Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Vincit

Vincit daalde sterk, duidelijk los van een vrijwel vlakke markt.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

16.118 nieuws vandaag geanalyseerd

Vincit daalde sterk, duidelijk los van een vrijwel vlakke markt.

Geen bedrijfsnieuws van de laatste handelsdag verklaart de beweging.

In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk, terwijl de markt vrijwel onveranderd was.

Het handelsvolume was ongeveer twee keer een normale handelsdag, en het aandeel sloot op het laagste niveau van het jaar.

Eerdere nieuwsberichten omvatten het vertrek van de chief revenue officer op dinsdag en een herstructurering van het leiderschapsteam diezelfde dag, wat het sentiment kan hebben gedrukt, maar die kwamen voor de laatste handelsdag.

De beweging van vandaag, −3,00%, was 1,7 keer een normale dagbeweging van 1,8%. OMX Helsinki 25 bewoog die dag −1,01%.

Vincit −3,00%OMX Helsinki 25 −1,01%Veel zwakker dan de beurs

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Vincit.

Vincit verdiende in 0 van 7 rapporten meer dan verwacht.

Niet in de grafiek omdat raming en resultaat ontbreken: 2 van de 9 rapporten in deze periode, de laatste op 19 februari 2026.

Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 4 van 6 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 0Houden 0Verkopen 1

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel.

Koersdoelen

Laatste koers 0,78 EUR

Koersdoelen
0,90

Het koersdoel van één analist is 0,90 EUR, +16% ten opzichte van de laatste koers van 0,78 EUR. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie-0,13-0,09-0,040,000,042024-07-18: -0,11; Verwachte winst per aandeel: -0,0118/7’24−7,7%2024-10-24: -0,03; Verwachte winst per aandeel: 0,0224/10’24+4,1%2025-04-25: -0,07; Verwachte winst per aandeel: 0,0225/4’25+0,0%2025-10-24: -0,02; Verwachte winst per aandeel: 0,0124/10’25—2026-04-22: 0,01; Verwachte winst per aandeel: 0,0222/4’26−2,6%2026-07-14: -0,02; Verwachte winst per aandeel: 0,0214/7’26−8,8%2026-10-21: -0,03; Verwachte winst per aandeel: 0,0221/10’26−2,4%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 0,01.→

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingEUR

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 0,01 EUR. Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 0,06 EUR drie maanden geleden naar nu -0,04 EUR. Raming 2026: -0,04 EUR. Raming 2027: 0,07 EUR. Eén analist heeft deze ramingen gemaakt. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden, en het bedrijf publiceert ze. 9 januari: Aankoop circa 126 duizend EUR. 24 november: Aankoop circa 216 duizend EUR. 21 november: Aankoop circa 5 duizend EUR.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met −26% en ging de winst per aandeel van -0,04 EUR naar -0,17 EUR.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mln. EUR)-334711082022: 84,792022: -0,2820222023: 98,082023: 1,0120232024: 84,652024: -0,6420242025: 69,082025: -2,802025Nu2026: 59,7020262027: 58,5020272022: 68,65692023: 53,32532024: 28,71292025: 21,4221Nu: 13,1313

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mln. EUR

De beurswaarde is 0,2 keer de omzet van 2025, tegen 0,8 in 2022. Winst in 2025: -2,8 mln. EUR.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mln. EUR)02550762022: 68,492022: 27,9920222023: 65,712023: 26,9020232024: 63,032024: 26,9120242025: 53,172025: 21,512025Nu2022: 68,65692023: 53,32532024: 28,71292025: 21,4221Nu: 13,1313

BezittingenSchuldenBeurswaardemln. EUR

Bezittingen min schulden laten 31,7 mln. EUR over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 0,4 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 13,1 mln. EUROmzet 2025: 69,1 mln. EUR

Wat de kengetallen over Vincit zeggen

De kengetallen verbinden wat Vincit verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel-0,08 EUR
NuWinst per aandeel2022: -0,02222023: 0,06232024: -0,04242025: -0,17252026: -0,04262027: 0,07272022: 4,162023: 3,222024: 1,722025: 1,28

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: -0,17 EUR–0,06 EUR. Vergelijkbare bedrijven: Safeture 0,08 SEK, LeadDesk -0,38 EUR, Klimator -0,08 SEK. Raming 2026: -0,04 EUR (-0,04 EUR–-0,04 EUR). Raming 2027: 0,07 EUR (0,07 EUR–0,07 EUR).

Omzet61,6 mln. EUR
NuOmzet2022: 84.788.796,62222023: 98.085.000,00232024: 84.647.000,00242025: 69.075.000,00252026: 59.700.000,00262027: 58.500.000,00272022: 4,162023: 3,222024: 1,722025: 1,28

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 69,1 mln. EUR–98,1 mln. EUR. Vergelijkbare bedrijven: Safeture 61,6 mln. SEK, LeadDesk 38,8 mln. EUR, Klimator 34,6 mln. SEK. Raming 2026: 59,7 mln. EUR (59,7 mln. EUR–59,7 mln. EUR). Raming 2027: 58,5 mln. EUR (58,5 mln. EUR–58,5 mln. EUR).

Operationele marge−1,5%
NuOperationele marge2022: 0,28222023: 2,11232024: -0,34242025: -1,98252022: 4,162023: 3,222024: 1,722025: 1,28

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: −2,0%–2,1%. Vergelijkbare bedrijven: Safeture 4,0%, LeadDesk −2,8%, Klimator −7,1%.

Rendement op eigen vermogen−4,5%
NuRendement op eigen vermogen2022: -0,69222023: 2,60232024: -1,78242025: -8,76252022: 4,162023: 3,222024: 1,722025: 1,28

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: −8,8%–2,6%. Vergelijkbare bedrijven: Safeture 9,8%, LeadDesk −14,0%, Klimator −97,9%.

Beurswaarde / omzet (K/O)0,21
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 0,81222023: 0,54232024: 0,34242025: 0,31252026: 0,22262027: 0,2227

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 0,31–0,81. Vergelijkbare bedrijven: Safeture 2,32, LeadDesk 0,32, Klimator 3,70. Raming 2026: 0,22. Raming 2027: 0,22.

Dividend per aandeel0,00 EUR
NuDividend per aandeel2017: 0,12172018: 0,00182019: 0,00192020: 0,07202021: 0,18212022: 0,20222023: 0,15232024: 0,10242025: 0,1125

Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.

2017–2025: 0,00 EUR–0,20 EUR.

Dividendrendement0,0%
NuDividendrendement2022: 4,81222023: 4,66232024: 5,81242025: 8,5925

Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.

2022–2025: 4,7%–8,6%. Vergelijkbare bedrijven: Safeture 0,0%, LeadDesk 0,0%, Klimator 0,0%.

Nettoschuld / EBITDA2,91
NuNettoschuld / EBITDA2022: -0,71222023: -1,04232024: 0,11242025: 0,2125

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: -1,04–0,21. Vergelijkbare bedrijven: Safeture -11,88, LeadDesk 3,50.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)0,46
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 1,71222023: 1,37232024: 0,80242025: 0,6725

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 0,67–1,71. Vergelijkbare bedrijven: Safeture 4,49, LeadDesk 0,84, Klimator 21,99.

Vrije kasstroom per aandeel0,10 EUR
NuVrije kasstroom per aandeel2022: 0,08222023: 0,48232024: 0,14242025: 0,12252022: 4,162023: 3,222024: 1,722025: 1,28

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: 0,08 EUR–0,48 EUR. Vergelijkbare bedrijven: Safeture -0,01 SEK, LeadDesk 0,20 EUR, Klimator -0,13 SEK.

Solvabiliteit60,0%
2025Solvabiliteit2022: 58,75222023: 59,04232024: 57,30242025: 60,0225

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 57,3%–60,0%.

Wat volgde op vergelijkbare dalingen?

Inclusief herbelegde dividenden daalde Vincit 3,0% in de laatste vijf handelsdagen. Sinds 7 november 2016 stond de waarde na minstens zulke grote dalingen 21 handelsdagen later in 38 van 82 niet-overlappende perioden hoger. De mediaan was −1,4%, tegenover −1,2% in een gewone periode van 21 dagen, die 42 van de 100 keer hoger eindigde.

Zo’n daling zei dus weinig over de volgende maand.

−1,4% · 38/82

Meer over Vincit

Transacties van bestuurders

Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden, en het bedrijf publiceert ze.

  • Mikko Kuitunen, bestuurslid (verbonden persoon)Aankoopcirca 126 duizend EUR
  • Mikko Kuitunen, bestuurslid (verbonden persoon)Aankoopcirca 216 duizend EUR
  • Mikko Kuitunen, bestuurslid (verbonden persoon)Aankoopcirca 5 duizend EUR

Het rapport

Rapportdag2,6%

Gewone dag1,8%

Op de laatste 9 rapportdagen bewoog Vincit meestal ongeveer 2,6%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,8%.

−2,44% −8,83% −2,56% −2,54%

10.000 EUR in Vincit gekocht op 7 november 2016 is vandaag 1.580 EUR waard, met herbelegde dividenden.

Hetzelfde bedrag in de OMX Helsinki met dividenden zou 24.400 EUR zijn geworden.

Hoeveel zou 10.000 EUR in Vincit vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 EUR in Vincit vandaag waard zijn?

1.580 EUR

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016. Hetzelfde bedrag in de OMX Helsinki met dividenden zou 24.400 EUR zijn geworden.

Op het laagste punt was het 1.580 EUR waard (6 november 2026).

De vijf grootste dagen van de reis

· −17,7% · de hele markt daalde 1,8% op dezelfde dag

· +14,3% · de hele markt steeg 0,1% op dezelfde dag

· −13,3% · de hele markt steeg 1,0% op dezelfde dag

· +11,7% · de hele markt daalde 1,0% op dezelfde dag

· +11,0% · de hele markt steeg 0,1% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • +1,27% beurs −0,56% Vincit steeg duidelijk, terwijl de markt vlak tot zwakker was. Lees →

    Vincit steeg duidelijk, terwijl de markt vlak tot zwakker was.

    Geen bedrijfsnieuws van de laatste handelsdag verklaart de beweging.

    In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel licht, terwijl de markt ongeveer onveranderd was.

    Eerder nieuws betreft het vertrek van de commercieel directeur en de benoeming van een interim-bedrijfsdirecteur, beide van dinsdag.

  • −1,50% beurs +1,62% Vincit daalde duidelijk, terwijl de markt steeg. Lees →

    Vincit daalde duidelijk, terwijl de markt steeg.

    Chief revenue officer Mika Immo vertrok, en CEO Julius Manni nam de rol tijdelijk over.

    In de afgelopen vijf handelsdagen daalde Vincit duidelijk, een grote beweging voor het aandeel.

    Het aandeel bereikte zijn laagste slotkoers van het afgelopen jaar na een piek half februari.

    Andere technologieaandelen daalden in dezelfde periode licht, dus zwakte in de sector heeft waarschijnlijk een kleine rol gespeeld.

  • −1,47% beurs −0,39% Vincit daalde duidelijk, meer dan de bredere Helsinki-markt. Lees →

    Vincit daalde duidelijk, meer dan de bredere Helsinki-markt.

    Commercieel directeur Mika Immo en bedrijfsdirecteur van de digitale oplossingen Jarno Rikama vertrokken die dag allebei uit hun functie.

    Het bedrijf meldde dat CEO Julius Manni tijdelijk de taken van de commercieel directeur overneemt.

    In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel sterk, terwijl de markt duidelijk zakte.

    De handel was ongeveer twee keer zo groot als op een normale dag, wat op zware verkoop wijst.

  • +1,75% beurs +0,36% Vincit steeg. Lees →

    Vincit steeg.

    Vincit steeg duidelijk nadat het een aanbesteding van VR ter waarde van meer dan 5 miljoen euro had gewonnen.

    Op dezelfde dagen steeg de OMX Helsinki 25 slechts licht, dus Vincit bewoog meer dan de markt.

    In de laatste vijf handelsdagen steeg Vincit licht terwijl de markt iets daalde.

    De contractwinst verklaart de beweging waarschijnlijk deels, omdat het een concreet bedrijfsspecifiek succes is.

  • −2,44% beurs −1,25% Vincit daalde sterk, meer dan de markt, die ook duidelijk lager eindigde. Lees →

    Vincit daalde sterk, meer dan de markt, die ook duidelijk lager eindigde.

    In de afgelopen vijf handelsdagen daalde Vincit duidelijk terwijl de Helsinki-markt nagenoeg vlak was, dus de zwakte heeft zich gedurende de week opgebouwd.

    De handel was ongeveer drie keer een normale handelsdag, en het aandeel zit dicht bij de laagste slotkoers van het jaar.

    Waarschijnlijke oorzaken zijn het zwakke derde kwartaal, met omzet die ongeveer 12 procent daalde, en twijfel van beleggers over de omslag, waarvoor het bedrijf meer commerciële successen nodig zegt te hebben.

  • −2,68% beurs +0,22% Vincit, genoteerd aan Nasdaq Helsinki, daalde deze week duidelijk terwijl de Helsinki-markt grotendeels gelijk bleef. Lees →

    Vincit, genoteerd aan Nasdaq Helsinki, daalde deze week duidelijk terwijl de Helsinki-markt grotendeels gelijk bleef.

    De daling volgde op zwakke kwartaalcijfers van 21 oktober, met een omzet die ongeveer 12 procent lager uitviel en winst die achterbleef op de verwachtingen.

    De koersdaling zette door nadat analist Inderes zijn advies op reduce zette op 22 oktober.

    De handel was fors en het aandeel ligt dicht bij zijn laagste slotkoers van het afgelopen jaar.

  • −9,67% beurs −3,27% Vincit Oyj, genoteerd aan Nasdaq Helsinki, daalde de afgelopen vijf handelsdagen zeer sterk, duidelijk meer dan de bredere Helsinki-markt. Lees →

    Vincit Oyj, genoteerd aan Nasdaq Helsinki, daalde de afgelopen vijf handelsdagen zeer sterk, duidelijk meer dan de bredere Helsinki-markt.

    De belangrijkste oorzaak waren zwakke kwartaalcijfers die de verwachtingen niet haalden, met een omzetdaling van ongeveer 12 procent en een negatief bedrijfsresultaat.

    Analysehuis Inderes verlaagde bovendien het advies naar reduce, wat de verkoop waarschijnlijk versterkte.

    Het aandeel zit nabij het jaarlaagste punt, dus de daling was groot.

Alle bedrijven