Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Ciena

Ciena steeg duidelijk en bewoog meer dan de markt en de sector.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

15.968 nieuws vandaag geanalyseerd

Ciena steeg duidelijk en bewoog meer dan de markt en de sector.

Het nieuws van de handelsdag verklaart de stijging niet duidelijk.

In de afgelopen vijf handelsdagen daalde Ciena sterk, een zeer grote beweging voor het aandeel en slechter dan de S&P 500 en de ETF voor de technologiesector.

De daling die week volgde op de bredere verkoopgolf in AI-netwerkaandelen na de democratische overwinning bij de midterms, plus de downgrade van Cisco door Morgan Stanley.

Het aandeel noteert ruim onder zijn hoogste slotkoers van het afgelopen jaar, maar ruim boven de laagste.

De beweging van vandaag, +5,45%, was 1,4 keer een normale dagbeweging van 3,8%. S&P 500 bewoog die dag +0,31%.

Ciena +5,45%S&P 500 +0,31%Veel sterker dan de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Ciena.

Ciena verdiende in 6 van 8 rapporten meer dan verwacht.

Ter vergelijking: ongeveer 82% van de rapporten van Amerikaanse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 3 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 55% van de rapporten van Amerikaanse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 17Houden 4Verkopen 0
3 maanden geleden
Kopen 14Houden 5Verkopen 1

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel. Bij Amerikaanse aandelen stond de koers sinds 2013 een jaar later ongeveer even vaak hoger wanneer de meeste analisten kopen zeiden als wanneer weinigen dat deden.

Koersdoelen

Laatste koers 243,39 USD

Koersdoelen
Laagste 347Gemiddeld 513Hoogste 660

Het gemiddelde is 512,99 USD, +111% ten opzichte van de laatste koers van 243,39 USD. De bandbreedte is 347,00 USD–660,00 USD. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers. 20 analisten gaven een koersdoel. Bij Amerikaanse aandelen stond de koers een jaar nadat eerdere koersdoelen zo ver boven de koers werden gezet, in ongeveer 2 op de 10 gevallen op of boven het koersdoel.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie0,20,71,31,82,42024-12-12: 0,54; Verwachte winst per aandeel: 0,6512/12’24+15,4%2025-03-11: 0,64; Verwachte winst per aandeel: 0,4111/3’25−2,4%2025-06-05: 0,42; Verwachte winst per aandeel: 0,525/6’25−12,9%2025-09-04: 0,67; Verwachte winst per aandeel: 0,534/9’25+23,3%2025-12-11: 0,91; Verwachte winst per aandeel: 0,7711/12’25+9,2%2026-03-05: 1,35; Verwachte winst per aandeel: 1,175/3’26−12,9%2026-06-04: 1,64; Verwachte winst per aandeel: 1,464/6’26−13,7%2026-09-03: 2,11; Verwachte winst per aandeel: 1,733/9’26−10,4%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 1,62.→10/12

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingUSD

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 1,62 USD (10 december). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 6,54 USD drie maanden geleden naar nu 7,17 USD. Raming 2026: 7,17 USD. Raming 2027: 10,33 USD.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Amerikaanse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 65% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met +199% en de winst per aandeel met +47%.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. USD)01325382022: 3,632022: 0,1520222023: 4,392023: 0,2520232024: 4,012024: 0,0820242025: 4,772025: 0,122025Nu2026: 6,4320262027: 8,4320272022: 7,1172023: 6,1162024: 9,0692025: 26,7827Nu: 34,5135

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. USD

De beurswaarde is 7,2 keer de omzet van 2025, tegen 2,0 in 2022. Winst in 2025: 123 mln. USD.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. USD)01325382022: 5,072022: 2,3620222023: 5,602023: 2,7520232024: 5,642024: 2,8320242025: 5,862025: 3,142025Nu2022: 7,1172023: 6,1162024: 9,0692025: 26,7827Nu: 34,5135

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. USD

Bezittingen min schulden laten 2,7 mld. USD over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 12,6 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 34,5 mld. USDOmzet 2025: 4,8 mld. USD

Wat de kengetallen over Ciena zeggen

De kengetallen verbinden wat Ciena verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel4,47 USD
NuWinst per aandeel2022: 1,00222023: 1,71232024: 0,58242025: 0,85252026: 7,17262027: 10,33272022: 47,902023: 42,202024: 63,512025: 189,92

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: 0,58 USD–1,71 USD. Vergelijkbare bedrijven: Ericsson 5,81 SEK, Nokia 0,14 EUR, Lumentum Holdings -89,62 USD. Raming 2026: 7,17 USD (6,99 USD–7,33 USD). Raming 2027: 10,33 USD (9,82 USD–11,28 USD).

Omzet6,0 mld. USD
NuOmzet2022: 3.632.661.000,00222023: 4.386.549.000,00232024: 4.014.955.000,00242025: 4.769.507.000,00252026: 6.428.117.130,00262027: 8.430.562.550,00272022: 47,902023: 42,202024: 63,512025: 189,92

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 3,6 mld. USD–4,8 mld. USD. Vergelijkbare bedrijven: Ericsson 230,8 mld. SEK, Nokia 20,8 mld. EUR, Lumentum Holdings 3,7 mld. USD. Raming 2026: 6,4 mld. USD (6,4 mld. USD–6,5 mld. USD). Raming 2027: 8,4 mld. USD (8,3 mld. USD–8,6 mld. USD).

Operationele marge14,1%
NuOperationele marge2022: 7,08222023: 8,77232024: 4,76242025: 6,52252022: 47,902023: 42,202024: 63,512025: 189,92

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: 4,8%–8,8%. Vergelijkbare bedrijven: Ericsson 8,6%, Nokia 3,1%, Lumentum Holdings 23,4%.

Rendement op eigen vermogen22,4%
NuRendement op eigen vermogen2022: 5,64222023: 8,95232024: 2,98242025: 4,52252022: 47,902023: 42,202024: 63,512025: 189,92

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: 3,0%–8,9%. Vergelijkbare bedrijven: Ericsson 18,1%, Nokia 3,9%, Lumentum Holdings −245,8%.

K/W54,4
NuK/W2022: 47,90222023: 24,68232024: 109,50242025: 223,44252026: 33,97262027: 23,5627

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 24,7–223,4. Vergelijkbare bedrijven: Ericsson 17,6, Nokia 49,9. Raming 2026: 34,0. Raming 2027: 23,6.

Beurswaarde / omzet (K/O)5,73
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 1,96222023: 1,39232024: 2,26242025: 5,62252026: 5,37262027: 4,0927

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 1,39–5,62. Vergelijkbare bedrijven: Ericsson 1,43, Nokia 1,90, Lumentum Holdings 13,05. Raming 2026: 5,37. Raming 2027: 4,09.

Nettoschuld / EBITDA0,64
NuNettoschuld / EBITDA2022: 0,10222023: 0,97232024: 1,08242025: 0,8225

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: 0,10–1,08. Vergelijkbare bedrijven: Ericsson -0,36, Nokia -0,59, Lumentum Holdings -0,48.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)11,30
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 2,62222023: 2,15232024: 3,22242025: 9,8125

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 2,15–9,81. Vergelijkbare bedrijven: Ericsson 3,01, Nokia 1,86, Lumentum Holdings 10,67.

EV / EBIT109,2
2025EV / EBIT2022: 30,35222023: 15,97232024: 43,22242025: 109,2525

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 16,0–109,2.

Vrije kasstroom per aandeel5,74 USD
NuVrije kasstroom per aandeel2022: -1,74222023: 0,43232024: 2,65242025: 4,72252022: 47,902023: 42,202024: 63,512025: 189,92

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: -1,74 USD–4,72 USD. Vergelijkbare bedrijven: Ericsson 8,63 SEK, Nokia 0,00 EUR, Lumentum Holdings 3,93 USD.

Solvabiliteit46,5%
2025Solvabiliteit2022: 53,51222023: 50,85232024: 49,92242025: 46,5425

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 46,5%–53,5%.

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Ciena veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Ciena veranderden.

    Toevoegen aan agenda

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag10,8%

Gewone dag3,8%

Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Ciena meestal ongeveer 10,8%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 3,8%.

−10,36% −13,66% −12,88% +9,25%

10.000 USD in Ciena gekocht op 7 november 2016 is vandaag 120.000 USD waard, met herbelegde dividenden.

Hetzelfde bedrag in de S&P 500 met dividenden zou 40.400 USD zijn geworden.

Hoeveel zou 10.000 USD in Ciena vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 USD in Ciena vandaag waard zijn?

120.000 USD

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016. Hetzelfde bedrag in de S&P 500 met dividenden zou 40.400 USD zijn geworden.

De vijf grootste dagen van de reis

· +26,8% · de hele markt steeg 0,6% op dezelfde dag · rapportdag

· −24,3% · de hele markt daalde 3,5% op dezelfde dag · rapportdag

· +23,3% · de hele markt steeg 0,8% op dezelfde dag · rapportdag

· −21,0% · de hele markt daalde 1,5% op dezelfde dag

· +20,4% · de hele markt steeg 0,9% op dezelfde dag · rapportdag

Eerdere dagen

  • −24,11% beurs −2,70% Ciena daalde sterk in de handelsdagen van de week, en de beweging was groter dan die van zowel de S&P 500 als de sector. Lees →

    Ciena daalde sterk in de handelsdagen van de week, en de beweging was groter dan die van zowel de S&P 500 als de sector.

    De daling was zeer groot voor het aandeel, een beweging van deze omvang zag je in het afgelopen jaar maar een paar keer.

    De waarschijnlijkste hoofdoorzaak is een brede uitverkoop in AI-netwerkaandelen na de democratische overwinning bij de midterm-verkiezingen, die ook Arista, Cisco en Coherent trof.

    Het aandeel ligt nog ruim onder de piek van vorig jaar, maar ruim boven het dieptepunt van november vorig jaar.

  • −15,22% beurs −4,41% Ciena daalde zeer sterk, meer dan de markt en de sector. Lees →

    Ciena daalde zeer sterk, meer dan de markt en de sector.

    Het aandeel zakte op dezelfde dag als Arista en Cisco, die vielen op zorgen over AI-hardware na de tussentijdse verkiezingen.

    Beleggers lijken AI-netwerkaandelen samen te hebben verkocht, uit angst dat een Democratisch Congres de bouw van datacenters zal vertragen.

    In de afgelopen vijf handelsdagen daalde Ciena eveneens zeer sterk, een beweging van ongeveer vijf keer de normale omvang.

    Het volgende kwartaalcijfer volgt op donderdag 10 december 2026.

  • −9,28% beurs +1,65% Ciena daalde sterk, terwijl de markt steeg. Lees →

    Ciena daalde sterk, terwijl de markt steeg.

    Geen bedrijfsnieuws van die handelsdag verklaart de daling duidelijk.

    Afgelopen vijf handelsdagen daalde Ciena zeer sterk, veel meer dan de markt en de sector.

    Dat is ongeveer vier keer een normale vijfdaagse beweging voor Ciena, en zulke dalingen zijn zeldzaam.

  • +5,54% beurs +0,30% Ciena steeg duidelijk en bewoog meer dan de markt en de sector. Lees →

    Ciena steeg duidelijk en bewoog meer dan de markt en de sector.

    De bedrijfsnieuws die dag was vooral routine, zoals een bestuurder die aandelen inhield voor belasting en een fondsgerelateerd bericht, dus geen enkele gebeurtenis verklaart de stijging duidelijk.

    In de afgelopen vijf handelsdagen daalde Ciena sterk, terwijl de S&P 500 en de technologiesector ook daalden, dus het aandeel verloor meer dan beide.

    Waarschijnlijke oorzaken van de weekdaling zijn de uitverkoop in de sector en winstnemingen na een sterk jaar.

    Het volgende kwartaalcijfer van Ciena komt op donderdag 10 december 2026.

  • −11,34% beurs −0,48% Ciena daalde zeer sterk. Lees →

    Ciena daalde zeer sterk.

    Geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging.

    Ciena bewoog veel meer dan de markt en de techsector, die beide daalden.

    De beweging was ongeveer vier keer een normale dagelijkse schommeling voor Ciena.

    In de afgelopen vijf handelsdagen daalde Ciena sterk, ook sneller dan de markt.

  • −8,22% beurs −1,77% Ciena daalde. Lees →

    Ciena daalde.

    Geen bedrijfsnieuws van die dag verklaart de daling duidelijk.

    Over de laatste vijf handelsdagen bleef het aandeel ongeveer gelijk en bewoog het minder dan de markt.

    Waarschijnlijke oorzaken zijn sectorbrede verkopen in AI-netwerk- en optische aandelen, plus algemene marktzwakte.

    De volgende kwartaalrapportage van Ciena is donderdag 10 december 2026.

  • +0,14% beurs −0,56% Ciena bleef in de week vrijwel gelijk en bewoog minder dan zowel de brede markt als de technologiesector. Lees →

    Ciena bleef in de week vrijwel gelijk en bewoog minder dan zowel de brede markt als de technologiesector.

    Het aandeel steeg op maandag en woensdag, gesteund door de belangstelling van beleggers voor de vraag naar AI-netwerken en door een CEO die vindt dat de behoefte aan AI-infrastructuur wordt onderschat.

    De S&P 500 verloor in de week licht, dus Ciena hield zich beter dan de markt.

    Op de laatste handelsdag daalde het aandeel scherp, in lijn met een forse marktdaling die dag.

  • −3,79% beurs −0,38% Ciena daalde. Lees →

    Ciena daalde.

    Geen bedrijfsnieuws van die dag verklaart de daling duidelijk.

    In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel duidelijk, in lijn met een duidelijke stijging van techaandelen.

    Eerder hadden beleggers gekocht op de vraag naar AI-netwerken, en optische aandelen stegen deze week.

    De volgende kwartaalcijfers komen op donderdag 10 december 2026.

  • −3,75% beurs −0,43% Ciena daalde de afgelopen vijf handelsdagen licht, een gematigde beweging die groter was dan de lichte daling van de markt. Lees →

    Ciena daalde de afgelopen vijf handelsdagen licht, een gematigde beweging die groter was dan de lichte daling van de markt.

    De daling was een gewone beweging en de handel was rustiger dan gebruikelijk.

    In het nieuws stonden meerdere analistenoordelen en commentaar over de door AI aangedreven vraag naar optische netwerken, maar geen enkele gebeurtenis springt eruit.

    In dezelfde dagen was de technologiesector ongeveer vlak, dus de daling was bedrijfsspecifiek.

  • −10,71% beurs −1,18% Ciena daalde zeer scherp, zonder een duidelijke bedrijfsspecifieke aanleiding. Lees →

    Ciena daalde zeer scherp, zonder een duidelijke bedrijfsspecifieke aanleiding.

    Op dezelfde dag daalde de S&P 500 scherp en de technologiesector zeer scherp, dus Ciena daalde mee met de markt en de sector, maar harder.

    De beweging was ongeveer vier keer een normale dag voor Ciena, en zulke grote bewegingen kwamen in het afgelopen jaar maar ongeveer acht keer voor.

    Over de afgelopen vijf handelsdagen daalde Ciena duidelijk, iets meer dan de lichte daling van de markt.

    Bedrijfsnieuws verklaart de beweging niet; het lijkt op een brede verkoopgolf in AI-netwerk- en techaandelen.

  • +5,67% beurs +0,53% Ciena steeg duidelijk en bewoog daarmee meer dan de markt. Lees →

    Ciena steeg duidelijk en bewoog daarmee meer dan de markt.

    Het aandeel steeg ongeveer evenveel als de S&P 500, die die dag ook duidelijk steeg.

    Beleggers hebben waarschijnlijk opnieuw gekeken naar de sterke vraag naar AI-netwerkapparatuur, wat het aandeel omhoog stuwde.

    Ciena heeft een orderboek van 8,5 miljard dollar, wat dat beeld ondersteunt.

    Hierna volgen de kwartaalcijfers op donderdag 10 december 2026.

  • −26,02% beurs −1,97% Ciena op de NYSE daalde de afgelopen vijf handelsdagen erg sterk en bewoog daarmee aanzienlijk meer dan zowel de brede markt als de technologiesector, die ook duidelijk lager eindigde. Lees →

    Ciena op de NYSE daalde de afgelopen vijf handelsdagen erg sterk en bewoog daarmee aanzienlijk meer dan zowel de brede markt als de technologiesector, die ook duidelijk lager eindigde.

    De duidelijkste bedrijfsspecifieke gebeurtenis in het nieuws is een koersdaling van ongeveer 7 procent op de laatste handelsdag van de week, zonder één duidelijke oorzaak.

    Meerdere insiders meldden tijdens de week geplande aandelenverkopen, wat de stemming kan drukken, hoewel het vaak routinematige verkopen zijn die met beloning samenhangen.

    Let daarna op het kwartaalrapport van het bedrijf dat in december wordt verwacht.

Alle bedrijven