Daarom beweegt het aandeel Zinzino
Zinzino daalde zeer sterk, tegen een iets sterkere markt in.
Geschreven na beurssluiting op ·
Waarom vandaag
Zinzino daalde zeer sterk, tegen een iets sterkere markt in.
Bedrijfsnieuws van die dag toonde dat de omzet in oktober met ongeveer 1 procent steeg, een gematigde stijging na sterke groei dit jaar, wat het sentiment waarschijnlijk drukte.
Over de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel zeer sterk terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg, een zeer grote beweging voor Zinzino.
De handel was ongeveer negen keer het normale niveau, dus zware verkopen dreven de daling waarschijnlijk.
De beweging van vandaag, −14,70%, was 18,2 keer een normale dagbeweging van 0,8%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag +0,83%.
Zinzino −14,70%OMX Stockholm 30 +0,83%Tegen de beurs in
Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden
Analistenramingen voor Zinzino.
Zinzino verdiende in 3 van 6 rapporten meer dan verwacht.
Niet in de grafiek omdat raming en resultaat ontbreken: 6 van de 12 rapporten in deze periode, de laatste op 25 augustus 2026.
Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.
Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 4 van 6 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.
Koersdoelen
Laatste koers 115,50 SEK
Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie
Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK
Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 2,54 SEK. Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 10,25 SEK drie maanden geleden naar nu 11,48 SEK. Raming 2026: 11,48 SEK. Raming 2027: 12,36 SEK. Eén analist heeft deze ramingen gemaakt. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 2 september: Aankoop circa 1,4 mln. SEK. 1 september: Aankoop circa 672 duizend SEK. 31 augustus: Verkoop circa 161 duizend SEK. 28 augustus: Verkoop circa 688 duizend SEK. 27 augustus: Verkoop circa 1,1 mln. SEK.
Heeft de koers het bedrijf gevolgd?
Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met +88% en de winst per aandeel met +88%.
Omzet, winst en beurswaarde
OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. SEK
Bezittingen, schulden en beurswaarde
BezittingenSchuldenBeurswaardemld. SEK
Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 4,6 mld. SEKOmzet 2025: 3,2 mld. SEK
Wat de kengetallen over Zinzino zeggen
De kengetallen verbinden wat Zinzino verdient met wat beleggers betalen.
De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.
Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.
2022–2025: 1,97 SEK–8,64 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Atria 1,63 EUR, Humble Group -1,06 SEK, Scandi Standard 6,78 SEK. Raming 2026: 11,48 SEK (11,48 SEK–11,48 SEK). Raming 2027: 12,36 SEK (12,36 SEK–12,36 SEK).
Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.
2022–2025: 1,4 mld. SEK–3,2 mld. SEK. Vergelijkbare bedrijven: Atria 1,9 mld. EUR, Humble Group 8,3 mld. SEK, Scandi Standard 14,9 mld. SEK. Raming 2026: 4,0 mld. SEK (4,0 mld. SEK–4,0 mld. SEK). Raming 2027: 4,5 mld. SEK (4,5 mld. SEK–4,5 mld. SEK).
Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.
2022–2025: 6,4%–12,9%. Vergelijkbare bedrijven: Atria 3,6%, Humble Group 4,1%, Scandi Standard 4,7%.
Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.
2022–2025: 43,8%–63,0%. Vergelijkbare bedrijven: Atria 10,7%, Humble Group −9,7%, Scandi Standard 14,7%.
De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.
2022–2025: 12,6–18,4. Vergelijkbare bedrijven: Atria 9,8, Scandi Standard 28,2. Raming 2026: 10,1. Raming 2027: 9,4.
Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.
2022–2025: 0,65–1,82. Vergelijkbare bedrijven: Atria 0,24, Humble Group 0,30, Scandi Standard 0,88. Raming 2026: 1,14. Raming 2027: 1,01.
Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.
2017–2025: 0,00 SEK–4,00 SEK.
Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.
2022–2025: 0,0%–7,7%. Vergelijkbare bedrijven: Atria 4,7%, Humble Group 0,0%, Scandi Standard 1,7%.
Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.
2022–2025: -1,60–-0,91. Vergelijkbare bedrijven: Atria 2,20, Humble Group 3,73, Scandi Standard 2,09.
Meer kengetallen
Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.
2022–2025: 5,67–8,19. Vergelijkbare bedrijven: Atria 0,98, Humble Group 0,55, Scandi Standard 3,72.
Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.
2022–2025: 8,2–12,0.
Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.
2022–2025: 0,53 SEK–14,59 SEK. Vergelijkbare bedrijven: Atria 0,78 EUR, Humble Group 0,59 SEK, Scandi Standard 3,15 SEK.
Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.
2022–2025: 23,7%–40,3%.
Het dividend uitgelegd
Een dividend is geld voor aandeelhouders. Zinzino betaalde 6,00 SEK per aandeel in de twaalf maanden tot 4 november 2026.
Op de ex-dag 3 juni 2026 werd Zinzino zonder recht op het dividend van 6,00 SEK verhandeld. De koers ging van 148,30 SEK naar 138,50 SEK; inclusief dividend was de dagverandering −2,6%. Het recht gaat op de ex-dag naar aandeelhouders; de betaling volgt later.
2017: 0,25 SEK2018: 0,45 SEK2019: 0,70 SEK2020: 0,70 SEK2021: 1,25 SEK2022: 2,00 SEK2023: 0,00 SEK2024: 3,00 SEK2025: 4,00 SEK2026 tot nu toe: 6,00 SEK
Wat volgde op vergelijkbare dalingen?
Inclusief herbelegde dividenden daalde Zinzino 16,0% in de laatste vijf handelsdagen. Sinds 3 november 2016 stond de waarde na minstens zulke grote dalingen 21 handelsdagen later in 4 van 7 niet-overlappende perioden hoger. De mediaan was +2,2%, tegenover +0,5% in een gewone periode van 21 dagen, die 51 van de 100 keer hoger eindigde.
Zo’n daling zei dus weinig over de volgende maand.
+2,2% · 4/7
Meer over Zinzino
Transacties van bestuurders
Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.
- Finn Orjan Saele, leidinggevendeAankoopcirca 1,4 mln. SEK
- Finn Orjan Saele, leidinggevendeAankoopcirca 672 duizend SEK
- Hans Gustaf Jacobsson, bestuursvoorzitterVerkoopcirca 161 duizend SEK
- Hans Gustaf Jacobsson, bestuursvoorzitterVerkoopcirca 688 duizend SEK
- Hans Gustaf Jacobsson, bestuursvoorzitterVerkoopcirca 1,1 mln. SEK
Het rapport
Op de laatste 16 rapportdagen bewoog Zinzino meestal ongeveer 6,8%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 0,8%.
+7,37% +7,09% +31,45% +25,20%
10.000 SEK in Zinzino gekocht op 4 november 2016 is vandaag 124.000 SEK waard, met herbelegde dividenden.
Hoeveel zou 10.000 SEK in Zinzino vandaag waard zijn? →
Hoeveel zou 10.000 SEK in Zinzino vandaag waard zijn?
124.000 SEK
met herbelegde dividenden, gekocht op 4 november 2016.
Op het laagste punt was het 5.940 SEK waard (13 december 2018).
De vijf grootste dagen van de reis
· +31,4% · de hele markt steeg 0,1% op dezelfde dag · rapportdag
· +25,2% · de hele markt steeg 0,5% op dezelfde dag · rapportdag
· −21,5% · de hele markt daalde 3,4% op dezelfde dag
· +20,6% · de hele markt steeg 4,0% op dezelfde dag
· −18,2% · de hele markt daalde 10,6% op dezelfde dag
Eerdere dagen
−1,67% beurs +1,57% Zinzino daalde. Lees →
Zinzino daalde.
Het aandeel bewoog tegen de markt in.
Het bedrijf lanceerde die dag drie gefermenteerde supplementendranken in Europa, wat een daling niet duidelijk verklaart.
In de laatste vijf handelsdagen daalde Zinzino duidelijk, een grotere beweging dan de lichte daling van de markt.
De handel was dun, en de koers ligt ver onder het jaarhoogtepunt van half december.
−1,50% beurs +0,41% Zinzino daalde duidelijk, terwijl de markt de andere kant op ging. Lees →
Zinzino daalde duidelijk, terwijl de markt de andere kant op ging.
Geen bedrijfsnieuws van die handelsdag verklaart de beweging.
In de afgelopen vijf handelsdagen daalde Zinzino duidelijk, in lijn met een scherpe marktdaling.
Waarschijnlijke oorzaken zijn brede verkopen in Noordse aandelen en zwakke stemming; het eerdere nieuws verklaart de daling niet.
Volgende om in de gaten te houden is het kwartaalrapport over het derde kwartaal, dat binnenkort komt.
−3,22% beurs −3,67% Zinzino daalde in de afgelopen vijf handelsdagen duidelijk, in lijn met de bredere Stockholmse markt, die eveneens sterk daalde. Lees →
Zinzino daalde in de afgelopen vijf handelsdagen duidelijk, in lijn met de bredere Stockholmse markt, die eveneens sterk daalde.
Het belangrijkste bedrijfsnieuws was een voorbeschouwing op het derdekwartaalrapport 2026, die wees op een hogere winstgevendheid ondanks iets tragere groei.
Het aandeel kreeg ook enige steun van een nieuwe studie over het Balance Concept, en een kleine kapitaaluitgifte door de uitoefening van warrants bracht ongeveer 2,1 miljoen Zweedse kronen op.
De algemene marktdaling verklaart waarschijnlijk het grootste deel van de daling, want het handelsvolume bleef rond het gebruikelijke niveau.
+1,42% beurs +1,25% Zinzino steeg sterk, waarschijnlijk door een kapitaaluitgifte gekoppeld aan een optieprogramma. Lees →
Zinzino steeg sterk, waarschijnlijk door een kapitaaluitgifte gekoppeld aan een optieprogramma.
In de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel zeer sterk, veel meer dan de OMX Stockholm 30, die licht steeg.
Het bedrijf meldde dat 36.643 nieuwe B-aandelen zijn uitgegeven nadat warranthouders tegen 56 kronen per aandeel hadden ingeschreven, wat ongeveer 2 miljoen kronen opbracht en slechts ongeveer 0,09 procent verwatering betekent.
Zo'n kleine uitgifte verklaart de stijging waarschijnlijk niet, dus de beweging weerspiegelt vermoedelijk breder koopinteresse in het aandeel.
Let op het volgende rapport en of de stijging gelijke tred houdt met de markt.
+0,50% beurs −0,62% Zinzino steeg licht, terwijl de OMX Stockholm 30 licht daalde. Lees →
Zinzino steeg licht, terwijl de OMX Stockholm 30 licht daalde.
Over de afgelopen vijf handelsdagen steeg het aandeel sterk en liep het duidelijk voor op de markt.
Het duidelijkste bedrijfsnieuws is het voorlopige verkooprapport over het derde kwartaal, dat een omzetstijging van de groep met 18 procent liet zien, maar het werd gepubliceerd vóór de laatste handelsdag en verklaart dus meer van de sterkte van de week dan de kleine winst van de laatste dag.
Waarschijnlijk wordt de koers gedreven door aanhoudende belangstelling van beleggers voor de sterke omzetgroei, terwijl de kleine beweging van de laatste dag deels de gewone dagelijkse handel weerspiegelt.