Przejdź do treści głównej
PL
Menu

Dlaczego kurs akcji Seafire się zmienia

Seafire spadła tego samego dnia bardzo mocno, wyraźnie odbiegając od niemal płaskiego rynku.

Napisano po zamknięciu giełdy, ·

Dlaczego dzisiaj

16 307 wiadomości przeanalizowano dziś

Seafire spadła tego samego dnia bardzo mocno, wyraźnie odbiegając od niemal płaskiego rynku.

Dzisiejszy raport za trzeci kwartał pokazał wzrost sprzedaży o 10 procent, ale organiczny skorygowany EBITA spadł o 35 procent, obciążony przez Borö-Pannan i Nordbutiker.

W ciągu ostatnich pięciu sesji Seafire mocno traciła, podczas gdy OMX Stockholm 30 był niemal bez zmian.

Ruch był duży jak na Seafire, a wolumen obrotu znacznie przekraczał zwykły poziom.

Prawdopodobnie wynika to głównie z słabej bazowej rentowności i niższego przepływu gotówki w kwartale.

Dzisiejszy ruch −4,97% stanowił 4,7 zwykłego dziennego ruchu 1,1%. OMX Stockholm 30 zmienił się tego dnia o −1,01%.

Seafire −4,97%OMX Stockholm 30 −1,01%Znacznie słabiej niż giełda

Poprzednie dni →

Zobacz wykres w ChartCompass, z wyjaśnionym każdym ruchem →

Czego oczekują analitycy i jak często mieli rację

Szacunki analityków dla spółki Seafire.

Spółka Seafire zarobiła więcej od oczekiwań w 0 z 1 raportów.

Poza wykresem z powodu braku szacunku i wyniku: 11 z 12 raportów z tego okresu, ostatni 6 listopada 2026.

Akcja poruszyła się zgodnie z kierunkiem zaskoczenia zyskiem w 1 z 1 raportów ze zmierzonym ruchem, wobec około 63% raportów nordyckich spółek.

Zysk wobec oczekiwań i reakcja akcji

Zysk wobec oczekiwań i reakcja akcji-1,1-0,8-0,5-0,10,22024-02-23: -0,97; Oczekiwany zysk na akcję: 0,0623/2’24−29,2%

Oczekiwany zysk na akcjęPowyżej szacunkuPoniżej szacunkuZgodnie z oczekiwaniamiSEK

Procenty poniżej pokazują akcję w dniu raportu; etykiety to daty raportów.

Członkowie rady i kierownictwa muszą zgłaszać swoje transakcje akcjami do Finansinspektionen, szwedzkiego nadzoru finansowego. 28 maja: Kupno około 40 tys. SEK. 13 kwietnia: Kupno około 98 tys. SEK. 13 kwietnia: Kupno około 80 tys. SEK. 30 marca: Kupno około 56 tys. SEK. 7 listopada: Kupno około 106 tys. SEK.

Czy kurs podążał za działalnością spółki?

Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 3 z 3 lat. W nordyckich spółkach dzieje się tak w około 60% lat. W 2025 kurs zmienił się o +35%, a zysk na akcję zmienił się z -2,78 SEK do -0,08 SEK.

Sprzedaż, zysk i kapitalizacja

Sprzedaż, zysk i kapitalizacja (mld SEK)-0,10,30,71,12022: 0,852022: 0,0120222023: 1,002023: -0,0720232024: 0,912024: -0,1320242025: 0,932025: -0,002025Teraz2022: 0,971,02023: 0,360,42024: 0,270,32025: 0,360,4Teraz: 0,490,5

SprzedażZyskKapitalizacjamld SEK

Kapitalizacja wynosi 0,5 razy sprzedaż z 2025 r., wobec 1,1 w 2022. Zysk w 2025: -4,0 mln SEK.

Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja

Aktywa, zobowiązania i kapitalizacja (mld SEK)0,00,61,31,92022: 1,752022: 0,9620222023: 1,342023: 0,6220232024: 1,152024: 0,5720242025: 1,072025: 0,492025Teraz2022: 0,971,02023: 0,360,42024: 0,270,32025: 0,360,4Teraz: 0,490,5

AktywaZobowiązaniaKapitalizacjamld SEK

Aktywa minus zobowiązania dają akcjonariuszom 580 mln SEK. Kapitalizacja wynosi 0,8 razy ten kapitał.

Kurs i zysk na akcję szły w tym samym kierunku w 3 z 3 lat.Kapitalizacja (Teraz): 490 mln SEKSprzedaż 2025: 929 mln SEK

Co wskaźniki mówią o Seafire

Wskaźniki łączą zyski Seafire z ceną płaconą przez inwestorów.

Linia pokazuje kurs w tym samym roku na osobnej skali.

Zysk na akcję0,31 SEK
TerazZysk na akcję2022: 0,42222023: -1,53232024: -2,78242025: -0,08252022: 20,302023: 7,462024: 5,562025: 7,50

Zysk podzielony przez liczbę akcji. Każda akcja reprezentuje taką część zysku.

2022–2025: -2,78 SEK–0,42 SEK. Podobne spółki: Nuveen Multi-Market Income Fund (MA) 0,25 USD, Hennessy Advisors 1,05 USD, VEF 0,00 SEK.

Sprzedaż981 mln SEK
TerazSprzedaż2022: 851 000 000,00222023: 1 000 000 000,00232024: 905 000 000,00242025: 929 000 000,00252022: 20,302023: 7,462024: 5,562025: 7,50

Wartość sprzedaży spółki w ciągu roku.

2022–2025: 851 mln SEK–1,0 mld SEK. Podobne spółki: Nuveen Multi-Market Income Fund (MA) 4,7 mln USD, Hennessy Advisors 33,3 mln USD, VEF 6,2 mln USD.

Marża operacyjna0,2%
TerazMarża operacyjna2022: 5,41222023: -2,40232024: -13,48242025: -1,29252022: 20,302023: 7,462024: 5,562025: 7,50

Procent sprzedaży pozostający po kosztach działalności.

2022–2025: −13,5%–5,4%. Podobne spółki: Hennessy Advisors 33,4%, VEF −1078,9%.

Rentowność kapitału własnego2,6%
TerazRentowność kapitału własnego2022: 1,78222023: -10,18232024: -22,98242025: -0,69252022: 20,302023: 7,462024: 5,562025: 7,50

Zysk jako procent pieniędzy akcjonariuszy w spółce.

2022–2025: −23,0%–1,8%. Podobne spółki: Nuveen Multi-Market Income Fund (MA) 4,0%, Hennessy Advisors 8,4%, VEF −1,1%.

C/Z22,2
TerazC/Z2022: 48,5422232425

Cena płacona za jednostkę rocznego zysku na akcję. Nie jest pokazywana przy stracie.

2022–2025: 48,5–48,5. Podobne spółki: Nuveen Multi-Market Income Fund (MA) 22,9, Hennessy Advisors 9,7.

Kapitalizacja / sprzedaż (C/S)0,50
TerazKapitalizacja / sprzedaż (C/S)2022: 1,14222023: 0,36232024: 0,30242025: 0,3925

Ile inwestorzy płacą za jednostkę sprzedaży.

2022–2025: 0,30–1,14. Podobne spółki: Nuveen Multi-Market Income Fund (MA) 11,43, Hennessy Advisors 2,42.

Dług netto / EBITDA2,18
TerazDług netto / EBITDA2022: 1,53222023: 2,16232024: 3,13242025: 3,7325

Dług netto podzielony przez wynik operacyjny przed amortyzacją.

2022–2025: 1,53–3,73. Podobne spółki: Hennessy Advisors -3,05.

Więcej wskaźników
Kapitalizacja / kapitał własny (C/WK)0,51
TerazKapitalizacja / kapitał własny (C/WK)2022: 1,24222023: 0,50232024: 0,46242025: 0,6225

Kapitalizacja podzielona przez kapitał pozostały po zobowiązaniach.

2022–2025: 0,46–1,24. Podobne spółki: Nuveen Multi-Market Income Fund (MA) 0,88, Hennessy Advisors 0,80.

Wolne przepływy na akcję0,41 SEK
TerazWolne przepływy na akcję2022: 0,86222023: 1,43232024: 0,60242025: 0,27252022: 20,302023: 7,462024: 5,562025: 7,50

Pieniądze pozostałe po inwestycjach podzielone przez liczbę akcji.

2022–2025: 0,27 SEK–1,43 SEK. Podobne spółki: Nuveen Multi-Market Income Fund (MA) 0,37 USD, Hennessy Advisors 1,29 USD, VEF 0,01 USD.

Udział kapitału własnego54,0%
2025Udział kapitału własnego2022: 44,94222023: 53,55232024: 50,52242025: 53,9525

Procent aktywów finansowanych kapitałem akcjonariuszy.

2022–2025: 44,9%–54,0%.

Co nastąpiło po podobnych spadkach?

Z reinwestowanymi dywidendami Seafire spadła o 9,9% przez ostatnie pięć sesji. Od 25 lipca 2019 po co najmniej takich spadkach wartość była wyższa 21 sesji później w 16 z 28 nienakładających się okresów. Mediana wyniosła +3,7%, wobec −0,8% w zwykłym okresie 21 sesji, który kończył się wyżej 46 razy na 100.

Taki spadek niewiele więc mówił o kolejnym miesiącu.

+3,7% · 16/28

Co obserwować dalej i dlaczego

Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk Seafire.

  • Raport

    Raport pokazuje, jak zmieniły się sprzedaż i zysk Seafire.

    Dodaj do kalendarza
Więcej o Seafire

Transakcje osób z kierownictwa

Członkowie rady i kierownictwa muszą zgłaszać swoje transakcje akcjami do Finansinspektionen, szwedzkiego nadzoru finansowego.

  • Keivan Cherloo, członek kierownictwaKupnookoło 40 tys. SEK
  • Daniel Repfennig, prezesKupnookoło 98 tys. SEK
  • Keivan Cherloo, członek kierownictwaKupnookoło 80 tys. SEK
  • Per Bodén, dyrektor finansowy (osoba blisko związana)Kupnookoło 56 tys. SEK
  • Per Bodén, członek rady (osoba blisko związana)Kupnookoło 106 tys. SEK

Raport

Następny raport: · Dodaj do kalendarza · Google Calendar

Dzień raportu5,7%

Zwykły dzień1,1%

W ostatnich 16 dniach publikacji raportów kurs Seafire zmieniał się zwykle o około 5,7%. W zwykły dzień zmienia się o 1,1%.

−4,97% Dlaczego? +7,24% +4,56% +22,32%

10 000 SEK zainwestowane w Seafire 25 lipca 2019 jest dziś warte 7 730 SEK, z reinwestowanymi dywidendami.

Ta sama kwota w OMX Stockholm 30 z dywidendami byłaby warta 24 300 SEK.

Ile byłoby dziś warte 10 000 SEK zainwestowane w Seafire? →

Ile byłoby dziś warte 10 000 SEK zainwestowane w Seafire?

7 730 SEK

z reinwestowanymi dywidendami, kupione 25 lipca 2019. Ta sama kwota w OMX Stockholm 30 z dywidendami byłaby warta 24 300 SEK.

W najniższym punkcie inwestycja była warta 4 450 SEK (17 marca 2020).

Pięć największych dni tej drogi

· −29,3% · cały rynek wzrósł o 0,4% tego samego dnia · dzień raportu

· +26,3% · cały rynek spadł o 1,0% tego samego dnia

· +24,4% · cały rynek wzrósł o 0,4% tego samego dnia

· +22,3% · cały rynek wzrósł o 0,7% tego samego dnia · dzień raportu

· +21,8% · cały rynek wzrósł o 0,8% tego samego dnia

Poprzednie dni

  • −9,95% giełda −0,11% Seafire mocno stracił w ciągu tygodnia, podczas gdy rynek w Sztokholmie był w przybliżeniu bez zmian. Czytaj →

    Seafire mocno stracił w ciągu tygodnia, podczas gdy rynek w Sztokholmie był w przybliżeniu bez zmian.

    Ruch był duży jak na tę spółkę, a obroty znacznie przekraczały zwykły poziom.

    Raport za trzeci kwartał opublikowany w piątek pokazał wzrost sprzedaży o 10 procent i skorygowanego zysku operacyjnego o 42 procent, głównie dzięki przejęciu Splendor Plant.

    Wynik podstawowy spadł jednak o 35 procent, ponieważ Borö-Pannan i Nordbutiker nie spełniły oczekiwań, a przepływy pieniężne były słabe.

  • −4,99% giełda −0,32% Seafire spadł bardzo gwałtownie, wyraźnie bardziej niż rynek. Czytaj →

    Seafire spadł bardzo gwałtownie, wyraźnie bardziej niż rynek.

    W ciągu pięciu sesji kurs wyraźnie spadł, podczas gdy OMX Stockholm 30 nieznacznie wzrósł.

    Żadna wiadomość spółki nie wyjaśnia spadku.

    Kurs nadal wyraźnie przewyższa roczne minimum.

  • +0,53% giełda +0,83% Seafire wzrósł wraz z rynkiem. Czytaj →

    Seafire wzrósł wraz z rynkiem.

    Seafire nieznacznie wzrósł w zwykłej sesji, bez wiadomości ze spółki, które by to tłumaczyły.

    W tej samej sesji OMX Stockholm 30 wyraźnie wzrósł, więc Seafire pozostał w tyle za rynkiem.

    W ostatnich pięciu sesjach Seafire także nieznacznie wzrósł, nieco przed rynkiem.

    Obroty były wyraźnie niższe niż zwykle, więc ruch był niewielki.

  • +2,16% giełda −0,08% Seafire wyraźnie wzrosła, podczas gdy rynek pozostał mniej więcej bez zmian. Czytaj →

    Seafire wyraźnie wzrosła, podczas gdy rynek pozostał mniej więcej bez zmian.

    Żadne wiadomości o spółce nie wyjaśniają tego ruchu.

    W ciągu ostatnich pięciu dni obrotu Seafire wyraźnie zyskała, bardziej niż lekko rosnący OMX Stockholm 30.

    Konkurenci z branży nieznacznie zwyżkowali w tych samych dniach, więc ruch jest prawdopodobnie częściowo napędzany sektorem.

  • −2,88% giełda +0,48% Seafire mocno spadł, podczas gdy rynek rósł. Czytaj →

    Seafire mocno spadł, podczas gdy rynek rósł.

    Żadna wiadomość o spółce nie tłumaczy tego spadku.

    W ciągu ostatnich pięciu sesji Seafire pozostał mniej więcej bez zmian, a OMX Stockholm 30 wyraźnie zyskiwał, więc akcje zostały w tyle za rynkiem.

    Obroty były niskie, więc kurs może poruszyć kilku sprzedających.

    Kolejny raport kwartalny przypada na piątek 6 listopada, to termin wart obserwacji.

  • +0,53% giełda −0,29% Seafire lekko wzrosła, podczas gdy rynek nieznacznie spadał. Czytaj →

    Seafire lekko wzrosła, podczas gdy rynek nieznacznie spadał.

    Żadna wiadomość spółki nie wyjaśnia tego ruchu.

    W ostatnich pięciu sesjach Seafire lekko wzrosła, a OMX Stockholm 30 wyraźnie zyskiwał, więc akcje zostały w tyle za rynkiem.

    Ruch był zwykły jak na Seafire, a obroty były wyraźnie niższe od typowych.

    Wcześniejsza informacja, wywiad analityczny z prezesem Danielem Repfennigiem z 16 października, jest tylko tłem.

  • +1,60% giełda +3,01% Seafire nieznacznie wzrósł w ciągu tygodnia, mniej niż szerszy rynek sztokholmski, który wyraźnie zyskał. Czytaj →

    Seafire nieznacznie wzrósł w ciągu tygodnia, mniej niż szerszy rynek sztokholmski, który wyraźnie zyskał.

    Seafire nie miał żadnych wiadomości spółki w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

    Ruch był typowy dla tej akcji, a mediana sektora wzrosła w podobnym tempie.

    Ostatni kurs zamknięcia jest znacznie niższy od rocznego maksimum i znacznie wyższy od minimum.

  • −1,57% giełda −3,67% Seafire na Nasdaq Sztokholm lekko stracił w ciągu ostatnich pięciu sesji. Czytaj →

    Seafire na Nasdaq Sztokholm lekko stracił w ciągu ostatnich pięciu sesji.

    Indeks OMX Stockholm 30 mocno spadł w tym samym okresie, więc Seafire zachował się lepiej niż szeroki rynek.

    Ruch był zwyczajny jak na ten walor.

    Jedyną wiadomością firmową tygodnia był sponsoring pokazów fajerwerków, który prawdopodobnie niewiele zmieni w cenie.

  • +0,53% giełda −0,89% Seafire nieznacznie wzrósł, bez wiadomości spółki, które by to wyjaśniały. Czytaj →

    Seafire nieznacznie wzrósł, bez wiadomości spółki, które by to wyjaśniały.

    Tego samego dnia OMX Stockholm 30 wyraźnie spadł, więc Seafire poruszał się wbrew rynkowi.

    Ruch był zwyczajny jak na Seafire, a obroty były na zwykłym poziomie.

    W ostatnich pięciu sesjach Seafire nieznacznie spadł, nieco więcej niż lekki spadek rynku.

    Wiadomości o konkursie fajerwerków i wywiad pojawiły się przed ostatnią sesją, więc nie wyjaśniają tego ruchu.

Wszystkie spółki