Daarom beweegt het aandeel Ambu
Ambu steeg.
Geschreven na beurssluiting op ·
Om 08:52 bijgewerkt met nieuws van na beurssluiting
Waarom vandaag
15.984 nieuws vandaag geanalyseerdAmbu steeg.
Ambu steeg fors na een sterk jaarverslag en bewoog duidelijk anders dan een iets zwakkere markt.
Ambu steeg donderdag zeer sterk terwijl de OMX Copenhagen 25 licht daalde, dus Ambu bewoog tegen de markt in.
De belangrijkste aanjager was het jaarverslag, met een organische omzetgroei van 13,9 procent in het vierde kwartaal en een EBIT-marge van 17,2 procent.
Het bedrijf kondigde ook voor 2026/27 een organische groei van 9,5-11,5 procent en een EBIT-marge van 13-15 procent aan, en startte een aandeleninkoop van 400 miljoen DKK.
De beweging van vandaag, +4,19%, was 3,0 keer een normale dagbeweging van 1,4%. OMX Copenhagen 25 bewoog die dag −0,23%.
Ambu +4,19%OMX Copenhagen 25 −0,23%Veel sterker dan de beurs
Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden
Analistenramingen voor Ambu.
Ambu verdiende in 0 van 8 rapporten meer dan verwacht.
Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.
Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 6 van 8 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.
Beoordelingen
Koersdoelen
Laatste koers 87,60 DKK
Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie
Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingDKK
Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 0,90 DKK. Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 2,30 DKK drie maanden geleden naar nu 2,37 DKK. Raming 2026: 2,37 DKK. Raming 2027: 3,13 DKK.
Heeft de koers het bedrijf gevolgd?
Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 1 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2024 veranderde de koers met +78% en de winst per aandeel met +38%.
Omzet, winst en beurswaarde
OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. DKK
Bezittingen, schulden en beurswaarde
BezittingenSchuldenBeurswaardemld. DKK
Koers en winst per aandeel bewogen in 1 van 1 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 22,8 mld. DKKOmzet 2026: 6,5 mld. DKK
Wat de kengetallen over Ambu zeggen
De kengetallen verbinden wat Ambu verdient met wat beleggers betalen.
De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.
Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.
2023–2026: 0,64 DKK–2,42 DKK. Vergelijkbare bedrijven: GN Store Nord -1,15 DKK, Elekta -0,95 SEK, Sectra 3,22 SEK. Raming 2027: 3,13 DKK (2,77 DKK–3,34 DKK).
Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.
2023–2026: 4,8 mld. DKK–6,5 mld. DKK. Vergelijkbare bedrijven: GN Store Nord 14,8 mld. DKK, Elekta 16,6 mld. SEK, Sectra 3,7 mld. SEK. Raming 2027: 7,3 mld. DKK (7,1 mld. DKK–7,4 mld. DKK).
Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.
2023–2026: 6,3%–13,2%. Vergelijkbare bedrijven: GN Store Nord 3,6%, Elekta 1,7%, Sectra 20,9%.
Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.
2023–2026: 3,1%–10,3%. Vergelijkbare bedrijven: GN Store Nord 2,6%, Elekta −4,3%, Sectra 28,3%.
De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.
2023–2026: 28,5–149,0. Vergelijkbare bedrijven: Sectra 101,7. Raming 2027: 28,0.
Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.
2023–2026: 2,78–6,48. Vergelijkbare bedrijven: GN Store Nord 1,22, Elekta 1,40, Sectra 16,86. Raming 2027: 3,13.
Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.
2017–2025: 0,00 DKK–0,41 DKK.
Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.
2023–2026: 0,0%–0,4%. Vergelijkbare bedrijven: GN Store Nord 0,0%, Elekta 4,0%, Sectra 0,4%.
Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.
2023–2026: -0,06–0,69. Vergelijkbare bedrijven: GN Store Nord 3,56, Elekta 2,45, Sectra -2,00.
Meer kengetallen
Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.
2023–2026: 2,88–6,25. Vergelijkbare bedrijven: GN Store Nord 1,71, Elekta 3,19, Sectra 27,19.
Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.
2023–2026: 20,8–106,7.
Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.
2023–2026: 0,72 DKK–1,97 DKK. Vergelijkbare bedrijven: GN Store Nord 0,92 DKK, Elekta 4,04 SEK, Sectra 4,00 SEK.
Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.
2023–2026: 76,0%–78,6%.
Het dividend uitgelegd
Een dividend is geld voor aandeelhouders. Ambu betaalde 0,41 DKK per aandeel in de twaalf maanden tot 5 november 2026.
Op de ex-dag 4 december 2025 werd Ambu zonder recht op het dividend van 0,41 DKK verhandeld. De koers ging van 87,00 DKK naar 86,95 DKK; inclusief dividend was de dagverandering +0,4%. Het recht gaat op de ex-dag naar aandeelhouders; de betaling volgt later.
2016: 0,31 DKK2017: 0,37 DKK2018: 0,40 DKK2019: 0,38 DKK2020: 0,29 DKK2021: 0,29 DKK2022: 0,00 DKK2023: 0,00 DKK2024: 0,38 DKK2025: 0,41 DKK
Het rapport
Op de laatste 15 rapportdagen bewoog Ambu meestal ongeveer 6,5%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,4%.
−15,75% −3,70% +5,59% −15,80%
10.000 DKK in Ambu gekocht op 7 november 2016 is vandaag 14.500 DKK waard, met herbelegde dividenden.
Hetzelfde bedrag in de OMX Copenhagen met dividenden zou 25.800 DKK zijn geworden.
Hoeveel zou 10.000 DKK in Ambu vandaag waard zijn? →
Hoeveel zou 10.000 DKK in Ambu vandaag waard zijn?
14.500 DKK
met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016. Hetzelfde bedrag in de OMX Copenhagen met dividenden zou 25.800 DKK zijn geworden.
Op het laagste punt was het 8.240 DKK waard (2 december 2016).
De vijf grootste dagen van de reis
· +25,2% · de hele markt steeg 0,4% op dezelfde dag · rapportdag
· +24,1% · de hele markt steeg 1,6% op dezelfde dag · rapportdag
· +23,6% · de hele markt daalde 2,4% op dezelfde dag · rapportdag
· −22,7% · de hele markt daalde 0,5% op dezelfde dag · rapportdag
· −20,4% · de hele markt daalde 0,1% op dezelfde dag
Eerdere dagen
+7,88% beurs +1,75% Ambu steeg deze week sterk, een grote beweging voor het aandeel. Lees →
Ambu steeg deze week sterk, een grote beweging voor het aandeel.
De jaarcijfers van 5 november overtroffen de verwachtingen, met 10,1 procent organische omzetgroei en sterke cijfers over het vierde kwartaal.
Analisten verhoogden daarna op 6 november hun koersdoelen, de aandelenkoersen die zij redelijk vinden.
Een nieuw aandeleninkoopprogramma van maximaal 400 miljoen DKK, waarmee het bedrijf eigen aandelen terugkoopt, begon ook op 9 november.
+4,24% beurs +1,87% Ambu steeg zeer sterk en bewoog duidelijk los van de markt. Lees →
Ambu steeg zeer sterk en bewoog duidelijk los van de markt.
Geen bedrijfsnieuws verklaart deze beweging.
In de afgelopen vijf handelsdagen steeg Ambu sterk, duidelijk meer dan de OMX Copenhagen 25, met ongeveer twee keer het gebruikelijke volume.
Het volgende kwartaalcijfer komt donderdag 5 november 2026, wat de handel die dag waarschijnlijk beïnvloedt.
+0,86% beurs +0,22% Ambu steeg licht, zonder bedrijfsnieuws dat de beweging verklaart. Lees →
Ambu steeg licht, zonder bedrijfsnieuws dat de beweging verklaart.
Over de afgelopen vijf handelsdagen steeg Ambu duidelijk, in lijn met een sterke stijging van de OMX Copenhagen 25.
De laatste handelsdag was een gewone dag voor Ambu, met een kleine beweging.
Ambu publiceert zijn kwartaalcijfers op donderdag 5 november 2026, en beleggers zullen die nauw volgen.
+3,31% beurs +0,07% Ambu steeg. Lees →
Ambu steeg.
Geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging.
In de laatste vijf handelsdagen steeg Ambu licht, maar de OMX Copenhagen 25-index steeg zeer sterk, dus bleef Ambu achter op de markt.
De beweging van Ambu op de laatste handelsdag lijkt gewone handel en geen reactie op nieuws.
+2,40% beurs +4,94% Ambu, de Deense fabrikant van medische apparatuur die op Nasdaq Kopenhagen is genoteerd, steeg de week licht terwijl de bredere markt sterk steeg, waardoor het aandeel achterbleef. Lees →
Ambu, de Deense fabrikant van medische apparatuur die op Nasdaq Kopenhagen is genoteerd, steeg de week licht terwijl de bredere markt sterk steeg, waardoor het aandeel achterbleef.
Het aandeel daalde maandag 26 oktober ondanks een winststijging, wat erop wijst dat beleggers zich op andere zorgen richtten.
Daarna steeg het sterk op de laatste handelsdag, terwijl de markt vrijwel onveranderd was.
Het handelsvolume bleef rond het gebruikelijke niveau.
+1,07% beurs +1,34% Ambu steeg licht, zonder bedrijfsnieuws dat dit verklaart. Lees →
Ambu steeg licht, zonder bedrijfsnieuws dat dit verklaart.
Over de laatste vijf handelsdagen steeg Ambu sterk, duidelijk meer dan de markt.
De beweging was groot voor Ambu, zeldzamer dan de meeste vijfdaagse periodes van het afgelopen jaar.
Op de laatste dag bewoog Ambu gelijk met de OMX Copenhagen 25, die ook sterk steeg.
Ambu publiceert het jaarresultaat op donderdag 5 november, de volgende gebeurtenis om in de gaten te houden.
−0,38% beurs −0,63% Het aandeel Ambu bleef vrijwel gelijk, een gewone dag voor het bedrijf. Lees →
Het aandeel Ambu bleef vrijwel gelijk, een gewone dag voor het bedrijf.
De markt daalde die dag duidelijk, dus Ambu hield zich beter dan de bredere markt.
Geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging.
In de laatste vijf handelsdagen steeg Ambu licht, in lijn met de index OMX Copenhagen 25.
De volgende kwartaalcijfers komen op 5 november 2026.
+1,21% beurs +0,86% Ambu (Ambu A/S, een Deense fabrikant van wegwerpmedische hulpmiddelen) steeg de afgelopen vijf handelsdagen licht en bewoog ongeveer in lijn met de Kopenhaagse marktindex OMX Copenhagen 25. Lees →
Ambu (Ambu A/S, een Deense fabrikant van wegwerpmedische hulpmiddelen) steeg de afgelopen vijf handelsdagen licht en bewoog ongeveer in lijn met de Kopenhaagse marktindex OMX Copenhagen 25.
De beweging was voor het bedrijf van gewone omvang.
Het volgende kwartaalcijfer komt donderdag 5 november 2026, en dat is het moment om in de gaten te houden.
+0,51% beurs +0,79% Ambu steeg licht, zonder duidelijk bedrijfsnieuws dat de beweging verklaart. Lees →
Ambu steeg licht, zonder duidelijk bedrijfsnieuws dat de beweging verklaart.
Over de laatste vijf handelsdagen steeg Ambu sterk, meer dan de markt in Kopenhagen, die ook duidelijk steeg.
Eerder deze week meldde het bedrijf FDA-goedkeuring en CE-markering voor twee bronchoscopen die bij luchtwegingrepen bij kinderen worden gebruikt, wat het vertrouwen van beleggers waarschijnlijk versterkte.
De melding van vorige week dat de marges in het derde kwartaal standhouden, heeft waarschijnlijk ook geholpen.
Het volgende om in de gaten te houden is het kwartaalrapport van 5 november.
+7,55% beurs +2,21% Ambu steeg de afgelopen vijf handelsdagen sterk, duidelijk meer dan de bredere Kopenhagense markt, die ook steeg. Lees →
Ambu steeg de afgelopen vijf handelsdagen sterk, duidelijk meer dan de bredere Kopenhagense markt, die ook steeg.
De beweging werd waarschijnlijk deels gedreven door bedrijfsnieuws van die week, waaronder dat twee van de bronchoscopen (dunne buizen met camera om de luchtwegen te bekijken) FDA-goedkeuring in de VS en CE-markering kregen voor gebruik bij kinderen, waardoor het aanbod groter wordt.
Beleggers reageerden mogelijk ook op bestuurswijzigingen die de waardering onder de aandacht brachten.
Het volgende kwartaalrapport komt op 5 november 2026 en is het volgen waard.
+8,17% beurs +0,32% Ambu steeg sterk in de laatste vijf handelsdagen, een beweging die opviel omdat de Deense markt als geheel ongeveer vlak was. Lees →
Ambu steeg sterk in de laatste vijf handelsdagen, een beweging die opviel omdat de Deense markt als geheel ongeveer vlak was.
De duidelijkste bedrijfsspecifieke gebeurtenis in de periode was de publicatie van de financiële kalender van Ambu, die het jaarverslag op begin november en de algemene vergadering op begin december zette, waarmee beleggers een vaste datum kregen voor de volgende cijfers.
Dat kalendernieuws hielp waarschijnlijk het sentiment, hoewel een zo sterke beweging in een zorgaandeel vaak deels wordt gedreven door bredere sectorstromen en verwachtingen richting de rapportagedatum dan door één enkele aankondiging.
Met het jaarverslag begin november is het volgende om op te letten de omzetgroei en de marges die Ambu dan rapporteert, want die bepalen meestal of zo'n stijging standhoudt.