Naar de hoofdinhoud
NL
Menu

Daarom beweegt het aandeel Cynca Nordic

Cynca Nordic daalde duidelijk, terwijl de markt steeg.

Geschreven na beurssluiting op ·

Waarom vandaag

15.984 nieuws vandaag geanalyseerd

Cynca Nordic daalde duidelijk, terwijl de markt steeg.

De daling was groter dan de marktbeweging en geen gewone dag.

In de laatste vijf handelsdagen daalde het aandeel sterk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.

Dat is een zeer grote beweging voor Cynca Nordic, ongeveer vier keer de normale vijfdaagse schommeling.

Geen bedrijfsnieuws uit de laatste handelsdag verklaart de daling.

De beweging van vandaag, −1,23%, was 1,1 keer een normale dagbeweging van 1,2%. OMX Stockholm 30 bewoog die dag +0,83%.

Cynca Nordic −1,23%OMX Stockholm 30 +0,83%Tegen de beurs in

Eerdere dagen →

Bekijk de grafiek in ChartCompass, met elke beweging uitgelegd →

Wat analisten verwachten en hoe vaak ze gelijk hadden

Analistenramingen voor Cynca Nordic.

Cynca Nordic verdiende in 0 van 6 rapporten meer dan verwacht.

Niet in de grafiek omdat raming en resultaat ontbreken: 4 van de 10 rapporten in deze periode, de laatste op 22 oktober 2026.

Ter vergelijking: ongeveer 46% van de rapporten van Noordse bedrijven overtrof de winstverwachting in de afgelopen drie jaar.

Het aandeel bewoog in dezelfde richting als de winstverrassing bij 2 van 6 rapporten met een gemeten beweging, tegenover ongeveer 63% van de rapporten van Noordse bedrijven.

Beoordelingen

Nu
Kopen 1Houden 0Verkopen 0

Een beoordeling is de eigen mening van de analist over het aandeel.

Koersdoelen

Laatste koers 30,80 SEK

Koersdoelen
45,00

Het koersdoel van één analist is 45,00 SEK, +46% ten opzichte van de laatste koers van 30,80 SEK. Een koersdoel is de raming van een analist voor een toekomstige koers.

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie

Winst tegenover verwachtingen en de koersreactie-9,8-4,41,16,612,02024-08-15: -0,21; Verwachte winst per aandeel: 9,5015/8’24−7,1%2024-10-25: 0,11; Verwachte winst per aandeel: 6,2025/10’24+8,1%2025-02-13: -1,94; Verwachte winst per aandeel: 7,2013/2’25+0,0%2026-02-12: -2,65; Verwachte winst per aandeel: 0,2012/2’26+16,9%2026-04-28: -7,30; Verwachte winst per aandeel: -0,2028/4’26−4,3%2026-07-13: -1,00; Verwachte winst per aandeel: -0,5013/7’26+2,2%

Verwachte winst per aandeelBoven ramingOnder ramingVolgens verwachtingSEK

De percentages eronder tonen het aandeel op de rapportdag; de labels zijn rapportdatums.

Voor het lopende boekjaar veranderde de verwachte winst per aandeel van -5,10 SEK drie maanden geleden naar nu -4,54 SEK. Raming 2026: -4,54 SEK. Raming 2027: 2,83 SEK. Eén analist heeft deze ramingen gemaakt. Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder. 23 oktober: Aankoop circa 308 duizend SEK. 23 oktober: Aankoop circa 6,2 mln. SEK. 17 september: Aankoop circa 1,8 mln. SEK. 15 september: Aankoop circa 299 duizend SEK.

Heeft de koers het bedrijf gevolgd?

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op. Bij Noordse bedrijven gebeurt dat in ongeveer 60% van de jaren. In 2025 veranderde de koers met −21% en ging de winst per aandeel van -5,20 SEK naar -3,70 SEK.

Omzet, winst en beurswaarde

Omzet, winst en beurswaarde (mld. SEK)-0,42,14,67,02022: 5,162022: 0,1420222023: 4,422023: -0,3720232024: 4,252024: -0,2020242025: 3,782025: -0,142025Nu2026: 2,2320262027: 2,3420272022: 6,356,32023: 2,722,72024: 4,214,22025: 3,333,3Nu: 1,161,2

OmzetWinstBeurswaardeGearceerde balken: analistenramingen.mld. SEK

De beurswaarde is 0,3 keer de omzet van 2025, tegen 1,2 in 2022. Winst in 2025: -137 mln. SEK.

Bezittingen, schulden en beurswaarde

Bezittingen, schulden en beurswaarde (mld. SEK)047112022: 9,952022: 5,5720222023: 8,382023: 4,3220232024: 7,632024: 3,7020242025: 6,762025: 3,182025Nu2022: 6,3562023: 2,7232024: 4,2142025: 3,333Nu: 1,161

BezittingenSchuldenBeurswaardemld. SEK

Bezittingen min schulden laten 3,6 mld. SEK over voor aandeelhouders. De beurswaarde is 0,3 keer dat eigen vermogen.

Koers en winst per aandeel bewogen in 2 van 3 jaren dezelfde kant op.Beurswaarde (Nu): 1,2 mld. SEKOmzet 2025: 3,8 mld. SEK

Wat de kengetallen over Cynca Nordic zeggen

De kengetallen verbinden wat Cynca Nordic verdient met wat beleggers betalen.

De lijn toont de koers in hetzelfde jaar op een eigen schaal. Gearceerde balken: analistenramingen.

Winst per aandeel-12,58 SEK
NuWinst per aandeel2022: 3,87222023: -10,00232024: -5,20242025: -3,70252026: -4,54262027: 2,83272022: 172,652023: 72,502024: 112,002025: 88,70

Winst gedeeld door het aantal aandelen. Elk aandeel vertegenwoordigt dit deel van de winst.

2022–2025: -10,00 SEK–3,87 SEK. Vergelijkbare bedrijven: SRV Group 0,58 EUR, Sitowise Group -1,15 EUR, ByggPartnerGruppen 3,98 SEK. Raming 2026: -4,54 SEK (-4,54 SEK–-4,54 SEK). Raming 2027: 2,83 SEK (2,83 SEK–2,83 SEK).

Omzet3,4 mld. SEK
NuOmzet2022: 5.162.000.000,00222023: 4.416.000.000,00232024: 4.246.000.000,00242025: 3.776.000.000,00252026: 2.229.000.000,00262027: 2.344.000.000,00272022: 172,652023: 72,502024: 112,002025: 88,70

Wat het bedrijf gedurende het jaar verkocht.

2022–2025: 3,8 mld. SEK–5,2 mld. SEK. Vergelijkbare bedrijven: SRV Group 761 mln. EUR, Sitowise Group 187 mln. EUR, ByggPartnerGruppen 6,1 mld. SEK. Raming 2026: 2,2 mld. SEK (2,2 mld. SEK–2,2 mld. SEK). Raming 2027: 2,3 mld. SEK (2,3 mld. SEK–2,3 mld. SEK).

Operationele marge1,6%
NuOperationele marge2022: 6,10222023: 4,89232024: 3,93242025: 2,57252022: 172,652023: 72,502024: 112,002025: 88,70

Het percentage omzet dat overblijft na de bedrijfskosten.

2022–2025: 2,6%–6,1%. Vergelijkbare bedrijven: SRV Group 4,0%, Sitowise Group −20,3%, ByggPartnerGruppen 3,7%.

Rendement op eigen vermogen−15,5%
NuRendement op eigen vermogen2022: 3,22222023: -9,23232024: -5,04242025: -3,85252022: 172,652023: 72,502024: 112,002025: 88,70

Winst als percentage van het geld van aandeelhouders in het bedrijf.

2022–2025: −9,2%–3,2%. Vergelijkbare bedrijven: SRV Group 13,5%, Sitowise Group −44,4%, ByggPartnerGruppen 29,0%.

Beurswaarde / omzet (K/O)0,34
NuBeurswaarde / omzet (K/O)2022: 1,23222023: 0,62232024: 0,99242025: 0,88252026: 0,52262027: 0,4927

Wat beleggers betalen per verkochte eenheid.

2022–2025: 0,62–1,23. Vergelijkbare bedrijven: SRV Group 0,17, Sitowise Group 0,43, ByggPartnerGruppen 0,27. Raming 2026: 0,52. Raming 2027: 0,49.

Nettoschuld / EBITDA1,30
NuNettoschuld / EBITDA2022: 3,58222023: 2,92232024: 3,24242025: 4,4525

Nettoschuld gedeeld door het bedrijfsresultaat vóór afschrijvingen.

2022–2025: 2,92–4,45. Vergelijkbare bedrijven: SRV Group 6,72, Sitowise Group 12,86, ByggPartnerGruppen -1,35.

Meer kengetallen
Beurswaarde / eigen vermogen (K/B)0,66
NuBeurswaarde / eigen vermogen (K/B)2022: 1,45222023: 0,67232024: 1,08242025: 0,9425

Beurswaarde gedeeld door het vermogen dat na schulden overblijft.

2022–2025: 0,67–1,45. Vergelijkbare bedrijven: SRV Group 1,31, Sitowise Group 1,32, ByggPartnerGruppen 2,35.

Vrije kasstroom per aandeel5,83 SEK
NuVrije kasstroom per aandeel2022: 9,87222023: 10,78232024: 8,86242025: 6,15252022: 172,652023: 72,502024: 112,002025: 88,70

Geld over na investeringen gedeeld door het aantal aandelen.

2022–2025: 6,15 SEK–10,78 SEK. Vergelijkbare bedrijven: SRV Group 2,12 EUR, Sitowise Group 0,17 EUR, ByggPartnerGruppen 11,48 SEK.

Solvabiliteit52,6%
2025Solvabiliteit2022: 43,96222023: 48,37232024: 51,23242025: 52,6225

Het percentage bezittingen gefinancierd met eigen vermogen.

2022–2025: 44,0%–52,6%.

Het dividend uitgelegd

Een dividend is geld voor aandeelhouders. Cynca Nordic betaalde 135,00 SEK per aandeel in de twaalf maanden tot 4 november 2026.

Op de ex-dag 14 september 2026 werd Cynca Nordic zonder recht op het dividend van 135,00 SEK verhandeld. De koers ging van 166,20 SEK naar 35,25 SEK; inclusief dividend was de dagverandering +2,4%. Het recht gaat op de ex-dag naar aandeelhouders; de betaling volgt later.

2026 tot nu toe: 135,00 SEK

Wat volgde op vergelijkbare dalingen?

Inclusief herbelegde dividenden daalde Cynca Nordic 8,6% in de laatste vijf handelsdagen. Sinds 3 november 2016 stond de waarde na minstens zulke grote dalingen 21 handelsdagen later in 21 van 70 niet-overlappende perioden hoger. De mediaan was −4,7%, tegenover −3,6% in een gewone periode van 21 dagen, die 40 van de 100 keer hoger eindigde.

Zo’n daling zei dus weinig over de volgende maand.

−4,7% · 21/70

Wat hierna te volgen en waarom

Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Cynca Nordic veranderden.

  • Het rapport

    Het rapport laat zien hoe de omzet en winst van Cynca Nordic veranderden.

    Toevoegen aan agenda
Meer over Cynca Nordic

Transacties van bestuurders

Bestuurders en leidinggevenden moeten hun transacties in het aandeel melden bij Finansinspektionen, de Zweedse financiële toezichthouder.

  • Olof Åke Andersson, CFOAankoopcirca 308 duizend SEK
  • RYK GROUP AB, CEOAankoopcirca 6,2 mln. SEK
  • Anders Rosenqvist, bestuurslid (verbonden persoon)Aankoopcirca 1,8 mln. SEK
  • Caroline Johanna Maria Atelius, bestuursvoorzitterAankoopcirca 299 duizend SEK

Het rapport

Volgend rapport: · Toevoegen aan agenda · Google Calendar

Rapportdag5,3%

Gewone dag1,2%

Op de laatste 16 rapportdagen bewoog Cynca Nordic meestal ongeveer 5,3%. Op een gewone dag beweegt het aandeel 1,2%.

−17,12% +2,16% −4,33% +16,90%

10.000 SEK in Cynca Nordic gekocht op 4 november 2016 is vandaag 1.810 SEK waard, met herbelegde dividenden.

Hoeveel zou 10.000 SEK in Cynca Nordic vandaag waard zijn? →

Hoeveel zou 10.000 SEK in Cynca Nordic vandaag waard zijn?

1.810 SEK

met herbelegde dividenden, gekocht op 4 november 2016.

Op het laagste punt was het 57 SEK waard (13 oktober 2020).

De vijf grootste dagen van de reis

· +105,4% · de hele markt steeg 0,3% op dezelfde dag

· +102,8% · de hele markt steeg 0,4% op dezelfde dag

· +75,8% · de hele markt daalde 0,1% op dezelfde dag

· +55,9% · de hele markt steeg 0,5% op dezelfde dag

· +53,1% · de hele markt daalde 0,5% op dezelfde dag

Eerdere dagen

  • −9,99% beurs −0,11% Cynca Nordic daalde in de week zeer sterk, terwijl de bredere Stockholmse markt vrijwel vlak bleef. Lees →

    Cynca Nordic daalde in de week zeer sterk, terwijl de bredere Stockholmse markt vrijwel vlak bleef.

    De beweging was ongeveer vier keer een normale vijfdaagse schommeling voor het bedrijf, en vergelijkbare dalingen kwamen in het afgelopen jaar maar ongeveer acht keer voor.

    Er is geen duidelijk bedrijfsnieuws dat de daling binnen de week verklaart.

    De koers ligt nog steeds ruim boven de laagste slotkoers van het jaar, eind januari.

  • −4,98% beurs −0,08% Cynca Nordic daalde zeer sterk, terwijl de markt vrijwel vlak was. Lees →

    Cynca Nordic daalde zeer sterk, terwijl de markt vrijwel vlak was.

    In de afgelopen vijf handelsdagen daalde het aandeel duidelijk, terwijl de OMX Stockholm 30 licht steeg.

    De beweging was zeer groot voor Cynca Nordic, met een handelsvolume ver boven het gebruikelijke niveau.

    Geen bedrijfsnieuws uit de laatste handelsdag verklaart de daling duidelijk.

    Eerder, vorige week vrijdag, meldde Nordea Funds dat het 10 procent van het bedrijf heeft overschreden na aankopen op 27 oktober.

  • +4,01% beurs +3,01% Cynca Nordic steeg duidelijk in de loop van de week en bewoog mee met de marktindex OMX Stockholm 30. Lees →

    Cynca Nordic steeg duidelijk in de loop van de week en bewoog mee met de marktindex OMX Stockholm 30.

    De beweging was groot voor het aandeel en zeldzamer dan de meeste weekbewegingen van het afgelopen jaar.

    Het duidelijkste bedrijfsnieuws was dat Nordea Funds vrijdag meer dan 10 procent van de aandelen bezat, na een aankoop op 27 oktober.

    Eerder kocht de topman op 23 oktober aandelen voor ongeveer 6,2 miljoen SEK, en het kwartaalrapport over het derde kwartaal verscheen op 22 oktober, voor het begin van de week.

  • −21,70% beurs −3,67% Cynca Nordic daalde de afgelopen vijf handelsdagen zeer sterk, duidelijk meer dan de bredere Stockholmse markt, die eveneens sterk daalde. Lees →

    Cynca Nordic daalde de afgelopen vijf handelsdagen zeer sterk, duidelijk meer dan de bredere Stockholmse markt, die eveneens sterk daalde.

    De beweging is erg groot voor het aandeel, vergelijkbare dalingen zagen we het afgelopen jaar slechts ongeveer drie keer.

    De belangrijkste drijfveer lijkt het kwartaalrapport over het derde kwartaal, dat deze week verscheen, te zijn; dat toonde lagere netto-omzet en een omslag naar een operationeel verlies, wat beleggers waarschijnlijk onrustig maakte.

    De topman kocht deze week ook aandelen voor ongeveer 6,2 miljoen SEK, een teken van persoonlijk vertrouwen, al verandert dat niets aan de resultaten van het bedrijf.

Alle bedrijven