Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Nurminen Logistics

Nurminen Logistics steeg licht, zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

15.876 nieuws vandaag geanalyseerd

Nurminen Logistics steeg licht, zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart.

Het aandeel bewoog tegen de markt in, die licht daalde.

Over de laatste vijf handelsdagen steeg het sterk, ruim voor de Helsinki-markt.

Zo'n beweging is zeldzaam voor dit aandeel; ze kwam in het afgelopen jaar ongeveer zes keer voor.

De handel lag ruim boven het gebruikelijke niveau, en de beweging van de dag was van gewone omvang voor het aandeel.

De beweging van vandaag, +0,74%, was 1,0 keer een normale dagbeweging van 0,8%. OMX Helsinki 25 bewoog die dag −0,52%.

Nurminen Logistics +0,74%OMX Helsinki 25 −0,52%Tegen de beurs in

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Nurminen Logistics.

Nurminen Logistics verdiende in 1 van 8 rapporten meer dan verwacht.

Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 2 van 7 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 0Houden 0Verkopen 1

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel.

Koersdoelen

Laatste koers 0,54 EUR

Koersdoelen
0,60

Het koersdoel van één analist is 0,60 EUR, +10% ten opzichte van de laatste koers van 0,54 EUR. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie-0,05-0,03-0,010,020,042025-02-27: 0,01; Verwachte winst per aandeel: 0,0327/2’25−8,0%2025-04-24: 0,02; Verwachte winst per aandeel: 0,0324/4’25+3,2%2025-07-31: 0,02; Verwachte winst per aandeel: 0,0331/7’25−3,1%2025-10-24: 0,01; Verwachte winst per aandeel: 0,0324/10’25—2026-02-26: 0,02; Verwachte winst per aandeel: 0,0226/2’26−4,4%2026-04-23: 0,01; Verwachte winst per aandeel: 0,0223/4’26+1,9%2026-07-24: -0,01; Verwachte winst per aandeel: 0,0224/7’26+3,8%2026-10-22: -0,04; Verwachte winst per aandeel: -0,0222/10’26+4,9%Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 0,00.→

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingEUR

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Volgend gepubliceerd kwartaal: verwachte winst per aandeel 0,00 EUR. Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van 0,08 EUR drie maanden geleden naar nu 0,01 EUR. Raming 2026: 0,01 EUR. Raming 2027: 0,05 EUR. Eén analist heeft deze ramingen gemaakt.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 3 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met −9% en de winst per aandeel met −56%.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mln. EUR)-146941412022: 122,512022: -1,0420222023: 127,952023: 14,3320232024: 104,772024: 7,1020242025: 109,382025: 3,092025Nu2026: 109,0020262027: 123,0020272022: 46,82472023: 96,88972024: 84,18842025: 76,4276Nu: 44,0244

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mln. EUR

De beurswaarde is 0,4 keer de omzet van 2025, tegen 0,4 in 2022. Winst in 2025: 3,1 mln. EUR.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mln. EUR)042831252022: 69,682022: 45,5320222023: 113,772023: 67,8820232024: 101,552024: 60,3920242025: 97,292025: 54,572025Nu2022: 46,82472023: 96,88972024: 84,18842025: 76,4276Nu: 44,0244

BezittingenSchuldenBeurswaardemln. EUR

Bezittingen min schulden laten 42,7 mln. EUR over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 1,0 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 3 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 44,0 mln. EUROmzet 2025: 109 mln. EUR

Wat de kengetallen over Nurminen Logistics zeggen

De kengetallen verbinden wat Nurminen Logistics verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel-0,05 EUR
NuWinst per aandeel2022: -0,01222023: 0,18232024: 0,09242025: 0,04252026: 0,01262027: 0,05272022: 0,602023: 1,242024: 1,042025: 0,95

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: -0,01 EUR–0,18 EUR. Vergelijkbare bedrijven: La Forestière Equatoriale 4,16 EUR, KH Group 0,05 EUR, Donkey Republic 0,08 DKK. Raming 2026: 0,01 EUR (0,01 EUR–0,01 EUR). Raming 2027: 0,05 EUR (0,05 EUR–0,05 EUR).

Omzet105 mln. EUR
NuOmzet2022: 122.511.000,00222023: 127.951.000,00232024: 104.766.000,00242025: 109.375.000,00252026: 109.000.000,00262027: 123.000.000,00272022: 0,602023: 1,242024: 1,042025: 0,95

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 105 mln. EUR–128 mln. EUR. Vergelijkbare bedrijven: KH Group 220 mln. EUR, Donkey Republic 178 mln. DKK. Raming 2026: 109 mln. EUR (109 mln. EUR–109 mln. EUR). Raming 2027: 123 mln. EUR (123 mln. EUR–123 mln. EUR).

Operationele marge7,2%
NuOperationele marge2022: 2,75222023: 16,26232024: 16,42242025: 14,93252022: 0,602023: 1,242024: 1,042025: 0,95

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: 2,8%–16,4%. Vergelijkbare bedrijven: KH Group 4,1%, Donkey Republic 3,7%.

Rendement op eigen vermogen−5,3%
NuRendement op eigen vermogen2022: -8,07222023: 52,11232024: 21,81242025: 8,99252022: 0,602023: 1,242024: 1,042025: 0,95

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: −8,1%–52,1%. Vergelijkbare bedrijven: La Forestière Equatoriale 2,7%, KH Group 4,7%, Donkey Republic 1,8%.

K/W23,7
2025K/W222023: 6,89232024: 11,61242025: 23,68252026: 54,40262027: 10,8827

De prijs per eenheid jaarlijkse winst per aandeel. Niet getoond bij verlies.

2022–2025: 6,9–23,7. Vergelijkbare bedrijven: La Forestière Equatoriale 186,3, KH Group 14,8, Donkey Republic 106,2. Raming 2026: 54,4. Raming 2027: 10,9.

Beurswaarde / omzet (K/O)0,42
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 0,38222023: 0,76232024: 0,80242025: 0,70252026: 0,40262027: 0,3627

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 0,38–0,80. Vergelijkbare bedrijven: KH Group 0,20, Donkey Republic 1,94. Raming 2026: 0,40. Raming 2027: 0,36.

Dividend per aandeel0,02 EUR
NuDividend per aandeel2017: 0,00172018: 0,00182019: 0,00192020: 0,00202021: 0,00212022: 0,02222023: 0,00232024: 0,06242025: 0,0325

Geld betaald aan aandeelhouders per aandeel, opgeteld per kalenderjaar.

2017–2025: 0,00 EUR–0,06 EUR.

Dividendrendement3,7%
NuDividendrendement2022: 2,67222023: 0,00232024: 5,74242025: 3,1725

Het gewone jaarlijkse dividend als percentage van de koers.

2022–2025: 0,0%–5,7%. Vergelijkbare bedrijven: La Forestière Equatoriale 0,6%, KH Group 0,0%, Donkey Republic 0,0%.

Nettoschuld / EBITDA1,99
NuNettoschuld / EBITDA2022: 0,56222023: -0,08232024: -0,05242025: -0,2225

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: -0,22–0,56. Vergelijkbare bedrijven: KH Group 2,74, Donkey Republic -0,22.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)1,44
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 3,63222023: 3,52232024: 2,59242025: 2,2225

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 2,22–3,63. Vergelijkbare bedrijven: KH Group 0,88, Donkey Republic 2,30.

EV / EBIT5,3
2025EV / EBIT2022: 15,52222023: 2,85232024: 4,30242025: 5,2725

Beurswaarde plus nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat. Neemt schulden mee.

2022–2025: 2,9–15,5.

Vrije kasstroom per aandeel0,10 EUR
NuVrije kasstroom per aandeel2022: 0,06222023: 0,31232024: 0,12242025: 0,23252022: 0,602023: 1,242024: 1,042025: 0,95

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: 0,06 EUR–0,31 EUR. Vergelijkbare bedrijven: La Forestière Equatoriale 754,75 XOF, KH Group 0,39 EUR, Donkey Republic -0,39 DKK.

Solvabiliteit35,4%
2025Solvabiliteit2022: 18,51222023: 24,17232024: 32,06242025: 35,3525

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 18,5%–35,4%.

Het dividend uitgelegd

Een dividend is geld voor aandeelhouders. Nurminen Logistics betaalde 0,02 EUR per aandeel in de twaalf maanden tot 6 november 2026.

Op de ex-dag 22 oktober 2026 werd Nurminen Logistics zonder recht op het dividend van 0,02 EUR verhandeld. De koers ging van 0,55 EUR naar 0,56 EUR; inclusief dividend was de dagverandering +4,7%. Het recht gaat op de ex-dag naar aandeelhouders; de betaling volgt later.

2017: 0,00 EUR2018: 0,00 EUR2019: 0,00 EUR2020: 0,00 EUR2021: 0,00 EUR2022: 0,02 EUR2023: 0,00 EUR2024: 0,06 EUR2025: 0,03 EUR2026 tot nu toe: 0,02 EUR

Het rapport

Rapportdag4,0%

Gewone dag0,8%

Op de laatste 14 rapportdagen bewoog Nurminen Logistics meestal ongeveer 4,0%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 0,8%.

+4,89% +3,82% +1,93% −4,44%

10.000 EUR in Nurminen Logistics gekocht op 7 november 2016 is vandaag 14.000 EUR waard, met herbelegde dividenden.

Hetzelfde bedrag in de OMX Helsinki met dividenden zou 24.400 EUR zijn geworden.

Hoeveel zou 10.000 EUR in Nurminen Logistics vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 EUR in Nurminen Logistics vandaag waard zijn?

14.000 EUR

met herbelegde dividenden, gekocht op 7 november 2016. Hetzelfde bedrag in de OMX Helsinki met dividenden zou 24.400 EUR zijn geworden.

Op het laagste punt was het 5.050 EUR waard (31 maart 2020).

De vijf grootste dagen van de reis

· +63,3% · de hele markt steeg 1,7% op dezelfde dag

· +38,8% · de hele markt steeg 0,3% op dezelfde dag · rapportdag

· +34,3% · de hele markt daalde 1,2% op dezelfde dag

· +34,0% · de hele markt daalde 1,6% op dezelfde dag

· +33,5% · de hele markt steeg 0,2% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • +5,84% beurs +0,50% Nurminen Logistics steeg de week sterk, een grote beweging voor het aandeel en duidelijk boven de markt. Lees →

    Nurminen Logistics steeg de week sterk, een grote beweging voor het aandeel en duidelijk boven de markt.

    De OMX Helsinki 25 steeg slechts licht, terwijl andere industriële fondsen matig wonnen.

    Het enige in de periode is een grafiek met seizoensrendementen, die weinig verklaart, dus waarschijnlijke oorzaken zijn algemene koopinteresse en een steviger toon in de sector.

  • +4,25% beurs −1,18% Nurminen Logistics steeg zeer sterk, zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart. Lees →

    Nurminen Logistics steeg zeer sterk, zonder bedrijfsnieuws dat het verklaart.

    Op dezelfde dag daalde de OMX Helsinki 25 duidelijk, waardoor het aandeel tegen de markt in bewoog.

    De beweging was erg groot voor dit aandeel, ongeveer vijf keer een normale handelsdag, en zulke bewegingen kwamen het afgelopen jaar ongeveer zeven keer voor.

    In de laatste vijf handelsdagen steeg het aandeel sterk terwijl de markt iets daalde.

    Geen bedrijfsnieuws uit de laatste handelsdag verklaart de beweging, dus de oorzaak is onduidelijk.

  • −6,88% beurs +0,22% Nurminen Logistics daalde deze week zeer sterk, terwijl de bredere Helsinki-beurs ongeveer vlak bleef. Lees →

    Nurminen Logistics daalde deze week zeer sterk, terwijl de bredere Helsinki-beurs ongeveer vlak bleef.

    De waarschijnlijke oorzaak was het kwartaalrapport dat donderdag 22 oktober werd gepubliceerd, en dat een nettoverlies en resultaten onder de verwachtingen liet zien, ondanks gestegen omzet.

    Het bedrijf verlaagde ook de vooruitzichten en verwacht nu een aanzienlijk lagere vergelijkbare bedrijfswinst dan vorig jaar.

    De beweging was ongewoon groot voor het aandeel, en de aandelen staan nu op het laagste slotkoers van het afgelopen jaar.

Alle bedrijven