Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel GN Store Nord

GN Store Nord steeg sterk na het Q3-rapport.

Geschreven na beurssluiting op ·

Om 08:52 bijgewerkt met nieuws van na beurssluiting

Waarom vandaag

15.984 nieuws vandaag geanalyseerd

GN Store Nord steeg sterk na het Q3-rapport.

De OMX Copenhagen 25 verloor licht, dus het aandeel bewoog duidelijk tegen de markt in.

Terugbetalingen van invoerheffingen verklaarden een groot deel van de winstoverschrijding, en het bedrijf hield de prognose voor 2026 aan.

Ook bevestigde het plannen om tot 2027 minimaal 4 miljard Deense kronen aan aandeelhouders uit te keren.

Het handelsvolume lag ver boven het normale niveau, en de beweging behoorde tot de grootste van het afgelopen jaar.

De beweging van vandaag, +11,61%, was 9,6 keer een normale dagbeweging van 1,2%. OMX Copenhagen 25 bewoog die dag −0,23%.

GN Store Nord +11,61%OMX Copenhagen 25 −0,23%Veel sterker dan de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor GN Store Nord.

GN Store Nord verdiende in 2 van 8 rapporten meer dan verwacht.

Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 6 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 5Houden 5Verkopen 1
3 maanden geleden
Kopen 7Houden 4Verkopen 1

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel.

Koersdoelen

Laatste koers 123,65 DKK

Koersdoelen
Laagste 79,15Gemiddeld 117Hoogste 135

Het gemiddelde is 117,45 DKK, −5% ten opzichte van de laatste koers van 123,65 DKK. De bandbreedte is 79,15 DKK–135,00 DKK. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers. 11 analisten gaven een koersdoel.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie-1,8-0,50,82,03,32025-02-06: 2,52; Verwachte winst per aandeel: 2,376/2’25−1,1%2025-04-30: 0,49; Verwachte winst per aandeel: 1,5730/4’25−12,0%2025-08-21: 1,13; Verwachte winst per aandeel: 1,1521/8’25+19,9%2025-11-06: 0,50; Verwachte winst per aandeel: 1,196/11’25−1,0%2026-02-05: 2,36; Verwachte winst per aandeel: 2,705/2’26−12,8%2026-05-06: -0,90; Verwachte winst per aandeel: 0,616/5’26−6,7%2026-08-19: -1,18; Verwachte winst per aandeel: -0,5719/8’26−10,5%2026-11-05: 1,07; Verwachte winst per aandeel: 0,775/11’26+11,6%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 1,11.→11/02

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingDKK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 1,11 DKK (11 februari). Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 1,54 DKK drie maanden geleden naar nu 1,93 DKK. Raming 2026: 1,93 DKK. Raming 2027: 4,50 DKK. Eén analist heeft de raming voor het kwartaal gemaakt.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met −20% en de winst per aandeel met −34%.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. DKK)0918282022: 18,692022: 0,5120222023: 18,122023: 0,2320232024: 17,982024: 0,9920242025: 16,782025: 0,652025Nu2026: 9,5220262027: 9,9620272022: 20,44202023: 25,02252024: 19,48192025: 15,5416Nu: 18,0018

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. DKK

De beurswaarde is 1,1 keer de omzet van 2025, tegen 1,1 in 2022. Winst in 2025: 653 mln. DKK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. DKK)01122342022: 30,592022: 23,7920222023: 30,642023: 21,0520232024: 30,612024: 19,7920242025: 29,232025: 18,332025Nu2022: 20,44202023: 25,02252024: 19,48192025: 15,5416Nu: 18,0018

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. DKK

Bezittingen min schulden laten 10,9 mld. DKK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 1,7 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 18,0 mld. DKKOmzet 2025: 16,8 mld. DKK

Wat de kengetallen over GN Store Nord zeggen

De kengetallen verbinden wat GN Store Nord verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel-1,15 DKK
NuWinst per aandeel2022: 3,99222023: 1,64232024: 6,78242025: 4,48252026: 1,93262027: 4,50272022: 159,752023: 171,802024: 133,752025: 106,75

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: 1,64 DKK–6,78 DKK. Vergelijkbare bedrijven: Elekta -0,95 SEK, Ambu 2,42 DKK, Embla Medical 1,42 DKK. Raming 2026: 1,93 DKK (-0,18 DKK–4,99 DKK). Raming 2027: 4,50 DKK (1,80 DKK–7,42 DKK).

Omzet14,8 mld. DKK
NuOmzet2022: 18.687.000.000,00222023: 18.120.000.000,00232024: 17.985.000.000,00242025: 16.782.000.000,00252026: 9.517.906.870,00262027: 9.956.652.770,00272022: 159,752023: 171,802024: 133,752025: 106,75

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 16,8 mld. DKK–18,7 mld. DKK. Vergelijkbare bedrijven: Elekta 16,6 mld. SEK, Ambu 6,2 mld. DKK, Embla Medical 997 mln. USD. Raming 2026: 9,5 mld. DKK (9,4 mld. DKK–9,6 mld. DKK). Raming 2027: 10,0 mld. DKK (9,6 mld. DKK–10,2 mld. DKK).

Operationele marge3,6%
NuOperationele marge2022: 5,99222023: 5,20232024: 9,94242025: 9,52252022: 159,752023: 171,802024: 133,752025: 106,75

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: 5,2%–9,9%. Vergelijkbare bedrijven: Elekta 1,7%, Embla Medical 13,6%.

Rendement op eigen vermogen2,6%
NuRendement op eigen vermogen2022: 7,51222023: 2,38232024: 9,13242025: 5,99252022: 159,752023: 171,802024: 133,752025: 106,75

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: 2,4%–9,1%. Vergelijkbare bedrijven: Elekta −4,3%, Ambu 8,4%, Embla Medical 10,4%.

K/W23,8
2025K/W2022: 40,04222023: 104,76232024: 19,73242025: 23,83252026: 64,13262027: 27,4827

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 19,7–104,8. Vergelijkbare bedrijven: Ambu 36,2, Embla Medical 19,7. Raming 2026: 64,1. Raming 2027: 27,5.

Beurswaarde / omzet (K/O)1,22
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 1,09222023: 1,38232024: 1,08242025: 0,93252026: 1,89262027: 1,8127

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 0,93–1,38. Vergelijkbare bedrijven: Elekta 1,40, Ambu 3,66. Raming 2026: 1,89. Raming 2027: 1,81.

Dividend per aandeel0,00 DKK
NuDividend per aandeel2017: 1,15172018: 1,25182019: 1,35192020: 1,45202021: 1,45212022: 1,55222023: 0,00232024: 0,00242025: 0,0025

Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.

2017–2025: 0,00 DKK–1,55 DKK.

Dividendrendement0,0%
NuDividendrendement2022: 0,97222023: 0,00232024: 0,00242025: 0,0025

Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.

2022–2025: 0,0%–1,0%. Vergelijkbare bedrijven: Elekta 4,0%, Ambu 0,5%, Embla Medical 0,0%.

Nettoschuld / EBITDA3,56
NuNettoschuld / EBITDA2022: 6,24222023: 4,73232024: 3,37242025: 3,6625

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: 3,37–6,24. Vergelijkbare bedrijven: Elekta 2,45, Ambu -0,14, Embla Medical 2,62.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)1,71
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 3,01222023: 2,61232024: 1,80242025: 1,4325

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 1,43–3,01. Vergelijkbare bedrijven: Elekta 3,19, Ambu 3,76.

EV / EBIT19,3
2025EV / EBIT2022: 39,20222023: 54,34232024: 17,23242025: 19,2725

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 17,2–54,3.

Vrije kasstroom per aandeel0,92 DKK
NuVrije kasstroom per aandeel2022: -8,13222023: 8,28232024: 9,07242025: 7,81252022: 159,752023: 171,802024: 133,752025: 106,75

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: -8,13 DKK–9,07 DKK. Vergelijkbare bedrijven: Elekta 4,04 SEK, Embla Medical 0,25 USD.

Solvabiliteit37,3%
2025Solvabiliteit2022: 22,23222023: 31,29232024: 35,36242025: 37,2925

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 22,2%–37,3%.

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van GN Store Nord veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van GN Store Nord veranderden.

    Toevoegen aan agenda

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag9,4%

Gewone dag1,2%

Op de laatste 15 rapportdagen bewoog GN Store Nord meestal ongeveer 9,4%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,2%.

+11,61% Waarom? −10,47% −6,73% −12,78%

10.000 DKK in GN Store Nord gekocht op 7 november 2016 is vandaag 9.290 DKK waard, met herbelegde dividenden.

Hetzelfde bedrag in de OMX Copenhagen met dividenden zou 25.800 DKK zijn geworden.

Hoeveel zou 10.000 DKK in GN Store Nord vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 DKK in GN Store Nord vandaag waard zijn?

9.290 DKK

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016. Hetzelfde bedrag in de OMX Copenhagen met dividenden zou 25.800 DKK zijn geworden.

Op het laagste punt was het 6.180 DKK waard (9 april 2025).

De vijf grootste dagen van de reis

· +21,2% · de hele markt steeg 1,2% op dezelfde dag

· +19,9% · de hele markt steeg 0,1% op dezelfde dag · rapportdag

· +13,0% · de hele markt daalde 0,2% op dezelfde dag · rapportdag

· −12,8% · de hele markt steeg 0,8% op dezelfde dag · rapportdag

· −12,8% · de hele markt daalde 2,6% op dezelfde dag · rapportdag

Eerdere dagen

  • +15,83% beurs +1,75% GN Store Nord steeg de afgelopen week zeer sterk, veel meer dan de OMX Copenhagen 25-index, die duidelijk steeg. Lees →

    GN Store Nord steeg de afgelopen week zeer sterk, veel meer dan de OMX Copenhagen 25-index, die duidelijk steeg.

    De belangrijkste oorzaak was het kwartaalcijfer over het derde kwartaal van 5 november, dat de verwachtingen overtrof, deels dankzij eenmalige terugbetalingen van douanerechten die de winst opstuwden.

    Analisten verhoogden daarna op 6 november hun koersdoelen, dus de koersen die zij redelijk vinden, wat waarschijnlijk extra momentum gaf.

    De koers zat ook dicht bij het jaarhoogtepunt, dus de beweging was erg groot voor het aandeel.

  • +3,83% beurs +1,87% GN Store Nord steeg sterk. Lees →

    GN Store Nord steeg sterk.

    De OMX Copenhagen 25 steeg in dezelfde dagen ook sterk, dus de markt was sterk.

    Het aandeel daalde licht in de laatste vijf handelsdagen, terwijl de markt steeg.

    Het handelsvolume lag ongeveer twee keer boven een normale handelsdag.

    De volgende kwartaalcijfers van het bedrijf staan gepland voor donderdag 5 november 2026.

  • +0,71% beurs +0,22% GN Store Nord steeg. Lees →

    GN Store Nord steeg.

    GN Store Nord steeg de laatste handelsdag licht; de dag was gewoon voor het aandeel.

    Het aandeel bewoog mee met de OMX Copenhagen 25, die ook licht steeg.

    In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel sterk terwijl de Deense markt sterk steeg, een grote beweging tegen de markt in.

    Eerder verhoogde DNB Carnegie zijn koersdoel, de koers die het redelijk vindt, en verlaagde Jyske Bank het advies naar hold.

  • −4,77% beurs +4,94% GN Store Nord daalde duidelijk in de week, terwijl de Deense markt sterk steeg. Lees →

    GN Store Nord daalde duidelijk in de week, terwijl de Deense markt sterk steeg.

    De handel was drukker dan gewoonlijk, ongeveer twee keer een normale handelsdag.

    Jyske Bank verlaagde het advies naar houden, dus neutraal, en zette een lagere koersdoelstelling van 110 kronen, wat het aandeel waarschijnlijk drukte.

    DNB Carnegie verhoogde de koersdoelstelling naar 122 kronen, maar dat stopte de daling niet.

Alle bedrijven