Daarom beweegt het aandeel Seafire
Seafire daalde dezelfde dag zeer sterk, duidelijk anders dan een vrijwel vlakke markt.
Geschreven na beurssluiting op ·
Waarom vandaag
16.118 nieuws vandaag geanalyseerdSeafire daalde dezelfde dag zeer sterk, duidelijk anders dan een vrijwel vlakke markt.
Het kwartaalrapport over het derde kwartaal dat dezelfde dag verscheen, toonde een omzetstijging van 10 procent, maar een organisch gecorrigeerde EBITA die 35 procent daalde, mede door Borö-Pannan en Nordbutiker.
In de afgelopen vijf handelsdagen daalde Seafire fors, terwijl de OMX Stockholm 30 nagenoeg ongewijzigd was.
De beweging was groot voor Seafire en het handelsvolume lag ver boven het normale niveau.
Waarschijnlijk komt dit vooral door de zwakke onderliggende winstgevendheid en de lagere kasstroom in het kwartaal.
De beweging van vandaag, −4,97%, was 4,7 keer een normale dagbeweging van 1,1%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag −1,01%.
Seafire −4,97%OMX Stockholm 30 −1,01%Veel zwakker dan de beurs
Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden
Analistenramingen voor Seafire.
Seafire verdiende in 0 van 1 rapporten meer dan verwacht.
Niet in de grafiek omdat raming en resultaat ontbreken: 11 van de 12 rapporten in deze periode, de laatste op 6 november 2026.
Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 1 van 1 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.
Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie
Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK
Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 28 mei: Aankoop circa 40 duizend SEK. 13 april: Aankoop circa 98 duizend SEK. 13 april: Aankoop circa 80 duizend SEK. 30 maart: Aankoop circa 56 duizend SEK. 7 november: Aankoop circa 106 duizend SEK.
Heeft de koers het bedrijf gevolgd?
Koers en winst per aandeel bewogen in 3 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met +35% en ging de winst per aandeel van -2,78 SEK naar -0,08 SEK.
Omzet, winst en beurswaarde
OmzetWinstBeurswaardemld. SEK
Bezittingen, schulden en beurswaarde
BezittingenSchuldenBeurswaardemld. SEK
Koers en winst per aandeel bewogen in 3 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 490 mln. SEKOmzet 2025: 929 mln. SEK
Wat de kengetallen over Seafire zeggen
De kengetallen verbinden wat Seafire verdient met wat beleggers betalen.
De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal.
Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.
2022–2025: -2,78 SEK–0,42 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Nuveen Multi-Market Income Fund (MA) 0,25 USD, Hennessy Advisors 1,05 USD, VEF 0,00 SEK.
Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.
2022–2025: 851 mln. SEK–1,0 mld. SEK. Vergelijkbare bedrijven: Nuveen Multi-Market Income Fund (MA) 4,7 mln. USD, Hennessy Advisors 33,3 mln. USD, VEF 6,2 mln. USD.
Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.
2022–2025: −13,5%–5,4%. Vergelijkbare bedrijven: Hennessy Advisors 33,4%, VEF −1078,9%.
Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.
2022–2025: −23,0%–1,8%. Vergelijkbare bedrijven: Nuveen Multi-Market Income Fund (MA) 4,0%, Hennessy Advisors 8,4%, VEF −1,1%.
De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.
2022–2025: 48,5–48,5. Vergelijkbare bedrijven: Nuveen Multi-Market Income Fund (MA) 22,9, Hennessy Advisors 9,7.
Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.
2022–2025: 0,30–1,14. Vergelijkbare bedrijven: Nuveen Multi-Market Income Fund (MA) 11,43, Hennessy Advisors 2,42.
Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.
2022–2025: 1,53–3,73. Vergelijkbare bedrijven: Hennessy Advisors -3,05.
Meer kengetallen
Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.
2022–2025: 0,46–1,24. Vergelijkbare bedrijven: Nuveen Multi-Market Income Fund (MA) 0,88, Hennessy Advisors 0,80.
Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.
2022–2025: 0,27 SEK–1,43 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Nuveen Multi-Market Income Fund (MA) 0,37 USD, Hennessy Advisors 1,29 USD, VEF 0,01 USD.
Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.
2022–2025: 44,9%–54,0%.
Wat volgde op vergelijkbare dalingen?
Inclusief herbelegde dividenden daalde Seafire 9,9% in de laatste vijf handelsdagen. Sinds 25 juli 2019 stond de waarde na minstens zulke grote dalingen 21 handelsdagen later in 16 van 28 niet-overlappende perioden hoger. De mediaan was +3,7%, tegenover −0,8% in een gewone periode van 21 dagen, die 46 van de 100 keer hoger eindigde.
Zo’n daling zei dus weinig over de volgende maand.
+3,7% · 16/28
Wat hierna te volgen en waarom
Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Seafire veranderden.
- Het rapport
Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Seafire veranderden.
Toevoegen aan agenda
Meer over Seafire
Transacties van bestuurders
Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.
- Keivan Cherloo, leidinggevendeAankoopcirca 40 duizend SEK
- Daniel Repfennig, CEOAankoopcirca 98 duizend SEK
- Keivan Cherloo, leidinggevendeAankoopcirca 80 duizend SEK
- Per Bodén, CFO (verbonden persoon)Aankoopcirca 56 duizend SEK
- Per Bodén, bestuurslid (verbonden persoon)Aankoopcirca 106 duizend SEK
Het rapport
Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar
Op de laatste 16 rapportdagen bewoog Seafire meestal ongeveer 5,7%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,1%.
−4,97% Waarom? +7,24% +4,56% +22,32%
10.000 SEK in Seafire gekocht op 25 juli 2019 is vandaag 7.730 SEK waard, met herbelegde dividenden.
Hetzelfde bedrag in de OMX Stockholm 30 met dividenden zou 24.300 SEK zijn geworden.
Hoeveel zou 10.000 SEK in Seafire vandaag waard zijn? →
Hoeveel zou 10.000 SEK in Seafire vandaag waard zijn?
7.730 SEK
met herbelegde dividenden, gekocht op 25 juli 2019. Hetzelfde bedrag in de OMX Stockholm 30 met dividenden zou 24.300 SEK zijn geworden.
Op het laagste punt was het 4.450 SEK waard (17 maart 2020).
De vijf grootste dagen van de reis
· −29,3% · de hele markt steeg 0,4% op dezelfde dag · rapportdag
· +26,3% · de hele markt daalde 1,0% op dezelfde dag
· +24,4% · de hele markt steeg 0,4% op dezelfde dag
· +22,3% · de hele markt steeg 0,7% op dezelfde dag · rapportdag
· +21,8% · de hele markt steeg 0,8% op dezelfde dag
Eerdere dagen
−9,95% beurs −0,11% Seafire daalde de week fors, terwijl de beurs in Stockholm vrijwel onveranderd bleef. Lees →
Seafire daalde de week fors, terwijl de beurs in Stockholm vrijwel onveranderd bleef.
De beweging was groot voor het aandeel en de handel was ver boven het normale niveau.
Het kwartaalrapport over het derde kwartaal, vrijdag gepubliceerd, toonde een omzetstijging van 10 procent en een gecorrigeerde operationele winst die 42 procent steeg, vooral dankzij de overname van Splendor Plant.
De onderliggende winst daalde echter met 35 procent, omdat Borö-Pannan en Nordbutiker onder de verwachtingen bleven, en de kasstroom was zwak.
−4,99% beurs −0,32% Seafire daalde zeer sterk, duidelijk meer dan de markt. Lees →
Seafire daalde zeer sterk, duidelijk meer dan de markt.
Over vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.
Geen bedrijfsnieuws verklaart de daling.
De koers ligt nog ruim boven het jaarlaagste punt.
+0,53% beurs +0,83% Seafire steeg met de markt mee. Lees →
Seafire steeg met de markt mee.
Op dezelfde handelsdag steeg de OMX Stockholm 30 duidelijk, dus bleef Seafire achter op de markt.
Over de afgelopen vijf handelsdagen steeg Seafire ook licht, iets voor op de markt.
De handel lag ver onder het gebruikelijke niveau, dus de beweging was klein.
Het aandeel ligt ruim onder de hoogste slotkoers van het afgelopen jaar, die midden januari werd bereikt, en ruim boven de laagste, begin april.
+2,16% beurs −0,08% Seafire steeg duidelijk terwijl de markt vrijwel vlak bleef. Lees →
Seafire steeg duidelijk terwijl de markt vrijwel vlak bleef.
Geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging.
In de afgelopen vijf handelsdagen steeg Seafire duidelijk, meer dan de licht stijgende OMX Stockholm 30.
Concurrenten in de sector stegen in dezelfde dagen iets, dus de beweging wordt waarschijnlijk deels door de sector gedreven.
−2,88% beurs +0,48% Seafire daalde sterk, terwijl de markt steeg. Lees →
Seafire daalde sterk, terwijl de markt steeg.
Geen bedrijfsnieuws verklaart de daling.
In de afgelopen vijf handelsdagen bleef Seafire vrijwel gelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk steeg, dus het aandeel bleef achter op de markt.
De handel was dun, dus enkele verkopers kunnen de koers bewegen.
Het volgende jaarresultaat komt vrijdag 6 november, een moment om in de gaten te houden.
+0,53% beurs −0,29% Seafire steeg licht, terwijl de markt iets daalde. Lees →
Seafire steeg licht, terwijl de markt iets daalde.
Geen bedrijfsnieuws verklaart de beweging.
In de laatste vijf handelsdagen steeg Seafire licht terwijl de OMX Stockholm 30 duidelijk steeg, dus het aandeel bleef achter op de markt.
De beweging was normaal voor Seafire, met een handelsvolume ver onder het gebruikelijke niveau.
Eerder nieuws, een analisteninterview met CEO Daniel Repfennig op 16 oktober, is alleen achtergrond.
+1,60% beurs +3,01% Seafire steeg de week licht, minder dan de bredere Stockholmse markt, die duidelijk steeg. Lees →
Seafire steeg de week licht, minder dan de bredere Stockholmse markt, die duidelijk steeg.
Seafire heeft de afgelopen twee weken geen bedrijfsnieuws gehad.
De beweging was gewoon voor het aandeel, en de mediaan van de sector steeg in ongeveer hetzelfde tempo.
De laatste slotkoers ligt ver onder het jaarhoogste en ver boven het jaarlaagste.
−1,57% beurs −3,67% Seafire aan de Nasdaq Stockholm zakte de afgelopen vijf handelsdagen licht. Lees →
Seafire aan de Nasdaq Stockholm zakte de afgelopen vijf handelsdagen licht.
De OMX Stockholm 30 daalde in dezelfde dagen sterk, dus Seafire hield zich beter dan de bredere markt.
De beweging was voor het aandeel van gebruikelijke omvang.
Het enige bedrijfsnieuws van de week betrof een sponsordeal rond vuurwerk, wat de koers waarschijnlijk nauwelijks beïnvloedt.
+0,53% beurs −0,89% Seafire steeg licht, zonder bedrijfsnieuws dat dit verklaart. Lees →
Seafire steeg licht, zonder bedrijfsnieuws dat dit verklaart.
Op dezelfde dag daalde de OMX Stockholm 30 duidelijk, dus Seafire bewoog tegen de markt in.
De beweging was gewoon voor Seafire, en de handel lag rond het gebruikelijke niveau.
In de laatste vijf handelsdagen daalde Seafire licht, iets meer dan de lichte daling van de markt.
Het nieuws over de vuurwerkwedstrijd en het interview kwam voor de laatste handelsdag, dus het verklaart die beweging niet.