelijk in de handelsdagen van de week, terwijl de S&P 500 licht daalde. Lees →

    Lumentum Holdings, de maker van optische componenten die aan de Nasdaq is genoteerd, steeg duidelijk in de handelsdagen van de week, terwijl de S&P 500 licht daalde.

    Tegen het eind van de week drukte de angst dat grote cloudbedrijven hun uitgaven aan AI-datacenters zouden terugschroeven op optiekaandelen, en Lumentum daalde vrijdag duidelijk op hoog volume.

    Het aandeel ligt nog ver onder zijn hoogste slotkoers van het afgelopen jaar, en het volgende kwartaalcijfer komt op 5 november.

  • −8,25% beurs −0,43% Lumentum Holdings daalde de afgelopen vijf handelsdagen licht, meer dan de S&P 500, die ook iets lager sloot. Lees →

    Lumentum Holdings daalde de afgelopen vijf handelsdagen licht, meer dan de S&P 500, die ook iets lager sloot.

    De daling kwam door een uitverkoop in AI-optica-aandelen, waarbij concurrenten als Coherent eveneens sterk daalden.

    Die cijfers komen op donderdag 5 november 2026, en beleggers zullen ze nauwlettend volgen.

  • +1,26% beurs +0,42% Lumentum Holdings steeg licht en bewoog mee met zijn sector, zonder bedrijfsnieuws dat de beweging duidelijk verklaart. Lees →

    Lumentum Holdings steeg licht en bewoog mee met zijn sector, zonder bedrijfsnieuws dat de beweging duidelijk verklaart.

    Het aandeel bleef vrijwel onveranderd, terwijl de S&P 500 licht steeg en de technologiesector duidelijk won.

    Waarschijnlijk is de bredere herstel van AI-gerelateerde optische aandelen de oorzaak, dat concurrenten als Applied Optoelectronics en Coherent omhoog duwde.

    Eerder in de week daalde het aandeel duidelijk tijdens een AI-gerelateerde uitverkoop, en die beweging was voor het aandeel normaal van omvang.

    Let hierna op het kwartaalrapport van donderdag 5 november 2026.

  • −5,22% beurs −1,11% Lumentum Holdings daalde duidelijk, meer dan de markt en de sector, en het beschikbare nieuws noemt voor die dag geen bedrijfsgebeurtenis. Lees →

    Lumentum Holdings daalde duidelijk, meer dan de markt en de sector, en het beschikbare nieuws noemt voor die dag geen bedrijfsgebeurtenis.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel sterk, met 19,3 procent in de week tot 14 oktober, ondanks positieve opmerkingen van het management eerder in die week.

    De daling volgt op een zeer sterke stijging gedreven door de vraag van AI-datacenters naar de optische componenten van het bedrijf, die volgens het bedrijf praktisch tot begin 2029 waren uitverkocht, dus de scherpe omslag weerspiegelt waarschijnlijk een herwaardering van een hoog gewaardeerd aandeel.

    Een daling van 5,2 procent werd na sluiting gemeld en kan de volgende handelsdag beïnvloeden.

    De volgende bedrijfsgebeurtenis is het kwartaalcijfer op donderdag 5 november 2026.

  • −2,99% beurs +0,28% {'text': 'Lumentum Holdings daalde duidelijk, waarschijnlijk doordat geld uit AI-optica aandelen wegstroomde naar defensieve aandelen, terwijl concurrenten Applied Optoelectronics en Coherent ook daalden. Lees →

    {'text': 'Lumentum Holdings daalde duidelijk, waarschijnlijk doordat geld uit AI-optica aandelen wegstroomde naar defensieve aandelen, terwijl concurrenten Applied Optoelectronics en Coherent ook daalden.

    In de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel sterk, duidelijk meer dan de S&P 500, die vrijwel vlak bleef, en meer dan de technologiesector, die ook daalde.

    Beleggers letten op het volgende kwartaalcijfer van 5 november 2026 om te zien of de sterke AI-vraag en de boodschap dat het aanbod tot 2029 is uitverkocht standhouden.', 'events': []}

Alle bedrijven